Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έβαλες και τα κλάματα στο τέλος;

όχι δεν έφτασα σε τέτοιο βαθμό αν και θα προτιμούσα να ζουσε! Δεν μπορείς να τα έχεις όλα σε αυτή τη ζωή!
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Hitman (2007)




Ήταν που δεν μ' άρεσε έτσι κι αλλιώς το παιχνίδι, ήρθε και η ταινία και δέσαμε... Καταρχήν, θεωρώ αποτυχημένη επιλογή πρωταγωνιστή. Εκτός του ότι περπατούσε με το όπλο και έτρεμε (ναι φαινόταν), δεν σου έβγαζε δεινό εκτελεστή και επίσης περπατούσε σαν μοντέλο. Άλλο αρνητικό, είναι το ερωτικό στοιχείο που ήθελαν να προσθέσουν. Hitman με ερωτισμό;
C' mon!!!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα την κωμωδία "Hot Rod". Ο ορισμός της βλακώδους κωμωδίας! :hehe:

Προσπαθεί να σε κάνει να γελάσεις με τα παθήματα κ τα χαρακτηριστικά των άλλων (πέσιμο, μώλωπες, κοτσάνες, βλακεία κτλ) και θεωρώ ότι αυτού του είδους την κωμωδία κάπως "φτηνή".

6/10 μόνο για την προσπάθεια και επειδή μου κράτσε το ενδιαφέρον ίσα-ίσα για να την δω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
The Hunting Party (2007) με Richard Gere σε ρόλο δυναμικού δημοσιογράφου-πολεμικού ανταποκριτή στη Βοσνία. Μου άρεσε.

Είδα και το Cashback (2006). Ωραίο σενάριο, γεμάτο έμπνευση, νεανικότητα, λίγο βαρετή ιστοριούλα. Σε real life ο πρωταγωνιστής νομίζω θα'ταν αφόρητα boring.

Είδα το αγγλικό Hot Money (2001) όπου εργάτριες σε εργοστάσιο αποτέφρωσης χρημάτων της Κεντρικής Τράπεζας της Αγγλίας καταφέρνουν να αποσπάσουν μεγάλα χρηματικά ποσά με ένα απλό μάλλον σχέδιο περνώντας απαρατήρητες από τα δήθεν αυστηρά μέτρα ασφαλείας. Κάνουν ζωή πλουσιοπάροχη, με μια μ@λακία τις ανακαλύπτουν, τις καταδικάζουν αλλά και πάλι η πονηριά τους υπερτερεί με τρομακτικό θα'λεγα τρόπο. Γι'αυτό αντιπαθώ τους Άγγλους... ... ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες.....Καλό αλλα τα 2 προηγούμενα σαφώς καλύτερα!
(Ασε που ο αλλος Αστεριξ μ αρεσε πιο πολυ!χιχι!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Before the Devil Knows You're Dead (2007)




Περίεργη ταινία... Σε αρκετά σημεία βαρέθηκα, αλλά ήθελα να δω που θα το πάει. Δεν είναι τελείως χάλια όμως, βλέπεται... Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Sweeny Todd

είχε το + ότι πρωταγωνιστούσε ο Γιαννάκης :P, ήταν οκ για το είδος της αλλά δεν ξετρελάθηκα κιόλας...

[αν και οι κριτικοί έχουν άλλη γνώμη, μιας και κέρδισε 2 σφαίρες και είναι υποψήφια για 3 όσκαρ!:)]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
fan fatale παλιό κλασικό

Ρατατούης τελικά είναι φανταστικό κεινούμενο

Τζεισον το 2 είπα να το ξαναπιάσω απο την αρχή:P

Οι άγνωστοι κενούρια ψιχολογική 4αστεράκια που λέει και το μπίγκ μπάγκ:P

Catwoman δεν ήταν όσο χάλια νόμιζα και άκουσα, απλά 2μιση αστεράκια και καλά της ήταναπλά βλεπώταν να περάσει η ωρα:)

Αυτά θυμάμε πρώς το παρών, τα υπόλοιπα την επόμενη φορά που θα ξαναγράψω και τα 4 καλά πολλύ καλά μπορώ να πώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
AVPR: Aliens vs Predator - Requiem (2007)[aka Aliens vs. Predator 2]




Ξεκίνησα να την βλέπω για τα εφέ που θα περίμενα να έχει η ταινία. Το σενάριο φυσικά είναι τραγικό καθώς και οι διάλογοι. Το θέμα είναι ότι ούτε τα εφέ του έλεγαν κάτι. Τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsiloboy

Νεοφερμένος

Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
μόλις γύρισα από το sweeney todd. ήθελα πολύ να δω το εν λόγω έργο. Τελικά, έχοντας δει σχεδόν όλα τα έργα του Tim Burton (εκτός της Νεκρής νύφης), νομίζω βαρέθηκα το ίδιο στυλ, ξανά και ξανά. Παρότι έχει κάνει αριστουργήματα και εικαστικά τρομερές ταινίες, εγώ θα μείνω στο Big Fish :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Την ταινια "Ονειρα γλυκα" και ηταν απο τις πιο μαπα ταινιες, οχι που ειδα, αλλα που προσπαθησα να δω!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μόλις γύρισα από το sweeney todd. ήθελα πολύ να δω το εν λόγω έργο. Τελικά, έχοντας δει σχεδόν όλα τα έργα του Tim Burton (εκτός της Νεκρής νύφης), νομίζω βαρέθηκα το ίδιο στυλ, ξανά και ξανά. Παρότι έχει κάνει αριστουργήματα και εικαστικά τρομερές ταινίες, εγώ θα μείνω στο Big Fish :)

Αν και το Sweeney Todd μου άρεσε συμφωνώ στο ότι η καλύτερη ταινία του Barton είναι το Big Fish. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε οποιονδήποτε :)

Αρκετά συγκινητική και ανθρώπινη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα το Rescue Dawn... Είναι η αληθινή ιστορία ενός Αμερικανού πεζοναύτη που πιάστηκε αιχμάλωτος στο Βιετνάμ και μεταφέρθηκε σε μία φυλακή, παρέα με άλλους αιχμαλώτους πολέμου. Δεν λέω περισσότερα γιατί θα χαλάσω την έκπληξη (αν δεν ξέρετε την ιστορία του συγκεκριμένου πεζοναύτη).

Ψιλοαμερικανιά, αλλά όχι σε βαθμό που να μουτζώνεις την οθόνη σου :P πιστεύω ότι ξέφυγαν λίγο από τα πλαίσια της πραγματικής ιστορίας, αλλά η ταινία παραμένει μια δυνατή για έναν πόλεμο που ακόμη και σήμερα θεωρείται άσχημη πολιτική τακτική από πλευρά των Αμερικανών.

Δείτε την αν είστε σε διάθεση για τέτοιες ταινίες. 2 ώρες διαρκεί, αλλά δεν κουράζει :)

8/10 της έβαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ είδα το Hitman.1)Δε μ'άρεσε καθόλου ο πρωταγωνιστής,2)Ένας hitman ΔΕΝ ερωτεύεται:P.3)Καλό μου φάνηκε πάντως το σενάριο,αν και είχε κάποια κενά η ταινία...
Πριν 2 μέρες είδα και ένα ντοκυμαντέρ,το Doomsday 2012:End Of Days.Μιλάει για διάφορες προφητείες που έχουν να κάνουν με την καταστροφή της Γης στις 21 Δεκεμβρίου 2012...Πολύ καλό,αξίζει να το δείτε.:)
ΥΓ:πού είναι το thread που προτείνεις ταινίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Daddy Day Camp
Aπαραδεκτη και βαρετη...α ναι!Κι ανουσια και τιποτα το ιδιατερο.
Μην σας ξεγελα το "Dady Day..." και νομισετε οτι θα δειτε κατι τοσο πετυχημενο οσο το "Dady Day Care".
Aυτες οι ταινες απεχουν μεταξυ τους, οσο κι εγω απο το κρεββατι της J.Love Hewitt.

Μην πειτε καν στον κοπο να την δειτε.
Προσωπικα μου αρεσουν πολυ ταινιες με θεμα "κατασκηνωση" και τα ευτραπελα που μπορει να συμβαινουν εκει, αλλα αυτη σιγουρα δεν αξιζει.
Εξου και η βαθμολογια στο imdb. (εγω του εβαλα 2)
Οποτε αν θελετε τετοιες ταινιες ψαξτε σε "camp commedies" δεκαετιας 80 και 90.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Την είχα ξαναδεί βέβαια, αλλά κ πάλι είναι ξεκαρδιστική (εκτός από το τέλος:/:)



Εγώ αυτός κ η μητέρα του (Prime)
Η Ράφι είναι μια δυναμική καριερίστρια που μετά το επώδυνο διαζύγιο της, ακούει το βιολογικό της ρολόι. Η Λίζα είναι η ψυχοθεραπεύτρια της και προσπαθεί να την πείσει να επιστρέψει στον κόσμο των ζωντανών και να ξαναβγεί σε κάποιο ραντεβού. Το τελευταίο πράγμα που περιμένει η Ράφι είναι το ότι θα ερωτευτεί έναν μικρότερο της άντρα. Το τελευταίο που περιμένει η Λίζα είναι το ότι ο μονάκριβος γιος της θα ερωτευτεί την αγαπημένη της ασθενή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Gone Baby Gone (2007)



Συμπαθητική ταινία, αν και μέχρι ένα σημείο απορείς γιατί την βλέπεις. Δεν έχω καταλήξει σε κάποια παραπάνω συμπεράσματα, εκτός του ότι τελικά σου θέτει ένα δίλημμα στο οποίο δεν ξέρω ποια θέση θα έπαιρνα. Οπότε αν το δει κάποιος, μπορούμε να το συζητήσουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
I Could Never Be Your Woman

Προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ για μια ξεκουραστη βραδια με DVD.
Ειναι ευχαριστο κι αν εισαι και σε καλη διαθεση μπορει σε μερικες στιγμες να γελασεις πραγματικα.
Για DvD το προτεινω ανεπφυλακτα.

Η Michelle Pfeiffer ειναι κουκλα παρα τα 45+ χρονια της.
Ο Paul Rudd ειναι απο τους πολυ καλους κωμικους του Ηollywood.(τον ειχα πετυχει και σε live και ειχα πεθανει)
Η μικρη Saoirse Ronan ειναι ενα κουκλι με πανεμορφα ματια και ιδιαιτερα εκφραστικη.Αξιολατρευτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"Μόλις χώρισα"

Είχε πολλά θεατρικά στοιχεία- φυσικό, καθότι πρόκειται για μετάφορα στη μεγάλη οθόνη. Πέραν αυτού είχε αρκετές σκηνές γέλιου, ένα πολύ ωραίο soundtrack (ερμηνευμένο by Zeta :D) και ένα γλυκουλιάρικο τέλος! Το καταλληλότερο έργο για τη χθεσινή μέρα!

P.S. Ο κινηματογράφος ήταν γε-μα-τος :D:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
The invaision, εντυπωσιακό... όσο και το κρεμμύδι στην σαλάτα.
Σε γενικές γραμμές πάντως αν δεν έχει τίποτα άλλο η τηλεόραση δεν είναι άσχημο να το δείτε :)

Καλύτερη στιγμή η Νικόλ Κίντμαν με τα λευκά see-throw εσώρουχα της.
Χειρότερη στιγμή (κάτσε να βάλω spoiler) Στο τέλος που πεθαίνει μαζί με το μυστικό του βάλτου χωρίς να προλάβει να αποκαλήψει το τρόπο εγχείριση της αγελάδας με οξυγονοκόληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top