Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
"Firewall : Κωδικός Προστασίας" με τον H.Ford

ΟΚ....Τίποτα το ιδιαίτερο.....Ένα από τα ίδια του ηθοποιού, που προσπαθεί να σώσει την οικογένεια του από τους ...... κακούς !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από FvR:
Έτυχε να δώ την Κυριακή το Eternal sunshine of a spotless mind με Τζιμ Κάρευ και τα συναφί.Μ' άρεσε τρομερά!Περισσότερο μ' άρεσε το μύνημα που μου πέρασε.Ότι αν είναι να αγαπήσεις κάποιον θα τον αγαπήσεις ότι και αν κάνεις για να του ξεφύγεις.Ο έρωτας βρίσκει το δρόμο του μπορούμε να πούμε..

όντως πολύ ωραία ταινία!
την είχα δει κάπως στο άκυρο κιόλας :D. είχα πάει με κάτι φίλους διακοπές σε ένα νησί (σκιάθο νομίζω) και τη δεύτερη - τρίτη μέρα πέτυχαμε έναν θερινό κινηματογράφο καθώς περπατάγαμε. ε το ίδιο βράδυ τους άφησα να πάνε να αναζητήσουν την "τύχη" τους χωρίς εμένα που πήγα να δω μόνος μου το εργάκι :). ακόμα με κράζουν :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Good Night, and Good Luck.

νταξ, ήταν πολύ καλή :).

ψ. είχα αποφασίσει και κανονίσει από το απογευματάκι να πάω να την δω αλλά κάνα μισάωρο πριν φύγω για τον κινηματογράφο, μια κοπέλα που λατρεύω, μετά από μια μεγάλη (για τα δεδομένα μου τουλάχιστον) δόση ευτυχίας που μου προσέφερε πριν λίγες μέρες, αποφάσισε να με πετάξει στον καιάδα... οπότε δικαιούμαι να εκλάβω τον τίτλο της ταινίας ως ειρωνεία και να συγχαρώ τον θεό (sic) για το πικρό του χιούμορ ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
Good Night, and Good Luck.

νταξ, ήταν πολύ καλή :).

ψ. είχα αποφασίσει και κανονίσει από το απογευματάκι να πάω να την δω αλλά κάνα μισάωρο πριν φύγω για τον κινηματογράφο, μια κοπέλα που λατρεύω, μετά από μια μεγάλη (για τα δεδομένα μου τουλάχιστον) δόση ευτυχίας που μου προσέφερε πριν λίγες μέρες, αποφάσισε να με πετάξει στον καιάδα... οπότε δικαιούμαι να εκλάβω τον τίτλο της ταινίας ως ειρωνεία και να συγχαρώ τον θεό (sic) για το πικρό του χιούμορ ε;

τα ωραία πράγματα διαρκούν λίγο, έτσι δε λένε?
have faith :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FvR

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
το ίδιο βράδυ τους άφησα να πάνε να αναζητήσουν την "τύχη" τους χωρίς εμένα που πήγα να δω μόνος μου το εργάκι :). ακόμα με κράζουν :P

Και εγώ θα σε έκραζα βασικα..Σκιάθο..καλοκαιράκι κ εσύ πας σινεμά???Έλεος δλδ!!!!

Όσο για τα υπόλοιπα..δυστυχώς αυτά γίνονται στη ζωή πρέπει να το πάρουμε απόφαση.Πάντα θα χάνουμε αυτά που αγαπάμε και θέλουμε..
Αααααα....και το Chocolat είχα δεί τώρα τελευταία..αλλά δεν κατάφερα να δώ το τέλος...:( :( :( ..είχε ωραία ατμόσφαιρα πάντως..σαν παραμύθι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
mission impossible 3

νταξ, έχω κι εγώ στιγμές αδυναμίας :P. δεν πέρασε άσχημα η ώρα πάντως... και πέρασε δίχως να σκέφτομαι τα γνωστά, κάτι πάντα καλοδεχούμενο :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδαμε σήμερα με την κόρη μου το ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ, ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΔΥΝΑΤΟΥ (EIGHT BELOW).
Δεν ήταν αριστούργημα σκηνοθεσίας ή πρωτότυπου σεναρίου, ήταν όμως μια συγκινητική ιστορία που σε κέρδιζε με την ευαισθησία της και τα πανέμορφα τοπία της Ανταρκτικής.
Καλύτερες οι ερμηνίες των σκύλων από των ανθρώπων, αλλά στην τελική, αυτά είναι οι πρωταγωνιστές! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
"Λουφα και παραλλαγη".
Απογοητευτικα.. με τοσο ντορο που ειχε κανει, αν οχι τελειο περιμενα τουλαχιστον να ειναι πολυ καλο.
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Analyse that ή κάπως έτσι.
Πολύ καλή ταινία με έξυπνο χιούμορ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
NARNIA
την είδα χθες...δεν ήταν κακή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
"Λουφα και παραλλαγη".
Απογοητευτικα.. με τοσο ντορο που ειχε κανει, αν οχι τελειο περιμενα τουλαχιστον να ειναι πολυ καλο.
:confused:

Σαν την πρώτη ταινία δεν έχει, εκείνη ήταν άπαιχτη.....Αυτή δεν την είδα και ούτε νομίζω πως θα μπω στον κόπο να την δω.....

Η ταίνια που είδα και περισσότερο με συγκίνησε (αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα τολμώ να πω) είναι το "The Blue Butterfly". Μιά απίστευτη ιστορία ενός παιδιού όπου έχει όγκο στον εγκέφαλο και γνωρ'ιζοντας το η τελευταία του επιθυμία είναι να βρει μια σπάνια πεταλούδα και έτσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ειδα το stay και το crash ... αξιζουν και τα δυο να τα δειτε ... αν και ειδικα το stay απαιτει να προσεχεις πολυ την ταινια. ετσι και χασεις εστω και εναν υποτιτλο ... θα χασεις ολη την ροη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είδα τα 7 σπαθιά....
χωρίς να είναι κακή, δεν είναι και η καλυτερη του είδους της....
υπάρχουν και ΠΟΛΥ καλύτερες :)
Πάντως το 1.5 ευρω του dvd οκ... καλά ήταν... στο σινεμά θα τα έκλαιγα τα λεφτά μου
Κλάσεις ανώτερη το Τιγρης και Δράκος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εχω πάρει σβάρνα τον Woody Allen για άλλη μια φορά. Κλασική αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Είδα το High Roller στα ελληνικά ''ο παίκτης'':P

Προκειται για την ιστορια του Stu Angar ο οποιος ειχε ταλεντο στα χαρτια και βγηκε 3 συνεχομενες φορες πρωταθλητης στο παγκοσμιο τουρνουα ποκερ(κανεις μεχρι τωρα δε το εχει πετυχει αυτο).ειναι βιογραφικη ταινια βλεπεται ευχαριστα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από paikths:
Είδα το High Roller στα ελληνικά ''ο παίκτης'':P

Προκειται για την ιστορια του Stu Angar ο οποιος ειχε ταλεντο στα χαρτια και βγηκε 3 συνεχομενες φορες πρωταθλητης στο παγκοσμιο τουρνουα ποκερ(κανεις μεχρι τωρα δε το εχει πετυχει αυτο).ειναι βιογραφικη ταινια βλεπεται ευχαριστα :)
Το είχα δει πριν καιρό. Καλή ταινιούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Lexx:
Εχω πάρει σβάρνα τον Woody Allen για άλλη μια φορά. Κλασική αξία.

Απολύτως.:) Αστέρι ο Γούντυ...

Χθες είδα το "Άνοιξη, Καλοκαίρι, Φθινόπωρο, Χειμώνας και Άνοιξη..." του Κιμ Κι Ντουκ και τρελάθηκα! Από τις ωραιότερες ταινίες του είδους της, που έχω δει.
Από καιρό είχα το DVD (απ'το Σινεμά), αλλά συνεχώς ανέβαλα να τη δω, γιατί πίστευα ότι ήταν άλλη μια εκνευριστική και βαρετή μέχρι αηδίας κουλτουριάρικη ταινία, αλλά...μόνο βαρετή που δεν ήταν! Παρόλο που τα λόγια μέσα στην ταινία είναι λιγοστά, έχει πολύ δυνατές εικόνες...Σε ανύποπτες στιγμές σε κάνει να αισθάνεσαι απίστευτη αγωνία και συγκίνηση...Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ακόμα και στους ορκισμένους εχθρούς των "σινεφίλ" ταινιών!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
θες είδα το "Άνοιξη, Καλοκαίρι, Φθινόπωρο, Χειμώνας και Άνοιξη...
Όντως πολύ ωραία ταινία. Την είδα πριν 2 χρόνια. Πολύ ωραίες η αληγορίες και η ανθρωπιά που έβγαζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είδα χτες το Transamerica. Αξιόλογες ερμηνείες σε μια εύπεπτη ταινία.
Πέρασα καλά και ενθουσιάστηκα με την Felicity Huffman στο ρόλο της Τρανσέξουαλ που ανακαλύπει πως έχει ένα γιο.
Εκπληκτική ως γυναίκα που παριστάνει τον άντρα που έχει γίνει γυναίκα!
Μπερδεμένο ε? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Final Destination 3: Η ΠΑΤΑΤΑ της χρονιάς! 3/10 και πολύ της δίνω! Απαίσια και βαρετή πλοκή. Νιώθω κορόιδο και θέλω πίσω τα 7 ευρώ μου! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top