Ποια είναι τα στοιχεία που κάνουν ένα φίλο, κολλητό

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ποια είναι τα στοιχεία που μπορούν να σας δέσουν με ένα φίλο σας περισσότερο. Δεν μιλάω για τα κλασσικά αλλα εκείνα τα στοιχεία που πραγματικά μπορείτε να κάνετε τα πάντα για ένα φίλο σας, στοιχεία που σας κάνουν να τον/την νιώθετε πιο πολύ σαν οικογένεια παρα σαν φίλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Ποια είναι τα στοιχεία που μπορούν να σας δέσουν με ένα φίλο σας περισσότερο. Δεν μιλάω για τα κλασσικά αλλα εκείνα τα στοιχεία που πραγματικά μπορείτε να κάνετε τα πάντα για ένα φίλο σας, στοιχεία που σας κάνουν να τον/την νιώθετε πιο πολύ σαν οικογένεια παρα σαν φίλο.
Να μπορεί να με καταλάβει και να με εμπνέει ως άτομο εμπιστοσύνης. Δεν ζητώ τίποτα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
δεν μπορει να γινει απο την μια μερα στην αλλη. Μετα απο λιγα χρονια μεταξυ μας αναπτισετε μια εμπυστοσυνη και μια "αγαπη" που γινονται μια πολυ δυνατη φιλια. Για αυτον τον λογο εγω δεν εχω ακομα εναν πραγματικα κολλιτο, γιατι με τοσα σχολεια που εχω αλλαξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
νομιζω οτι τωρα δε μπορει να κανει κανεις/μια τιποτα για να δεθω μαζι του/της οσο εχω δεθει με τους 4 φιλους που εχω σε διαφορα μερη της Ελλαδας :o

με τους φιλους μου με συνδεουν τα εξης που δεν γυριζουν πισω, δειτε τα με σειρα αρχαιοτητας:

1. Γιαννης, φιλοι απ'το νηπιαγωγιο, μαζι σε μπασκετ, αγγλικα, πιανο κτλ, κολλητοι μεχρι τις σπουδες, εχω να τον δω χρονια (ειναι μπλεγμενος με ναρκωντικα και σε αποτοξυνωση) αλλα τηλεφωνιομαστε συχνα

2. Μιλλη, φιλες απο τις διακοπες (ερχοταν στο ξενοδοχειο με τους γονεις της 2 φορες τον χρονο απο ουαν ειμασταν πιτσιρικια) και αργοτερα οταν εμεινα στην Αθηνα μου σταθηκε οσο κανεις στις αλλαγες της ζωης μου

3. Αλεξανδρος, ο πρωτος μου ερωτας, αντρας κτλ, σχεση 2 χρονων, μια ιδιοτροπη φιλια πολλων χρονων, με καταλαβαινει οπως κανεις, δεν πολυ βλεπομαστε λογο του Γιωργου (οι 2 τους δεν δενουν με τπτ) τον βλεπω οσο ποιο συχνα μπορω και μηλαμε αρκετα συχνα

4. Βιλμα, μαζι στην σχολη μαζι στην Σκωτια μαζι στα ζορια δλδ, απειρα βραδια κουβεντας, συμπαραστασης δεν θα αλλαζα στον χαρακτηρα της το παραμικρο!!

Λογω του Γιωργου τωρα δε μπορω να περασω ωρες με ενα ατομο, δε μπορω να δεθω, γιατι δενεσαι στα πολυ καλα και στα πολυ δυσκολα και αυτα πλεον τα ζω με τον αντρα μου και οχι με τους φιλους, πιστευω οτι ειναι πολυ φυσιολογικο αυτο και οι φιλοι μου με καταλαβαινουν απολυτα παρολο που δεν βρησκονται στην ιδια φαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Να μην κάνει σεξ με την κοπέλα μου και να μιλάμε πολλές ώρες στο msn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ΝΑ περνάμε πολλές στιγμές μαζί,να ταιριάζουεμ σαν χαρακτήρες να υποστηρίζει ο ένας τον αλλον να μην υπάρχει φυσικά αντιζηλεια αναμεσα μας.
Και το βασικότερο στις δύσκολες στιγμές να είναι δίπλα μου.
Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει ένα τέτοιο άτομο,εκτός απο τον φίλο μου που πλέον έχουμε αρχίσει να μην τα βρίσκουμε σαν χαρακτήρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κανόνας... είναι πολλά που συντελούν για να κολλήσουν δύο άνθρωποι να γίνουν κολλητοί...

κατά κύριο λόγο είναι οι συγκυρίες της συγκεκριμένης χρονικής περιόδου που θα έρθουν κοντά σαν φίλοι, η χημεία και μετά όλα παίρνουν τον δρόμο τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Οι κολλητοί πιστεύω οτι γίνονται μονο σε μικρή ηλικία... ειναι αυτά τα τυπάκια που μαζι τους γνωρίζουμε τον κοσμο, που μεγαλώνουμε μαζι... και αργότερα μπορεί να υπάρξει φιλία αλλά οχι ατό που λέμε "κολλητός"!
μπορεί και ενα βράδυ να είναι κάποιος και να τα πίνει με κάποιον άλλο και να γίνουν φίλοι... δεν υπάρχει κανόνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Να μην παρεξηγείται εύκολα σαν να είναι κοπέλα μου..! (π.χ. εδώ και μια βδομάδα δε βγήκαμε για καφέ, με κλ**εις!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κανόνας... είναι πολλά που συντελούν για να κολλήσουν δύο άνθρωποι να γίνουν κολλητοί...

κατά κύριο λόγο είναι οι συγκυρίες της συγκεκριμένης χρονικής περιόδου που θα έρθουν κοντά σαν φίλοι, η χημεία και μετά όλα παίρνουν τον δρόμο τους...

Ακριβώς...άσε που συνήθως με τις κολλητές μου μας έδεσαν οι άντρες τις συγκεκριμενες χρονικές στιγμές....8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κάνω τον εξής διαχωρισμό: φιλοι και γνωστοί.Ως φίλους θεωρώ όσους έχω απο τα παιδικά μου χρόνια,όσους γνώρισα κι έζησα μαζί τους σε μια εποχή αθωότητας και η σχέση μας χτίστηκε και δυνάμωσε με το χρόνο,ξέρω ότι με αγαπούν και βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι αυτούς.Δεν είναι πολλοί είναι πέντε αλλά τους νοιώθω σαν αδέρφια,μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά,πήγαμε μαζί νήπιο-δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο και αγγλικά.Κι ακόμη κι όταν καποιοι έφυγαν για σπουδές δεν χαθήκαμε.Απο κει και πέρα έχω και πολλούς γνωστούς,παιδιά που γνώριζα κατά καιρούς και βγαίνουμε,παιδιά απο τη σχολή,συνάδελφους κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Κάνω τον εξής διαχωρισμό: φιλοι και γνωστοί.Ως φίλους θεωρώ όσους έχω απο τα παιδικά μου χρόνια,όσους γνώρισα κι έζησα μαζί τους σε μια εποχή αθωότητας και η σχέση μας χτίστηκε και δυνάμωσε με το χρόνο,ξέρω ότι με αγαπούν και βάζω το χέρι μου στη φωτιά γι αυτούς.Δεν είναι πολλοί είναι πέντε αλλά τους νοιώθω σαν αδέρφια,μεγαλώσαμε στην ίδια γειτονιά,πήγαμε μαζί νήπιο-δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο και αγγλικά.Κι ακόμη κι όταν καποιοι έφυγαν για σπουδές δεν χαθήκαμε.Απο κει και πέρα έχω και πολλούς γνωστούς,παιδιά που γνώριζα κατά καιρούς και βγαίνουμε,παιδιά απο τη σχολή,συνάδελφους κτλ.
Όμως αυτό δεν σε εμποδίζει να κάνεις κανείς φιλία με κάποιον που πραγματικά το αξίζει ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Όμως αυτό δεν σε εμποδίζει να κάνεις κανείς φιλία με κάποιον που πραγματικά το αξίζει ; :hmm:
Mα και με όσους αναφέρω ως γνωστούς βγαίνω,συζητώ,πηγαίνω διακοπές,λέω για τα προβλήματα μου απλά στα σκούρα στα πολύ σκούρα όμως όχι του στυλ χώρισα,έχω τα νεύρα κλπ αλλά για παράδειγμα ένας απο τους εν λόγω 5 φίλους μου μια εποχή που ήμουν κι άνεργη κι άφραγκη μου πλήρωνε επι 3 μήνες το νοίκι κι όλα μου τα έξοδα(φυσικά του τα επέστρεψα) στρέφομαι σε αυτούς που ξέρω πως ποτέ δεν θα με κακοχαραχτηρίσουν ή θα μου το χτυπήσουν αργότερα.Ακόμη αν μου πουν κάτι για κάποιον απο τους γνωστούς μου θα μου διμιουργηθεί αμφιβολία ενώ για τους φίλους μου βάζω όπως ξαναέγραψα το χέρι μου στη φωτιά.Δεν λέω ότι δεν έχω παρέες,συναναστρέφομαι πολύ κόσμο απλά ξέρω ότι αυτά τα παιδιά θα τα έχω παντα δίπλα μου ότι κι αν μεσολαβήσει.Δεν ξέρω αν σου διευκρίνησα τη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Mα και με όσους αναφέρω ως γνωστούς βγαίνω,συζητώ,πηγαίνω διακοπές,λέω για τα προβλήματα μου απλά στα σκούρα στα πολύ σκούρα όμως όχι του στυλ χώρισα,έχω τα νεύρα κλπ αλλά για παράδειγμα ένας απο τους εν λόγω 5 φίλους μου μια εποχή που ήμουν κι άνεργη κι άφραγκη μου πλήρωνε επι 3 μήνες το νοίκι κι όλα μου τα έξοδα(φυσικά του τα επέστρεψα) στρέφομαι σε αυτούς που ξέρω πως ποτέ δεν θα με κακοχαραχτηρίσουν ή θα μου το χτυπήσουν αργότερα.Ακόμη αν μου πουν κάτι για κάποιον απο τους γνωστούς μου θα μου διμιουργηθεί αμφιβολία ενώ για τους φίλους μου βάζω όπως ξαναέγραψα το χέρι μου στη φωτιά.Δεν λέω ότι δεν έχω παρέες,συναναστρέφομαι πολύ κόσμο απλά ξέρω ότι αυτά τα παιδιά θα τα έχω παντα δίπλα μου ότι κι αν μεσολαβήσει.Δεν ξέρω αν σου διευκρίνησα τη διαφορά.
Χμμ σόρρυ απλώς δεν καταλάβα το μνμ σου. Όντως συχνά ο χρόνος είναι η καλλίτερη απόδειξ για το πόσο γερή είναι μια φιλία ακόμη πολλές φορές ο χρόνος δυναμώνει μια φιλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Χμμ σόρρυ απλώς δεν καταλάβα το μνμ σου. Όντως συχνά ο χρόνος είναι η καλλίτερη απόδειξ για το πόσο γερή είναι μια φιλία ακόμη πολλές φορές ο χρόνος δυναμώνει μια φιλία...

Δεν φταις εσύ καλε μου φταίω εγώ που απο τη μια έχω ένα πάκο εκκρεμότητες και τρελή δουλειά κι απ την άλλη θέλω να μπαίνω στο στέκι και να γράφω την γνώμη μου,έτσι απο την βιασύνη μου γράφω τα μισά απο όσα πρέπει.Θέλω διακοπές΄(ξανα΄).15 και σήμερα...χι,χι,χι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πρέπει να είναι άτομο με αξίες, να καταλαβένει πότε πρέπει να είναι σοβαρός και να ακούει αυτά που λέμε, να μην ανοίγει το στόμα του και να λέει τα πάντα παντού και να μην μαχαιρώνει πίσω απο την πλάτη μου.

Αυτά λίγα και καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για μένα κολλητός γίνεται ο φίλος που με βάζει στην καθημερινότητά του. Που θα βγούμε, θα κάνουμε βλακείες, θα αποκτήσουμε πλήθος κοινών εμπειριών. Ο φίλος με τον οποίο, αν και ξέρουμε πολλά ο 1 για τον άλλο, βρισκόμαστε για καφέδες 1 στο μήνα δεν θεωρείται κολλητός βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Όταν γίνεται κάτι και δεν χρειάζεται να μιλήσεις, αρκεί να κοιτάξεις τον άλλο στα μάτια και ξέρεις τι σκέφτεται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Όταν γίνεται κάτι και δεν χρειάζεται να μιλήσεις, αρκεί να κοιτάξεις τον άλλο στα μάτια και ξέρεις τι σκέφτεται.:)

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
για μένα κολλητός είναι αυτός που είναι κοντά μου και στα εύκολα και στα δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top