Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Ποια η γνώμη σας για τον στοματικό έρωτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 266)
  • Τρελαίνομαι, μ' αρέσει περισσότερο κι από το παγωτό! :redface:

    Ψήφοι: 139 52.3%
  • Ωραίο είναι, αλλά το αντάλλαζα ευχαρίστως με μια βάφλα :P

    Ψήφοι: 68 25.6%
  • Δεν μ' αρέσει βασικά, αλλά το κάνω για να τον/την ικανοποιώ :look:

    Ψήφοι: 22 8.3%
  • Προτιμώ να φάω χαλασμένη φέτα, παρά να το δοκιμάσω! :sick:

    Ψήφοι: 37 13.9%

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
μιλαμε ως βοηθητικο μεσο, παραλληλα αλλα και για μικρο μικρο διαλειμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μαλακία παίζω και μόνος μου...δεν χρειάζομαι βοήθεια...:P

ακριβως αυτο πιστευω και εγω και μαλιστα την κανω και καλυτερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ρε ξεροκέφαλα πλάσματα, για συνδυασμό μιλάμε, όχι για παίξιμο μόνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
μιλαμε ως βοηθητικο μεσο, παραλληλα αλλα και για μικρο μικρο διαλειμα
Ετσι αλλάζει το πράγμα...Ελπίζω να μην χρησιμοποιείτε και δόντια...:whistle:
Ρε ξεροκέφαλα πλάσματα, για συνδυασμό μιλάμε, όχι για παίξιμο μόνο :P
Καταλάβαμε καλά τι λέτε. Αν δεν το ρουφήξει όλο μέσα να πρηστούν οι αδένες και οι μύες του εργαλείου....δεν αξίζει η προσπάθεια...Αν γίνει όλο αυτό, μετά θα δείτε τεράστιες διαφορές στις επιδόσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ετσι αλλάζει το πράγμα...Ελπίζω να μην χρησιμοποιείτε και δόντια...:whistle:

Καταλάβαμε καλά τι λέτε. Αν δεν το ρουφήξει όλο μέσα να πρηστούν οι αδένες και οι μύες του εργαλείου....δεν αξίζει η προσπάθεια...Αν γίνει όλο αυτό, μετά θα δείτε τεράστιες διαφορές στις επιδόσεις...

Και τα δόντια, ΑΝ χρησιμοποιηθούν σωστά, κάνουν καλή δουλειά. Αλλά επειδή δεν ελέγχεται η πίεση του "δαγκώματος" εύκολα, καλό είναι να αποφεύγεται. :P

Να το κάνει και αυτό, συμφωνώ, αλλά κουραζεται η γυναίκα, δείξτε έλεος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ενίοτε το κάνω από "υποχρέωση" αλλά τις περισσότερες φορές μ'αρεσει. Μερικές μόνο εγκεφαλικά και άλλες και εγκεφαλικά και σωματικά. Μόνο σωματικά ποτέ. Και άμα είσαι με τον άλλο καιρό, δεν θα είναι πάντα "μόλις βγήκα από το ντουζ", αλλά να σου πω την αλήθεια σε μένα, αυτό δεν παίζει ρόλο αλλά το πόσο όρεξη έχω.
Η γεύση του σπέρματος τώρα δεν μ'αρέσει ποτέ. Πάντα μ'αρέσει η ιδέα ότι κατάφερα να ικανοποιήσω τον άνθρωπό μου όμως, οπότε η κατάποση του εν λόγω υγρού μου προσφέρει μόνο εγκεφαλική απόλαυση.
Γενικά, όσο πιό πολλά πράγματα νιώθεις και όσο πιό πολλή εξοικέιωση έχεις, τόσο λιγότερο τα σκέφτεσαι όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Όταν δεν θέλω να το κάνω, δεν το κάνω. Νομίζω οτι είναι αρκετά καταπιεστικό όταν το κάνεις απο υποχρέωση...
Και η αλήθεια είναι οτι ως τώρα μόνο σε μια σχέση μου ήθελα πραγματικά να το κάνω και το έκανα.. Στις προηγούμενες σχέσεις μου κάποιες φορές το έκανα επειδή ήθελε ο άλλος, αλλά καταπιεζόμουν πάρα πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Η γνωμη μου??? Η καλυτερη. Αλλα οπως λενε για να παρεις πρεπει να δωσεις.... Το να το ζητας μονο και μονο για δικια σου προσωπικη ικανοποιηση ειναι το πιο εγωιστικο πραγμα.... Στην σχεση δεν ειναι ενας...ειναι δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εξαρταται τον παρτενερ, την ατμοσφαιρα, την χημεια... τα ιδια που ισχυουν και για τον παραδοσιακο ερωτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Στην σχεση δεν ειναι ενας...ειναι δυο.


Ποιός μίλησε για σχέση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
οπως ειχε πει ο μεγας κρις ροκ:

"υπαρχουν δυο ειδων γυναικες, αυτες που δεν τους αρεσουν οι πιπες και οι υπολοιπες που ειναι σε ευτηχισμενες σχεσεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flumen

Νεοφερμένος

Η Flumen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ο στοματικός έρωτας είναι υπέροχος τόσο να τον λαμβάνεις όσο και να τον προσφέρεις. Είναι ίσως η ύψιστη μορφή οικειότητας ενός ζευγαριού στον ερωτικό τομέα. Ασφαλώς βέβαια από τον άνδρα στη γυναίκα είναι κάπως δυσκολότερο απ'ότι το αντίστροφο, διότι η τεχνική είναι λίγο πιο περίπλοκη, και αρκετοί δεν μπαίνουν στον κόπο να την μάθουν, επαναπαυόμενοι σε αυτά που έχουν μάθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
καλό καλό :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ο στοματικός έρωτας είναι υπέροχος τόσο να τον λαμβάνεις όσο και να τον προσφέρεις. Είναι ίσως η ύψιστη μορφή οικειότητας ενός ζευγαριού στον ερωτικό τομέα. Ασφαλώς βέβαια από τον άνδρα στη γυναίκα είναι κάπως δυσκολότερο απ'ότι το αντίστροφο, διότι η τεχνική είναι λίγο πιο περίπλοκη, και αρκετοί δεν μπαίνουν στον κόπο να την μάθουν, επαναπαυόμενοι σε αυτά που έχουν μάθει...

Ο άντρας πρέπει να ασχοληθεί και να το μάθει να το κάνει άριστα. Και κάθε γυναίκα έχει μικρές διαφοροποιήσεις στα γούστα. Υπάρχουν τεχνικές, αλλά με τον καιρό μαθαίνονται. Οι άντρες ΟΦΕΙΛΟΥΝ να το προσφέρουν αυτό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Η γνωμη μου??? Η καλυτερη. Αλλα οπως λενε για να παρεις πρεπει να δωσεις.... Το να το ζητας μονο και μονο για δικια σου προσωπικη ικανοποιηση ειναι το πιο εγωιστικο πραγμα.... Στην σχεση δεν ειναι ενας...ειναι δυο...
Αν το θεωρείς τόσο υποχρέωση βράστο.
Ξέρεις υπάρχει και το ''για να πάρεις πρέπει να πάρει και αυτή και αν δεν θες και κάπου κωλόνεις τότε με ευχαρίστηση θα σου δώσει αν πέρνει από αλλού''. Οπότε μην γκρινιάξεις αν ο άλλος γουστάρει να κάνει στην κοπέλα σου κάτι που εσύ θα κάνεις μόνο και μόνο για να πάρεις.
Γίνεται ;)
Αλλά θέλει εξάσκηση και να μην έχεις έντονα αντανακλαστικά στον φάρυγγα :P
Αυτό πρέπει να το μάθω και γω δλδ, πραγματικά. (λόγω λογοθεραπείας βασικά)
Πάντως είναι όντως η συνήθεια όπως αναφέρει κι ο Γιώργος μας.

Και πέρα απ' αυτά που σου έχουν πει, μόνο through practice θα σου λυθούν οι απορίες και θα μάθεις. :)
Κοινώς, να εξασκείσαι συχνά και θα βελτιωθείς.
Πάντα οι καλύτερες συμβουλές.:P

Πάντως παιδιά έχω ακούσει για χρήση μέντας κατά το στοματικό σεξ (βάζει στο στόμα του αυτός/η που κάνει το στοματικό), η οποία γαργαλάει το πέος του παρτενέρ προκαλώντας φοβερή αίσθηση! :)

-petros
Έχω ακούσει και για παγάκια. Όμως αντέχεται;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Ρε παιδιά, δεν ξέρω τι λέτε εσείς περι δέκτη αλλά εγώ προτιμώ χίλιες φορές να κάνω παρά να μου κάνουν... :confused: :redface:
Το να μου κάνουν, ίσα ίσα που όσο καλά και να το κάνει ο άλλος, δεν μου αρέσει καθόλου "εγκεφαλικά".

Σε παντρεύομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Μ' αρέσει πολύ να κάνω και ενίοτε να μου κανουν. Αλλά άμα μου κάνουν θέλω μαραθώνιο αλλιώς δεν πιάνει! το... απαιτώ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μ' αρέσει πολύ να κάνω και ενίοτε να μου κανουν. Αλλά άμα μου κάνουν θέλω μαραθώνιο αλλιώς δεν πιάνει! το... απαιτώ:redface:

Έτσι πρέπει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η διατροφή .Υπάρχει κάποια πηγή ? :p

Ναι, από τον ελευθερουδάκη κυκλοφορεί το βιβλίο "Τροφές για καλές, εύγευστες πίπες" των εκδόσεων Deepthroat. Περιέχει φαγητά, ορεκτικά, συνταγές, καταπληκτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
χαχαχα!!!! Νεογέννητος θεός!!!
Πραγματικά όμως παίζει ρόλο η διατροφή (του άντρα) για να έχει μία ωραία γεύση η γυναίκα στο στόμα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top