Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε;

Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 187)

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!Ειδικά με την προκτική επαφή είναι πολύ πιο εύκολη η μετάδωση ΣΜΝ! Αυτό συμβαίνει γιατί είναι πολύ πιο έυκολοι οι τραυματισμοί καθώς ένα ζόρι το αντιμετωπίζεις αλλά και γιατί απο εκεί όλα είναι πιο ευαίσθητα...Γι αυτό αν δεν είναι μόνιμη σχέση καλό είναι να αποφεύγεις το ελεύθερο σεξ είτε είναι προκτικό κανονικό ακόμα και ο στοματικός έρωτας είναι επικύνδηνος για μετάδωση ΣΜΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ακόμα και ο στοματικός έρωτας είναι επικύνδηνος για μετάδωση ΣΜΝ!

Μέγα λάθος! Ακόμα και σε περίπτωση κατάποσης, δεν παίζει να κολλήσεις τίποτα. Μόνο αν έχεις πληγές στο στόμα σου ή οπουδήποτε στη διαδρομή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Μέγα λάθος! Ακόμα και σε περίπτωση κατάποσης, δεν παίζει να κολλήσεις τίποτα. Μόνο αν έχεις πληγές στο στόμα σου ή οπουδήποτε στη διαδρομή...

Sorry που θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είναι τόσο λίγες οι πιθανότητες!Ειδικά στο θέμα κατάπωσης!:worry: Το σάλιο περιέχει πάρα πολύ μικρές ποσότητες που δεν είναι καθόλου εύκολο να μολύνουν τον/την άλλο/η αλλά το σπέρμα έχει εξίσου επικύνδηνες ποσότητες όσο και το αίμα!Οπότε η καλή υγειηνή της στοματικής κοιλότητας μειώνει λίγο τις πιθανότητες αλλά στην περίπτωση κατάπωσης δεν αλλάζει κάτι! Όσο για τις πληγές εκτώς από το στόμα που μπορείς να τις γνωρίζεις εύκολα, αν έχεις έστω και τον παραμικρό ερεθισμό στον φάρηγγα ή απουδήποτε πιο κάτω δεν μπορείς να το καταλάβεις εύκολα!
Δεν ειμαι κατά του στοματικού έρωτα αλλά καλό είναι πρίν κάποια καταπιεί να ξέρει λίγο παραπάνω τον άλλο.Γιατί για να είμαι ειλικρινής δεν μπορείς να πεις στον κάθε ερωτικό συντροφό σου "αν θες στοματικό κάνε πρώτα εξετάσεις"...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εκτος και αν είσαι αλλεργικός στο λάτεξ!!!:clapup:
υπάρχουν και προφυλακτικά που είναι για αλλεργικούς στο λάτεξ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Είναι φοβερά ειρωνικό να διαβάζεις ότι έχει ποστάρει η κουε στο "Ποια μέθοδο αντισυλληψης χρησιμοποιείτε?" και να μπαίνεις να διαβάσεις τι προτείνει :P πρότη φορά βλέπω off-topic χρήστη σε θέμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα άντε ρε!!!!!!! δεν ήμουν πάντα παντρεμένη κι εγκυος!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Είναι φοβερά ειρωνικό να διαβάζεις ότι έχει ποστάρει η κουε στο "Ποια μέθοδο αντισυλληψης χρησιμοποιείτε?" και να μπαίνεις να διαβάσεις τι προτείνει :P πρότη φορά βλέπω off-topic χρήστη σε θέμα!:P
Γιαννάκη αν πρόσεξες το ερώτημα δεν ήταν μόνο για αυτή τη στιγμή! Λέει και για όταν έπαιρνες κάποιες προφυλάξεις!Πχ σαν ελεύθερος/η!
Αρα όλοι είναι σχετικοί με το θέμα!

Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε με το συντροφό σας? Αν δεν έχετε συντροφο ποια χρησιμοποιούσατε την τελευταία φορά που κάνατε έρωτα? :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιαννάκη αν πρόσεξες το ερώτημα δεν ήταν μόνο για αυτή τη στιγμή! Λέει και για όταν έπαιρνες κάποιες προφυλάξεις!Πχ σαν ελεύθερος/η!
Αρα όλοι είναι σχετικοί με το θέμα!

μη του δίνεις σημασία κούκλα μου...
απ τη ζήλια του τα λέει που δεν είναι κι αυτός εγκυος αλλά μονάχα είναι φερέγκυος
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
μη του δίνεις σημασία κούκλα μου...
απ τη ζήλια του τα λέει που δεν είναι κι αυτός εγκυος αλλά μονάχα είναι φερέγκυος
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
:P

Ζηλέυω πολύ που δεν έχω όλα τα καλά συμπτωματα της εγκυμοσύνης! :P Αλήθεια κουε πριν απο 3 μήνες τι μέθοδο χρησιμοποιούσες για να μην πιάσεις παιδί?:hmm:
Να ξέρω να μην την ακολουθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Λειπει μια επιλογη που θα ψηφιζα τωρα.. Αποχη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ζηλέυω πολύ που δεν έχω όλα τα καλά συμπτωματα της εγκυμοσύνης! :P Αλήθεια κουε πριν απο 3 μήνες τι μέθοδο χρησιμοποιούσες για να μην πιάσεις παιδί?:hmm:
Να ξέρω να μην την ακολουθήσω.


πριν 3 μήνες δεν χρησιμοποιούσα κάποια μέθοδο... ήθελα να πιάσω παιδί και το πιασα :P
να μη σου πω ότι είμαι και πάρα πολύ τυχερή που το έπιασα απ τον πρώτο μήνα που ξεκινήσαμε το ελεύθερο.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Γιατί να μην το πιάνατε στον πρώτο μήνα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
πριν 3 μήνες δεν χρησιμοποιούσα κάποια μέθοδο... ήθελα να πιάσω παιδί και το πιασα :P
να μη σου πω ότι είμαι και πάρα πολύ τυχερή που το έπιασα απ τον πρώτο μήνα που ξεκινήσαμε το ελεύθερο.... :P

Καρπερότατους σας βρήσκω, θύμισε μου στο επόμενο meeting του στεκιού αν έρθει ο άντρας σου να τον βάλουμε σε άλλο τραπέζι!:P και μακρυά απο τα κορίτσια του στεκιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γιατί να μην το πιάνατε στον πρώτο μήνα?:hmm:
τώρα κάποιος που το έχει ψάξει πιο πολύ θα σου απαντήσει πιο επιστημονικά αλλά οι πιθανότητες επιτυχίας της...συνεύρεσης, ακόμα και στις sos μέρες δεν είναι 100% [δεν ξέρω το ποσοστό και πως επηρεάζεται] .. δεν είναι ντε και σίγουρο ότι θα μείνεις έγγυος με τη μια... τώρα ακριβως τη βιολογία πίσω από αυτό δεν την έχω υπόψην μου σε λεπτομέρια ομολογώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί να μην το πιάνατε στον πρώτο μήνα?:hmm:


Βάση στατιστικών, κυρίως λόγω ψυχολογίας, τα ζευγάρια που αποφασίζουν ότι ΘΕΛΟΥΝ να κάνουν παιδί, το καταφέρνουν κατά μέσο όρο στους 14-18 μήνες....
Είναι ένα πάρα πολύ μικρό ποσοστό που τα καταφέρνει αμέσως... και είναι κυρίως τα ζευγάρια που δεν το σκέφτονται και δεν επιρρεάζονται ψυχολογικά απ την απόφαση που έχουν πάρει :)
Κατά τα άλλα... ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ να μείνεις εγκυος.... υπάρχει περίπτωση να κάνεις μια φορά ελεύθερα και να μείνεις :/:
Η ψυχολογία παίζει ΤΡΟΜΕΡΟ ρόλλο!!!


@Γιάννη... ο άντρας μου λέει ότι τα έχει εκπαιδευμένα νίντζα... :D
Μην ανησυχείς... ξέρει που τα στέλνει, δεν τα στέλνει αλλού (άσε που του έχω τάξει κόψιμο απ τη ρίζα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά ίσως να οφείλεται στο ότι έκοψε τα αντισυλληπτικά... Έχω διαβάσει οτι όταν τα κόψει η γυναίκα είναι πολύ γόνιμη μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τα έχω κόψει εδώ και 2 χρόνια οπότε δεν μετράει.... (τα έκοψα τότε λόγω τσιγάρου ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντα λέω οτι κάπου στα 30 θα το κόψω... Ελπίζω να μην καταλήξω να κόψω όλα τα άλλα εκτός απο αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top