Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε;

Ποια μέθοδο αντισύλληψης χρησιμοποιείτε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 187)

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
πως καλε το εννοεις αυτο το κατα περιοδους?
τη στειροτητα η την εχεις η δε την εχεις!

Αυτο μου φανηκε και εμενα καπος...

Αλλα και το υπολιπο ποστ δεν το καταλαβα.... explanation plz;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Tο χάπι της επόμενης ημέρας ΔΕΝ είναι μέθοδος αντισύλληψης καταρχάς! :)

Για μένα πάντως, δεν νοείται να μη φοράς προφυλακτικό σε ΜΗ μόνιμη σχέση .
Το προφυλακτικό δεν ειναι μονο για την αντισύλληψη αλλα και για τα ΣΜΝ.
Αν η σχέση είναι μόνιμη και οι δυο σύντροφοι μονογαμικοί, τότε ναι... ας μην υπάρχει προφυλακτικό (Αφου πρωτα γινουν οι εξετάσεις) κι ας υπάρχουν άλλες μέθοδοι...

Ισχύουν όλα αυτά, όμως η δική μου η απορία είναι, πώς,εάν χρησιμοποιείς μόνο το προφυλακτικό, μπορείς να είσαι 100% σίγουρος. Πιστεύω ότι μάλλον θα βοηθούσε να πάρει κανείς και άλλα επιπρόσθετα μέτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Ισχύουν όλα αυτά, όμως η δική μου η απορία είναι, πώς,εάν χρησιμοποιείς μόνο το προφυλακτικό, μπορείς να είσαι 100% σίγουρος. Πιστεύω ότι μάλλον θα βοηθούσε να πάρει κανείς και άλλα επιπρόσθετα μέτρα.

πολύ απλά αν παίρνεις καλή μάρκα είναι σχεδόν σπάνιο να σπάσει, κ αν σπάσει τελικά παίρνεις το χάπι της επόμενης μέρας. το προφυλακτικό αν χρησιμοποιηθεί σωστά προφυλάσσει απο ΣΜΝ κ είναι ένας καλός τρόπος αποφυ΄γής εγκυμοσύνης!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
πως καλε το εννοεις αυτο το κατα περιοδους?
τη στειροτητα η την εχεις η δε την εχεις!

τι λες μωρε?:p γιατι εσεις δεν μπορειτε να ειστε στειρες αν παιρνετε αντισυλιπτικα? Other than that ask me no questions ill tell you no lies. Απλα δεξου το λογο μου, καθε τοσο ειμαι στειρος (απο επιλογη προφανως)

Αλλα και το υπολιπο ποστ δεν το καταλαβα.... explanation plz;

υποθετω οτι δεν καταλαβες το "δεν υπαρχουν ετεροφυλοφιλοι οροθετικοι"?

ναι δεν υπαρχουν, το aids σε μη αιματηρη συνουσια δεν μεταδιδεται απο αντρα σε γυναικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Jesus freakin' Christ ----- epote getta grip!!!!!


Ξαναλεω: Μπαινουν και παιδακια!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
υποθετω οτι δεν καταλαβες το "δεν υπαρχουν ετεροφυλοφιλοι οροθετικοι"?

ναι δεν υπαρχουν, το aids σε μη αιματηρη συνουσια δεν μεταδιδεται απο αντρα σε γυναικα


Kαλά και εγώ έχω διαβάσει πολλά και διάφορα σε σχέση με το aids..που δεν θα αναλύσω εδώ μέσα, ακριβώς για το λόγο που λέει η Hakuna...αλλά και αυτό να μην είναι...την ηπατίτιδα C μην την ξεχνάμε.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ναι δεν υπαρχουν, το aids σε μη αιματηρη συνουσια δεν μεταδιδεται απο αντρα σε γυναικα

Epote δεν θέλω να το παίξω έξυπνη, αλλά επειδή έχω εντρυφήσει στο θέμα δεν μπορώ να ακούω παλαβά.

Το AIDS εννοείται ότι μεταδίδεται από άντρα σε γυναίκα. Οι ομοφυλόφιλοι είναι επιρρεπείς λόγω της τεχνικής μου χρησιμοποιούν στο σεξ (πρωκτικό), που είναι πολύ πιο εύκολο να γίνουν τραυματισμοί. Αντίστοιχα και ένα ετεροφυλόφιλο ζευγάρι που χρησιμοποιεί αυτή την τεχνική είναι πιο εύκολο να κολλήσει. Αλλά και με την "παραδοσιακή" μέθοδο υπάρχουν πιθανότητες να κολλήσει κάποιος!

Επίσης, μεγάλο ποσοστό γυναικών έχει κολλήσει AIDS στην Ελλάδα από τον σύντροφό τους, ο οποίος παράλληλα είχε και κρυφές ομοφυλοφιλικές εμπειρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Jesus freakin' Christ ----- epote getta grip!!!!!
τι απο ολα σε ενοχλησε?:p Το αιματηρη? Οταν λεω αιματηρη δεν εννοω χασαπικο, για παραδειγμα το rough sex (γενικος...) θα μπορουσε να θεωρηθει αιματηρη συνουσια με την εννοια οτι παρουσιαζονται μικροεκδορες και αμοιχες απο τις οποιες μπορει να μεταδωθει ο ιος. Περα απο αυτο, οι πιθανοτητες μεταδοσης aids με συνουσια απο γυναικα σε αντρα υπολογιζονται 1 στις 15.000 και αυτο ειναι guesstimation οχι πραγματικα δεδομενα.

ναι η υπατιτιδα c οντως, αλλα τα περισοτερα απο τα υπολοιπα STD μεταδιδοντα ακομα και με προφυλακτικο

Epote δεν θέλω να το παίξω έξυπνη, αλλά επειδή έχω εντρυφήσει στο θέμα δεν μπορώ να ακούω παλαβά.

Το AIDS εννοείται ότι μεταδίδεται από άντρα σε γυναίκα

mea culpa εννοουσα απο γυναικα σε αντρα, θετικη γυναικα να κολησει απο κανονικο σεξ μη θετικο αντρα. Δεν εχει συμβει ποτε επιβεβαιομενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Κοιταξε εγω δεν εχω εντρυφησει στο θεμα για να σου πω αν αυτα που λες ειναι σωστα η λαθος, αλλα σκεψου οτι ενας ανηλικος μπορει να επηρεαστει απο αυτα που λες και να μην τον πολυνοιαξει αργοτερα να χρησιμοποιησει πορφυλακτικο. Κι αυτο μπορει να εχει πολλες και διαφορες - και παντα ασχημες - συνεπειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ενταξι συμφωνοι, αλλα ποση λογοκρισια πια? Ας προσεξουν λιγο και οι γονεις τι διαβαζουν τα παιδια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
ενταξι συμφωνοι, αλλα ποση λογοκρισια πια? Ας προσεξουν λιγο και οι γονεις τι διαβαζουν τα παιδια τους

Unrealistic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εδώ ενήλικες και ψάχνουν αφορμές να αποφύγουν την προφύλαξη...

Εγώ, πάλι, χάπι αυτόν τον καιρό... ξανάρχισα ένα κουτάκι σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
τραβηγμα η αντισυληπτικα.σιγουρα με αντισυληπτικα ειμαστε ησυχοι.προφυλακτικο χρησιμοποιω αναλογα τον ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
για πειτε για πειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι να πούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
περισσοτερα για το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
για ευχαριστηση προτιμω χωρις προφυλακτικο..για ευχαριστηση(λιγοτερη ομως) και σχεδον πληρης ασφαλεια(αναλογα τον συντροφο) προφυλακτικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ τώρα σπιράλ! Αλλά πριν παντρευτώ χάπια σε μόνιμες σχέσεις αλλιώς προφιλακτικό!
Πάντως αυτό για την γυναίκα πως δεν μπορεί να κωλήσει άντρα είναι εντελώς λάθος!!!:mad: Δλδ οι άντρες που έχουν κωλήσει ήταν όλοι ομοφιλόφιλοι? :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τορρυ μου έχω μια ερώτηση πολύ σοβαρή......


ΕΛΠΙΖΩ οτι δεν έβαλες το σπιραλ ακριβως μετα τον τοκετό σου....


Ο κόλπος σου, κάνει κανα δυο μήνες να επανέλθει στα φυσιολογικά του επιπεδα... κι αν το έβαλες τωρα, αυτο σημαινει οτι οταν ο κολπος επανελθει στα σωστα του, υπάρχει ΣΟΒΑΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ το σπιραλ να φυγει απο τη θέση του με αποτελεσμα

1. ανεπιθυμητη (φυσικολογική) εγκυμοσύνη
2. ανεπιθυμητη εξωμήτρια εγκυμοσύνη :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
στο mall μοιραζουν προφυλακτικά durex και λιπαντικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top