Ποινική δίωξη στον Λιγνάδη για βιασμούς κατά συρροή

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
και πως ξερεις εσυ οτι οι καταγγελιες αυτες ειναι για κατεβασμα παντελωνιων και και οχι για παρενοχληση και τους βγαζεις χαζους?και ακομα και αν ειναι ευαισθητοι οπως λες εσυ,γιατι να τους πεις χαζους?απο ποτε ειναι κακο να σαι ευαισθητος?
δε σου ειπα να μην πεις τη γνωμη σου,αλλα για τον κουγια συγκεκριμενα καλυτερα μην τον αναφερεις καν γιατι σου ξαναλεω γνωριζω πολλες καταστασεις,ο ανθρωπος ειναι ΣΙΧΑΜΑ

Δεν ειπα αυτους που ειναι ευαισθητοι χαζούς... ειπα αυτους που θα με πουνε οτι ξεπλενω βιαστες επειδη εχω μια γνωμη καθυστερημενους. Ναι πιστευω οτι ειναι καθυστερημενος οποιος με πει έτσι. Μπορω να εχω την αποψη μου περι του τι σημαινει αξιοπρέπεια ; θα ήθελες να την διαβασεις ;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα;

Ναι δεν έγραψες χθες ποιος ειναι ο ανακριτης ; εγω δεν τους ήξερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και πως ξερεις εσυ οτι οι καταγγελιες αυτες ειναι για κατεβασμα παντελωνιων και και οχι για παρενοχληση και τους βγαζεις χαζους?και ακομα και αν ειναι ευαισθητοι οπως λες εσυ,γιατι να τους πεις χαζους?απο ποτε ειναι κακο να σαι ευαισθητος?
δε σου ειπα να μην πεις τη γνωμη σου,αλλα για τον κουγια συγκεκριμενα καλυτερα μην τον αναφερεις καν γιατι σου ξαναλεω γνωριζω πολλες καταστασεις,ο ανθρωπος ειναι ΣΙΧΑΜΑ.

Εντάξει αν και δεν υποστηριζω τον Κουγια. Σεβαστη η γνωμη σου.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ρε συ Ντέβιλ τι συγκρίνεις; Ήσασταν παιδιά και παίζατε αθώα. Θα ήθελες όμως να έρθει ο γιος σου, και να σου πει ότι στο ιδιωτικό σχολείο που από την τσέπη σου πληρώνεις ο καθηγητής του στο θέατρο του την έπεσε άσχημα, τον χάιδεψε πονηρά και του ζήτησε διάφορα? Θα έλεγες εκεί δεν μπορούμε να κάνουμε να κάνουμε μια πλάκα?

Οχι εκει δεν θα έλεγα έτσι αλλα μου εξηγεις πως γινεται να εχω παει τοσα χρονια σε σχολειο δημοσιο και να μην εχει γινει φυσικα σε μενα τιποτα κ ουτε στους άλλους ; τωρα ξαφνικα γινονται ολα αυτα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, έκανα ένα αστείο λόγω των ονομάτων τους. Ποια στοχοποίηση ;

Ωραια εγραψες τα ονοματα τους , θα έπρεπε να ειναι ανώνυμοι. Γιατι να ξέρει ο καθε τρελος ποιος ειναι ο ανακριτης για να πάει σπιτι του να βάλει γκαζάκια επειδη δεν του αρέσει η αποφαση του ; αυτο βεβαια δεν φταις εσυ δημοσιευτηκαν στον τυπο αλλα κ εσυ εγραψες εδω για αυτους. Γιατι εγραψες τα ονοματα τους πχ ;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ανώνυμοι λέει. Σιγά μη δικάζουν και με κουκούλες οι δικαστές...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Ανώνυμοι λέει. Σιγά μη δικάζουν και με κουκούλες οι δικαστές...

Οχι θα πρέπει να ειναι επωνυμοι Lasher για να κανεις εσυ αστειάκια και χαβαλέ. :P
Τους ανεφερες εδω μέσα... εγω δεν βρηκα κάποιο λογο.

Η δουλεια τους ειναι η ανακριση και οχι να γινονται επωνυμοι στα κανάλια... τον Κουγια λέγατε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Οχι εκει δεν θα έλεγα έτσι αλλα μου εξηγεις πως γινεται να εχω παει τοσα χρονια σε σχολειο δημοσιο και να μην εχει γινει φυσικα σε μενα τιποτα κ ουτε στους άλλους ; τωρα ξαφνικα γινονται ολα αυτα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κι εγώ πήγα τόσα χρόνια και δε μου έτυχε τίποτα, ούτε σε εμένα ούτε σε κάποιον δικό μου. Δεν είναι όμως λίγο κοντόφθαλμο να κρίνουμε από την (περιορισμένη) δική μας εμπειρία? Επειδή δεν έτυχε σε εμάς δεν συμβαίνει? Δεν είναι κάπως βεβιασμένο?

Τώρα για τους ανακριτές, όταν, ξαναλέω, δικόγραφα, ΕΠΙΣΗΜΑ ΝΟΜΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ, τα έχει στα χέρια της η Καινούργιου και η όποια καινούργιου, ένα απλό όνομα διακστή, ανακριτή κι εισαγγελέα, δυστυχώς εδώ που φτάσαμε είναι πταίσμα.

Άλλωστε δεν πρόκειται για δίκη κεκλεισμένων των θυρών, πρόκειται για δίκη που υπόκειται στην αρχή της δημοσιότητας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Τέλος η αποψη μου περι αξοπρέπειας διαφέρει... οταν εισαι πραγματι αξιοπρεπής άνθρωπος πάς και καταγγελεις το εγκλημα το πολυ 6 μηνες αφοτου έγινε... και αν νομιζεις οτι θα χάσεις τη δουλειά σου αλλάζεις και δουλειά. Για μενα αυτο ειναι αξιοπρέπεια. Ειναι η προσωπικη μου αποψη και αν οντως περνάτε τους εαυτους σας για δημοκρατικούς θα πρέπει να την σεβαστειτε και οχι να διαβαζω ανοησιες περι "ξεπλυματος βιαστων" απο τον καθε ενα ή την καθεμια που επηρεάζονται απο τις κασετες που παιζουν στα καναλια... δεν θα φοβηθουμε να πουμε και τη γνωμη μας.

Προσωπικα δεν θα έμενα σε εναν χωρο που ξέρω οτι εχει γινει κλειστο κλάμπ που σιγοντάρει βιαστες και παιδοφιλους... θα εφευγα και θα πηγαινα να κανω καμια αλλη δουλεια αφου βεβαια θα ειχα φροντισει να συρω στα δικαστηρια δεμένο τον επιδοξο αληταρά.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Τέλος η αποψη μου περι αξοπρέπειας διαφέρει... οταν εισαι πραγματι αξιοπρεπής άνθρωπος πάς και καταγγελεις το εγκλημα το πολυ 6 μηνες αφοτου έγινε... και αν νομιζεις οτι θα χάσεις τη δουλειά σου αλλάζεις και δουλειά. Για μενα αυτο ειναι αξιοπρέπεια. Ειναι η προσωπικη μου αποψη και αν οντως περνάτε τους εαυτους σας για δημοκρατικούς θα πρέπει να την σεβαστειτε και οχι να διαβαζω ανοησιες περι "ξεπλυματος βιαστων" απο τον καθε ενα ή την καθεμια που επηρεάζονται απο τις κασετες που παιζουν στα καναλια... δεν θα βοηθουμε να πουμε και τη γνωμη μας.
Άλλο γνώμη δική σου, το τι θα έκανες εσύ, που είναι απόλυτα σεβαστό, άλλο να το προβάλλουμε ως τη μία κια μοναδική ενδεδειγμένη λύση, κι ό,τι διαφορετικό, να το θεωρούμε λάθος. Εκεί διαφωνούμε μαζί σου. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι, δεν αντιδρούμε όλοι το ίδιο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Κι εγώ πήγα τόσα χρόνια και δε μου έτυχε τίποτα, ούτε σε εμένα ούτε σε κάποιον δικό μου. Δεν είναι όμως λίγο κοντόφθαλμο να κρίνουμε από την (περιορισμένη) δική μας εμπειρία? Επειδή δεν έτυχε σε εμάς δεν συμβαίνει? Δεν είναι κάπως βεβιασμένο?

Τώρα για τους ανακριτές, όταν, ξαναλέω, δικόγραφα, ΕΠΙΣΗΜΑ ΝΟΜΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΑ, τα έχει στα χέρια της η Καινούργιου και η όποια καινούργιου, ένα απλό όνομα διακστή, ανακριτή κι εισαγγελέα, δυστυχώς εδώ που φτάσαμε είναι πταίσμα.

Άλλωστε δεν πρόκειται για δίκη κεκλεισμένων των θυρών, πρόκειται για δίκη που υπόκειται στην αρχή της δημοσιότητας.
Αφου υποκειται στην αρχη της δημοσιοτητας γιατι κράζετε τον Κουγια ; εμενα μ αρεσε που έδωσε το υπομνημα για να διαβασουμε και την αντιθετη άποψη.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι να τα κανουμε τα δικαστηρια οταν ειμαστε ικανοι να λυσουμε μονοι μας με εριηνικο τροπο τις διαφορες μας ;
Τις προάλλες δεν έκραζες πάλι τα "λαϊκά δικαστήρια" γιατί τον λόγο θα έπρεπε να το έχουν μόνο τα δικαστήρια και όχι ο κάθε τυχάρπαστος;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Αφου υποκειται στην αρχη της δημοσιοτητας γιατι κράζετε τον Κουγια ; εμενα μ αρεσε που έδωσε το υπομνημα για να διαβασουμε και την αντιθετη άποψη.

Η αρχή της δημοσιότητας συνεπάγεται ότι η δίκη θα είναι ανοιχτή στο κοινό. όποιος θέλει, θα μπορεί να πάει να παρακολουθήσει, άρα τα ονόματα των δικαστών θα μαθευτούν.

Η προδικασία, στην οποία εντάσσεται και το δικόγραφο που διέρρευσε (πρώτη φορά στα χρονικά) είναι μυστική. Μάλιστα νομίζω ότι η διαρροή δικογράφων στον τύπο κάπου τιμωρείται.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Άλλο γνώμη δική σου, το τι θα έκανες εσύ, που είναι απόλυτα σεβαστό, άλλο να το προβάλλουμε ως τη μία κια μοναδική ενδεδειγμένη λύση, κι ό,τι διαφορετικό, να το θεωρούμε λάθος. Εκεί διαφωνούμε μαζί σου. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι, δεν αντιδρούμε όλοι το ίδιο.

Ωραια αμα δεν αντιδρας το ιδιο με σκοπο την αποτελεσματικοτητα μην απορησεις αν το δικαστηριο σου επιριψει ευθυνες. Γιατι υπάρχουν συγκεκριμενες ενεργειες να πεις σε κάποιον οτι δεν θές και οχι να μπαινοβγαινεις πχ στο δωματιο του. Σορρυ αλλα.. πρεπει να ακουστει και η αλλη αποψη. Ποτε δεν εχω πάει σε δωματιο κάποιου ή καποιας μονοι μας. Οποτε λογικο να μην εχω πάθει κάτι υπο αυτη την εννοια. Σε τετοιες περιπτωσεις λοιπον που ειναι δυσκολες να καταλαβεις τι εγινε πρεπει να διαβασεις κ την αλλη γνωμη εκτος και αν θέλει καποιος ή κάποια να αναπαραγει την κασετα που ακουει στα καναλια για να φανει αρεστος και ενσυνειδητος πολιτης στη παρέα.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
η ΟΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ μου δικαιουτο να ειναι επιφυλακτικη ειδικα οταν τοσα χρονια εγω και καποιος της οικογενειας μου δεν έπαθε κάτι. Ειναι ευνοητο οτι δικο μου παιδι δεν υπηρχε περιπτωση να πάει ΜΟΝΟ ΤΟΥ σε ενα δωματιο με εναν μεγαλυτερο. Οποτε ακομη και αν δεν εφταιγε επειδη ο αλλος ειναι μαλάκας και δεν ξέρει τα ορια ... δεν θα πάθαινε κάτι.

Μη βγουνε τωρα καθυστερημενοι και πουνε οτι λέω πως φταιει το θυμα και οποιος βιάστηκε γιατι θα μεγαλώσει και αλλο η λιστα με την ιγκνορ. Προφανως δεν λεω κάτι τέτοιο.
Όχι ρε ποιος να πει ότι κατηγορείς το θύμα, πώς σου πέρασε από το μυαλό, πας καλά; αχχαχαχαα
Ρε σοβαρά, είναι επικίνδυνα αυτά που λες.
Ένα ανήλικο δεν έχει την κρίση των μεγάλων, εξού και έχουν ιδιαίτερη αντιμετώπιση από το νόμο.
Ναι στα παπακια μου απο την αποψη οτι δεν θα κατσω ολο το βράδυ να περιμενω αν θα προφυλακιστει αυτος ο βλακας ο Λιγδιάρης ή οχι.... εννοειται οτι για να μην μπορει να τον σωσει ουτε ο Κουγιας θα τις έκανε τις μαλακιες του και καλα να πάθει.
Πάλι προσωπικές αναφορές. Φίλε, έγραφα διπλωματική εκείνη την ώρα, δουλειά έκανα. Δε σου πέφτει λόγος.
Άντε με τη καινούρια πιπίλα.
Δημοκρατια έχουμε και ο καθενας μπορει να λέει τη γνωμη του.
Ακριβώς, και κορυφαίο στοιχείο της δημοκρατίας είναι η αντιπαράθεση επιχειρημάτων. Τα είπαμε και αλλού, το ότι διαφωνούμε με αυτά που λες, το ότι θεωρούμε ότι είναι λάθος, δε σου αναιρεί το δικαίωμα να τα λες.
Αλλα εχουμε δημοκρατια ξέρετε τι σημαινει ;
Μάλλον εσύ δε ξέρεις. Βλ. παραπάνω.
Εντάξει αν και δεν υποστηριζω τον Κουγια.
Κάτσε ρε μη τα λες απότομα αυτά :rofl:
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Ωραια αμα δεν αντιδρας το ιδιο με σκοπο την αποτελεσματικοτητα μην απορησεις αν το δικαστηριο σου επιριψει ευθυνες. Γιατι υπάρχουν συγκεκριμενες ενεργειες να πεις σε κάποιον οτι δεν θές και οχι να μπαινοβγαινεις πχ στο δωματιο του. Σορρυ αλλα.. πρεπει να ακουστει και η αλλη αποψη. Ποτε δεν εχω πάει σε δωματιο κάποιου ή καποιας μονοι μας. Οποτε λογικο να μην εχω πάθει κάτι υπο αυτη την εννοια.
Μα μπαινόβγαινε ανήλικο στο δωμάτιό του. Ανήλικο που παραπλάνησε. Ακριβώς αυτό είναι το έγκλημα, το ότι έπαιξε με το μυαλό του ανήλικου σε σημείο που να το κάνει να μπαινοβγαίνει. Το βίασε και το έκανε να το νομίζει ότι είναι νορμάλ. Και ναι, παίρνει χρόνια να καταλάβει το ανήλικο ότι δεν ήταν έτσι τα πράγματα. Όταν, ξαναλέω, υπήρξε παραπλάνηση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Όχι ρε ποιος να πει ότι κατηγορείς το θύμα, πώς σου πέρασε από το μυαλό, πας καλά; αχχαχαχαα
Ρε σοβαρά, είναι επικίνδυνα αυτά που λες. Ένα ανήλικο δεν έχει την κρίση των μεγάλων, εξού και έχουν ιδιαίτερη αντιμετώπιση από το νόμο.

Πάλι προσωπικές αναφορές. Φίλε, έγραφα διπλωματική εκείνη την ώρα, δουλειά έκανα. Δε σου πέφτει λόγος. Άντε με τη καινούρια πιπίλα.

Ακριβώς, και κορυφαίο στοιχείο της δημοκρατίας είναι η αντιπαράθεση επιχειρημάτων. Τα είπαμε και αλλού, το ότι διαφωνούμε με αυτά που λες, το ότι θεωρούμε ότι είναι λάθος, δε σου αναιρεί το δικαίωμα να τα λες.

Μάλλον εσύ δε ξέρεις..

Κάτσε ρε μη τα λες απότομα αυτά :rofl:

Ναι εσυ αντιπαράθεση επιχειρηματων κάνεις σιγουρα που οταν διαβασεις κάτι που δεν συμφωνεις και σου φαινεται..... αρχιζεις τα "εισαι επικινδυνος" αυτα που γράφεις ειναι ξεπλυμα βιαστων κτλπ αυτα με συγχωρεις αλλα ειναι αρλούμπες. Αυτες ειναι οι προσωπικες αναφορές οχι οι δικές μου.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι έτσι, επιχειρήματα έχουμε αραδιάσει πολλά και τα αγνοείς, είσαι επικίνδυνος δεν το είπα, χαρακτηρίζω πάντα όσα γράφεις και με παράθεση μηνύματος και ναι είναι πολιτική κριτική και πολιτική άποψη. Αυτά έχουν οι δημοκρατίες. Το τι έκανα 3 το βράδυ από την άλλη, δε σου πέφτει λόγος.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγω βλέπω η σημερινη νεολαια εχει χαζέψει... 285 λεει καταγγελιες στο ΑΡΣΑΚΕΙΟ.... που ειναι και ιδιωτικο και προσέχουν τους καθηγητες και τα παιδια που βάζουν μεσα...

φανταζομαι αν ηταν στη δικη μας εποχη που ο ενας πηγαινε πισω απο τον αλλον για να κάνει πλάκα ή με φορμες κατεβαζε ο ενας στον αλλον τα βρακιά τωρα θα ειχε γεμισει ο εισαγγελεας δικογραφιες. Οτι να ναι.

Καλα τα λέγαμε και τα λεμε... δεκαετια ΜΙΛΕΝΙΟΥΜ... ΆΛΛΕς εποχές. Ουτε Ιντερνετ ουτε τιποτα τωρα οι νεοι εχουν αποβλακωθει θα πανε να κανουν ενα φλερτ σε μια και θα φωναξει την αστυνομια για παρενοχληση.

Όλος αυτός ο λεκτικός παροξυσμός από τι στοιχεία πηγάζει;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Λυπάμαι αλλά δεν είναι έτσι, επιχειρήματα έχουμε αραδιάσει πολλά και τα αγνοείς, είσαι επικίνδυνος δεν το είπα, χαρακτηρίζω πάντα όσα γράφεις και με παράθεση μηνύματος και ναι είναι πολιτική κριτική και πολιτική άποψη. Αυτά έχουν οι δημοκρατίες. Το τι έκανα 3 το βράδυ από την άλλη, δε σου πέφτει λόγος.

Φιλε ειναι ενδεικτικο της κρισης σου το γεγονος οτι νομιζεις πως με αφορα τι εκανες στις 3 το βράδυ !!!

Εγω γενικα ειπα επειδη ανέβασε και η Χιμέλα στις 5 το πρωι και εκανα πλάκα. Η δικη μου η πλάκα δηλαδη ειναι δειγμα αναισθητου ενω η πλάκα του @Lasher με τα ονοματα των ανακριτων ειναι δεκτή οκ :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top