Ποινική δίωξη στον Λιγνάδη για βιασμούς κατά συρροή

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσες φορές θα σου πω αγόρι μου ότι δε μιλάω σε δίκη; Πόσες; Σου απάντησα για τα δικονομικά παραπάνω. Επίσης, δεν έχω χρωστούμενα μαθήματα, είμαι στη φάση thesis dissertation. Απλά για να μη λες ό,τι να ναι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Καλά εντάξει @klean καλή επιτυχία στην εξεταστική σου.

Φαντάζομαι απόσπασμα από τη δική...

Πρόεδρος : Εσείς γιατί πηγατε στο δωμάτιο με τον κατηγορουμενο;

Klean: Απαράδεκτο απαράδεκτο πατε να ξεπλυνετε τους βιαστές και τους παιδεραστες.... Και περιμενετε λίγο ακόμη να φτιάξω το μαλλί να βγω να δώσω συνέντευξη στη Τατιάνα....

Δεν λειτουργουν έτσι τα δικαστήρια δεν είναι λυρική σκηνή ουτε απόσπασμα από αρχαία τραγωδία.

Πείτε ότι θέλετε δικαστέ με κράξτε με χεστηκα έτσι κ αλλιως βλέπω ότι δεν εχετε σωστή κρίση κ αντίληψη επί της διαδικασίας όπως και η Μενδωνη πιο πολυ σας ενδιαφέρει η εικόνα σας παρα η αλήθεια... Σε φάση να βγω να τηλεδικασω με βάση τον όχλο για να φανώ αρεστός.
To θεμα είναι να μην στιγματίζεται κάποιος από λαϊκά δικαστήρια γιατί υπάρχει και το τεκμήριο της αθωότητας.
Μπορεί και κάποιος αθώος να κατηγορηθεί. Όλοι όσοι οδηγούνται στην δικαιοσύνη δεν καταδικάζονται.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Devil θα απαντήσεις;
Μαθαίνω πως η προκαταρκτική εξέταση στην οποία αναφέρεται ο Κούγιας δύναται να καμφθεί αν προκύπτουν επαρκείς ενδείξεις για πιθανή τέλεση νέων αδικημάτων ή για καταστροφή εγγράφων, δύο στοιχεία πολύ κοινά στο έγκλημα του βιασμού κατά συρροή. Οι λόγοι αυτοί αναφέρονται εναργώς και στο ένταλμα.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
«Εμφανιστήκαμε με τον κ. Δημήτρη Λιγνάδη στην κα ανακριτή και ζητήσαμε τα εξής. Πρωτίστως υποβάλλαμε ένσταση ακυρότητας της διαδικασίας, καθώς ο αρμόδιος εισαγγελέας που διενήργησε την προκαταρκτική εξέταση περιόρισε το αποδεικτικό υλικό στην κατάθεση από τις μηνύσεις των φερόμενων παθόντων, ενώ και ο φερόμενος ως κατηγορούμενος, δεν είχε κληθεί προηγουμένως να καταθέσει με την ιδιότητα του υπόπτου», είπε ο κ. Κούγιας

«Σύμφωνα με τις δικονομικές διατάξεις, προκαλείται απόλυτη ακυρότητα, όταν ο φερόμενος πως διέπραξε οποιαδήποτε πράξη, είτε πλημμέλημα είτε κακούργημα, δεν κληθεί προηγουμένως να λάβει αντίγραφα των καταγγελιών των μαρτυρικών καταθέσεων και να καταθέσει είτε γραπτές είτε προπφορικές εξηγήσεις σε αυτόν που κάνει την προανάκριση»


Προχθές το λέγαμε , ποτε ήταν οτι πρέπει να εισαι ενήμερος των διατάξεων και να μην παρασύρεσαι απο τον όχλο ;

Γιατι δεν κληθηκε αυτος να δώσει εξηγήσεις ; δεν το γνωριζε ο εισαγγελέας ή ηθελε να το παιξει πολιτικαλ κορέκτ ακούγοντας τον κάθε άσχετο που οπως ειπε και ο Κουγιας δεν εχει τι αλλο να κανει στη ζωη του απο το να γραφει ολη μερα στο Ιντερνετ.
όπως θα ξέρεις εφόσον μιλάς σαν άνθρωπος που έχει μια εικόνα του πώς λειτουργεί η ποινική διαδικασία, καταλαβαίνεις ότι οι νόμοι υπόκεινται σε ερμηνεία. Ο κώδικας ποινικής δικονομίας εξηγεί καθαρά σε ποιες περιπτώσεις εκδίδεται ένταλμα σύλληψης χωρίς προηγούμενη κλήση, μία από αυτές είναι το να θεωρηθεί ο ύποπτος ύποτος φυγής, ο Λιγνάδης θεωρήθηκε, το ένταλμα εκδόθηκε. Απλό. Ο Κούγιας αμφισβητεί το ότι είναι ύποτος φυγής, δικαίωμά του, τα συμφέροντα του πελάτη του υπερασπίζεται, αυτό δε σημαίνει ούτε ότι δεν τηρήθηκαν οι διατάξεις, ούτε ότι έγινε κίνηση πολιτικού εντυπωσιασμού. Αμφισβητεί την ερμηνεία, κι αν καταφέρει να πείσει όντως, θα το δούμε.

Τα άλλα περί μηνυτών που άργησαν να καταγγείλουν είναι για εντυπωσιασμό, εφόσον δεν βρίσκονται εκτός των ορίων παραγραφής και τα ιδιαίτερα στοιχεία της πράξης καθιστούν τη μήνυση δύσκολη.

Και αν μου επιτρέπεις ένα προσωπικό σχόλιο. Το ότι ο εισαγγελέας προχωράει στην ποινική διαδικασία ακούγοντας τον κάθε τυχάρπαστο είναι στην καλύτερη αστείο στη χειρότερη αφελές. Επίσης, το ότι ξέρει ο Κούγιας αλλά όχι ο εισαγγελέας, αυτό κι αν είναι αστείο, πολλώ δε μάλλον όταν ο συγκεκριμένος συνήγορος με το που πήρε τη δικογραφία δεν άφησε κανάλι για κανάλι στο οποίο δεν μίλησε, απορώ πώς πρόλαβε να τη διαβάσει την έρμη τη δικογραφία, όσο ''τηλέγραφημα'' κι αν ήταν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Δύο είσαστε (juste και devil) και έχουμε αντιληφθεί τι προσπαθείτε να κάνετε, πραγματικά είναι τρομακτικό ότι έστω και ανώνυμα προσπαθείτε να ξεπλύνετε έναν παιδεραστή με γελοία επιχειρήματα (φταίνε οι γονείς των παιδιών, αποκλείετε η άμεμπτη αστυνομία και δικαιοσύνη να μην ερευνήσει καταγγελίες). Περαστικά σας. Απλά μην ασχολείστε άλλο μαζί τους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,843 μηνύματα.
Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να καταδικαστεί ενας παιδεραστής. Καθε άλλο.
Ο κιτρινισμός και η αναλήθειες και τα λαικά δικαστήρια ομως θα με βρίσκουν ενάντιο. Τώρα αν θέλετε να στιγματίζετε άτομα που ειναι ενάντια στον κιτρινισμό και μιλάν για δημοκρατικές διαδικάσίες, πρόβλημά σας.
Μέχρι στιγμής όμως τι εχουμε; (σύμφωνα με τον κ. Κούγια).

Δέκα φίλοι με μηνύσεις των μηνυτών. Νομικό ενδιαφέρον έχει μόνο ένας εκ των φερομένων ως παθόντων. Και οι δύο φερόμενοι ως παθόντες είναι Αιγύπτιοι», είπε ο κ. Κούγιας, αναφερόμενος αναλυτικά και στις δύο περιπτώσεις.

Ο κ. Κούγιας ανέφερε επίσης πως η πραγματικότητα είναι πολύ διαφορετική, ενώ περιέγραψε ποιες είναι οι καταγγελίες, αλλά και ποια η δική τους στάση σε αυτές τις μηνύσεις.

«Ο εντολέας μου από ταξιδιωτικά έγγραφα αποδεικνύει πως ήταν στην Αίγυπτο την περίοδο για την οποία κατηγορείται» ανέφερε μεταξύ άλλων ο κ. Κούγιας.


Τώρα, αν τα ταξιδιωτικά έγγραφα είναι αναληθή, θα το κρίνουν τα δικαστήρια και όχι εγώ.
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να καταδικαστεί ενας παιδεραστής. Καθε άλλο.
Ο κιτρινισμός και η αναλήθειες και τα λαικά δικαστήρια ομως θα με βρίσκουν ενάντιο.
Μέχρι στιγμής όμως τι εχουμε;

Δέκα φίλοι με μηνύσεις των μηνυτών. Νομικό ενδιαφέρον έχει μόνο ένας εκ των φερομένων ως παθόντων. Και οι δύο φερόμενοι ως παθόντες είναι Αιγύπτιοι», είπε ο κ. Κούγιας, αναφερόμενος αναλυτικά και στις δύο περιπτώσεις.

Ο κ. Κούγιας ανέφερε επίσης πως η πραγματικότητα είναι πολύ διαφορετική, ενώ περιέγραψε ποιες είναι οι καταγγελίες, αλλά και ποια η δική τους στάση σε αυτές τις μηνύσεις.

«Ο εντολέας μου από ταξιδιωτικά έγγραφα αποδεικνύει πως ήταν στην Αίγυπτο την περίοδο για την οποία κατηγορείται» ανέφερε μεταξύ άλλων ο κ. Κούγιας.


Δεν καταλαβαίνω γιατί αναπαράγεται η εθνικότητα του μηνυτή, δεν έχω δει πουθενά στη δικονομία να παίζει ρόλο, αν ξέρεις κάτι, πραγματικά το έχω απορία.

Με το ''δέκα φίλοι με μηνύσεις των μηνυτή'' δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις.

Κατά τα άλλα, ας μην προτρέχουμε, όλα αυτά που λες είναι απλώς εκτιμήσεις του κυρίου Κούγια, δεν έχω διαβάσει τη δικογραφία (απορώ, βέβαια, και ο κύριος Κούγιας πότε βρήκε χρόνο να το κάνει, στα διαλείμματα των ειδήσεων ίσως?), όμως δε νομίζω η εισαγγελεία να βάσιζε ένταλμα σύλληψης σε μήνυση που δε στηρίζεται στο νόμο, εφόσον ο μηνυτής καταγγέλει ότι έγινε εις βάρος του η Χ πράξη, τι θα πει δεν έχει νομικό ενδιαφέρον? Θα ήθελα να μας το εξηγήσει κάποιος. Εφόσον θέλει να προβάλει ακυρότητα, να την προβάλει, με δικονομικά μέσα και χωρίς να κατηγορεί a priori την εισαγγελία ότι υπέκυψε σε ''λαϊκές πιέσεις''. Αυτό είναι ποινική διαδικασία, όχι να βγαίνουμε να κάνουμε υποθέσεις για τους λόγους που βάλλεται ο πελάτης και να θίγουμε την προσωπική ζωή των μηνυτών.

Για τα έγγραφα που ισχύριζεται ότι έχει και αποδεικνύουν απουσία, πολύ ωραία, να τα προσκομίσει. Αυτό είναι υπεράσπιση, όχι όλα τα υπόλοιπα.

Όσο για τον κιτρινισμό, μαζί σου. Απλώς θεωρώ ότι ο δεύτερος συνήγορος, ο κύριος Κούγιας, έφερε την κίτρινη διάσταση στην υπόθεση (σε καμία περίπτωση ο προηγούμενος συνήγορος).
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
O Κούγιας ήρθε ακριβώς για να φέρει τον κιτρινισμό, να αναγάγει την υπόθεση σε επίπεδο μεσημεριανάδικου, ικανοποιώντας τα ένστικτα του ελληνούκου για μεσημεριανάδικο, σαπουνόπερα και πραγματικές δολοφονίες χαρακτήρων, διασύροντας, αντί για τον θύτη, τα θύματα. Και σίγουρα, όλοι ξέρουν οτι όταν πάει εκεί η υπόθεση, το σκουπίδι ύψους 1.70 είναι πολύ καλύτερο στο παιχνίδι αυτό.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να καταδικαστεί ενας παιδεραστής. Καθε άλλο.
Ο κιτρινισμός και η αναλήθειες και τα λαικά δικαστήρια ομως θα με βρίσκουν ενάντιο. Τώρα αν θέλετε να στιγματίζετε άτομα που ειναι ενάντια στον κιτρινισμό και μιλάν για δημοκρατικές διαδικάσίες, πρόβλημά σας.
Μέχρι στιγμής όμως τι εχουμε; (σύμφωνα με τον κ. Κούγια).

Δέκα φίλοι με μηνύσεις των μηνυτών. Νομικό ενδιαφέρον έχει μόνο ένας εκ των φερομένων ως παθόντων. Και οι δύο φερόμενοι ως παθόντες είναι Αιγύπτιοι», είπε ο κ. Κούγιας, αναφερόμενος αναλυτικά και στις δύο περιπτώσεις.

Ο κ. Κούγιας ανέφερε επίσης πως η πραγματικότητα είναι πολύ διαφορετική, ενώ περιέγραψε ποιες είναι οι καταγγελίες, αλλά και ποια η δική τους στάση σε αυτές τις μηνύσεις.

«Ο εντολέας μου από ταξιδιωτικά έγγραφα αποδεικνύει πως ήταν στην Αίγυπτο την περίοδο για την οποία κατηγορείται» ανέφερε μεταξύ άλλων ο κ. Κούγιας.


Τώρα, αν τα ταξιδιωτικά έγγραφα είναι αναληθή, θα το κρίνουν τα δικαστήρια και όχι εγώ.
Nτάξει αφού το πε ο Κούγιας πάσο, αξιόπιστος άνθρωπος, σταθερός στις ηθικές αξίες του.
Ανακαλώ ό,τι έχω πει.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κουβάς πάλι παιδιά, κουβάς...
Περιμένουν τώρα να πει καμιά νέα μαλακία ο Κούγιας για να έρθουν να την παπαγαλίσουν. Αυτή είναι η επαφή τους με την υπόθεση.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Πάντως όντως δε θα μπορούσα να σκεφτώ καλύτερο τρόπο για να γιορτάσουμε 200 χρόνια ελληνικού μπορντελοκράτους.

Το κρατίδιο της ανατολικομεσογειακης μπανανίας ιδρύθηκε από κλέφτες και α(ρ)μα(ρ)τολούς, και τωρα η Αγία τριάδα συμπληρώνεται από παιδόφιλους.

Άντε και εις κατώτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να καταδικαστεί ενας παιδεραστής. Καθε άλλο.
Ο κιτρινισμός και η αναλήθειες και τα λαικά δικαστήρια ομως θα με βρίσκουν ενάντιο. Τώρα αν θέλετε να στιγματίζετε άτομα που ειναι ενάντια στον κιτρινισμό και μιλάν για δημοκρατικές διαδικάσίες, πρόβλημά σας.
Μέχρι στιγμής όμως τι εχουμε; (σύμφωνα με τον κ. Κούγια).

Δέκα φίλοι με μηνύσεις των μηνυτών. Νομικό ενδιαφέρον έχει μόνο ένας εκ των φερομένων ως παθόντων. Και οι δύο φερόμενοι ως παθόντες είναι Αιγύπτιοι», είπε ο κ. Κούγιας, αναφερόμενος αναλυτικά και στις δύο περιπτώσεις.

Ο κ. Κούγιας ανέφερε επίσης πως η πραγματικότητα είναι πολύ διαφορετική, ενώ περιέγραψε ποιες είναι οι καταγγελίες, αλλά και ποια η δική τους στάση σε αυτές τις μηνύσεις.

«Ο εντολέας μου από ταξιδιωτικά έγγραφα αποδεικνύει πως ήταν στην Αίγυπτο την περίοδο για την οποία κατηγορείται» ανέφερε μεταξύ άλλων ο κ. Κούγιας.


Τώρα, αν τα ταξιδιωτικά έγγραφα είναι αναληθή, θα το κρίνουν τα δικαστήρια και όχι εγώ.
ΟΚ λες και καλα δεν θελεις να κρινεις κλπ.
Τοτε μπορεις να μου εξηγησεις γιατι βαζεις και διαφημιζεις ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΟΥΓΙΑ που υπερασπιζεται τν Λιγναδη και οχι τον συνηγορο των κατηγορων; Για καντο μου λιανα μπας και το καταλαβουμε;

Γιατι δεν μας βαζεις και τι λεει ο δικηγορος των θυματων και βαζεις μονο του κυρ Κουγια; :hehe:
Θελει η πτανα να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει;
Αλλιως δεν εξηγηται.Και εσυ και το αλλο.
Οχι δεν εισαι ο αδεκαστος Βιρνα Δρακου,διοτι αλλιως θα εβαζες και τις 2 πλευρες,οχι μονο τον συνηγορο του Λιγναδη κυρ Κουγια.
Και εσυ και το αλλο.
Εισαι με την μερια του παιδεραστη/βιαστη διοτι θεωρεις οτι θιγεται το κομμα σου.
Ξεκαθαρα ομως!
 

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 859 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,734 μηνύματα.
Δύο είσαστε (juste και devil) και έχουμε αντιληφθεί τι προσπαθείτε να κάνετε, πραγματικά είναι τρομακτικό ότι έστω και ανώνυμα προσπαθείτε να ξεπλύνετε έναν παιδεραστή με γελοία επιχειρήματα (φταίνε οι γονείς των παιδιών, αποκλείετε η άμεμπτη αστυνομία και δικαιοσύνη να μην ερευνήσει καταγγελίες). Περαστικά σας. Απλά μην ασχολείστε άλλο μαζί τους.

Πιο τρομακτικο ειναι οτι έχετε υποβαθμισει το φορουμ... ολοι εσεις... που υποβαθμιζετε τον διάλογο και μιλάτε με τέτοιον τροπο και κουνάτε το δάχτυλο σε ολους εμας τους υπόλοιπους (που δεν ειμαστε μονο εγώ και ο juste) αλλα και ο @Gaspar και η @Nelliel και ο @Nick890 και θέλοντας να επιβάλλετε τις ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ και με το ετσι θέλω. Αυτο ειναι γελοιότητα να μου παριστανεις τον δημοκράτη εσυ και η παρέα σου και να επιδιώκεις κάνοντας επιθεση στο ήθος του συνομιλητη επειδη.... δεν σου αρέσουν τα επιχειρηματα του...αυτα τα κάνουν οι γκάνγκστερ ειτε το θέλεις ειτε οχι... δεν ειμαι υποχρεωμενος να πιστεψω ΚΑΜΙΑ καταγγελια αν πρωτα δεν επιβεβαιωθει στο δικαστηριο και δεν ολοκληρωθει η νομικη διαδικασια. Δεν ειμαι τηλεδικαστης.

Εσυ δεν εισαι καλυτερος που απο τη μια θές να μας πεισεις οτι μάχεσαι το μπούλινκ και την κακοποιηση και απο την άλλη εξαπολυεις επιθεση με φρασεις στοχοποιησης οπως "Μην ασχολειστε μαζι τους και βάλτε τους στη γωνια". Αλλου η υποκρισια ... στο θεατρο εγω δεν την μασάω.

Ο φασισμος σας δεν θα περάσει εδω μέσα, έχουμε και εμεις άποψη και θα την εκφράσουμε αμα δε γουσταρεις τη ξέρεις τη διαδικασια. Αλλα αυτο που κάνετε να προσπαθειτε να σπιλώσετε τη προσωπικοτητα κάποιου επειδη δεν σας αρεσουν τα λεγομενα του τα οποια αναφέρονται ειδικα σε νομιμες διαδικασιες ειναι προστυχο και ανέντιμο. Σε σένα περαστικά. Θα μου πουλησεις και εξυπναδα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πιο τρομακτικο ειναι οτι έχετε υποβαθμισει το φορουμ... ολοι εσεις... που υποβαθμιζετε τον διάλογο και μιλάτε με τέτοιον τροπο και κουνάτε το δάχτυλο σε ολους εμας τους υπόλοιπους (που δεν ειμαστε μονο εγώ και ο juste) αλλα και ο @Gaspar και η @Nelliel και ο @Nick890 και θέλοντας να επιβάλλετε τις ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ και με το ετσι θέλω. Αυτο ειναι γελοιότητα να μου παριστανεις τον δημοκράτη εσυ και η παρέα σου και να επιδιώκεις κάνοντας επιθεση στο ήθος του συνομιλητη επειδη.... δεν σου αρέσουν τα επιχειρηματα του...αυτα τα κάνουν οι γκάνγκστερ ειτε το θέλεις ειτε οχι... δεν ειμαι υποχρεωμενος να πιστεψω ΚΑΜΙΑ καταγγελια αν πρωτα δεν επιβεβαιωθει στο δικαστηριο και δεν ολοκληρωθει η νομικη διαδικασια. Δεν ειμαι τηλεδικαστης.

Εσυ δεν εισαι καλυτερος που απο τη μια θές να μας πεισεις οτι μάχεσαι το μπούλινκ και την κακοποιηση και απο την άλλη εξαπολυεις επιθεση με φρασεις στοχοποιησης οπως "Μην ασχολειστε μαζι τους και βάλτε τους στη γωνια". Αλλου η υποκρισια ... στο θεατρο εγω δεν την μασάω.

Ο φασισμος σας δεν θα περάσει εδω μέσα, έχουμε και εμεις άποψη και θα την εκφράσουμε αμα δε γουσταρεις τη ξέρεις τη διαδικασια. Αλλα αυτο που κάνετε να προσπαθειτε να σπιλώσετε τη προσωπικοτητα κάποιου επειδη δεν σας αρεσουν τα λεγομενα του τα οποια αναφέρονται ειδικα σε νομιμες διαδικασιες ειναι προστυχο και ανέντιμο. Σε σένα περαστικά. Θα μου πουλησεις και εξυπναδα.
Συμφωνω. Αν διαφωνησεις πεφτουν σαν τα κορακια πανω σου. Το χειροτερο δε ειναι οτι ενω λες οτι δεν πιστευεις τους τηλεμαιντανους και περιμενεις να αναλαβει η δικαιοσυνη, διαστρευλωνουν τα λεγομενα σου και σου λενε οτι υποστηριζεις τον θυτη. Αν ειναι δυνατον.

Καποιοι ανθρωποι, και το εχουμε δει αρκετα στην Κορεα, εχουν αυτοκτονησει λογω cyberbullying. Αυτο που κανετε ειναι cyberbullying. Εγω αρνουμαι να λαβω μερος σε κατι τετοιο. Ας τον αναλαβει η δικαιοσυνη και αν βρεθει ενοχος ας εκτεισει την ποινη που θα του επιβαλλουν. Η Αναστασοπουλου και η καθε Αναστασοπουλου cyberbullying κανει γιατι μιλαει πολλες φορες χωρις στοιχεια. Οτι εχουν να πουν να το πουν στο δικαστηριο ή να παραθεσουν στοιχεια. Εφοσον η υποθεση εχει παρει τον δρομο της δικαιοσυνης, ειλικρινα δεν καταλαβαινω σε τι ωφελει να βγαινουν στο instagram και στις εκπομπες και να λενε διαφορα. Να τα πουν στον εισαγγελεα να τελειωνουμε.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι πολύ δύσκολα θα αποδειχθούν στο δικαστήριο όσα αναφέρονται. Εδώ σε υποθέσεις βιασμών που καταγγέλονται αμέσως, οι κατηγορούμενοι πολλές φορές πέφτουν στα μαλακά. Πώς θα αποδειχθούν περιστατικά βιασμών τόσα χρόνια μετά;
Πάντως μην αποκλείετε να κρύβονται και άλλα από πίσω. Ο Λιγνάδης μπορεί να μην είναι αθώα περιστερά αλλά δεν αποκλείεται κάποιοι να χρησιμοποιούν τους μηνυτές για άλλους λόγους. Καταρχάς γίνονται μηνύσεις για βιασμό, που είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά με όσα λένε, και όχι για αποπλάνηση ανηλίκου που ίσως θα ήταν ευκολότερο να αποδειχθεί, καθώς σε αυτή την περίπτωση, αν μιλάμε για 14χρονους, το αδίκημα θα ήταν πλημμέλημα και θα είχε παραγραφεί.
Ο Κούγιας -τον οποίο δε συμπαθώ καθόλου καθώς δεν έχει καθόλου ήθος- με την περίφημη φράση του "επαγγελματίες ομοφυλόφιλοι" θέλει να πλήξει την αξιοπιστία των μαρτύρων και να δείξει ότι ενδεχομένως εκδίδοταν επί χρήμασι και άρα δε μπορεί να στοιχειοθετηθεί το αδίκημα του βιασμού. (Η αλήθεια είναι ότι στην περίπτωση του Λιγνάδη είναι πολύ πιθανόν οι ανήλικοι που τον επισκέπτονταν να το έκαναν έναντι αμοιβής. Οι πιάτσες είναι γνωστές στους ενδιαφερόμενους και δεν υπάρχει καμία ανάγκη να απευθυνθούν σε ΜΚΟ, αυτό είναι αστείο). Να είστε βέβαιοι ότι θα ξεσκονίσει τη ζωή τους, κι επειδή είναι πιθανόν να μην είναι τα πιο "ηθικά" άτομα στον κόσμο (με την έννοια της χριστιανικής ηθικής, και ο νοών νοείτο) θα δείξει ότι δε μπορούν να τον κατηγορούν για κάτι τέτοιο τόσα χρόνια μετά και ότι ψεύδονται.
Από την άλλη οι εισαγγελείς βιάστηκαν να εκδώσουν ένταλμα σύλληψης, αντί να ακολουθήσουν τη συνήθη διαδικασία περί παροχής εξηγήσεων κλπ. Ο Λιγνάδης σκόπιμα τηλεφώνησε και πήγε και ο ίδιος αυτοβούλως στη ΓΑΔΑ πριν την έκδοση του εντάλματος σύλληψης, ακριβώς για να μη θεωρηθεί ύποπτος φυγής.
Από εκεί και πέρα το θέμα έχει πάρει υπέρμετρες διαστάσεις, πολύ μεγαλύτερες από ό,τι θα έπρεπε. Εννοώ ότι ορθώς βρίσκεται μια έρευνα σε εξέλιξη, αλλά να έχει πάρει τόσο μεγάλες πολιτικές διαστάσεις, και να είναι πρώτο θέμα στα δελτία ειδήσεων επί μέρες, λες και δεν έχουμε άλλα σοβαρά ζητήματα να ασχοληθούμε, με εκπλήσσει πραγματικά.
Καλό θα είναι να κρατάμε, λοιπόν, μικρό καλάθι γιατί ποτέ δεν ξέρουμε τι θα γίνει
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά είναι απίστευτο, κατηγορείτε ότι ακούμε τηλεμαιντανους ενώ όλη μέρα μας μοστράρετε τον ένα και μοναδικό τηλεμαϊντανό της υπόθεσης, ονόματι Κούγιας. Και δεν πτοείστε παρότι έχετε διαψευσθεί 2-3 φορές μέσα στη μέρα με καθαρά νομικά επιχειρήματα. Ποιος υποβαθμίζει το επίπεδο τελικά;

Δεν πείθετε ούτε τον καθρέφτη σας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,734 μηνύματα.
Καλά είναι απίστευτο, κατηγορείτε ότι ακούμε τηλεμαιντανους ενώ όλη μέρα μας μοστράρετε τον ένα και μοναδικό τηλεμαϊντανό της υπόθεσης, ονόματι Κούγιας. Και δεν πτοείστε παρότι έχετε διαψευσθεί 2-3 φορές μέσα στη μέρα με καθαρά νομικά επιχειρήματα. Ποιος υποβαθμίζει το επίπεδο τελικά;

Δεν πείθετε ούτε τον καθρέφτη σας.

Να σε ρωτησω κάτι ; χωρις να έχω τη διάθεση να υποστηριξω τον Κουγια... αλλα ειλικρινα ολοι εσεις που τον κράζετε τι έχετε πετυχει στην ζωη σας και τον κρινετε ; ασχετα αν ο Κουγιας ειναι ο δικηγορος των διεφθαρμενων ειναι πολυ εξυπνος επιτηδειος και αν τον ειχες αντιπαλο θα ειχες προβλημα. Οπως προβλημα εμφανισθηκε και με τον δικαστικο που έβγαλε το ένταλμα και ξεφτυλιστηκε γιατι ο Κουγιας τον κατηγορει για μεροληψια.... επειδη δεν τον καλεσε καν σαν υποπτο να παραθεσει τις εξηγησεις του. Μαλλον θα επηρεαστηκε απο τους τηλεδικαστες κ αυτος και θα ηθελε αρον αρον να τον χωσει μέσα πηδώντας διαδικασιες. Τα ιδια και με τον Ριχαρδο οι αστυνομικοι ξεφτυλιστηκαν και ο εισαγγελεας τον εβγαλε εξω ο Κουγιας... οπως και με την Μενδωνη που σαν Υπουργος δεν μπορει να χαρακτηριζει και να μπλεκεται σε χωράφια που δεν ειναι δικα της και τωρα την απειλει με μήνυση.... εσυ λοιπον ως τι τον κρινεις τον Κουγια ; για πές μας.

Τωρα να τον κρινει ο καθε ενας που μπορει να τρωει το επιδομα της γιαγιας του... τον Κουγια ειναι γελοιο. Αλλα ετσι ειναι ο κοσμος. Μερικοι οταν κοιταζονται στο καθρεφτη αντι να δουν τον καραγκιοζη βλέπουν τον Καραϊσκακη. Τρομάρα τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνω. Αν διαφωνησεις πεφτουν σαν τα κορακια πανω σου. Το χειροτερο δε ειναι οτι ενω λες οτι δεν πιστευεις τους τηλεμαιντανους και περιμενεις να αναλαβει η δικαιοσυνη, διαστρευλωνουν τα λεγομενα σου και σου λενε οτι υποστηριζεις τον θυτη. Αν ειναι δυνατον.

Καποιοι ανθρωποι, και το εχουμε δει αρκετα στην Κορεα, εχουν αυτοκτονησει λογω cyberbullying. Αυτο που κανετε ειναι cyberbullying. Εγω αρνουμαι να λαβω μερος σε κατι τετοιο. Ας τον αναλαβει η δικαιοσυνη και αν βρεθει ενοχος ας εκτεισει την ποινη που θα του επιβαλλουν. Η Αναστασοπουλου και η καθε Αναστασοπουλου cyberbullying κανει γιατι μιλαει πολλες φορες χωρις στοιχεια. Οτι εχουν να πουν να το πουν στο δικαστηριο ή να παραθεσουν στοιχεια. Εφοσον η υποθεση εχει παρει τον δρομο της δικαιοσυνης, ειλικρινα δεν καταλαβαινω σε τι ωφελει να βγαινουν στο instagram και στις εκπομπες και να λενε διαφορα. Να τα πουν στον εισαγγελεα να τελειωνουμε.

Το ξέρω. Δίκιο έχεις ! Έχουν υποβαθμισει ξεφτυλισει και ταπεινώσει κάθε προσπαθεια συζητησης. Αυτος ειναι ο πολιτισμος που μάχονται να φέρουν στην κοινωνια ;

Ωστοσο εγω αναφερω τα απατηλα τεχνάσματα τους... γιατι κανεις απο εδω μέσα δεν ειναι ικανος να κάνει σε μένα bullying. Και η αλλη χθες που πηγε να μου κουνησει το δάχτυλο και να μου τη βγει και με ειρωνιες και τέτοια εγω δεν καταλαβαινω απο τέτοια. Οπως σεβομαι τον συνομιλητη θα σέβεται και αυτος. Ξέρεις ποσοι άνθρωποι εκει εξω μπορει να έχουμε διαφορετικες αποψεις ; ο καθενας εχει τη γραμμή του. Αλλα κάπως κάποια στιγμη μπορουμε να συνενοηθουμε πιστευω (αν και οχι με όλους).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top