Ποινική δίωξη στον Λιγνάδη για βιασμούς κατά συρροή

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αρχικά δεν ήταν 15χρονα, ήταν 17+... Ακούστηκε για 15χρονο? (Οχι ότι έχει σημασία, αλλά νομίζω ήταν μεγαλύτερα)
Απάντησα με βάση το ποστ του Devil, όπου έγραφε για 15χρονα και θεωρώ πως γνωρίζει καλά τι γράφει.
Αρα, το εξέλαβα ως σωστό.
Αν λάθεψα, ζητώ συγνώμη, αν και δε βλέπω καμία διαφορά στην ηλικία.
15 - 16 - 17χρονα, έχουν και ένα άλλο κοινό στοιχείο.
Το οτι είναι αγόρια και οδηγούνται σε άλλες καταστάσεις.
Και δεν υποβαθμίζω το γεγονός οτι αν ήταν κορίτσια και βιάζονταν δεν θα ήταν κατακριτέο απο εμένα.
Την ίδια γνώμη θα είχα για τον κάθε ένα ανισόρροπο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Αρχικά δεν ήταν 15χρονα, ήταν 17+... Ακούστηκε για 15χρονο? (Οχι ότι έχει σημασία, αλλά νομίζω ήταν μεγαλύτερα)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ήταν ανώμαλος χαρακτήρας, ήταν σίγουρα διπολικός και ψυχοπαθής. Πολλές φορές συστηνόταν ως Γιάννης, ως Γιώργος, ως φιλόλογος σε άγνωστους εφήβους...
Διάβασα κάπου μια νέα καταγγελία, τώρα δεν μπορώ να την βρω, που μια μαθήτρια του στο εθνικό κάτι του είπε, προφανώς τον έβρισε και γύρισε ο Λιγνάδης και της λέει: σε εμένα αντιμιλάς? Και έβαλε δύο αγόρια μαθητές του να την πιάσουν και να αυτοσχεδιάσουν έναν βιασμό πάνω της.
Κατά την άποψη μου δεν νομίζω ότι είχε και πολύ σωας τας φρένας... Σίγουρα έχει κάποιου είδους εγκεφαλικής ανωμαλίας, δεν εξηγείται αλλιώς

Κανέναν δεν κατηγορουν στο έτσι. Και όπως είχε πει και ο πατερας του Κουγια τα δικαστήρια είναι για τους παλιανθρωπους... Είναι δυνατόν να έχουμε μια διαφορά και να πρεπει να μας τη λύσουν τα δικαστήρια ; κάπου θακανω πίσω εγώ κάπου εσυ κ θα τα βρουμε. Στα δικαστήρια πανε είτε επειδή ένας εκ των δυο είναι αν εντιμοι είτε και οι δυο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Πολλές φορές συστηνόταν ως Γιάννης, ως Γιώργος, ως φιλόλογος σε άγνωστους εφήβους...
Αυτό το κάνουν συνήθως άνδρες παλαιάς κοπής. Σύνηθες φαινόμενο σε παλιές ελληνικές ταινίες.
Βέβαια την αμαρτία μου θα την πω, εγώ κρατάω μικρό καλάθι σε αυτήν την υπόθεση, δεν ξέρω τι έγινε όντως στ αλήθεια

Και το λέω αυτό γιατί ξέρω πάρα πολύ καλά πως λειτουργούν μερικοί σπουδαστές δραματικών σχολών... Δεν θέλετε να μάθετε
Κανένας μας δεν ξέρει. Ειδικά όταν εκτός από το πώς λειτουργούν μερικοί σπουδαστές ενδέχεται ίσως να υπάρχει και πολιτική εργαλειοποίηση και σκοπιμότητες. Νομίζω πως η δικαιοσύνη θα κρίνει καλύτερα από ολους εμάς
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
ενδέχεται ίσως να υπάρχει και πολιτική εργαλειοποίηση και σκοπιμότητες

Πες τα, ρε Ζιουστ. Τα ανέφερε όλα στην πεφωτισμένη κατάθεση της και η συναδέλφισσα του Λιγνάδη και πρώην Υπουργός του ΜΠΑΤΣΟΚ, Ελένη Κούρκουλα. Όλα έγιναν για να πλήξουν το κύρος της κυρά-Μενδώνη και του Κούλη.

 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Αφού ο Κούγιας δεν αναλαμβάνει παιδεραστές βρε, duh.
Φεύγω τώρα, έχω να παραστώ σε μία δίκη.

 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Δεν πρέπει να ξεχάσουμε, βέβαια, αυτό το αριστούργημα της ανεξάρτητης δημοσιογραφίας εν Ελλάδι, όταν έσκασε η είδηση.



Επόμενη δικάσιμος στις 5/7. Θα αγορεύσει και ο κοντός της υπεράσπισης.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.

Δεν πρέπει να ξεχάσουμε, βέβαια, αυτό το αριστούργημα της ανεξάρτητης δημοσιογραφίας εν Ελλάδι, όταν έσκασε η είδηση.



Επόμενη δικάσιμος στις 5/7. Θα αγορεύσει και ο κοντός της υπεράσπισης.
Ναι γιατί στην αρχή δεν υπήρχαν στοιχεία... Βγήκε ένας ανώνυμος
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.
Δεν βρήκε έδαφος η βαθιά υπερασπιστική τέχνη του Κούγια για μπλοκάρισμα έργων στο Ελληνικό/επαγγελματίες ομοφυλόφιλους/μπιφ με Μενδώνη/ζαίους που κάνουν κακά στον τόπο γιατί απλά είναι ζαίοι;
Τιλερεπαιδιμ.

Όχι πως αυτό σημαίνει ότι τελείωσε η υπόθεση βέβαια. Αφενός προφάνως θα γίνουν εφέσεις, αφετέρου το ενδεχόμενο να θυσιάστηκε ο Δ. Λιγνάδης για να κρυφτεί ποιος ξέρει τι πάντα υπάρχει.
Τυχαίο λινκ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Ένοχος για τους δυο από τους τέσσερις βιασμούς που διέπραξε ο Λιγνάδης. Κάτσε να δούμε και πόσα χρόνια θα φάει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Εντάξει τότε δεν είχαν βγει. Ένας ανώνυμος βγήκε. Τώρα δεν μπορούσαν να το καλύψουν άλλο

Το πρόβλημα είναι ότι δεν ήταν ουδέτεροι, αλλά αμέσως έτρεξαν να βγάλουν τρελές τις κατηγορίες και να ξεπλύνουν το φίλο τους. Οι ίδιοι που σε άλλες περιπτώσεις είχαν ήδη βγάλει καταδικαστικό πόρισμα για τον χ πιθανό εγκληματία της επικαιρότητας.

Ελπίζω τα βρωμακάναλά μας(που ακόμα λειτουργούν παράνομα btw) να περάσουν στην πλήρη αφάνεια με τη σταδιακή καθιέρωση των smart tv.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν ήταν ουδέτεροι, αλλά αμέσως έτρεξαν να βγάλουν τρελές τις κατηγορίες και να ξεπλύνουν το φίλο τους. Οι ίδιοι που σε άλλες περιπτώσεις είχαν ήδη βγάλει καταδικαστικό πόρισμα για τον χ πιθανό εγκληματία της επικαιρότητας.

Ελπίζω τα βρωμακάναλά μας(που ακόμα λειτουργούν παράνομα btw) να περάσουν στην πλήρη αφάνεια με τη σταδιακή καθιέρωση των smart tv.
Εντάξει, δεν μπορούσαν να τον κατηγορήσουν με μια εντελώς ανώνυμη καταγγελία.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.
Καλο ε;

Αρε αθανατη και αδεκαστη ελληνικη δικαιοσυνη! Το πρωτο πραγμα που πρεπει να ξηλωθει στο ελλαντα και να φτιαχτει απο την αρχη,ειναι αυτη.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Καλο ε;

Αρε αθανατη και αδεκαστη ελληνικη δικαιοσυνη! Το πρωτο πραγμα που πρεπει να ξηλωθει στο ελλαντα και να φτιαχτει απο την αρχη,ειναι αυτη.
Συγγνώμη, εσείς τι περιμένατε?🤡 Όπως έγινε με την Γεωργία, έτσι θα γίνει και με αυτούς τους δύο
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,413 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Καλο ε;

Αρε αθανατη και αδεκαστη ελληνικη δικαιοσυνη! Το πρωτο πραγμα που πρεπει να ξηλωθει στο ελλαντα και να φτιαχτει απο την αρχη,ειναι αυτη.
Η πρόεδρος, που ψήφισε αθώος για όλες τις κατηγορίες, να καταλάβω γιατί ψήφισε υπέρ της αναστολής. Οι άλλοι που τον έκριναν ένοχο για βιασμό τι ακριβώς σκέφτονταν; :whatever:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top