Ποιοι ειναι οι χειρότεροι οδηγοί;

Ποιοι είναι κατα την γνώμη σας οι χειρότεροι οδηγοι;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 101)
  • Οι άντρες

    Ψήφοι: 8 7.9%
  • Οι παππούδες

    Ψήφοι: 57 56.4%
  • Οι γυναίκες

    Ψήφοι: 24 23.8%
  • Οι ταξιτζίδες/λεωφοριατζήδες κτλ

    Ψήφοι: 38 37.6%
  • Παππακια delivery

    Ψήφοι: 24 23.8%

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Οι χειρότεροι οδηγοί είναι αυτοί που είναι "πολύ σίγουροι" για τις οδηγικές τους ικανότητες....
Οι ελληνικοί δρόμοι είναι για τα κλάματα....:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι χειρότεροι οδηγοί είναι αυτοί που είναι "πολύ σίγουροι" για τις οδηγικές τους ικανότητες....
σωστα
αυτο μολις σκεφτηκα να γραψω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πιστεύω οι ταξιτζίδες και οι λεωφοριατζήδες, γιατί πιστεύουν ότι μόνο αυτοί είναι στο δρόμο και γκαζώνουν για τα καλά.
Έχει τύχει να δω να περνάνε και με κόκκινο. =\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogo317

Νεοφερμένος

Η gogo317 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αυτοί που δεν ξέρουν τον ΚΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Οι άσχετες που καβαλάν τ αυτοκίνητο και ταυτόχρονα καλωπίζονται στον καθρέφτη!!!

LOL!!!!!!!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Χειρότεροι οδηγοί:

1, οι ηλικιωμένοι που δεν έχουν παραδώσει ακόμη το δίπλωμα

2,τα μαγκάκια που μόλις πήραν το δίπλωμα

3, οι μεθυσμένοι

4, οι αφηρημένοι (ανεξαρτήτως φύλου)

5, οι γύφτοι

6, αυτοί που πιστεύουν ότι είναι τέλειοι και πρέπει να διορθωθούν ΟΛΟΙ οι άλλοι!!!

Συμπερασματικά: είμαστε μια χώρα χωρίς οδηγική παιδεία και όλοι κάποια στιγμή ήμασταν χειρότεροι οδηγοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εύκολη απάντηση...οι Λαρισαίοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Γύριζα προχθές σπίτι 4 περίπου το πρωί. Όταν οδηγώ τέτοιες ώρες και είμαι πρώτος σε φανάρι, πάντα ξεκινάω πολύ προσεκτικά, ελέγχοντας πρώτα τη διασταύρωση. Από φανάρι που δεν είχε προηγουμένως προτεραιότητα, αλλά είχε κόκκινο αρκετή ώρα πριν, περνάει ένα παλιό Nissan Sunny, εμφανώς χτυπημένο σε διάφορα σημεία, κόβει λίγο ταχύτητα μετά το φανάρι στη μέση της διασταύρωσης, χωρίς να σταματήσει κοιτώντας δεξιά αριστερά με "χαμένο" βλέμμα και συνεχίζει. Επειδή φυσικά κατάλαβα πως ήταν μεθυσμένος, τον παρακολούθησα καθώς περνούσα τη διασταύρωση, και είδα πως οδηγούσε μια στο αντίθετο ρεύμα και μια στο δικό του. Η κοπέλα που ήμασταν μαζί μου είπε να πάρουμε τις πινακίδες και να ειδοποιήσουμε την αστυνομία, αλλά δεν το έκανα. Μετά που το σκέφτηκα καλύτερα, το μετάνιωσα. Ελπίζω να μην πήρε κανέναν στο λαιμό του. Άρα, με διαφορά, οι μεθυσμένοι είναι σίγουρα οι πιο επικίνδυνοι και φυσικά οι χειρότεροι.
Την επόμενη μέρα, το μεσημέρι σε κεντρική διασταύρωση βλέπω ένα αυτοκίνητο σταματημένο περίπου στη μέση κάπως αλλόκοτα και από πίσω ένα περιπολικό. Μέσα, ένας παππούς στα "χαμένα" που του μιλούσαν οι αστυνομικοί. Επειδή πέρασα από δίπλα και ψιλοάκουσα τι του έλεγαν, κατάλαβα πως ο παππούς έπαθε κάποιου είδους διάλειψη και δεν ήξερε ούτε που βρισκόταν ούτε που πήγαινε. Οι αστυνομικοί προσπαθούσαν να τον πείσουν να αφήσει το αυτοκίνητο και να καλέσουν ασθενοφόρο. Άρα δεύτερη κατηγορία οι άνθρωποι που δεν το παίρνουν απόφαση ότι πλέον δεν έχουν την ικανότητα, λόγω ηλικίας, να οδηγούν.
Οι ταξιτζήδες και οι οδηγοί λεωφορείων, φαίνεται να είναι επικίνδυνοι (οι περισσότεροι), απλώς επειδή οδηγούν πολλές ώρες και αναπόφευκτα κάνουν περισσότερα λάθη σε απόλυτο νούμερο. Δεν νομίζω ότι είναι επικίνδυνοι. Το πρόβλημά τους είναι συμπεριφοράς. Οδηγούν χωρίς σεβασμό προς τους άλλους. Άσχετο - έχω ακούσει ότι στη Μεγάλη Βρετανία τα λεωφορεία έχουν πάντα προτεραιότητα από τον κοκ. Πολύ σωστό και δημοκρατικό νομίζω, αν ισχύει.
Και.... τέλος...οι γυναίκες. Δεν πιστεύω πως οι περισσότερες είναι επικίνδυνες ούτε πως είναι χειρότεροι οδηγοί συγκριτικά με τους άνδρες. Έχω την αίσθηση ότι στις γυναίκες δεν αρέσει τόσο πολύ η οδήγηση. Το αυτοκίνητο το χρησιμοποιούν περισσότερο σαν εργαλείο για να κάνουν τη δουλειά τους. Συμφωνώ με το ότι δεν προκαλούν, συνήθως, σοβαρά ατυχήματα, αλλά κυρίως μικροτρακαρίσματα. Είναι πολύ προσεκτικές επειδή έχουν ανασφάλεια. Σε αντίθεση με τους άνδρες! Το ότι ξέρεις να "χειρίζεσαι" πολύ καλά το αυτοκίνητο, δεν σημαίνει πως οδηγείς και καλά. Τώρα αστειευόμενος, θα πω τρία πράγματα για τις γυναίκες. Το πρώτο: ξεχνούν να ανάψουν τα φώτα το βράδυ μέσα στην πόλη! Προσέξτε το! Σχεδόν κάθε φορά που βλέπω αυτοκίνητο με σβηστά φώτα βράδυ.....οδηγάει γυναίκα. Το δεύτερο: χρησιμοποιούν υπερβολικά πολύ το φρένο! Συνήθως κάθε φορά που έχω μπροστά μου αυτοκίνητο και συνεχώς ανάβουν τα φώτα στοπ χωρίς λόγο, είναι γυναίκα (εντάξει, και οι παππούδες το κάνουν αυτό! :P).Και τέλος, το κορυφαίο! Μια φίλη μου, μου είχε πει..... ότι στην αρχή της περιόδου, δυσκολεύεται να παρκάρει! Την ξέρω πολύ καιρό και ξέρω πως οδηγάει και παρκάρει υποδειγματικά! Αυτό μου το εκμυστηρεύτηκε μια μέρα που ήμασταν μαζί, και περίμενα από πίσω με το δικό μου αυτοκίνητο να παρκάρει. Δεν πίστευα στα μάτια μου! Όντως είχε θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ξέρετε ποια σε περιοχή της Ευρώπης (σύμφωνα με έρευνα της Ε.Ε. πριν 2 χρόνια) υπάρχουν οι χειρότεροι οδηγοί (δηλαδή που δεν σέβονται τους κανόνες οδικής κυκλοφορίας) και γίνονται τα περισσότερα θανατηφόρα τροχαία?

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
πρώτοι και καλύτεροι έρχονται οι παππούδες.έχω δεί πολλές φορές παππούδες να κάνουν ποικίλες χαζομάρες,αλλά το καλύτερο ήταν στην Φοινικούντα,που ένας παππούς με μηχανάκι πήγαινε ζικ-ζακ :hehe: (τώρα γελάω,τότε μας πήγαινε όλους 3 και 1 :whistle: )

δεύτεροι έρχονται οι ταξιτζήδες.είτε από γνήσια γουρουνιά,είτε από κούραση,είτε επειδή δεν τα έχουν μάθει καλά,οι περισσότεροι οδηγοί ταξί,είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι

τελευταίοι έρχονται οι άνδρες.δεν είναι θέμα φεμινισμού ή αντιπάθειας προς τους ανδρες,είναι απλά ότι οι άνδρες εκνευρίζονται πιο εύκολα,μπορεί να αρχίσουν τις κόντρες σαν παιδάκια,προσπερνάνε φανάρια και στοπ πιο συχνά από ότι οι γυναίκες (τουλάχιστον από όσο έχω δει εγώ ),και γενικά οι μεγαλύτερες καραμπόλες,θανατηφόρα ατυχήματα κλπ προκαλούνται από άνδρες οδηγούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι γυναίκες οδηγούν πολύ χειρότερα αλλά οι άντρες κάνουν τα περισσότερα ατυχήματα

fockos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
οι παππουδες ταξιτζηδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Έχω οδηγήσει και Θεσσαλονίκη και Αθήνα που θα περίμενε κανείς ότι εκεί θα δει τους χειρότερους οδηγούς.
Αλλά τη μεγαλύτερη καφρίλα την έχω συναντήσει στην επαρχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μου είχαν πει ότι στην Κρήτη είναι κακοί οι οδηγοί, αλλά να σας πω την αλήθεια δεν έχω πάει ποτέ για να το διαπιστώσω μόνη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Οι γυναίκες οδηγούν πολύ χειρότερα αλλά οι άντρες κάνουν τα περισσότερα ατυχήματα

fockos

Απο ποια αποψη οι γυναικες οδηγουν πολυ χειροτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι παπουδες στη επαρχία με τα αγροτικά αυτοκίνητα..δεν κοιτανε ουτε δεξια ουτε αριστερα όταν έχει stop...επισής και τα ταξι είτε είναι αντρες είτε γυναικες οδηγοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Engineer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Engineer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Έχω οδηγήσει και Θεσσαλονίκη και Αθήνα που θα περίμενε κανείς ότι εκεί θα δει τους χειρότερους οδηγούς.
Αλλά τη μεγαλύτερη καφρίλα την έχω συναντήσει στην επαρχία.

Αληθινή ιστορία!
Σε χωριό επαρχίας, στη βόρεια Ελλάδα, που κατοικούν κυρίως Πόντιοι:
Διασταύρωση, παραβιάζει ένα τρακτέρ σηματοδότη στοπ και σταματούν τα οχήματα στη μέση του δρόμου λίγο πριν τρακάρουν. Ο οδηγός του διερχόμενου αυτοκινήτου που είχε προτεραιότητα, τρομαγμένος κατεβάζει το παράθυρο και λέει: "Καλά, άνθρωπέ μου το στοπ δεν το είδες; Έχω προτεραιότητα." και του απαντάει ο ντόπιος Πόντιος: "Καλά στο δικό μου το χωριό..... εσύ έχεις προτεραιότητα;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
γυναικες και παππουδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία(οδηγάω 1 χρόνο). Ωστόσο επειδή οδηγάω μέσα στο χάος της Θεσσαλονίκης, και έχω οδηγήσει και εκτός την πόλης αρκετές φορές, πιστεύω οι ποιο επικύνδινοι είναι οι ταξιτζήδες. Δεν τους νοιάζει τίποτα.. Σταματάν όπου βρούνε για να πάρουν επιβάτη, φλάς δεν ανάβουν ποτέ, χώνονται όπου να ναι.. Γενικά τραγικοί οδηγοί. Επίσης κάποιοι κάγκουρες με μηχανάκια είναι απίστευτα επικίνδυνοι, αλλά και οι παππούδες. Αυτές οι 3 κατηγορίες είναι οι χειρότερες. Να σας πώ τώρα και 1-2 παραδείγματα που τα έζησα: Γυρνούσα σπίτι το βράδι με το αμάξι μετά από έξοδο. Πρέπει να ήταν 3-4 το πρωί. Οι δρόμοι άδειοι φυσικά. Πάω να περάσω μια διασταύρωση με φανάρι. Εγώ έχω πράσινο και περνάω κανονικά. Τι στιγμή εκείνη έρχεται από αριστερά ένας τύπος με μηχανάκι, παραβιάζοντας το κόκκινο και περνάει ξυστά από εμένα. Για λίγα εκατοστά θα τον σκότωνα. Και ακούστε το παράλογο: το μηχανάκι δεν είχα καν φώτα!! και μάλιστα πέρασε και άλλα 2-3 κόκκινα έτσι. Ό τύπος πρέπει να ήταν τύφλα μεθυσμένος. Τρόμαξα πολύ γιατί πραγματικά για δευτερόλεπτα δεν τον σκότωσα.
Και ένα παράδειγμα με ταξιτζή: Είμαι στο κέντρο, σταματημένος σε φανάρι. Πρώτος στο φανάρι ένας ταξιτζής. Μόλις ανάβει πράσινο κάνει σήμα ένας πελάτης και το ταξί αντί να προχωρήσει και να στρίψει για να τον πάρει, σταματάει μπροστά στο φανάρι και ενώ είναι πράσινο και περιμένει να μπεί ο επιβάτης(που ήταν και παππούς και έκανε 1 ώρα να μπεί). Οι κόρνες και τα βρισίδια ήταν αναπόφευκτα από τους οδηγούς. Μιλάμε για απίστευτη αδιαφορία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top