Ποιος είναι ο συνηθέστερος τρόπος γνωριμιών σήμερα;

Ποιος είναι ο συνηθέστερος τρόπος γνωριμιών σήμερα;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 97)
  • Στο πανεπιστήμιο/Σχολή/Σχολείο

    Ψήφοι: 34 35.1%
  • Σε Club/Bar

    Ψήφοι: 8 8.2%
  • Μέσω κοινής παρέας (φίλοι, συγγενείς κτλ)

    Ψήφοι: 59 60.8%
  • Μέσω Internet

    Ψήφοι: 40 41.2%
  • Τυχαία (π.χ. σε ταξίδι, στον δρόμο, στις διακοπές κτλ)

    Ψήφοι: 10 10.3%

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.
Ρε παιδιά το fb dating λειτουργεί;; εμένα μου στέλνουν μήνυμα συνέχεια κάτι
Κινέζες που ζητάνε όλη την ώρα WhatsApp και αν τους πείς να τα πούμε φβ δεν μιλάνε...

View attachment 87449

Εγώ και η Κινέζα ταιριάζουμε.. ααα είμαι και πολύ ωραίος ναουμ!
και πολύ civilized και gentleman! :D

Συγγνώμη που το λεω αλλα μερικές ασιατισσες είναι... μπόμπα, οπως φυσικά και ασιατες.
(Εκτος και αν εχω περίεργο γούστο :hmm: )
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Συγγνώμη που το λεω αλλα μερικές ασιατισσες είναι... μπόμπα, οπως φυσικά και ασιατες.
(Εκτος και αν εχω περίεργο γούστο :hmm: )

ρεσι.. η κοπέλα ωραία είναι αλλά πολλές Ασιάτισες μου την έπεσαν σε ενα μήνα
και απο τις δικές μας τπτ! και όλες θέλουν WhatsApp.. αν πεις "μιλάμε εδω" δεν
σου ξανά απαντάνε.

όμως και το σχόλιο που κάνει μήπως λίγο άσχετο; δλδ το gentleman που γράφει στο
screenshot αντε και πες οτι μπορεί να το εμπνέει μια φώτο... το civilized απο που
προκύπτει; επειδή δεν κρατάω ρόπαλο και δεν φοράω προβιά στη φωτογραφία;;

:rofl: :rofl: :rofl:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.
ρεσι.. η κοπέλα ωραία είναι αλλά πολλές Ασιάτισες μου την έπεσαν σε ενα μήνα
και απο τις δικές μας τπτ! και όλες θέλουν WhatsApp.. αν πεις "μιλάμε εδω" δεν
σου ξανά απαντάνε.

όμως και το σχόλιο που κάνει μήπως λίγο άσχετο; δλδ το gentleman που γράφει στο
screenshot αντε και πες οτι μπορεί να το εμπνέει μια φώτο... το civilized απο που
προκύπτει; επειδή δεν κρατάω ρόπαλο και δεν φοράω προβιά στη φωτογραφία;;

:rofl: :rofl: :rofl:
Το τελευταίο με πέθανε 😂😂

Μηπως ειναι ψεύτικο προφιλ; γιατι όντως το μήνυμα ειναι κουλό
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Ρε παιδιά το fb dating λειτουργεί;; εμένα μου στέλνουν μήνυμα συνέχεια κάτι
Κινέζες που ζητάνε όλη την ώρα WhatsApp και αν τους πείς να τα πούμε φβ δεν μιλάνε...

View attachment 87449

Εγώ και η Κινέζα ταιριάζουμε.. ααα είμαι και πολύ ωραίος ναουμ!
και πολύ civilized και gentleman! :D

Δεν είναι το facebook ιδανικός τρόπος για γνωριμίες, άλλες σελίδες που θέλουν τώρα χοντρά λεφτά.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Το τελευταίο με πέθανε 😂😂

Μηπως ειναι ψεύτικο προφιλ; γιατι όντως το μήνυμα ειναι κουλό

μα αυτό δεν ρωτάω στη προηγούμενη σελίδα;

αυτό θέλω να μάθω απο δικές σας εμπειρίες.. δουλεύει ή μας δουλεύουν;

Δεν είναι το facebook ιδανικός τρόπος για γνωριμίες, άλλες σελίδες που θέλουν τώρα χοντρά λεφτά.

εγώ δεν κάνω γνωριμίες στο fb ούτε προσθέτω τυχαία άτομα, ειδικά παλιότερα ήταν
γνωστό οτι έτρωγες εύκολα ban για spam μηνύματα σε τυχαία άτομα και friend requests..

πλέον το φαις βαρέθηκε που δεν προσθέτω κανέναν και μου στέλνει αυτό άτομα για
προτάσεις φιλίας. :happy: για το facebook dating είχα μάθει σε ενα άρθρο και ήθελα να
το δοκιμάσω..

όμως δεν ξέρω ύποπτο το γεγονός οτι ολο Ασιάτισες μου μιλάνε ενώ εγώ εχω βάλει
οτι με ενδιαφέρουν γνωριμίες σε απόσταση ως και 80km.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
ρεσι.. η κοπέλα ωραία είναι αλλά πολλές Ασιάτισες μου την έπεσαν σε ενα μήνα
και απο τις δικές μας τπτ! και όλες θέλουν WhatsApp.. αν πεις "μιλάμε εδω" δεν
σου ξανά απαντάνε.

όμως και το σχόλιο που κάνει μήπως λίγο άσχετο; δλδ το gentleman που γράφει στο
screenshot αντε και πες οτι μπορεί να το εμπνέει μια φώτο... το civilized απο που
προκύπτει; επειδή δεν κρατάω ρόπαλο και δεν φοράω προβιά στη φωτογραφία;;

:rofl: :rofl: :rofl:
Απάτη θα είναι .

Στείλε εσύ σε καμία αν μπορείς αλλιώς χλωμό το κόβω!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Απάτη θα είναι .

Στείλε εσύ σε καμία αν μπορείς αλλιώς χλωμό το κόβω!

δεν βρίσκω κάτι.. εγώ θέλω απλή καθημερινή κοπέλα, αν επιτρεπόταν
να σου δείξω τι φωτογραφίες μου βγάζει όλες είναι λες και βγήκαν από περιοδικό.
ή ξέκωλες σε πόζες στα όρια για ban.

και αυτό δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Ιουυ σαν το tinder ας πούμε ;;
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σοβαρό άτομο εκεί μέσα . Αλλά κ πάλι δωρεάν δεν είναι ?

Με την εγγραφή δέχεσαι αμέτρητα μηνύματα αλλά για να απαντήσεις πρέπει να δώσεις το λιγότερο 50 ευρώ για αναβάθμιση.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
δεν βρίσκω κάτι.. εγώ θέλω απλή καθημερινή κοπέλα, αν επιτρεπόταν
να σου δείξω τι φωτογραφίες μου βγάζει όλες είναι λες και βγήκαν από περιοδικό.
ή ξέκωλες σε πόζες στα όρια για ban.

και αυτό δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.
Αυτά τα προφίλ είναι συνήθως ψεύτικα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με την εγγραφή δέχεσαι αμέτρητα μηνύματα αλλά για να απαντήσεις πρέπει να δώσεις το λιγότερο 50 ευρώ για αναβάθμιση.
Σιγά μην πληρώσω για αυτήν την αηδία 🤣🤣
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Με την εγγραφή δέχεσαι αμέτρητα μηνύματα αλλά για να απαντήσεις πρέπει να δώσεις το λιγότερο 50 ευρώ για αναβάθμιση.
Άντρας να δέχεται ''αμέτρητα μηνύματα'' από αληθινά προφίλ χλωμό το βρίσκω και αυτό .

Για γυναίκες πιθανό αλλά η γυναίκα αν μπορεί να κάνει τη δουλειά της μέσω social media δεν νομίζω να πληρώσει .
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
H κατάσταση σε Tinder και Bumble από όσο ξέρω κινείται ως εξής:

- Οι κοπέλες (διπλανής πόρτας) εκτός από τις ημίγυμνες μονταρισμένες φωτογραφίες, δεν ψάχνουν ONS, δεν καπνίζουν, δεν πίνουν, δεν εκείνο, δεν το άλλο. Μάλιστα γράφουν και γενικεύσεις ότι δεν αξίζουν οι άντρες και τότε...γιατί εκεί μέσα; Πώς κρίνουν έναν άνθρωπο χωρίς να τον ξέρουν ότι είναι μια από τα ίδια; Δουλευόμαστε;

- Όσες είναι ανατολικο-ασιάτισσες (Κινέζες-με φίλτρο, Βιετνάμ, Φιλιππίνες) δηλώνουν ψεύτικη τοποθεσία ή το γράφουν στο προφίλ τους και οι περισσότερες από αυτές ασχολούνται με επενδύσεις bitcoin και έχουν συμπεριφορά όπως αυτήν που περιγράφει ο city (με το whatsapp).

Προσωπικά θεωρώ κάπως πιο αληθινές τις περιπτώσεις από Βιετνάμ ή Φιλιππίνες ή Ινδονησία αλλά και πάλι δεν οδηγεί κάπου αν η άλλη μένει 80 000 km μακρυά ή θέλει κάποια επιφύλαξη. Οι Κινέζες είναι άσχημες και 99% με ψεύτικα προφίλ (μπορεί να είναι και άντρες από πίσω)! Τέλος. Μόνο οι Βιετναμέζες, Φιλιππινέζες, Κορεάτισες αξίζουν αλλά και πάλι είναι λίγο περίεργη η περίπτωσή τους.

Με Κινέζους που έχω μιλήσει, γενικά τα ιδανικά των νέων Κινέζων ειδικά των γυναικών βασίζονται κυρίως στα αμύθητα πλούτη. Προερχόμενοι από μια βαθιά Κομμουνιστική κοινωνία με έντονη διαφθορά ηθών, ανύπαρκτη συνείδηση όπως συμβαίνει σε ισχυρά Κομμουνιστικά κράτη, το χρήμα καθορίζει την νοοτροπία των νεότερων Κινέζων και των δυο φύλων, ειδικά των γυναικών. Η Κίνα έχει κομμουνισμό με σμόκιν. Πολλές Κινέζες ψάχνουν τον πλούσιο πρίγκιπα του παραμυθιού για να φύγουν από την Κίνα ή να τις προωθήσει μέσα στο "καπιταλιστικό" σύστημα της χώρας τους.
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω. Όσο ήμουν μικρός και φοιτητής καμία δεκάρα πίσω, τα πράγματα μου φαινόταν πιο απλά. Ραντεβού βγαίναν συνέχεια από μπαρ και καφετέριες. Κλασσικά από πανεπιστήμιο. Ακόμη και από προξενιά, βγήκαν ωραίες σχέσεις. Δεν είχαμε και τόσο πολύ τα σοσιαλ. Τώρα γίνονται όλα ηλεκτρονικά. Τα στάνταρ των γυναικών άλλαξαν. Τώρα ίσως και να φοβούνται και παρά πολύ λόγω των γεγονότων και να επιχειρούν πιο safe επιλογές. Εγώ προσωπικά ποτέ μου δεν ένιωσα την άνεση να πάω να μιλήσω με μια άγνωστη έξω. Πάντα κοιτούσα από το περιβάλλον μου. Ούτε από φίλους, επιδιώκω να γνωρίσω καμία γιατί δεν γουστάρω παρεξηγήσεις. Από την άλλη το fb, μου δίνει την δυνατότητα να έχω μια πρώτη εικόνα με την άλλη και να μου είναι κάπως πιο οικεία η άλλη όταν γνωριστούμε από κοντά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Με Κινέζους που έχω μιλήσει, γενικά τα ιδανικά των νέων Κινέζων ειδικά των γυναικών βασίζονται κυρίως στα αμύθητα πλούτη. Προερχόμενοι από μια βαθιά Κομμουνιστική κοινωνία με έντονη διαφθορά ηθών, ανύπαρκτη συνείδηση όπως συμβαίνει σε ισχυρά Κομμουνιστικά κράτη, το χρήμα καθορίζει την νοοτροπία των νεότερων Κινέζων και των δυο φύλων, ειδικά των γυναικών. Η Κίνα έχει κομμουνισμό με σμόκιν. Πολλές Κινέζες ψάχνουν τον πλούσιο πρίγκιπα του παραμυθιού για να φύγουν από την Κίνα ή να τις προωθήσει μέσα στο "καπιταλιστικό" σύστημα της χώρας τους.
Δεν ισχυει μονο σε αυτους που ζουν στην Κινα. Εδω που τους τρωω στην μαπα ειναι τα ιδια. Θελουν να ειναι πριγκιπισσες και οι αντρες υπηρετες. Κρινουν με βαση το χρημα. Οχι μονο τον γκομενο αλλα και την παρεα τους. Αναρωτιεμαι ωρες ωρες ποσο δυστυχισμενες μπορεις να ειναι. Εχουν χασει το νοημα της ζωης.

Ασιατισες απο Κορεα και Ιαπωνια ειναι μια χαρα. Απο Φιλιππινες θα διαφωνησω. Τερμα δουλοπρεπεις. Οσο δεν παει. Δεν σηκωνουν αναστημα, κλαινε με το παραμικρο. Υπηρετουν τον αντρα σαν δουλες. Ειχα μια συναδελφο που για να ερθει μαζι μας για φαγητο μετα την δουλεια επρεπε να παρει την αδεια του αντρα της. Τραγικες καταστασεις.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γνωριμία μέσω dating app και τα μυαλά στα κάγκελα 😉

Γλιτώνεις χρόνο και χρήμα.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γνωριμία μέσω dating app και τα μυαλά στα κάγκελα 😉

Γλιτώνεις χρόνο και χρήμα.

Πιο dating app όμως;; αφού το facebook dating που θα έπρεπε να ήταν το πιο αξιόπιστο
δεν δουλεύει, τα προφίλ είναι λες και είναι αόρατα και τα βλέπουν μόνο οι Ασιάτισες
spammer...

μετά απ'οσα είπαμε εδώ, το σκέφτηκα καλύτερα και μάλλον βγάζουν χρήμα από αυτό
κάνοντας invitation για το WhatsApp, προφανώς και το μόνο που τις / τους ενδιαφέρει
είναι να σε τραβήξουν εκεί.

@nPb τα λες πολύ καλά έβλεπα ένα video ενός youtuber που έχει ζήσει χρόνια στην Κίνα
και το κανάλι του ασχολείται αποκλειστικά με αυτή την χώρα και με το πως λειτουργούν οι
άνθρωποι εκεί.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Δεν ισχυει μονο σε αυτους που ζουν στην Κινα. Εδω που τους τρωω στην μαπα ειναι τα ιδια. Θελουν να ειναι πριγκιπισσες και οι αντρες υπηρετες. Κρινουν με βαση το χρημα. Οχι μονο τον γκομενο αλλα και την παρεα τους. Αναρωτιεμαι ωρες ωρες ποσο δυστυχισμενες μπορεις να ειναι. Εχουν χασει το νοημα της ζωης.

Toυλάχιστον όσους Φιλιππινέζους έχω γνωρίσει είναι καλοί άνθρωποι, εννοώντας ότι έχουν καθαρή ψυχή. :) Οι Κινέζες είναι το χειρότερο είδος γυναίκας του πλανήτη με τεράστια κόμπλεξ εμφάνισης και σκέψης καθώς:

- κάνουν πλαστική χειρουργική αρκετές για να αλλάξουν το σχήμα των ματιών τους
- χρησιμοποιούν μόνιμα φίλτρα σε φωτογραφίες με αποτέλεσμα να είναι σχεδόν πάντα αλλοιωμένες σε σχέση με την κανονική εικόνα τους

- πάσχουν από κατάθλιψη καθώς οι Κινέζοι γενικώς της φτύνουν (έχουν ακουστεί περιπτώσεις διαζυγίων με ακραία αιτία ότι βρωμούσαν τα πόδια της συζύγου με αποτέλεσμα να κάνει παράπονα ο όροφος, επειδή τα παπούτσια τα βγάζουν έξω από την πόρτα και έτσι ο σύζυγος να απαιτήσει άμεσο διαζύγιο)

- πολλοί (κυρίως) Αμερικάνοι μετανάστες που εργάζονται στην Κίνα ως στελέχη εταιριών και βιομηχανιών ή καθηγητές Αγγλικών, ή σε Πανεπιστήμια συνάπτουν γάμους και μετά τις παρατάνε με 1-2 παιδιά χωρίς να αναγνωρίζουν την πατρότητά τους και έτσι μετά αυτές έχουν σχηματίσει τελείως λάθος άποψη για το ανδρικό φύλο καθώς πριν ήταν παρθένες

- χρησιμοποιούν ανδρικά προφίλ με ψεύτικα στοιχεία και κύρια απασχόληση τις επενδύσεις bitcoin ή σε εμπόριο ρούχων (όπου οι ίδιες είναι το αφεντικό) και ότι ενδιαφέρονται να κάνουν επενδύσεις στην Γερμανία, Γαλλία κτλ και να κάνουν σεξ! (εδώ αρχίζει η παράνοια της ιστορίας)

Η κύρια κουλτούρα ζωής και αντίληψης της Κίνας βασίζεται στην ακραία ανισότητα με μοναδικό όχημα εξέλιξης, το χρήμα και την "συστημική" προώθηση. Σχέσεις, φιλίες, γνωριμίες κτλ βασίζονται όπως πολύ σωστά αναφέρεις Nelliel, στο χρήμα. Επειδή μεγάλο ποσοστό κοριτσιών μεγαλώνουν σε ακραία φτώχια στην Κινέζικη επαρχία αλλά με iphone, η ζωή τους είναι στην εικονική πραγματικότητα του διαδικτύου (instagram δεν υπάρχει) θέλοντας ο έρωτάς τους να τις μεταμορφώσει οικονομικά και να πίνουν σαμπάνιες μέσα στο τζακούζι επειδή αυτό είδαν ότι κάνει η Lopez. :D Στην ίδια ακρότητα, οι περισσότεροι Κινέζοι άντρες είναι παρθένοι και στα 40-45 τους. :book:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,040 μηνύματα.
Αυτό που διαπιστώνω τελευταία είναι ότι ο κόσμος δε φλερτάρει...έχει γίνει ψωμοτύρι η κοινή παρέα και εύκολη λύση, για ανάπτυξη γνωριμιών
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top