Ποιος φταίει για την 22χρονη που σκότωσε το μωρό της;

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μα προφανώς αυτό το νομικό υποκείμενον δεν ένιωθε τίποτα όσο είχε μια ζωή μέσα της.

Μιλάμε για γυναίκα με απίστευτα μηδενική ενσυναίσθηση έτσι;;;

Σου λέει μωρέ εντάξει, τι να κάνω έκτρωση, τι να το γεννήσω και με τη μια να το σκοτώσω,
μετά θα πώ και ότι έφταιγε η μάνα μου, η οποία προφανώς και ήξερε τα πάντα.

Αλλιώς αντικειμενικά πως άντεξε ψυχολογικά τόσους μήνες ολομόναχη:;;

Φανταστείτε επίσης, τόσους μήνες δεν ήθελε ούτε κακό στον εαυτό της να κάνει, τόσο υποκείμενον μιλάμε,
δηλαδή ΕΣΤΩ και καλά να προσπαθήσει να βάλει τέλος στην κύηση με τρόπο π.χ. να προκαλέσει μια ζημία,
να κουβαλάει ψώνια , βαριά πράγματα, ΑΦΟΥ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ αυτή την ψυχή μέσα της.

Όχι σου λέει η κιουρία, θα το γεννήσω ναι είμαι οκ και θα το πετάξω ΜΕΤΑ!
Να μην πάθει και τίποτα το τέτοιο μου, εντάξει γκαστρωθήκαμε, δεν θα καταστραφούμε κιόλας!

Απλά εννοείται πως όλο αυτό ήταν προμελετημένο έγκλημα και δεν έγινε εν βρασμώ ψυχής.

Εν βρασμώ ψυχής κάνεις κάτι νομικά αμφισβητίσημο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΝ,
για αυτό λέγεται και εν βρασμώ ψυχής ρε παιδιά.
Πως έρχεσαι σε εν βρασμώ ψυχής όταν κάτι ξέρεις ήδη εδώ και 9 μήνες ότι ΘΑ ΓΊΝΕΙ;;

Α ρε Έφη θα τείνω να συμφωνήσω στην ισόβεια κάθειρξη μαζί σου, πράγμα που μου το απαγορεύει το ανθρωπιστικό μου υπόβαθρο επειδή πρέπει πάντα να βλέπω και τι πέρασε το θύμα για να φτάσει ως εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,075 μηνύματα.
Μιλάμε για την αστυνομία... Εννοείται πως παίζουν αυτές οι μέθοδοι... Δεν είπα ότι είναι νόμιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Ας γεννουσε ως απορη.Υπηρχαν τροποι αλλα προτιμησε να αφαιρεσει μια ζωη.Πρεπει να ξεκαθαριστει οτι οσο το μωρο ειναι μεσα στην κοιλια της μητερας ειναι νομιμη η εκτρωση,απο την στιγμη που το παιδι θα γεννηθει θεωρειται ανθρωπος και η αφαιρεση της ζωης του θεωρειται κανονικα εγκλημα,καθως μπορει να εχει την κηδεμονια αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αποφασιζει για το εαν θα ζησει πλεον.

Προφανως ειναι έγκλημα αλλα οπως σου έγραψα και πριν η νομικη επιστημη έχει επισης εφευρει τον καταλογισμο μιας πράξης. Οπως δεν μπορεις να καταλογισεις σε εναν τρελο μια πράξη γιατι δεν ξέρει τι κανει. Αρα κάποιος που δεν ξέρει τι κανει μπορεις να το κατηγορησεις για αυτο που κανει;

εν παση περιπτωση ολα αυτα συμβαινουν διοτι ζουμε σε μια χώρα με ενα νομικο συστημα το οποιο αφηνει πολλές ελευθεριες υπερβολικές κατα τη γνωμη μου. Θα έπρεπε δηλαδη να έχει σοβαρές ευθυνες ποινικες θα έλεγα και ο υποψηφιος πατέρας. Τι θα πει δεν θέλει. Δεν υπάρχει δεν θέλω. Οποτε μολις ο τυπάς αρχισει τις κονξες δεν αναγνωριζω δεν κανω δεν ράνω και αρχιζει να δειχνει την γαϊδουρια και την ανωριμοτητα του παιρνεις ενα τηλέφωνο την αστυνομια και έρχεται να τον αρπάξει και να του θυμισει τις ευθυνες του.

Δεν μπορει μια εγκυμονουσα να το περάσει ολο αυτο μονη της ειναι μια μεγάλη δοκιμασια πρέπει να έχει και έναν άντρα διπλα οταν πάει να ξεφυγει να της πει με τον τροπο του "κατσε φρονιμα" ή να την επαναφέρει με κάποιο τροπο. Για αυτο και εγω προσωπικά σε κάποια θεματα στις δικές μου σχέσεις δεν θα κρυψω οτι έκανα παρεμβάσεις. Δεν έκανε μονο οτι ήθελε η πιτσιρικα και αν της αρέσε. Φυσικα ολα αυτα σε περιπτωση που δεν ειχαμε μωρα και υποχρεωσεις τέτοιες. Εκει αναλαμβάνεις τις ευθυνες σου και δέχεσαι το μωρο γιατι και η έκτρωση ειναι έγκλημα κατα τη γνώμη μου. Δεν ξερω τι λεει ο ποινικος κώδικας στη δική μου ηθική ειναι έγκλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Tι γλώσσα ειναι αυτη ρε κοπελα μου :loltooth:

Νίκο δεν είπα ότι είναι νόμιμες αυτές οι μέθοδοι αλλά δίνουν στοιχεία στηναστυνομία για να κινηθεί. Δεν μπορούν δηλαδή να τα παρουσιάσουν ως στοιχεία στη δίκη.

Εμενα μ'αρεσε παντως :hehe: .
Himela το καλο μεν σε αυτη την τακτικη ειναι οτι θα ξερει η αστυνομια με το τι εχει να κανει,το κακο ομως ειναι οτι αυτα δεν θα μπορουν να αποτελεσουν στοιχεια για δικη.Αυτο πως βοηθαει επομενως;
Επισης δεν μου αρεσει να κολλαω ταμπελες αλλα οσο πιο πολυ εμβαθυνουμε και νεες πληροφοριες ερχονται τοσο πιο πολυ "σκιογραφω" την προσωπικοτητα της και το τι ρολο βαραει και τοσο πιο πολυ πιστευω οτι της αξιζει η μεγαλυτερη δυνατη των ποινων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Προφανως ειναι έγκλημα αλλα οπως σου έγραψα και πριν η νομικη επιστημη έχει επισης εφευρει τον καταλογισμο μιας πράξης. Οπως δεν μπορεις να καταλογισεις σε εναν τρελο μια πράξη γιατι δεν ξέρει τι κανει. Αρα κάποιος που δεν ξέρει τι κανει μπορεις να το κατηγορησεις για αυτο που κανει;

εν παση περιπτωση ολα αυτα συμβαινουν διοτι ζουμε σε μια χώρα με ενα νομικο συστημα το οποιο αφηνει πολλές ελευθεριες υπερβολικές κατα τη γνωμη μου. Θα έπρεπε δηλαδη να έχει σοβαρές ευθυνες ποινικες θα έλεγα και ο υποψηφιος πατέρας. Τι θα πει δεν θέλει. Δεν υπάρχει δεν θέλω. Οποτε μολις ο τυπάς αρχισει τις κονξες δεν αναγνωριζω δεν κανω δεν ράνω και αρχιζει να δειχνει την γαϊδουρια και την ανωριμοτητα του παιρνεις ενα τηλέφωνο την αστυνομια και έρχεται να τον αρπάξει και να του θυμισει τις ευθυνες του.

Δεν μπορει μια εγκυμονουσα να το περάσει ολο αυτο μονη της ειναι μια μεγάλη δοκιμασια πρέπει να έχει και έναν άντρα διπλα οταν πάει να ξεφυγει να της πει με τον τροπο του "κατσε φρονιμα" ή να την επαναφέρει με κάποιο τροπο. Για αυτο και εγω προσωπικά σε κάποια θεματα στις δικές μου σχέσεις δεν θα κρυψω οτι έκανα παρεμβάσεις. Δεν έκανε μονο οτι ήθελε η πιτσιρικα και αν της αρέσε. Φυσικα ολα αυτα σε περιπτωση που δεν ειχαμε μωρα και υποχρεωσεις τέτοιες. Εκει αναλαμβάνεις τις ευθυνες σου και δέχεσαι το μωρο γιατι και η έκτρωση ειναι έγκλημα κατα τη γνώμη μου. Δεν ξερω τι λεει ο ποινικος κώδικας στη δική μου ηθική ειναι έγκλημα.
Aυτό που λές φίλε μου, είναι η αντρίκια αντιμετώπιση.

Πράγμα λίγο σπάνιο στις μέρες και ειδικά σε τέτοιες ηλικίες οι μαλάκες που πηδάνε χωρίς προφυλακτικά και τελειώνουν και μέσα στην άλλη κύριοι.

Αλλά από την άλλη που ξέρουμε τι ήταν και εκείνη;
Γιατί δεν πήρε αντισυλλιπτικά μέτρα;
Ξέρωγω μήπως δεν είχε λεφτά στην άκρη, χωρισμένοι γονείς, κακές και "καλά" σχέσεις με τη μάνα και σου λέει κάτσε βρήκα το κορόιδο ας μείνω και έγκυος, αλλά δεν της βγήκε.

Προφανώς ο άντρας για να αντιδράσει έτσι του τύπου "σε παρατάω", δεν είχε και την καλύτερη άποψη για την δολοφόνο και κάτι θα ήξερε ο άνθρωπος. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.
Μα προφανώς αυτό το νομικό υποκείμενον δεν ένιωθε τίποτα όσο είχε μια ζωή μέσα της.

Μιλάμε για γυναίκα απίστευτα μηδενική ενσυναίσθηση έτσι;;;

Σου λέει μωρέ εντάξει, τι να κάνω έκτρωση, τι να το γεννήσω και με τη μια να το σκοτώσω,
μετά θα πώ και ότι έφταιγε η μάνα μου, η οποία προφανώς και ήξερε τα πάντα.

Αλλιώς αντικειμενικά πως άντεξε ψυχολογικά τόσους μήνες ολομόναχη:;;

Φανταστείτε επίσης, τόσους μήνες δεν ήθελε ούτε κακό στον εαυτό της να κάνει, τόσο υποκείμενον μιλάμε,
δηλαδή ΕΣΤΩ και καλά να προσπαθήσει να βάλει τέλος στην κύηση με τρόπο π.χ. να προκαλέσει μια ζημία,
να κουβαλάει ψώνια , βαριά πράγματα, ΑΦΟΥ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ αυτή την ψυχή μέσα της.

Όχι σου λέει η κιουρία, θα το γεννήσω ναι είμαι οκ και θα το πετάξω ΜΕΤΑ!
Να μην πάθει και τίποτα το τέτοιο μου, εντάξει γκαστρωθήκαμε, δεν θα καταστραφούμε κιόλας!

Απλά εννοείται πως όλο αυτό ήταν προμελετημένο έγκλημα και δεν έγινε εν βρασμώ ψυχής.

Εν βρασμώ ψυχής κάνεις κάτι νομικά αμφισβητίσημο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΝ,
για αυτό λέγεται και εν βρασμώ ψυχής ρε παιδιά.
Πως έρχεσαι σε εν βρασμώ ψυχής όταν κάτι ξέρεις ήδη εδώ και 9 μήνες ότι ΘΑ ΓΊΝΕΙ;;

Α ρε Έφη θα τείνω να συμφωνήσω στην ισόβεια κάθειρξη μαζί σου, πράγμα που μου το απαγορεύτει το ανθρωπιστικό μου υπόβαθρο επειδή πρέπει πάντα να βλέπω και τι πέρασε το θύμα για να φτάσει ως εκεί.
Ε..το επιασες το νοημα Ελενα μου.:/:
Εν βρασμω γινεται κατι,οταν ολα γινονται ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.
Τουτεστιν,οπως το παραδειγμα που ανεφερα.Με το παιδι,τον καβγα με την μητερα και τον ξυλοδαρμο.Αυτο ειναι εν βρασμω .
Οχι 9 μηνες να σκεφτεσαι.
Απλα 9 μηνες σκεφτεσαι πως να το κουκουλωσεις ,να βγεις λαδι...ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΤΡΟΠΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ.Να το πω και με γαλλικη προφορα το μαμα;
Το τι θα φαει τελικα,δεν αποτελει γνωμονα δικαιοσυνης για μενα.
Δεν ειμαι υπερ της θανατικης ποινης ΠΟΤΕ.Ομως τα ισοβια,να ειναι ισοβια ,τα 20 χρονια να ειναι 20 χρονια,.Και η ανθρωπινη ζωη...πως κοστολογηται και ποσο;
ΥΓ.,Καν δεν ξερουμε τι εχει δεχτει απο την μαμα.....απλα ακουμε τον δικηγορο,που η δουλεια του ειναι να ΑΘΩΩΣΕΙ και οχι να βρει την αληθεια.Και οταν λεω δεν ξερουμε,το εννοω.Παιζει και το ενα σεναριο,και το αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Μα προφανώς αυτό το νομικό υποκείμενον δεν ένιωθε τίποτα όσο είχε μια ζωή μέσα της.

Μιλάμε για γυναίκα με απίστευτα μηδενική ενσυναίσθηση έτσι;;;

Σου λέει μωρέ εντάξει, τι να κάνω έκτρωση, τι να το γεννήσω και με τη μια να το σκοτώσω,
μετά θα πώ και ότι έφταιγε η μάνα μου, η οποία προφανώς και ήξερε τα πάντα.

Αλλιώς αντικειμενικά πως άντεξε ψυχολογικά τόσους μήνες ολομόναχη:;;

Φανταστείτε επίσης, τόσους μήνες δεν ήθελε ούτε κακό στον εαυτό της να κάνει, τόσο υποκείμενον μιλάμε,
δηλαδή ΕΣΤΩ και καλά να προσπαθήσει να βάλει τέλος στην κύηση με τρόπο π.χ. να προκαλέσει μια ζημία,
να κουβαλάει ψώνια , βαριά πράγματα, ΑΦΟΥ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ αυτή την ψυχή μέσα της.

Όχι σου λέει η κιουρία, θα το γεννήσω ναι είμαι οκ και θα το πετάξω ΜΕΤΑ!
Να μην πάθει και τίποτα το τέτοιο μου, εντάξει γκαστρωθήκαμε, δεν θα καταστραφούμε κιόλας!

Απλά εννοείται πως όλο αυτό ήταν προμελετημένο έγκλημα και δεν έγινε εν βρασμώ ψυχής.

Εν βρασμώ ψυχής κάνεις κάτι νομικά αμφισβητίσημο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΝ,
για αυτό λέγεται και εν βρασμώ ψυχής ρε παιδιά.
Πως έρχεσαι σε εν βρασμώ ψυχής όταν κάτι ξέρεις ήδη εδώ και 9 μήνες ότι ΘΑ ΓΊΝΕΙ;;

Α ρε Έφη θα τείνω να συμφωνήσω στην ισόβεια κάθειρξη μαζί σου, πράγμα που μου το απαγορεύει το ανθρωπιστικό μου υπόβαθρο επειδή πρέπει πάντα να βλέπω και τι πέρασε το θύμα για να φτάσει ως εκεί.

Aυτα θα αποδειχθουν στο δικαστηριο. Περιμένω την αποφαση. Νομιζω ειναι μάταιο να το συζητάμε αλλο και να διαφωνουμε θα το κάψουμε στο τέλος. Οκ ο καθενας έχει την άποψη του. Την τελική αποφαση θα την πάρει το δικαστηριο. Προσωπικά δεν την υποστηριζω σε καμια περιπτωση αλλα με χάλασε οτι την παράτησε ο άλλος μονη της και δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ για αυτο. Κάτι τέτοιοι τύποι δεν φοράνε παντελονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Mα γι αυτό ακριβώς και το εθνικό μας δίκαιο είναι παγκοσμίως αμφισβητήσιμο!

Επειδή κοιτάνε την επιφάνεια και πούτσα τους τι πραγματικά συνέβη, απλά να κλείνουν τα στόματα!
Δεν ξέρω νομικά αλλά βλέπω πολλές αστυνομικές σειρές (π.χ. fargo).

Προσωπικά πιστεύω ότι έδρασε μόνη της και δεν είχε συνεργούς. Αν είχε συνεργούς θα μπορούσαν να εξαφανίσουν το σώμα του παιδιού και όχι να το "πέταγαν" στον ακάλυπτο. Οι κινήσεις της δηλώνουν πανικό και ότι έχει ψυχιατρικά προβλήματα. Συνεπώς το δίκαιο είναι να της δωθούν κάποια ελαφρυντικά. Σύμφωνα με αυτά τα δεδομένα ο δικηγόρος έχει αρκετά "εργαλεία" για να μειώσει τη ποινή της.

Σε περιπτώσεις όπως του Ρωμανού που δεν έχει δείξει καμία μεταμέλεια και δρουν με πλήρη συνείδηση αξίζουν μεγαλύτερη τιμωρία γιατί είναι πιο επίκδυνοι για το κοινωνικό σύνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,816 μηνύματα.
Aυτό που λές φίλε μου, είναι η αντρίκια αντιμετώπιση.

Πράγμα λίγο σπάνιο στις μέρες και ειδικά σε τέτοιες ηλικίες οι μαλάκες που πηδάνε χωρίς προφυλακτικά και τελειώνουν και μέσα στην άλλη κύριοι.

Αλλά από την άλλη που ξέρουμε τι ήταν και εκείνη;
Γιατί δεν πήρε αντισυλλιπτικά μέτρα;
Ξέρωγω μήπως δεν είχε λεφτά στην άκρη, χωρισμένοι γονείς, κακές και "καλά" σχέσεις με τη μάνα και σου λέει κάτσε βρήκα το κορόιδο ας μείνω και έγκυος, αλλά δεν της βγήκε.

Προφανώς ο άντρας για να αντιδράσει έτσι του τύπου "σε παρατάω", δεν είχε και την καλύτερη άποψη για την δολοφόνο και κάτι θα ήξερε ο άνθρωπος. :whistle:

Εντάξει τωρα πάνω στην καυλα της στιγμης τι αντισυλληπτικα να πάρεις και τι προφυλακτικο να βάλουν. Εγω βεβαια πάντα φοράω οταν δεν θέλω να γινω μπαμπάς.

Καιτοι ελεύθερος κυνηγος ποτέ μου δεν ήθελα να προκαλέσω κακο σε καμια. Ισα ισα στις περισσοτερες το έλεγα εξαρχης οτι ξέρεις μ αρεσεις μεν αλλα θελω να ξεκινησουμε χαλαρά και βλέπουμε. Αυτο βεβαια δεν το κάνουν ολοι και ολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Δεν ξέρω νομικά αλλά βλέπω πολλές αστυνομικές σειρές (π.χ. fargo).

Προσωπικά πιστεύω ότι έδρασε μόνη της και δεν είχε συνεργούς. Αν είχε συνεργούς θα μπορούσαν να εξαφανίσουν το σώμα του παιδιού και όχι να το "πέταγαν" στον ακάλυπτο. Οι κινήσεις της δηλώνουν πανικό και ότι έχει ψυχιατρικά προβλήματα. Συνεπώς το δίκαιο είναι να της δωθούν κάποια ελαφρυντικά. Σύμφωνα με αυτά τα δεδομένα ο δικηγόρος έχει αρκετά "εργαλεία" για να μειώσει τη ποινή της.

Σε περιπτώσεις όπως του Ρωμανού που δεν έχει δείξει καμία μεταμέλεια και δρουν με πλήρη συνείδηση αξίζουν μεγαλύτερη τιμωρία γιατί είναι πιο επίκδυνοι για το κοινωνικό σύνολο.

Εντάξει τωρα πάνω στην καυλα της στιγμης τι αντισυλληπτικα να πάρεις και τι προφυλακτικο να βάλουν. Εγω βεβαια πάντα φοράω οταν δεν θέλω να γινω μπαμπάς.

Καιτοι ελεύθερος κυνηγος ποτέ μου δεν ήθελα να προκαλέσω κακο σε καμια. Ισα ισα στις περισσοτερες το έλεγα εξαρχης οτι ξέρεις μ αρεσεις μεν αλλα θελω να ξεκινησουμε χαλαρά και βλέπουμε. Αυτο βεβαια δεν το κάνουν ολοι και ολες.

Τι ειδους ψυχικο νοσημα και ποιος πανικος akiko;
Η κοπελα απλα ηταν ηλιθια,εαν διαβασεις σχετικα βιβλια θα δεις οτι οι ψυχοπαθεις μπορουν να μιμηθουν συναισθηματα ωστοσο σκεφτονται παντα ξεκαθαρα και εξυπνα.Εαν ηταν ψυχοπαθης ας πουμε θα ειχε φροντισει και μονη της χωρις συνεργους να ξεφορτωθει το μωρο.Εκτος αυτου,μπορουσε μετα απο ωρες να εξαφανισει το πτωμα,καθως βρεθηκε 6 ωρες μετα τον θανατο του,νομιζω αρκετο χρονικο διαστημα ωστε να βγει απο κατασταση σοκ και να σκεφτει οτι ειναι θεμα χρονου να την πιασουν εαν το σωμα του μωρου μεινει εκει.Συνεπως δεν εχει ψυχικο νοσημα,απλα ειναι τελειως βλαμμενη.

Devil το παιδι ειναι το λιγοτερο,τα STD ειναι ο τρομος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τι ειδους ψυχικο νοσημα και ποιος πανικος akiko;
Η κοπελα απλα ηταν ηλιθια,εαν διαβασεις σχετικα βιβλια θα δεις οτι οι ψυχοπαθεις μπορουν να μιμηθουν συναισθηματα ωστοσο σκεφτονται παντα ξεκαθαρα και εξυπνα.Εαν ηταν ψυχοπαθης ας πουμε θα ειχε φροντισει και μονη της χωρις συνεργους να ξεφορτωθει το μωρο.Εκτος αυτου,μπορουσε μετα απο ωρες να εξαφανισει το πτωμα,καθως βρεθηκε 6 ωρες μετα τον θανατο του.Συνεπως δεν εχει ψυχικο νοσημα,απλα ειναι τελειως βλαμμενη.

Devil το παιδι ειναι το λιγοτερο,τα STD ειναι ο τρομος.

Ότι δεν "ξεφορτώθηκε" το μωρό δείχνει πανικό και ψυχοπάθεια και όχι ηλιθιότητα.


Σε μια εκπομπή του Θεωοδωράκη ("Πρωταγωνιστές") είχε αφιθερωθεί στους φυλακισμένους. Σύμφωνα με τους φύλακες η πιο "καλη' πτέρυγα ήταν οι δολοφόνοι. Οι περισσότεροι από τους οποίους ήταν καθημερινοί άνθρωποι και ήταν μέσα λόγω της κακιάς στιγμής και είχαν δείξει μεταμέλεια από την πρώτη στιγμή.

Υπάρχουν πολλοί ψυχοπαθεις που κυκλοφορούν και κάνουν την ζωή των δικών τους ανυπόφορη. Δεν είναι τόσο δύσκολο να βγεις εκτός εαυτού όσο πιστεύουν μερικοί γι αυτό μην κρίνετε τόσο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Βλαμένη ή απλώς βλάξ; Αν υποθέσουμε οτι ήξερε πολύ καλά τι έκανε και δεν έδρασε υπό το καθεστώς πανικού (το οτι το βρέφος παρέμεινε τόσες ώρες στον ακάλυπτο κι εκείνη "πέρα βρέχει" συναινεί στην πρώτη εκδοχή), τότε γιατί διάλεξε τον συγκεκριμένο μέρος, το πλέον ακατάλληλο, να το ξεφορτωθεί; Οι δολοφόνοι το πρώτο που σκέφτονται είναι πώς θα κρύψουν το "αποτέλεσμα" της πράξης τους.
Ή εκεί έπαθε πανικό; Δεν μπορεί από τη μια να ήταν νηφάλια όταν το αποφάσιζε (είχε 9 μήνες στη διάθεσή της να το επεξεργάζεται στο μυαλό της) και από την άλλη να επιλέγει το πιο εμφανές σημείο όπου θα πρόδιδε την πράξη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σε μια εκπομπή του Θεωοδωράκη ("Πρωταγωνιστές") είχε αφιθερωθεί στους φυλακισμένους. Σύμφωνα με τους φύλακες η πιο "καλη' πτέρυγα ήταν οι δολοφόνοι. Οι περισσότεροι από τους οποίους ήταν καθημερινοί άνθρωποι και ήταν μέσα λόγω της κακιάς στιγμής και είχαν δείξει μεταμέλεια από την πρώτη στιγμή.

Eντάξει Άκικο ας κάνουμε τη ζωή μας Assassin's Creed τότε ρε φίλε να γουστάρουμε όλοι αφού μετά θα μπούμε και στις φυλακές και θα μας ταίζουν , θα μας παίρνουν συνεντεύξεις , θα βγάζουμε βιβλία πως μετανιώσαμε κλπ.

'Where other men blindly follow the truth, Remember, nothing is true. Where other men are limited by morality or law, Remember, everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins.'
:thanku:

Eίσαι λίγο brainwashed, το έχεις καταλάβει έτσι ή να στο κάνω πιο προφανές? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.
και ήταν μέσα λόγω της κακιάς στιγμής και είχαν δείξει μεταμέλεια από την πρώτη στιγμή.
Η στιγμη για εσενα ακικε...ποσο ειναι;Αν 9 μηνες ειναι στιγμη,παω πασο.
Το μεταμελεια...ειναι μια ωραιοτατη καραμελιτσα που την επικαλειται και ο πιο στυγνος εγκλματιας.Μεχρι και ο πασαρης σχετικα προσφατα δηλωνει μεταμελεια,μαλιστα λεει πιστευει και στον θεο.Διοτι βεβαια,η μεταμελεια σημαινει μικροτερη ποινη,σημαινει και Αδειες απο την φυλακη κλπ λπ,σε αυτο το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ,ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟ.
Πιανομαστε απο τις λεξεις υπαγορευμενες απο δικηγορους...πιο ηλιθιο δεν παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Ότι δεν "ξεφορτώθηκε" το μωρό δείχνει πανικό και ψυχοπάθεια και όχι ηλιθιότητα.


Σε μια εκπομπή του Θεωοδωράκη ("Πρωταγωνιστές") είχε αφιθερωθεί στους φυλακισμένους. Σύμφωνα με τους φύλακες η πιο "καλη' πτέρυγα ήταν οι δολοφόνοι. Οι περισσότεροι από τους οποίους ήταν καθημερινοί άνθρωποι και ήταν μέσα λόγω της κακιάς στιγμής και είχαν δείξει μεταμέλεια από την πρώτη στιγμή.

Μα η ψυχοπαθεια εξ'ορισμου προυποθετει οτι το ατομο δεν εχει συναισθηματικους η ηθικους ενδοιασμους,δεν σκεφτεται αυτα που κανει απο αυτη την σκοπια.Αντιθετα ο ψυχοπαθης ειναι μεθοδικος και αποτελεσματικος στα εγκληματα του.
Ομοιως αυτη εαν ενεργησε με πανικο σημαινει οτι ηξερε τι εκανε,αλλα ειχε τον φοβο των γονιων της.Το γεγονος οτι εκεινη την ωρα ηταν τσιτωμενη δεν σημαινει οτι ειναι αθωα.

Συμφωνουμε σε αυτο,αρκετοι ανθρωποι εκαναν δολοφονια και μετανιωσαν πικρα,περατωσαν την ποινη τους και ενταχθηκαν ξανα στο κοινωνικο συνολο.Δυστηχως ομως για αλλους δεν ειναι ετσι τα πραγματα,για καποιος δεν υπαρχει γυρισμος.Για αυτους δεν υπαρχει κακη στιγμη,για τους αλλους ναι.
Αλλα γενικοτερα εμενα το κακη στιγμη που κολλαει πιο πολυ για ατυχημα παρα για εκ προθεσεως δολοφονια.

Ενα καλο video με ενα απλο googlαρισμα απο το 6:45 και μετα που δειχνει αυτο που σου λεω για το πως σκεφτονται.Ενας ψυχοπαθης δεν θα αιτιολογουσε τον εαυτο του γιατι ειναι κατι που του βγαινει φυσικα.Αυτη για ποιο λογο δικαιολογειται αφου εχει ψυχικο προβλημα ; :whatever: :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.
Δεν μπορω να πω ποσοστο...διοτι δεν ξερω ακριβως,αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο τετοιων υποθεσεων,οι δικηγοροι επικαλουνται ψυχολογικα προβληματα.Την καραλεμα την ξερουμε.Απο εκει και περα,ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ ειναι εντελως διαφορετικο και εγκειται σε συγκεκριμενες ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΕΣ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ.
Απλα ο καθε δικηγορος επικαλειται διαφορα,αυτο δεν σημανει οτι ισχυουν,ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟΔΕΚΤΑ.Καποιοι ακουτε τι λεει ο δικηγορος και το εχετε αναγαγει σε ΑΠΟΦΑΣΗ Ή ΑΛΗΘΕΙΑ.
Ο δικηγορος προσπαθει να κανει απλα ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ και θα επικαλεστει το οτιδηποτε μπορει να ελαφρυνει τον κατηγορουμενο.Γιατι συγχεετε αυτα που λεει ο δικηγορος με την πραγματικοτητα,ή οτι αυτο θα ειναι η αποφαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Eντάξει Άκικο ας κάνουμε τη ζωή μας Assassin's Creed τότε ρε φίλε να γουστάρουμε όλοι αφού μετά θα μπούμε και στις φυλακές και θα μας ταίζουν , θα μας παίρνουν συνεντεύξεις , θα βγάζουμε βιβλία πως μετανιώσαμε κλπ.


:thanku:

Eίσαι λίγο brainwashed, το έχεις καταλάβει έτσι ή να στο κάνω πιο προφανές? :whistle:
Άσε το Assasins Creed και τα actions movies και δες λίγο Fargo και True detective που απευθύνονται σε πραγματικές ιστορίες πραγματικών ανθρώπων.

Η στιγμη για εσενα ακικε...ποσο ειναι;Αν 9 μηνες ειναι στιγμη,παω πασο.
Το μεταμελεια...ειναι μια ωραιοτατη καραμελιτσα που την επικαλειται και ο πιο στυγνος εγκλματιας.Μεχρι και ο πασαρης σχετικα προσφατα δηλωνει μεταμελεια,μαλιστα λεει πιστευει και στον θεο.Διοτι βεβαια,η μεταμελεια σημαινει μικροτερη ποινη,σημαινει και Αδειες απο την φυλακη κλπ λπ,σε αυτο το ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ,ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟ.
Πιανομαστε απο τις λεξεις υπαγορευμενες απο δικηγορους...πιο ηλιθιο δεν παει.
Εξισώνεις μια 22χρονη που έδρασε υπό πανικό με τον Πάσσαρη. Δεν την αθώωσα αλλά για μένα έχει ελαφρυντικά.

Δεν έχει νόημα να το κουράζω. Όταν βγει η απόφαση του δικαστηρίου (ένοχή για ανθρωποκτονία εν βρασμώ ψυχικής ορμής) θα επανέλθω. Μέχρι τότε καταδικάστε την σαν να ήταν πληρωμένη δολοφόνος. Παρακαλώ όμως τότε μην κατηγορείτε την δικαιοσύνη γιατί δεν έβγαλε αποφάση που χαιδεύει τα αυτιά της λαική μάζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δεν μπορω να πω ποσοστο...διοτι δεν ξερω ακριβως,αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο τετοιων υποθεσεων,οι δικηγοροι επικαλουνται ψυχολογικα προβληματα.Την καραλεμα την ξερουμε.Απο εκει και περα,ΤΟ ΑΚΑΤΑΛΟΓΙΣΤΟ ειναι εντελως διαφορετικο και εγκειται σε συγκεκριμενες ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΕΣ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ.
Απλα ο καθε δικηγορος επικαλειται διαφορα,αυτο δεν σημανει οτι ισχυουν,ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟΔΕΚΤΑ.Καποιοι ακουτε τι λεει ο δικηγορος και το εχετε αναγαγει σε ΑΠΟΦΑΣΗ Ή ΑΛΗΘΕΙΑ.
Ο δικηγορος προσπαθει να κανει απλα ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ και θα επικαλεστει το οτιδηποτε μπορει να ελαφρυνει τον κατηγορουμενο.Γιατι συγχεετε αυτα που λεει ο δικηγορος με την πραγματικοτητα,ή οτι αυτο θα ειναι η αποφαση;
Και για αυτό ακριβώς και εγώ δεν θέλω να γίνω δικηγόρος.
Πολλοί με ρωτάνε δηλαδή "γιατί δεν πάς και για Νομική";;;

Μα δεν θέλω να πάω για νομικάρια να λέω μια ζωή ψέματα,
αν πήγαινα Νομική πάλι με τα ανθρώπινα δικαιώματα θα ασχολιόμουν.

Προτιμώ δηλαδή, να είμαι διεθνολόγος με το expertise ξεκάθαρα στα human rights,
παρά νομικός.

Αφήστε που το criminology είναι πολύ βαρύ για την προσωπικότητά μου! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,455 μηνύματα.
Παρακαλώ όμως τότε μην κατηγορείτε την δικαιοσύνη γιατί δεν έβγαλε αποφάση
Αποφάση...:laugh:,δεν εβγαλε οντως,αυτο λεω και εγω παραπανω.Καποιοι ομως....τα λεγομενα του δικηγορου που η δουλεια του ειναι να ΑΘΩΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΟΧΟ,το εχετε αναγαγει σε αποφαση..ή αληθεια!
Απο εκει και περα,σαφως εχουμε δικαιωμα να κρινουμε την δικαιοσυνη,σε παλαιοτερες αποφασεις.Δεν καταλαβα;Ανθρωποι δεν ειναι οι δικαστες,που μαλιστα κρινουν τις δικες τους μειωσεις συνταξεων αντισυνταγματικες,ενω ολων των υπολοιπων ειναι συνταγματικες;Γιαννης πινει,γιαννης κερναει...
ή μηπως ειναι τιποτα εξωγηινοι,που ειναι αλαθητοι και παντα αντικειμενικοι;
Τεσπα..μην βγουμε εκτος θεματος...αλλα αυτα περι να μην κρινουμε την δικαιοσυνη,δεν περνανε πια.Και αν δεν σου αρεσει,μην παιρνεις μερος στην συζητηση.Εδω ανοιχτηκε ενα θεμα,θα πουμε την αποψη μας.Οπως την θελουμε εμεις.Οχι οπως την θες εσυ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Παραθετω αλλο ενα παραδειγμα για να διαχωρισουμε το οτι εχω τα δικα μου απο το εχω ψυχικο νοσημα.Διοτι πλεον κανει ο καθενας οτι γουσταρει και επικαλειται ψυχικο νοσημα.

Σημειωση: Ακολουθεί video που δείχνει άτομο με ψυχική διαταραχή. Οι εικόνες ενδέχεται να ενοχλήσουν κάποιους χρήστες

2:27 αυτο τα λεει ολα.Δειτε βλεμμα,body language,και τονο φωνης αυτο ειναι ψυχικο νοσημα που χρειαζεται βοηθεια και ο κατηγορουμενος το παραδεχεται οτι χριζει βοηθειας.Οχι η αλλη,το κουτσουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top