Ποιους δεν θέλουμε για γείτονες;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ένας γύφτος αγοράζει οικόπεδο δίπλα από το σπίτι ενός γιατρού. Φωνάζει λοιπόν ένα μηχανικό και τον βάζει να του κτίσει ένα ίδιο ακριβώς σπίτι. Όταν τελείωσε το σπίτι του ο γύφτος βγαίνει στο μπαλκόνι και φωνάζει το γιατρό.
– Γιατρέ, γιατρέ!
– Τι είναι ρε; του λέει ο γιατρός.
– Να του λέει ο γύφτος εσύ μπορεί να μην με χωνεύεις αλλά εγώ είμαι ίδιος με σένα γιατί έχουμε το ίδιο σπίτι!
– Αποκλείεται του λέει ο γιατρός γιατί δεν έχουμε τα ίδια έπιπλα…
Σκυλιάζει ο γύφτος παραγγέλνει τα ίδια ακριβώς έπιπλα με του γιατρού και ξαναβγαίνει στο μπαλκόνι.
– Γιατρέ, γιατρέ ίδιο σπίτι έχουμε ίδια έπιπλα είμαι ίδιος με σένα.
– Τι λες ρε, του λέει ο γιατρός, έχουμε το ίδιο αυτοκίνητο;
Και του δείχνει το πολυτελέστατο αυτοκίνητο που είχε στο γκαράζ. Σκυλιάζει ο γύφτος βάζει γραμμάτια παίρνει δάνεια και αγοράζει το ίδιο ακριβώς και βγαίνει πάλι στο μπαλκόνι.
– Γιατρέ, γιατρέ!
– Τι θες ρε γύφτε; του λέει ο γιατρός.
– Είμαι καλύτερος από σένα!
– Γιατί ρε; του λέει ο γιατρός.
– Να του λέει ο γύφτος έχουμε ίδιο σπίτι ίδια έπιπλα και ίδιο αυτοκίνητο
– Συμφωνώ, αλλά από που και ως που είσαι καλύτερος από μένα;
– Γιατί εγώ έχω γείτονα γιατρό, ενώ εσύ έχεις γείτονα γύφτο!

1711102206265.png
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Φασιστες,κουμουνιστες,γυφτους και οσους δεν σεβονται τις ωρες κοινης ησυχιας. Ολοι οι αλλοι καλοδεχουμενοι.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,968 μηνύματα.
Φασιστες,κουμουνιστες,γυφτους και οσους δεν σεβονται τις ωρες κοινης ησυχιας. Ολοι οι αλλοι καλοδεχουμενοι.
Το δίκιο σου βουνό. Δύο φορές είχα αυτή την «τύχη.» Μιλάμε οι τύποι με ξυπνούσαν σχεδόν κάθε μέρα σε κάθε πιθανή μεταμεσονύχτια ώρα με κλαρίνα στο τέρμα (να ακούγεται σε όλο το τετράγωνο φάση), να έχουν σκυλιά (πάνε για κυνήγι πολλοί) και να τα κακοποιούν βάναυσα, να πετάνε τα σκουπίδια τους όπου βρουν κυριολεκτικά και -αποκορύφωμα- κάθε Κυριακή να ψήνουν σκατζόχοιρους (το αγαπημένο τους έδεσμα.) Και κάποια φορά που είχε καλέσει γείτονας την αστυνομία, να λένε ότι τους έκαναν καταγγελία επειδή είναι ρατσιστές οι γείτονες (κάποια στιγμή θα μάθαιναν και αυτή την καραμέλα.)
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Το δίκιο σου βουνό. Δύο φορές είχα αυτή την «τύχη.» Μιλάμε οι τύποι με ξυπνούσαν σχεδόν κάθε μέρα σε κάθε πιθανή μεταμεσονύχτια ώρα με κλαρίνα στο τέρμα (να ακούγεται σε όλο το τετράγωνο φάση), να έχουν σκυλιά (πάνε για κυνήγι πολλοί) και να τα κακοποιούν βάναυσα, να πετάνε τα σκουπίδια τους όπου βρουν κυριολεκτικά και -αποκορύφωμα- κάθε Κυριακή να ψήνουν σκατζόχοιρους (το αγαπημένο τους έδεσμα.) Και κάποια φορά που είχε καλέσει γείτονας την αστυνομία, να λένε ότι τους έκαναν καταγγελία επειδή είναι ρατσιστές οι γείτονες (κάποια στιγμή θα μάθαιναν και αυτή την καραμέλα.)
Αφου το κρατος σφυριζει αδιαφορα καλα κανουν.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Φασιστες,κουμουνιστες,γυφτους και οσους δεν σεβονται τις ωρες κοινης ησυχιας. Ολοι οι αλλοι καλοδεχουμενοι.
Λένε οι ευαίσθητες ομάδες και οι ευπαθείς ομάδες.

Τελικά, οι πραγματικά ευπαθείς και ευαίσθητες ομάδες,
είναι όσοι γειτονεύουν με τους γνωστούς σε όλους μας "ευπαθείς".
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αυτούς που τους ακούς να τσακώνονται ολη την ώρα. Ακούς φωνές, βρισιές… σου χαλαει την διάθεση αυτή η αρνητικότητα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
To αστείο είναι ότι και οι γύφτοι δεν θέλουν τους Έλληνες για γείτονες. Κάποιος να δώσει μια λύση σε αυτό το πρόβλημα. :P
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top