Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Το καλοκαίρι έρχεται, σύντομα θα ξεχυθούμε στις παραλίες (και ο Θεός βοηθός! :P)
Γυμναστήρια, δίαιτες, κρέμες, τσιρότα, ινστιτούτα αδυνατίσματος κτλ, κτλ.
Τελικά το όμορφο σώμα είναι υποκειμενικό στοιχείο ή υπάρχουν κάποια στάνταρ πράγματα που αρέσουν σε όλους;
Εσείς τι προσέχετε, τι σας αρέσει και τι σας απωθεί σε ένα σώμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Το σώμα για εμένα είναι ένα δοχείο για την ψυχή.. αν αυτό δεν φανερώνει κάποια αδυναμία της ψυχής δεν μπορώ να πω ότι βλέπω μεγάλη διαφορά από το ένα σώμα στο άλλο..

On the other hand, I love boobies..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικα το συνολο παιζει τεραστιο ρολο, αλλα εγω προσεχω: ποδια, πισινο, στηθος, πρωσωπο (ολα δλδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Iris_Didini :
Ôï êáëïêáßñé Ýñ÷åôáé, óýíôïìá èá îå÷õèïýìå óôéò ðáñáëßåò (êáé ï Èåüò âïçèüò! :P)
ÃõìíáóôÞñéá, äßáéôåò, êñÝìåò, ôóéñüôá, éíóôéôïýôá áäõíáôßóìáôïò êôë, êôë.
ÔåëéêÜ ôï üìïñöï óþìá åßíáé õðïêåéìåíéêü óôïé÷åßï Þ õðÜñ÷ïõí êÜðïéá óôÜíôáñ ðñÜãìáôá ðïõ áñÝóïõí óå üëïõò;
Åóåßò ôé ðñïóÝ÷åôå, ôé óáò áñÝóåé êáé ôé óáò áðùèåß óå Ýíá óþìá;

Εμένα μου αρέσει το θυλικό σώμα, άσχετα με το ύψος και άσχετα με τις αναλογίες. Δεν μιλάω για πιασήματα και ψωμάκια αλλα ούτε και για το ξερακιανό παιδί της Ουγκάντας βλέπε γνωστά μοντέλα. Η κάθε γυναίκα πρέπει να βρεί το ιδανικό βάρος που της πάει και αυτό το βάρος το βρήσκεις στον καθρέφτη και όχι στην ζυγαρια. όταν το βρείς και μετά σφήξεις τότε έχει πετήχει πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
να μη καμπουργιαζει και να με περναει στο υψος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέλειο σώμα κατα τη γνώμη μου και δεν αναζητώ κάτι τέτοιο. Μπορεί να τα φτιάξω με καμια κοπέλα που μπορεί να είναι 10cm πιο ψηλή απο μένα και να είναι η ιδανική. Τι θα της πω; "Φύγε, είσαι λελέκι και νιώθω κόμπλεξ" ;;; Μπορώ όμως να πω οτι δείχνω ιδιαίτερη αδυναμία όμως στου αθλητικού τύπου σώματα :jumpy: και λατρεύω αυτα με τα πιασιματάκια :jumpy: :jumpy: :jumpy: :jumpy: :jumpy: :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Για μένα (και για αρκετούς αρχαίους φιλόσοφους και μαθηματικούς) πρέπει το ύψος του ανθρώπινου σώματος από κάτω μέχρι τον αφαλό προς το ύψος από τον αφαλό ως το κεφάλι να είναι περίπου 1,618. Το μήκους του δαχτύλου από το τέλος της παλάμης ως την πρώτη άρθρωση προς το μήκος από την δεύτερη ως την τρίτη άρθρωση να είναι 1,618.

Στην πράξη λατρεύω τις γλυκές φατσούλες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Στην πράξη λατρεύω τις γλυκές φατσούλες! :D

Στην παρέα μου στη σχολή έχουμε αρκετές. Έλα να σου γνωρίσω 8)

Όσο γι αυτά που είπες για τους Αρχαίους, σε τιμά ιδιαίτερα να τους μελετάς και εγω σου δίνω συγχαρητήρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμ εγώ θα απάντησω στο ερώτημα:
Αρχική Δημοσίευση από Iris_Didini :
τι σας απωθεί σε ένα σώμα;
Εμένα με απωθεί σε ενα (γυναικείο) σώμα να πετάγονται τα κόκκαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ναι Κόκκαλο συμφωνώ εδω, είναι αηδία :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Λοιπόν. Εγώ δεν τρελαίνομαι για γυμνασμένες. Προτιμώ να έχουν 2-3 κιλά πάνω από το βάρος τους (εκτός αν δεν τους πάει πια), για να έχουν πιασίματα. Κοιτάω κυρίως το πρόσωπο. Μου αρέσουν τα γλυκά προσωπάκια :)

//έντιτ: εννοείται πως άμα η κοπέλα έχει μια αποδεκτή εμφάνιση (ε άμα δε σου σηκώνεται κιόλας τι να την κάνεις :hehe:) μετά πάει ο χαρακτήρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
εννοείται πως άμα η κοπέλα έχει μια αποδεκτή εμφάνιση (ε άμα δε σου σηκώνεται κιόλας τι να την κάνεις :hehe:) μετά πάει ο χαρακτήρας.

:whatever: :whatever: :whatever:

Διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Γιατί διαφωνείς ρε ʼρχοντα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Γιατί για μένα ο χαρακτήρας της κοπέλας παίζει τρομακτικά μεγάλο ρόλο ακόμα κι αν είναι κούκλα. Δε θα διστάσω να τη στείλω στη μαμα της αν είναι παλιοχαρακτήρας :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μ'αρεσει γενικα να ειναι 'δεμενο' το σωμα, και σε ανδρες και σε γυναικες. Ακομα και τα περιττοκιλα αν δεν κουνιουνται οι πατσαδες δε μου φαινονται ασχημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
valder, ξαναδιάβασε το ποστ του yomanation έχοντας στο νου σου αυτό που πιστεύεις και θα δεις ότι λέτε το ίδιο :D (νομίζω).

κι εγώ πρώτα μουτράκι κοιτάω :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Γιατί για μένα ο χαρακτήρας της κοπέλας παίζει τρομακτικά μεγάλο ρόλο ακόμα κι αν είναι κούκλα. Δε θα διστάσω να τη στείλω στη μαμα της αν είναι παλιοχαρακτήρας  :devil:
:worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Όντως weak and powerless το ίδιο λέμε. Απλά εγώ είπα πως άμα είναι μπάζο η άλλη εεεε δεν πα να είναι και ο άριστος χαρακτήρας, τι να την κάνεις γμτ :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Για μένα (και για αρκετούς αρχαίους φιλόσοφους και μαθηματικούς) πρέπει το ύψος του ανθρώπινου σώματος από κάτω μέχρι τον αφαλό προς το ύψος από τον αφαλό ως το κεφάλι να είναι περίπου 1,618. Το μήκους του δαχτύλου από το τέλος της παλάμης ως την πρώτη άρθρωση προς το μήκος από την δεύτερη ως την τρίτη άρθρωση να είναι 1,618.

Στην πράξη λατρεύω τις γλυκές φατσούλες! :D

Μαλλον δεν καταλαβε κανεις τι ενοουσε το παιδι... ο αριθμος 1,618 ειναι ο αποκαλουμενος "Θεικος Αριθμος" ή και "Αριθμος της Δημιουργιας". Ολοι εχουν αυτα τα χαρακτιριστικα που ειπε οποτε μαλλον αυτος καταβρωχθιζει οτι δει....


Παω να φιγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Πραγματι μουρι το πραγμα που κοιταω...

απο παχος-λεπτος (που τα βρισκω...) θελω να μην εχει ιδιετερα πιασιματα αλλα οχι και να ειναι 5 κιλα απο πανω μεχρι κατω (βλ: μοντελα(μπλιαχχχχχ) αφρικανακια(κιαλο μπλιαχ...) πολλες κινεζουλες (αλο ενα μπλλιαχχχ) κτλ) Οσο για μαλια που λενε ολοι εγω γουσταρω ξανθιες, εγω μελαχρινεςς κτλ, δεν εχω προβλημα, οτι ταιριαζει σε καθε γυνεκα. Το στηθος; Ουτε μεγαλο ουτε ανηπαρκτο... Κατι βιζει μεχρι απεναντι που τους βλεπουν πολοι και κοντευουν να μηνουν εμενα με ξενερωνουν αφανταστα... Το κολαρι... Δεν ξερω, το βλεπω και αναλογα, μια μου αρεσει μια οχι... παντος οχι μεγαλο, οχι να κρεμετε, οχι να ειναι κοκαλιαρικο... Τα ποδια; Οχι κοκαλιαρικα, οχι γεματα λιπος... λιγο λιπος ειναι οτι πρεπει...

Παντος σε καμια περιπτοση δεν θελω... Γυμνασμενες (γεματες μυες... γιατι αν γυμναζονται γιανα κρατιθουν ετσι οπως ειναι και ειναι ετσι οπως της γουσταρω τοτε αλλαζει το πραγμα) οχι κοκαλιαρες, οχι χοντρες. Το Υψος δεν παιζει τεραστιο ρολο, αρκει να μην την περανε τα στρουμγακια και να μην ειναι και ο δευτερος Φασουλας... το τελιο βεβεα ειναι το 1,70!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Μαλλον δεν καταλαβε κανεις τι ενοουσε το παιδι... ο αριθμος 1,618 ειναι ο αποκαλουμενος "Θεικος Αριθμος" ή και "Αριθμος της Δημιουργιας". Ολοι εχουν αυτα τα χαρακτιριστικα που ειπε οποτε μαλλον αυτος καταβρωχθιζει οτι δει....

Φυσικά και καταλάβαμε. Ο περι ου ο λόγος αριθμος (αποκαλούμενος και φ) είναι η λεγόμενη χρύση τομή και για να είμεθα ακριβείς προκύπτει απο τον τύπο (1+τετραγωνικη_ριζα(5))/2. Είναι άρρητος όπως και το π αλλά σε αντιθεση με το π είναι αλγεβρικός (δηλαδη μπορει να προκύψει ως λύση πολυωνυμικης εξισωσης) και όχι υπερβατικός όπως το π.
Συγκεντρώνει αρκετές ενδιαφέρουσες ιδιότητες όπως οι εξης:
Φ² = Φ+1 και 1/Φ = Φ-1
Επίσης στη γνωστή ακολουθία Fibonacci ( α(ν+1)=α(ν)+α(ν-1) ) το όριο ενός όρου προς τον προηγούμενο όρο της ακολουθίας τεινει στον αριθμό φ καθώς το ν τεινει στ άπειρο

Ουπς, νομίζω οτι ειμαι λιιιιιγο εκτός θέματος! Οκ, οκ σταματάω το πριξιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top