Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ερώτηση(δεν μου έχει συμβεί ποτέ-περίεργο μου φαίνεται): Πόσο ρόλο παίζει για τις γυναίκες στο ερωτικό κομμάτι το ύψος?
Το ρωτάω αυτό γιατι εγώ είμαι 1.70 και ειλικρινά όσες χυλόπιτες έχω φάει δεν οφείλονται στο γεγονός ότι είμαι κοντούλης...σε αντίθεση με φίλους μου ισουψείς με μένα και ψηλότεροι μου λένε πως τρώνε άκυρα λόγω του "χαμηλού τους" ύψους...και μάλιστα από αρκετά κοντύτερες γυναίκες στυλ 1.50-1.55 και ο άλλος να είναι 1.75...
Παίζει αλήθεια τόσο πολύ ρόλο το ύψος??
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Αχ, θυμήθηκα τον πρώην μου* που δήλωνε 1.71 απλά και μόνο για να ακούγεται ψηλότερος από μένα, ενώ τον πέρναγα :hehe:

Υ.Γ *Πρωτότυπο :redface::hehe:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ερώτηση(δεν μου έχει συμβεί ποτέ-περίεργο μου φαίνεται): Πόσο ρόλο παίζει για τις γυναίκες στο ερωτικό κομμάτι το ύψος?
Το ρωτάω αυτό γιατι εγώ είμαι 1.70 και ειλικρινά όσες χυλόπιτες έχω φάει δεν οφείλονται στο γεγονός ότι είμαι κοντούλης...σε αντίθεση με φίλους μου ισουψείς με μένα και ψηλότεροι μου λένε πως τρώνε άκυρα λόγω του "χαμηλού τους" ύψους...και μάλιστα από αρκετά κοντύτερες γυναίκες στυλ 1.50-1.55 και ο άλλος να είναι 1.75...
Παίζει αλήθεια τόσο πολύ ρόλο το ύψος??
Δίνουν, αλλά εξαρτάται.

Και παραδόξως, εχω κολλητό 1,72 και με έπαιζε στα ίσα στις κατακτήσεις που του ρίχνω 632538 κεφάλια.

Ειχε άγχος με το ύψος του αλλά δεν του κάνανε ποτέ θέμα οι κοπέλες, είχε πέσει σε εντάξει τύπισσες, καλά κορίτσια.

Μάλλον τα άκυρα που ακούνε οι 1.75 από τις 1.50, πρόκειται για κοπέλες "κλωτσημένα" ή οι φίλοι σου έχουν άλλες χοντρες μαλακίες-κουσουράκια και οι κοπέλες το ρίχνουν στο ύψος.


Αμα είναι γκασμάς ο φίλος σου στα άλλα, θα της χτυπησει ΚΑΙ το ύψος αρνητικά. Ενω αμα είναι διαμάντι, θα πει η άλλη (αμα ειναι στα καλά της) "οκ δεν τρέχει μια".

Own your problems, και προχώρα.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Καλέ ούτε καν...δεν είναι τέτοια άτομα οι φίλοι μου και γενικά εγώ δε κάνω με τέτοια άτομα παρέα...τέτοιου στυλ
Δεν ξερω ρε πουλί μου, λέω.

Η πιθανότητα είναι οτι πέφτουν σε περίεργες επιφανειακές.

Εμενα αμα μου λεγε η 1.50 οτι δεν θέλει να ειναι μαζι μου επειδη ειμαι 1,83, θα της έλεγα να πάει στο ζωολογικό κήπο φέρανε μια καμηλοπάρδαλη 2.30 γαμάει για πρώτο ραντεβού πίσω απο τα κάγκελα και καληνυχτα σας.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ερώτηση(δεν μου έχει συμβεί ποτέ-περίεργο μου φαίνεται): Πόσο ρόλο παίζει για τις γυναίκες στο ερωτικό κομμάτι το ύψος?
Το ρωτάω αυτό γιατι εγώ είμαι 1.70 και ειλικρινά όσες χυλόπιτες έχω φάει δεν οφείλονται στο γεγονός ότι είμαι κοντούλης...σε αντίθεση με φίλους μου ισουψείς με μένα και ψηλότεροι μου λένε πως τρώνε άκυρα λόγω του "χαμηλού τους" ύψους...και μάλιστα από αρκετά κοντύτερες γυναίκες στυλ 1.50-1.55 και ο άλλος να είναι 1.75...
Παίζει αλήθεια τόσο πολύ ρόλο το ύψος??
Πετύχατε σε άλλες περιπτώσεις μάλλον...
Κάποιες τις νοιάζει πιο πολύ κάποιες όχι τόσο. Εγώ που είμαι κοντή δεν με νοιάζει γιατί κατά 99% θα είναι ψηλότερος από μένα . Μια φίλη μου 1,73 και με άλλες κοπέλες που έχω μιλήσει ψηλές λένε ότι δεν θέλουν να είναι πιο κοντοί ούτε ίσοι γιατί με τακούνια θα τους περνάνε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αχ, θυμήθηκα τον πρώην μου* που δήλωνε 1.71 απλά και μόνο για να ακούγεται ψηλότερος από μένα, ενώ τον πέρναγα :hehe:

Υ.Γ *Πρωτότυπο :redface::hehe:
1686174960385.png
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
από αρκετά κοντύτερες γυναίκες στυλ 1.50-1.55 και ο άλλος να είναι 1.75
Το joke το ίδιο. Αν σε απορρίψουν για το ύψος σου γλύτωσες μπρατ. Το να έχεις προτιμήσεις στο ύψος είναι θεμιτό εννοείται και για τα δύο φύλα, το να απορρίψεις για αυτό τον λόγο είναι λίγο ένδειξη ρηχότητας. Το ύψος δυστυχώς είναι προκαθορισμένο από τη φύση στους ανθρώπους. Και εγώ έχω κόμπλεξ που δεν είμαι 1.90 αλλά τι να κάνουμε. :P
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Το joke το ίδιο. Αν σε απορρίψουν για το ύψος σου γλύτωσες μπρατ. Το να έχεις προτιμήσεις στο ύψος είναι θεμιτό εννοείται και για τα δύο φύλα, το να απορρίψεις για αυτό τον λόγο είναι λίγο ένδειξη ρηχότητας. Το ύψος δυστυχώς είναι προκαθορισμένο από τη φύση στους ανθρώπους. Και εγώ έχω κόμπλεξ που δεν είμαι 1.90 αλλά τι να κάνουμε. :P
Κάποια πράγματα μερικές φορές τα ζυγίζεις και ίσως το ύψος σε κάποιες περιπτώσεις είναι εμπόδιο. Αν υπάρχει λετζιτ πρόβλημα με ύψος, μπορεί να αποτελέσει θέμα για Χ.

Λόγου χάριν; Πολλοί άνδρες αν ακούσουν μια γυναίκα πως έχει ύψος πάνω από 1,75 την κάνουν με ελαφρά πηδηματακια, γιατί θεωρούν ότι παρά είναι ψηλή και δεν θέλουν να έχουν μια στο ίδιο ύψος με εκείνους.

Η έχουν την ανασφάλεια οτι θα δείχνει άσχημα η διαφορά
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Κάποια πράγματα μερικές φορές τα ζυγίζεις και ίσως το ύψος σε κάποιες περιπτώσεις είναι εμπόδιο. Αν υπάρχει λετζιτ πρόβλημα με ύψος, μπορεί να αποτελέσει θέμα για Χ.
Δεν νομίζω αλλά τι να σε πω. Καθείς όπως το βλέπει. Και εγώ έχω κόλλημα με κοντές (δηλαδή 1.50-1.60) αλλά δεν θα απορρίψω άτομο αν είναι 1.70 ξέρω γω. Για όνομα δηλαδή :P
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δεν νομίζω αλλά τι να σε πω. Καθείς όπως το βλέπει. Και εγώ έχω κόλλημα με κοντές (δηλαδή 1.50-1.60) αλλά δεν θα απορρίψω άτομο αν είναι 1.70 ξέρω γω. Για όνομα δηλαδή :P
Άμα ο άλλος φαίνεται ότι έχει τα κόμπλεξ του με το ύψος και με το φαίνεσθαι, γενικά μιλώντας πάντα, ε είσαι περισσότερο σε επιφυλακή.
Καταρχάς , η Πακ έφτασε στο σημείο να τα ρίχνει μέχρι και στην γενιά για το χαλιά γούστο και τις κακές επιλογές της . Πρέπει επιτέλους να το αποδεχτεί :pfff:

Κατά δεύτερον , άμα βγει με άλλον είναι ικανή να μιλάει για την πρώην της μέχρι που να πάρει τον άλλο ο ύπνος :bleh:,
Παναγία μου ρε σαμ, τι δικαστήριο είναι αυτό 😂
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Θεωρώ πολύ ρηχό να απορρίπτεται κάποιος μόνο και μόνο για ένα χαρακτηριστικό του. :shifty:
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,496 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Άμα ο άλλος φαίνεται ότι έχει τα κόμπλεξ του με το ύψος και με το φαίνεσθαι, γενικά μιλώντας πάντα, ε είσαι περισσότερο σε επιφυλακή.
Σε ένα βαθμό όλοι έχουν.

Όπως είπα, η με τη μία απόρριψη για λόγους ύψους είναι ένδειξη πως γλύτωσες.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Σε ένα βαθμό όλοι έχουν.

Όπως είπα, η με τη μία απόρριψη για λόγους ύψους είναι αίτιο πως γλύτωσες.
Πώς νομίζει ο Γιάννης ότι γίνεται η απόρριψη για το ύψος:

Κορίτσι: ναι τι ύψος έχεις;
Αγόρι: να είμαι ένα εβδομη-
Κορίτσι: ΕΝΑ ΕΒΔΟΜΗΝΤΑ ΚΆΤΙ; ΕΛΑ ΈΛΑ ΈΦΥΓΕΣ ΈΦΥΓΕΣ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Φτάνει ρε μλκ με τη σαπιοσειρα αυτή πχια 😂
Άρα θα είσαι με έναν ανασφαλή τύπο, στα λόγια του Γιάννη έρχεσαι πάνω κάτω.
Απλά λέω ότι φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει αυτοπεποίθηση με τον εαυτό του. Και μερικές φορές φαίνεται. Δεν μπορώ να το πω ακριβώς, απλά είναι στο πως συμπεριφέρεται ο άλλος. Είναι κάποια αγόρια που είναι οκ με το ύψος τους και είναι φουλ κομπλέ με το να έχουν μια πιο ψηλή κοπέλα. Και κάποια αγόρια που ότι και να πουν βγαίνει η ανασφάλεια στον τρόπο που συμπεριφέρονται
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Αν εξαιρέσουμε τα άκρα, δηλ κάτω του 160 για άντρες και άνω των 200, τα άλλα όλα είναι θέμα γούστου. Εγώ πάντα είχα προτίμηση στους κοντούς και όλες μου οι σχέσεις ήταν του 175 και κάτω. Οι ψηλοί ήταν ωραία παιδιά, δε λέω, αλλά ποτέ δε μου έκαναν κλικ. Ήταν λίγο <<τεράστιοι>>, δεν μπορούσα να τους συνοδέψω, να τους φιλήσω, να τους κάνω μια γλυκιά αγκαλίτσα. Ήταν έξω απ τα <<κυβικά>> που τα κατάφερνα και μιλούσαν στην καρδιά μου. Βέβαια, κάποτε γούσταρα πολύ έναν 183 περίπου. Αν δεν προέκυπτε τελείως αταίριαστος, έξω απ τις προσδοκίες μου σαν άνθρωπος, μπορεί και να κάναμε κάτι. Δεν ήταν το μπόι η αιτία που δεν προχωρήσαμε, απλά διαπιστώσαμε αμοιβαία στο 2ο ραντεβού, πως δεν ταιριάζουμε. Έφυγε και ο ενθουσιασμός αμέσως μετά απ το μοιραίο ραντεβού.

Έχω δυο γιους 178 ο ένας, 173 ο άλλος. Ο κοντούλης είναι πολύ πιο τσαχπίνης στα κορίτσια. Ο ψηλός είναι μπουνταλάς. Τυχαίνει βέβαια, απλά λέω: αγόρια, μην έχετε κανένα πρόβλημα. Άλλα κοιτούν οι γυναίκες
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
2 μέτρα το λιγότερο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top