Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θα δουλεύω όλο το καλοκαίρι. Το καλό είναι ότι δουλεύω στο νησί μου. Καμία μονοήμερη ίσως προκύψει σε Διαπόντια νησιά με σκάφος :adventure:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Μετά από 3 χρόνια λέω να ξανατιμήσω ελληνικό νησί φέτος.
Βέβαια ακόμα δεν έχει κανονιστεί τίποτα κι αμα αρχίσω να βλέπω κι άλλο τιμές μπορεί να σιχτίρισω και να τα παρατήσω, για να δούμε.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Μετά από 3 χρόνια λέω να ξανατιμήσω ελληνικό νησί φέτος.
Βέβαια ακόμα δεν έχει κανονιστεί τίποτα κι αμα αρχίσω να βλέπω κι άλλο τιμές μπορεί να σιχτίρισω και να τα παρατήσω, για να δούμε.
Τελευταία στιγμή θες να κλείσεις; Μπράβο σου για το θάρρος που θα μπεις να δεις τιμές γιατί εγώ είδα το Μάρτιο τιμές και βγήκα αμέσως :no:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά Σαμοθράκη ελεύθερο ή οργανωμένο κάμπινγκ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ημερομηνίες στο φλου ακόμη, αλλά θα παίξει σύντομη απόδραση Σαντορίνη και κατά βάση Ρέθυμνο-Χανιά :cool2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΥΓ.:Όμως μπήκα ακριβώς γιατί έψαχνα να δω καμία πιο πρότυπη πρόταση-απόδραση.
Για ρίξτε καμία ιδέα :superman:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πολύ ωραία ιδέα !
Πάντως όχι Σαντορίνη...
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
Παιδιά Σαμοθράκη ελεύθερο ή οργανωμένο κάμπινγκ;
Τρεις φορές έχω πάει Σαμοθράκη και τις τρεις στο δημοτικό κάμπινγκ, το οποίο είναι κάτι μεταξύ ελεύθερου και ελάχιστα οργανωμένου (έχει κυλικείο, ντουζιέρες, τουαλέτες). Δεν πληρώνεις και στήνεις τη σκηνή όπου θες, χωρίς έλεγχο. Νομίζω είναι το ιδανικό για πρώτη φορά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα πρότεινα ελεύθερο βάσει της δικής μου επίσκεψης το 2019
Γεια σου, Yorkie. Έλειψες απ' το φόρουμ. Καλά να περνάς, ό,τι κι αν κάνεις.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μετά από 3 χρόνια λέω να ξανατιμήσω ελληνικό νησί φέτος.
Βέβαια ακόμα δεν έχει κανονιστεί τίποτα κι αμα αρχίσω να βλέπω κι άλλο τιμές μπορεί να σιχτίρισω και να τα παρατήσω, για να δούμε.
Τα airbnb τα βρήκα αρκετά πιο ακριβα στα νησιά από ότι τα ξενοδοχεία. Τα δωμάτια σε ξενοδοχείο μας βγήκαν €60-80 το δωμάτιο (δίκλινο ή τρίκλινο) την βραδιά. Στο μοναδικό airbnb που κλείσαμε βγήκε €400/βραδιά για 4 άτομα 😒
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,594 μηνύματα.
όσοι είστε ακόμη φοιτητές γιατί δεν προτιμάτε τα σύντομα erasmus+ youth προγράμματα εβδομαδιαία, δεκαήμερα σε κανένα ωραίο προορισμό εξωτερικού σχεδόν με μηδενικό budget ;αχ και να ήμουν στη δεκαετία των 20
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
όσοι είστε ακόμη φοιτητές γιατί δεν προτιμάτε τα σύντομα erasmus+ youth προγράμματα εβδομαδιαία, δεκαήμερα σε κανένα ωραίο προορισμό εξωτερικού σχεδόν με μηδενικό budget ;αχ και να ήμουν στη δεκαετία των 20
Τι μου θύμισες τώρα. Παλαιότερα μια φίλη είχε υποδεχτεί άλλους φοιτητές στα πλαίσια προγράμματος erasmus. Τους ακολούθησα κι εγώ μια μέρα και βγήκαμε εγώ, η φίλη, ένας Κολομβιανός, ένας Ιταλός, μια Ρουμάνα και μια Φινλανδή σε ένα μπαρ. Σαν ξεκίνημα από ανέκδοτο ήμασταν. :laugh:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
δημοτικό κάμπινγκ, το οποίο είναι κάτι μεταξύ ελεύθερου και ελάχιστα οργανωμένου (έχει κυλικείο, ντουζιέρες, τουαλέτες). Δεν πληρώνεις και στήνεις τη σκηνή όπου θες, χωρίς έλεγχο.
Και δίπλα σου μπορεί να βαράνε ενέσεις ξέρω γω. Τί εννοείς χωρίς έλεγχο; Μπάτε σκύλοι αλέστε; Μπορούν και να σε δολοφονήσουν;
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
Και δίπλα σου μπορεί να βαράνε ενέσεις ξέρω γω. Τί εννοείς χωρίς έλεγχο; Μπάτε σκύλοι αλέστε; Μπορούν και να σε δολοφονήσουν;
Κοίτα, νομίζω ότι λέγεται δημοτικό κάμπινγκ στα χαρτιά, αλλά ουσιαστικά είναι ελεύθερο. Έχει όμως τουαλέτες και κυλικείο, οπότε είναι καλύτερο για κάποιον που πάει πρώτη φορά από το να πάει σε τελείως ελεύθερο.
Και ναι, ουσιαστικά είναι μπάτε σκύλοι αλλέστε, τρεις φορές που πήγα ποτέ μου δεν πλήρωσα κάτι και ποτέ δεν είδα κάποιον απ' το κάμπινγκ. Ιδιάζουσα περίπτωση, όπως έγραψα το αποκαλούσαν δημόσιο (τουλάχιστον τότε) αλλά ουσιαστικά ήταν ελεύθερο.
Κατά τα άλλα σε εμένα δεν συνέβη ποτέ τίποτα, προφανώς όμως είναι φρόνιμο να προσέχεις τα πράγματά σου μην σου κλέψουν κάτι. Για τα ναρκωτικά (αν αναφέρεσαι σε αυτό με τις ενέσεις) η Σαμοθράκη αποτελεί μέρος που γίνεται αρκετή χρήση, αυτό νομίζω από ανέκαθεν.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πολύ κουραστικός αυτός ο χειμώνας, οπότε το καλοκαίρι θα το εκμεταλλευτώ πλήρως. Το πρόγραμμα λέει 4 μέρες Χαλκιδική, 4 μέρες Κρήτη (γενέτειρα γαρ, πάω κάθε καλοκαίρι) και αφήνω για τον Αύγουστο ένα εξωτικό ταξίδι για 10 μέρες στα νησιά Πουκέτ (Ταϊλάνδη).
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τρεις φορές έχω πάει Σαμοθράκη και τις τρεις στο δημοτικό κάμπινγκ, το οποίο είναι κάτι μεταξύ ελεύθερου και ελάχιστα οργανωμένου (έχει κυλικείο, ντουζιέρες, τουαλέτες). Δεν πληρώνεις και στήνεις τη σκηνή όπου θες, χωρίς έλεγχο. Νομίζω είναι το ιδανικό για πρώτη φορά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γεια σου, Yorkie. Έλειψες απ' το φόρουμ. Καλά να περνάς, ό,τι κι αν κάνεις.
Έχω πάει στο δημοτικό κάμπινγκ αλλά παλιά. Τελευταία μου είπαν τα χειρότερα ότι έχει ακόμα περισσότερα σκουπίδια και οι τουαλέτες πλέον δεν είναι για χρήση από το πόσο κακές είναι. Τι να σου πω. Για αυτό ρώτησα μήπως το "οργανωμένο" είναι καλύτερη επιλογή μιας και εκεί δεν έχω πάει ποτέ.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,966 μηνύματα.
Έχω πάει στο δημοτικό κάμπινγκ αλλά παλιά. Τελευταία μου είπαν τα χειρότερα ότι έχει ακόμα περισσότερα σκουπίδια και οι τουαλέτες πλέον δεν είναι για χρήση από το πόσο κακές είναι. Τι να σου πω. Για αυτό ρώτησα μήπως το "οργανωμένο" είναι καλύτερη επιλογή μιας και εκεί δεν έχω πάει ποτέ.
Με αυτά τα κριτήρια σίγουρα είναι καλύτερο αν μιλάς γι' αυτό:

Φίλος που είχε πάει μου είχε πει πολύ καλά λόγια. Απλά δεν είναι η φάση που είναι το άλλο, το χύμα δηλαδή.
Οπότε είναι κι εσύ τι θες. Πολλοί θα σου πουν πχ ότι Σαμοθράκη δεν αξίζει αν δεν πας για ελεύθερο κάμπινγκ. Αλλά έχεις πάει, οπότε ξέρεις.
Εγώ (λόγω του ότι είμαι και μιας ηλικίας :D) αν ξαναταξίδευα Σαμοθράκη θα έμενα στο οργανωμένο, μην πω και σε ενοικιαζόμενα. Αυτά που αξίζουν για μένα, άλλωστε, είναι η φανταστική φύση που έχει το νησί και οι βάθρες.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Εγώ Ικαρία.
Η Ικαρία, δεν είναι "διακοπές" για μένα διότι κατάγομαι από εκεί και ζω συστηματικά αρκετούς μήνες κάθε χρόνο εκεί. Για 4 μέρες διακοπές τον Σεπτέμβριο θέλω να πάω Συβοτα και Παξούς.
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Για πείτε καμιά ιδέα για διακοπές για παιδιά που μόλις θα έχουν ξεμπερδέψει από πανελλήνιες:pleasantry:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,636 μηνύματα.
Για πείτε καμιά ιδέα για διακοπές για παιδιά που μόλις θα έχουν ξεμπερδέψει από πανελλήνιες:pleasantry:
ιο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με αυτά τα κριτήρια σίγουρα είναι καλύτερο αν μιλάς γι' αυτό:

Φίλος που είχε πάει μου είχε πει πολύ καλά λόγια. Απλά δεν είναι η φάση που είναι το άλλο, το χύμα δηλαδή.
Οπότε είναι κι εσύ τι θες. Πολλοί θα σου πουν πχ ότι Σαμοθράκη δεν αξίζει αν δεν πας για ελεύθερο κάμπινγκ. Αλλά έχεις πάει, οπότε ξέρεις.
Εγώ (λόγω του ότι είμαι και μιας ηλικίας :D) αν ξαναταξίδευα Σαμοθράκη θα έμενα στο οργανωμένο, μην πω και σε ενοικιαζόμενα. Αυτά που αξίζουν για μένα, άλλωστε, είναι η φανταστική φύση που έχει το νησί και οι βάθρες.
Πολλα καμπινγκ ελευθερα εχουν πεσει πολυ στη σαμοθρακη ηλια.Πηγε φιλος μου το προηγουμενο καλοκαιρι.Πολλα ναρκωτικα(ακομα και πρεζα) και βρωμικες τουλετες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top