Προστασία Καταναλωτή

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
α θα πας και εσυ? μετεφερε του τα λινκς που εβαλα εδω παντως για καλο και για κακο... και εχε μας ενημερους...
πωπω αν ημουν στη θεση του θα ειχα κανει πανικο λεμε!
πολυ ηρεμα το παει..η εστω το πηγαινε μεχρι το σκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
παντως παιδια εχω παρει σημερα σε πανω απο τρεις οργανωσεις για προστασια καταναλωτη και κανενας δεν απανταει.
τι δγιαολο ολοι διακοπες ειναι...:whistle::|

Σε αυτόν που θα το σηκώσει θα καταγγείλεις τους άλλους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
τραγελαφικη κατασταση...εκνευρισμος και γελιο μαζι για τα χαλια μας...
παντως δε θα το αφησει να παει ετσι...το μονο σιγουρο....θα κανει ο,τι περναει απο το χερι του ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλα νταξ, φανταζομαι οτι λογω εποχης γινεται χαμος... παντως στο δικηγορο του καταναλωτη (ναι υπαρχει!) βρηκα πολυ δομημενο σαιτ και φορμες αναφορας... το κακο ειναι οτι δεν εχω κρατησει ΚΑΜΙΑ αποδειξη απο εκει που πηγα... και χρειαζονταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
και το γελοιο ειναι οτι η χαζη με τα δωματια ειπε και το λογο που το εδωσε αλλου...θα παει λεει ο διευθυντης της και δεν μπορουσε να κανει αλλιως..ειναι και λιγο στοκος....αλλα μαλλον δεν θα περιμενε τετοια αντιδραση απο τον φιλο μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
lol Οντως!
ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα γινει.. οπως και να εχει στειλε να μας πεις οταν εχεις νεοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
lol Οντως!
ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα γινει.. οπως και να εχει στειλε να μας πεις οταν εχεις νεοτερα.

ναι βρε...θα στειλω...φανταζομαι μεχρι την Παρασκευη που θα φυγω θα εχω μαθει....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε ζεις εσυ? τι εγινε τελικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εχθές πήγα σε σινεμά Odeon έχοντας αγοράσει ξηρούς καρπούς και αναψυκτικό από ένα περίπτερο. Η κοπέλα που έκοβε τα εισιτήρια πριν μπω στην αίθουσα μου είπε ότι αυτά απαγορεύονται και φώναξε τον υπεύθυνο ο οποίος και το επιβεβαίωσε, λέγοντας μου ότι μπορώ να τα πάρω μαζί μου αλλά όχι να τα καταναλώσω με την αιτιολογία ότι μπορεί με τον θόρυβο να ενοχλώ τους υπόλοιπους θεατές. Και τώρα εγώ θέλω την βοήθεια σας για να μάθω αν υπάρχει κάπου γραμμένο ότι απαγορεύεται να φέρνουμε κάτι από έξω στον κινηματογράφο, γιατί το βρίσκω πολύ ενοχλητικό να σε αναγκάζουν να παίρνεις πράγματα μόνο από αυτούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εχθές πήγα σε σινεμά Odeon έχοντας αγοράσει ξηρούς καρπούς και αναψυκτικό από ένα περίπτερο. Η κοπέλα που έκοβε τα εισιτήρια πριν μπω στην αίθουσα μου είπε ότι αυτά απαγορεύονται και φώναξε τον υπεύθυνο ο οποίος και το επιβεβαίωσε, λέγοντας μου ότι μπορώ να τα πάρω μαζί μου αλλά όχι να τα καταναλώσω με την αιτιολογία ότι μπορεί με τον θόρυβο να ενοχλώ τους υπόλοιπους θεατές. Και τώρα εγώ θέλω την βοήθεια σας για να μάθω αν υπάρχει κάπου γραμμένο ότι απαγορεύεται να φέρνουμε κάτι από έξω στον κινηματογράφο, γιατί το βρίσκω πολύ ενοχλητικό να σε αναγκάζουν να παίρνεις πράγματα μόνο από αυτούς...

1.Βλακεία είπε γιατί κ από έξω μπορείς να πάρεις πατάκια π.χ., που είναι σε σακουλάκι κ κάνουν επίσης θόρυβο.
2.Για το αναψυκτικό ακόμη πιο μεγάλη βλακεία. Το φρρρ φρρρ με το καλαμάκι δεν είναι ενοχλητικό???:mad:
3.Αφού σε άφησε να τα πάρεις μέσα, ας τα έτρωγες!!! :P

Κλασικά σου τα λένε για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις από τα δικά τους έξω από την αίθουσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μα ξεκίνησα να τα τρώω και ο κύριος ξεπετάχτηκε από το πουθενά και μας είπε "σας είπα ότι απαγορεύεται..." :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εχθές πήγα σε σινεμά Odeon έχοντας αγοράσει ξηρούς καρπούς και αναψυκτικό από ένα περίπτερο. Η κοπέλα που έκοβε τα εισιτήρια πριν μπω στην αίθουσα μου είπε ότι αυτά απαγορεύονται και φώναξε τον υπεύθυνο ο οποίος και το επιβεβαίωσε, λέγοντας μου ότι μπορώ να τα πάρω μαζί μου αλλά όχι να τα καταναλώσω με την αιτιολογία ότι μπορεί με τον θόρυβο να ενοχλώ τους υπόλοιπους θεατές. Και τώρα εγώ θέλω την βοήθεια σας για να μάθω αν υπάρχει κάπου γραμμένο ότι απαγορεύεται να φέρνουμε κάτι από έξω στον κινηματογράφο, γιατί το βρίσκω πολύ ενοχλητικό να σε αναγκάζουν να παίρνεις πράγματα μόνο από αυτούς...
εγω θα πηγαινα θα επερνα τα δικα τους... κ θα εκανα τοσο θορυβο οστε να φωναξουν τον υπευθυνο... κ οτι κ να μου ελεγε θα του απαντουσα για να μην νομιζεις οτι μονο τα δικα σου δεν κανουν θορυβο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παλι δεν υπηρχε περιπτωση να ξαναπατησω εκει το ποδι μου και φυσικα δεν θα επαιρνα τιποτα απο το δικο τους μαγαζι.
σωστο αυτο που ειπες.. δλδ αν επαιρνες ενα σακουλακι πατατακια, που ειναι ιδια η συσκευασια και μεσα και εξω, εκει δε θα εκαναν θορυβο?(και τι αστεια δικαιολογια,ακου κανουν θορυβο!)
επισης, εσυ τι εκανες τελικα?
εγω αν ημουν στη θεση σου θα ζητουσα να μου το δειξουν καπου γραμμενο και με τιποτα δε θα τα αφηνα εκτος αιθουσας.
ελεος πια!!!
:(

να σε πω... δεν παιρνεις κι εσυ κανα ΙΝΚΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλε ζεις εσυ? τι εγινε τελικα??

πως!!!
ελα βρε το ειχα ξεχασει το θεματακι!!
τελικα ολα καλα:)
πηγαμε μειναμε και γυρισαμε!
η κυρα Λενη τελικα εκανε σαν να μην ειχε γινει τπτ...τα αλλαξε ολα οσα ειπε οσον αφορα στο οτι δεν υπαρχει δωματιο κ.ο.κ...να ναι καλα ο "δικηγορος" που πηρε τηλ. και αυτη "τα ειδε ολα":D
το καλο ειναι οτι περασαμε σουπερ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πως!!!
ελα βρε το ειχα ξεχασει το θεματακι!!
τελικα ολα καλα:)
πηγαμε μειναμε και γυρισαμε!
η κυρα Λενη τελικα εκανε σαν να μην ειχε γινει τπτ...τα αλλαξε ολα οσα ειπε οσον αφορα στο οτι δεν υπαρχει δωματιο κ.ο.κ...να ναι καλα ο "δικηγορος" που πηρε τηλ. και αυτη "τα ειδε ολα":D
το καλο ειναι οτι περασαμε σουπερ!;)

προφανώς κάποιος άλλος πελάτης δεν είχε φίλο δικηγόρο να πάρει τηλ και την έφαγε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
προφανώς κάποιος άλλος πελάτης δεν είχε φίλο δικηγόρο να πάρει τηλ και την έφαγε :P

μπα...απλα οπως μαθαμε (εκει μαθαινονται ολα:))... βρηκαν αλλου δωματιο στο διευθυντουλη της κορης :) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εχθές πήγα σε σινεμά Odeon έχοντας αγοράσει ξηρούς καρπούς και αναψυκτικό από ένα περίπτερο. Η κοπέλα που έκοβε τα εισιτήρια πριν μπω στην αίθουσα μου είπε ότι αυτά απαγορεύονται και φώναξε τον υπεύθυνο ο οποίος και το επιβεβαίωσε, λέγοντας μου ότι μπορώ να τα πάρω μαζί μου αλλά όχι να τα καταναλώσω με την αιτιολογία ότι μπορεί με τον θόρυβο να ενοχλώ τους υπόλοιπους θεατές. Και τώρα εγώ θέλω την βοήθεια σας για να μάθω αν υπάρχει κάπου γραμμένο ότι απαγορεύεται να φέρνουμε κάτι από έξω στον κινηματογράφο, γιατί το βρίσκω πολύ ενοχλητικό να σε αναγκάζουν να παίρνεις πράγματα μόνο από αυτούς...
Επιτρέποταν η κατανάλωση φαγητού στην Άιθουσα? Άλλοι τρώγανε?
Ρωτάω γιατί στο Αττικόν στην Σταδίου δεν επιτρέπεται ευτυχώς. Αν έφερνε και τις ταινίες που θέλω να δω δεν θα πήγαινα σε άλλο cinema. Στην τελική πάντως ζητάς να σου εξαργυρώσουν τα εισιτήρια καθώς πουθενά στο εισητήριο δεν λέει ότι δεν μπορείς να φέρεις φαγητό στον χώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παντως εσκασα την πεμπτη με...ΣΤΑΦΥΛΙ μεσα στην αιθουσα. βιλατζ παγκρατι.
δεν ημουν προκλητικη (να κοιταξτε τι εχω εγω εδω!) αλλα ουτε και τα εκρυβα.
κυριλε με το σταφυλακι. σιγα μη φαω τιποτα απο τις αηδιες τους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
επαναφερω το θεμα...
ακουστε τι εγινε χτες...
παμε σε ενα εστιατοριο χτες για φαγητο...4 ατομα. μας φερνουν καταλογους να παραγγειλουμε, το ενα ατομο μιλουσε μονο αγγλικα οποτε ζητησαμε τον ενα να μας τον φερει στα αγγλικα και ιδου!

συγκριναμε μεταξυ τους δυο ελληνικους καταλογους και τον αγγλικο και σε πολλα φαγητα ο καθενας απο αυτους ειχε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΙΜΗ για το ΙΔΙΟ ΦΑΓΗΤΟ!

να μην πω για το ΚΟΥΒΕΡ, το οποιο το ειχαν στους δυο καταλογους 1,5ε και στον αλλο το ειχαν 2ε!

τι κανομεν σε τετοιες περιπτωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
να μην πω για το ΚΟΥΒΕΡ, το οποιο το ειχαν στους δυο καταλογους 1,5ε και στον αλλο το ειχαν 2ε!

τι κανομεν σε τετοιες περιπτωσεις?
Πρέπει να υπάρχει το γνωστό χαρτί παραπόνων στο εστιατόριο. :)




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top