Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
εμένα τότε κόβει πάρα πολύ ταχύτητα διότι φτάνει στο σημείο να μην φορτώνει τις σελίδες των browsers!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Να κάνω και εγώ μία ερώτηση. Όταν κατεβάζω torrents δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίντερνετ διότι "σέρνετε". Δηλαδή σαν όλη η δυνατότητα του ίντερνετ που έχω να πηγαίνει στο κατέβασμα του torrent. Αλλά χτες που πήγα σε έναν φίλο μου αυτός κατέβαζε κανινικά και συγχρόνως είχε ανοίξει και 2-3 καρτέλες ( facebook, youtube...) και το skype. Μήπως φταίει το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ?? ( vuse)

Εξαρταται απο την ταχυτητα του internet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
εγω εχω bittorent και λειτουργω κανονικα,,απλα οταν μπαινω νετ,,κοβει ταχυτητα κατεβασμα,,τα ρυθμιζει,,αλλα δεν σερνεται,,αλλα ριχνει ταχυτητα λογικα..
Δηλαδή αν μειώσω την ταχήτυτα κατεβάσματος θα λυθεί το πρόβλημα μου??
Εξαρταται απο την ταχυτητα του internet!
24 έχω :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδή αν μειώσω την ταχήτυτα κατεβάσματος θα λυθεί το πρόβλημα μου??
βαλε bittotorrent και δες διαφορα στην επιδοση..

απλα αυτοματα πρεπει να το κανει..αλλα θα ρυθμιζεται,κιολας,,το πως διανεμει δηλαδη την ταχυτητα,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Επίσης σε οποιοδήποτε bittorrent πρόγραμμα καλό είναι να κατεβάζουμε το πόσα connections επιτρέπει ταυτόχρονα γιατί παίζει να μην την παλεύει ο router απο cpu Και να καθυστερεί αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Πήρα ένα καλώδιο hdmi για να ενώσω το laptop μου με την τηλεόραση, ωστόσο δεν έχω ήχο απο την τηλεόραση αλλά απο το laptop. Έτσι γίνεται με το καλώδιο αυτό ή πρεπει να ρυθμίσω κάτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πήρα ένα καλώδιο hdmi για να ενώσω το laptop μου με την τηλεόραση, ωστόσο δεν έχω ήχο απο την τηλεόραση αλλά απο το laptop. Έτσι γίνεται με το καλώδιο αυτό ή πρεπει να ρυθμίσω κάτι??
Και σε μένα το ίδιο γίνεται, πω είχα ξεχάσει να ρωτήσω..ωραίος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σχετικα με τα torrent μπορει να εχει καποια επιλογη για το ποσο bandwith θα τραβαει, ψαξε να δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι η επιλογη υψηλη χαμηλη προτεραιοτητα κλπ?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Πήρα ένα καλώδιο hdmi για να ενώσω το laptop μου με την τηλεόραση, ωστόσο δεν έχω ήχο απο την τηλεόραση αλλά απο το laptop. Έτσι γίνεται με το καλώδιο αυτό ή πρεπει να ρυθμίσω κάτι??
Ξέθαμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Σχετικά με το HDMI
Όταν συνδέετε την τηλεόραση με το Laptop τα windows βλέπουν το HDMI σαν μια ακόμα κάρτα ήχου από την οποία μπορούν να παίξουν ήχο. Η αρχική κάρτα ήχου του pcιού παραμένει. Το ερώτημα είναι: όταν έχω δύο (ή περισσότερες) κάρτες ήχου πώς κανονίζω από ποιά θα ακούγεται ήχος;

Τα προγράμματα δυνητικά μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν όλες, και κάποια το κάνουν, και έχουν στις ρυθμίσεις τους επιλογές για το ποιες κάρτες να χρησιμοποιούν κάθε στιγμή. Τα windows όμως έχουν δύο "εξ ορισμού" κάρτες ήχου που το 90% των προγραμμάτων χρησιμοποιούν. Από το control panel πάτε στις επιλογές του ήχου. Στα windows 7 είναι έτσι

Από εκεί μπορείτε να κάνετε δεξί το hdmi και να επιλέξετε "ορισμός ως προεπιλεγμένη συσκευής" και όσα προγράμματα "ακούνε" τη ρύθμιση αυτή θα τη χρησιμοποιήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχω ένα μαθητικό netbook. Πάω να το ανοίξω και η οθόνη μου βγάζει απλά ένα "error 17". Τι να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Χρησιμοποιούσες το linux κομμάτι του laptop; Το μήνυμα λάθους είναι απο το grub απ ότι ξέρω, κάτι έχει αλλάξει στη διαδικασία Boot και δεν μπορεί να κάνει mount κάποιο partition.
Έκανες κάτι για να στο βγάλει αυτό; Αν όχι πιθανών να είναι ελαττωματικός δίσκος. Αν δεν ξέρεις απο linux η ευκολότερη λύση θα ήταν να το κάνεις format.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι τον τελευταίο χρόνο, λίγο-λίγο ο ελεύθερος χώρος του σκληρού όλο και μικραίνει.
Χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα πριν κλείσω τον υπολογιστή, ή τον καθαρισμό από τα windows, ή το Ccleaner, παρ' όλα αυτά τον τελευταίο χρόνο έχει μειωθεί κατά περίπου 5 gigabites.
Χθες εγκατέστησα το EasyDublicateFinder, και έκανα έλεγχο, μου έσβησε ορισμένα, αλλά μόνο μερικά ΜΒ.
Υπάρχει περίπτωση, να οφείλεται σε χαλασμένα sectors που μαρκάρει ο υπολογιστής και έτσι μειώνεται σιγά-σιγά (έστω και λίγο) η χωρητικότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μπορει να ειναι τα χαλασμενα sectors, μπορει να ειναι ενημερωσεις των windows και αλλων προγραμματων, μπορει να εχεις βαλει καποιο προγραμμα και να το ξεχασες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Σήμερα παρατήρησα πόση κρυφή μνήμη αποθηκεύεται στον σκληρό από το ίντερνετ.
Χρησιμοποιώ εδώ και μήνες τον Chrome, και έκανα εκκαθάριση στον firefox, και μου έσβησε γύρω στο 1 γίγα κρυφή μνήμη, χώρια ο chrome και ο ΙΕ.
Τώρα κατάλαβα πως γεμίζει ένας σκληρός από σκουπίδια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ο Chrome γεμίζει πάρα πολύ τον σκληρό. 1 GB στην καθισιά τρώει:P

Αντίθετα, ο φάκελος του firefox έχει το πολύ 100mb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να το αδειαζεις..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Όχι κανονικά δεν πρέπει να το αδειάζει, πρέπει να έχει και ο chrome μια φυσιολογική μέθοδο να ρυθμίσεις το cache size όπως όλοι οι browsers και όχι αυτό το έκτρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
δεν ειμαι σιγουρη εαν η ερωτηση ειναι για αυτο το θεμα αλλα οταν μπαινω στο youtube για καποιο ..ο,τιδηποτε ο ηχος ειναι σε ολα τα βιντεο(καθε ειδους) με παρεμβολες και διακοπες αλλαγες ηχου κλπ.το προβλημα δεν ειναι στο 'ηχοσυστημα'του λαπτοπ το τσεκαρα-συμβαινει σε κανεναν αλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top