Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το προβλημα το διεγνωσε ο Φοκος, φυσικα.
Γι' αυτό σου σβήνει: απ' την ντροπή του. :P Άρχισε με καθάρισμα και βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Γι' αυτό σου σβήνει: απ' την ντροπή του. :P Άρχισε με καθάρισμα και βλέπεις.

Σουτ. :P
Το καθαρισμα εχει γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Γι' αυτό σου σβήνει: απ' την ντροπή του. :P Άρχισε με καθάρισμα και βλέπεις.
μαν είναι η παρτίδα hp που έχουν βάλει κατασκευαστικά το ανεμιστηράκι σε λάθος θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα.Βασικά εμένα είναι terminally ill πλέον.Toshiba Satellite A550 έχω, διανύει το 3ο έτος ζωής, το βάζω μόνιμα σε μια βάση με έξτρα ανεμιστηράκια αλλά επιμένει να κλείνει.Τώρα πια οι videocalls μέσω skype απαγορεύονται.Για παιχνίδια ούτε συζήτηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ έχω το acer μου από το 2008 και ακόμα ζει και βασιλέυει χωρίς να του έχω πάρει ουτε μία βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Πόσο περίπου κοστίζει ένα cooler;

κοίτα εδώ για ποικιλία
https://www.e-shop.gr/search_main.ph...BOOK+ACCESSORIES&category2=%C2%C1%D3%C5%C9%D3

Εγώ έχω το acer μου από το 2008 και ακόμα ζει και βασιλέυει χωρίς να του έχω πάρει ουτε μία βαση

Κι εγώ είχα ένα acer laptop για 3-4 χρόνια, καλά μηχανήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
κοίτα εδώ για ποικιλία
https://www.e-shop.gr/search_main.ph...BOOK+ACCESSORIES&category2=%C2%C1%D3%C5%C9%D3



Κι εγώ είχα ένα acer laptop για 3-4 χρόνια, καλά μηχανήματα.

Ευχαριστώ πολύ!

Να ρωτήσω... Πόσο είναι το όριο ζωής ενός laptop;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!

Να ρωτήσω... Πόσο είναι το όριο ζωής ενός laptop;

Eternity :P Ανάλογα με την χρήση και τα χακτηρηστικά του είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Καλσπέρα όπως λέει και ο τίτλος ενδιαφέρομαι να αγοράσω laptop. Θα ήθελα να έχει καλό multitask ,καλή αναπαραγωγή ταινιών ,καλό ήχο και να παίζει και κανα παιχνιδάκι:P

Σκεφτόμουν αυτο https://www.e-germanos.gr/e-germanos...eg?productListId=62788&selectedCategoryId=475

τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stýx

Νεοφερμένος

Ο Stýx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μια χαρα μου φαινεται..αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα παρτο!

για games δεν θα εμπιστευομουν λαπτοπ..αλλα και παλι πιστευω να παιζει παιχνιδια αυτης της δεκαετιας χωρις λαγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ε, πείτε λίγο καμία εναλλακτική στο flash:P

Δεν παλεύονται τα κρασαρίσματα του adobe flash:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Υπάρχει το gnash αλλά είναι συμβατό με παλιότερες εκδόσεις του flash οπότε δεν μπορείς να βασιστείς πάνω του πλέον.
Αν θέλεις flash για video μπορείς πλέον να βασιστείς αρκετά στο HTML5 video. Για youtube μπορείς να το επιλέξεις απο εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Υπάρχει το gnash αλλά είναι συμβατό με παλιότερες εκδόσεις του flash οπότε δεν μπορείς να βασιστείς πάνω του πλέον.
Αν θέλεις flash για video μπορείς πλέον να βασιστείς αρκετά στο HTML5 video. Για youtube μπορείς να το επιλέξεις απο εδω
Φοβάμαι πώς στο μηχάνημά μου βολεύει περισσότερο το flash από html5 στην αναπαραγωγή video.

Έχω δοκιμάσει τη hmtl5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Νομιζω πως μπηκα στο καταλληλο θεμα...ξερει κανεις γιατι μου εμφανιζει συνεχως προβλημα με το java και κολλαει το πισι,τι μπορω να κανω?Ας με βοηθησει οποιος ξερει.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Και εγώ με τζάβα έχω πρόβλημα. :redface:
Προσπαθώ να εγκαταστήσω πλαγκιν τζάβα και κάθε φορά στο τέλος μου εμφανίζει τούτο..
αξκφηαδγαδξωδαδξβωηδσ.png
Ρίχτε λίγο τα φώτα σας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
1.Κάνε απεγκατάσταση αν εχεις καποια παλιότερη έκδοση της java.
2. Κατεβασε απο εδω την τελευταία έκδοση.
3. Κλείσε όλους τους browsers
4.Κάνε την εγκατάσταση.
5. Είσαι οκ μάλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Έχω ένα PDF που ενώ όλες οι σελίδες φαίνονται πολύ καλά έχω ένα πρόβλημα. Δηλαδή, τα γράμματα είναι μαύρα, όπως πρέπει, αλλά η σελίδα λόγω του σκαναρίσματος είναι μπεζ. Υπάρχει τρόπος με κάποιο πρόγραμμα να επεξεργαστώ τα χρώματα ώστε να κάνω τη σελίδα άσπρη;

Αυτό θα με βοηθούσε στην εκτύπωση γιατί αν θελήσω να εκτυπώσω έτσι το βιβλίο θα καταναλώσω πολλά μελάνια... ενώ αν είναι σε στυλ μαύρα γράμματα και άσπρη σελίδα θα καταναλώσω μόνο ένα.

Δυστυχώς δε βολεύει να διαβάζω από τον υπολογιστή.

Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Και εγώ με τζάβα έχω πρόβλημα. :redface:
Προσπαθώ να εγκαταστήσω πλαγκιν τζάβα και κάθε φορά στο τέλος μου εμφανίζει τούτο..
View attachment 53492
Ρίχτε λίγο τα φώτα σας. :redface:

Ειχα το ιδιο προβλημα, (καιρο) με καποιο dll. Μπορεις απ την σελιδα της java να κανεις offline εγκατασταση που ολοκληρωνεται επιτυχως. Επισης οπως προτεινει και η java καλυτερα απεγκατεστησε παλαιοτερες εκδοσεις για να μην εχεις πιθανα προβληματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Καλσπέρα όπως λέει και ο τίτλος ενδιαφέρομαι να αγοράσω laptop. Θα ήθελα να έχει καλό multitask ,καλή αναπαραγωγή ταινιών ,καλό ήχο και να παίζει και κανα παιχνιδάκι:P

Σκεφτόμουν αυτο https://www.e-germanos.gr/e-germanos...eg?productListId=62788&selectedCategoryId=475

τι λέτε?

https://www.mrcheap.gr/notebooks/asus-s56cb-xx173h-90nb0151-m04500.html

και έχει ssd ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan87

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stefan87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Καλσπέρα όπως λέει και ο τίτλος ενδιαφέρομαι να αγοράσω laptop. Θα ήθελα να έχει καλό multitask ,καλή αναπαραγωγή ταινιών ,καλό ήχο και να παίζει και κανα παιχνιδάκι:P

Σκεφτόμουν αυτο https://www.e-germanos.gr/e-germanos...eg?productListId=62788&selectedCategoryId=475

τι λέτε?
Ναι αν εχεις τοσα χρηματα ειναι γαματη επιλογη,αν ειναι η σωστη τιμη που γραφει διπλα (700+),εγω ας πουμε εχω acer aspire intel core i3,15,6"Ram:4gb,320gb hdd, γυρω στα 400 νομιζω ειναι η τιμη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top