Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
https://www.dogcatradio.com/

Παίζει 24ώρες μουσική, χωρίς διαφημίσεις, μόνο ενημερωτικά στοιχεία για γατουλες και σκυλακια . Φυσικά απο την Αμερική.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elvenstar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο πρόγραμμα για ιούς είναι το ZoneAlarm το οποίο μπορείτε να το βρείτε δωρεάν από τα Torrents
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Παιδιά ΜΗΝ ΠΑΤΑΤΕ ΠΟΤΕ σε link που έρχονται στο msn...!!!!!!!!

Είτε ερχονται απο φίλους σας που μιλάτε εκείνη την ώρα είτε σε άσχετη φάση.

Εχει μολυνθεί πολύς κόσμος..εχω κανει block αναγκαστικά πολλούς σας...:redface:

Τώρα βοηθάω 2 φίλες να καθαρίσουν το pc...

Τρέξτε τα antivirus, αλλάξτε τα pasword στο msn...!!!!!!!:blink:
Αυτή η βλακεία μπαίνει μέσα στο msn και αναπαράγεται σε όλες τις επαφές, και αποστέλλεται ενω δεν είσαστε καν on line...

Θα ψάξω αν προλάβω να δω πως τον λένε στο νετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Λοιπόν, θα μοιραστώ τον πόνο μου μαζί σας...
Εδώ και 3-4 μήνες χαλβαδιάζω τα Mini Notebooks που έχουν κυκλοφορήσει στην αγορά. Αυτά που δίνουν προσφορά οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας μαζί με πακέτο Μobile Internet για 2 χρόνια. Οι προσφορές έίναι σχετικά ενδιαφέρουσες (ο υπολογιστής δωρεάν και 41 Ευρώ το μήνα με τα πρώτα 10 GB Download για πάγιο). Βέβαια, μπορώ και να αγοράσω το υπολογιστάκι σκέτο χωρίς ίντερνετ με 500 Ευρώ.
Εγώ έχω υπολογιστή, φορητό ΗΡ αγορασμένο το 2004 (τον πλήρωσα τότε 1400 Ευρώ και τώρα μουτζώνομαι όταν βλέπω τις τιμές που έχουν πέσει κατακόρυφα :/:). Οι ανάγκες μου είναι οι συνηθισμένες, κειμενογράφος, ίντερνετ κλπ. Δεν παίζω παιχνίδια ούτε κατεβάζω τραγούδια.
Ο υπολογιστής που έχω με καλύπτει αλλά το μικρούλι είναι τόσο γλυκούλιιιιιι που το έχω ερωτευτεί :inlove: Ζυγίζει μόνο ένα κιλό και θα μπορώ να το έχω πάντα στην τσάντα μου :up:, να του φορτώσω λεξικά και να το χρησιμοποιώ και στη δουλειά μου!!!
Σας παρακαλώ, πείτε μου ότι είμαι ένας αθεράπευτος γκατζετάκιας και ότι μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό... :)
Ή αν σκέφτεστε κι εσείς μια τέτοια αγορά, ή έχετε ήδη κάνει, μπορείτε να μου πείτε υπέρ και κατά, ή να συζητήσουμε για χαρακτηριστικά υπολογιστών...
Αυτά... συγγνώμη για το πολύ μπλα μπλα αλλά είμαι λίγο φλύραη... :rolleyes: τι να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
ειμαι ένας αθεράπευτος γκατζετάκιας και ότι μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό... :)

εισαι αθεραπευτη γκατζετακιας και μπορεις να ζησεις χωρις αυτο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

stellak

Νεοφερμένος

Η stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Συναδέλφισσα, μπορώ για άλλη μια φορά να έρθω με το μέρος σου; Δυο οι αθεράπευτες:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Συναδέλφισσα, μπορώ για άλλη μια φορά να έρθω με το μέρος σου; Δυο οι αθεράπευτες:redface::D

Ναι βρε συναδέλφισσα, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη...:up: με φαντάζεσαι στην καμπίνα με το υπολογιστάκι... με τα λεξικά μου και online να ψάχνω επί τόπου ορολογία στο ΙΑΤΕ;;; Αν αυτό δεν είναι εξέλιξη, τότε τι;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellak

Νεοφερμένος

Η stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ναι βρε συναδέλφισσα, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη...:up: με φαντάζεσαι στην καμπίνα με το υπολογιστάκι... με τα λεξικά μου και online να ψάχνω επί τόπου ορολογία στο ΙΑΤΕ;;; Αν αυτό δεν είναι εξέλιξη, τότε τι;:lol:

Αυτό είναι απλώς τέλειο:up: Δεν θα μας κατανοήσουν ποτέ, ας συμπαρασταθούμε η μια στην άλλη (την πετριά μας την έχουμε πάντως:rolleyes:)
Κι εμένα μου τρέχουν τα σάλια για κάτι τέτοια, ψοφολογάω, αλλά στο τέλος κάνω κομπόδεμα για ταξίδια που ψοφάω περισσότερο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
στο τέλος κάνω κομπόδεμα για ταξίδια που ψοφάω περισσότερο:redface:

α μπραβο, και γω για ταξιδια να τα σκασω. :up::up::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι και το δικό μου δίλημμα... υπολογιστής ή Πράγα; Μάλλον γέρνω προς το δεύτερο:cool:, αλλά δε θα πάψω ποτέ να σκέφτομαι το μικρούλι γλυκούλι υπολογιστάκι με μια επιθυμία.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι και το δικό μου δίλημμα... υπολογιστής ή Πράγα; Μάλλον γέρνω προς το δεύτερο:cool:, αλλά δε θα πάψω ποτέ να σκέφτομαι το μικρούλι γλυκούλι υπολογιστάκι με μια επιθυμία.. :redface:

η δικη μου απαντηση ??? το δευτερο το δευτερο !!!!!!!! :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carl

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
:bye:Παιδες..φτανουν τα γεννεθλια της αδερφης μου και σκεφτομαι να της παρω ενα μικρο και πρακτικο laptop..Παρακαλω πολυ!!Δωστε μου ιδεες για κατι φθηνο(50-150$) οσο πιο γρηγορα μπορειται..δε θελω κατι πολυ ακριβο για πολλες χησεις..ισα ισα για εικονες,βιντεο,μουσικη,ιντερνετ και msn..Δλδ οχι κατι για να σηκωνει βαρια προγραμματα..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:no1:περιμενω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olympia92!!!!

Νεοφερμένος

Η Ολυμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δεν ξερω για λαπτοπ μεχρι 150...αλλα αμα πας στο πλαισιο σιγουρα θα βρεις μεχρι 300...εγω εχω ενα της acer μικρο και πρακτικο....το πηρα 300!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Προφανως αναφερεσαι σε netbook...με 150 ευρω δεν βρισκεις το καταλληλο netbook για την αδερφη σου..Υπαρχει μεν και συγκεκριμενα asus στα 159 απο e-shop αλλα εχει linux και 4αρη δισκο που ειναι πολυ μικρος...linux+4GB σκληρο=Μαλλον δεν θα αρεσει στην αδερφουλα σου:P
Οποτε αναγκαστικα πας στο acer aspire one 150X που εχει xp και ικανοποιητικο σκληρο και θα το βρεις στα 289 ευρω παλι απο e-shop...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Υπάρχει με 140 ευρά.

https://www.multirama.gr/products/product?pid=0347248&catid=010200

Το χα δει στα multirama εδώ, αρκετά συμπαθητικό εμφανησιακά και με τις δυνατότητες που γράφει πως έχει.
Δεν είναι pc βέβαια (έχει mips επεξεργαστή) οπότε μάλλον περιορίζεσαι σε software που έχει γραφτεί για mips (υπάρχει μπόλικο πάντως για linux αλλα δεν ξέρω κατα πόσο "ξέρει" η αδερφή σου να το "πειράζει") αλλα φαίνεται οτι για πλοήγηση στο net (δεν ξέρω πως τα πάει με τις σελίδες που έχουν flash όμως) στοιχειώδη δουλειά γραφείου κτλ είναι μια χαρούλα για τα λεφτά που κάνει.

Σημ, το eee701 είναι λίγο τραγικό πάντως. Προσωπικά θα προτιμούσα το ipc :P
Εκτός αν διπλασιαστεί το budget και πας για eeepc901 που είναι αρκετά πρακτικό.

Edit: Καλό φαίνεται και το Surf, για 159 ευρώ, έχει και camera και θα παίζει σίγουρα flash αλλα δεν ξέρω για την μπαταρία τι παίζει, το πόσο κρατάει σε σχέση με το ipc κτλ.

Θα σου πρότεινα δοκίμασε κάπως να δεις και τα δύο εσύ (το πρώτο το χουν στα multirama φαντάζομαι) και να αποφασίσεις.
Πρόσεχε, το eeepc701 είναι το Surf, όχι το κανονικό που είναι πιο ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Υπάρχει με 140 ευρά.

https://www.multirama.gr/products/product?pid=0347248&catid=010200

Το χα δει στα multirama εδώ, αρκετά συμπαθητικό εμφανησιακά και με τις δυνατότητες που γράφει πως έχει.
Δεν είναι pc βέβαια (έχει mips επεξεργαστή) οπότε μάλλον περιορίζεσαι σε software που έχει γραφτεί για mips (υπάρχει μπόλικο πάντως για linux αλλα δεν ξέρω κατα πόσο "ξέρει" η αδερφή σου να το "πειράζει") αλλα φαίνεται οτι για πλοήγηση στο net (δεν ξέρω πως τα πάει με τις σελίδες που έχουν flash όμως) στοιχειώδη δουλειά γραφείου κτλ είναι μια χαρούλα για τα λεφτά που κάνει.

Σημ, το eee701 είναι λίγο τραγικό πάντως. Προσωπικά θα προτιμούσα το ipc :P
Εκτός αν διπλασιαστεί το budget και πας για eeepc901 που είναι αρκετά πρακτικό.


Ρε αρχηγέ μου.. το IPC έχει 366 ΜHz, ΡΑΜ 128 MB, Σκληρός δίσκος: 1 GB

Με 20Ε παραπάνω
παίρνεις το ΕΕΕ που όπως και να ναι (έχω ΕΕΕ), είναι πολύ ανώτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλά, τις CPU δεν μπορείς να τις συγκρίνεις άμεσα με τα MHz γιατί είναι αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους. Στα υπόλοιπα όμως ναι, λέει πολύ περισσότερο το 701 σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Εμένα βέβαια το 701 που είχα δεν με βόλευε λόγω οθόνης, είναι πολύ μικρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Καλά, τις CPU δεν μπορείς να τις συγκρίνεις άμεσα με τα MHz γιατί είναι αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους. Στα υπόλοιπα όμως ναι, λέει πολύ περισσότερο το 701 σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Εμένα βέβαια το 701 που είχα δεν με βόλευε λόγω οθόνης, είναι πολύ μικρή.

BIGGER IS BETTER δεν λένε? :P Πέρα απ την πλάκα, ναι δεν γίνεται άμεση σύγκριση βάσει Mhz, αλλά και πάλι η cpu του ΕΕΕ είναι "ανώτερη", και γενικά το μηχάνημα είναι better. Από εκεί και πέρα κι εγώ ήμουν στους μλκες που με το που ήρθε το 701 έσκασα την 300αρα τότε και το πήρα. (Τώρα έχω να το ανοίξω πάνω από 3 μήνες). Γενικά σε 7αρι, ή 8,9αρι θα πρέπει να ξέρεις ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ και γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top