Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γενικά πάντως, καλό είναι να μην χρησιμοποιείς εκδόσεις beta, καθώς μπορεί να παρουσιαστούν διάφορα προβλήματα. Εγώ ακόμα τον Internet Explorer 8 χρησιμοποιώ. Θα βάλω τον 9 όταν είναι έτοιμος και κυκλοφορήσει επίσημα (σε περίπου 1-2 μήνες).
Βέβαια, άλλος θα σου έλεγε ''Μην χρησιμοποιείς καν Internet Explorer''. :P
Ποτέ δεν χρησιμοποιώ beta, απλά έκανα μια εξαίρεση:P Πριν κατεβάσω το νέο Internet explorer, χρησιμοποιούσα Opera, αλλά και ΙΕ8:P Τώρα, σκέφτομαι να βγάλω τον Opera8)

Η Release Candidate του 9, θα κυκλοφορήσει στις 10 Φεβρουαρίου, πληροφοριακά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Κι εγώ όπερα χρησιμοποιώ, και έχω και τον chrome πάνω στο pc λόγο του οτι είναι γρήγορος και ελαφρύς...
Τι έγινε, τόσο καλός έχει γίνει ο explorer;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ενσωματωμενη ειναι η καρτα ηχου?

ειναι usb τα ηχεια?

μηπως εκει ειναι το προβλημα..

βαλε τιποτα ακουστικα στην υποδοχη της καρτας και δες τι κανει..

πατα και ενα dxdiag στην εναρξη/run.. και πηγαινε στον Ηχο..εκει θα λεει οδηγο και κανε κανα τεστ..
Ναι.
Ναι.?
Μάλλον.
Εχμ..

:/
https://fichiers.touslesdrivers.com/c-media/UDA051_build01_Logo51.3_Standard_.rar

Κατέβασετο και τρέξτο...μάλλον θα λυθεί το πρόβλημα
Δεν έκανε τίποτα ούτε αυτό.



Ντάξει με έπιασε πονοκέφαλος. Το αφήνω χωρίς ήχο το πισί, μου αρκεί που κάνει άλλες δουλειές, και κάποια στιγμή ίσως φτιαχτεί.
Ευχαριστώ και τους δύο. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
το παραθυρο του μσν βγαινει καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μου. ξερετε πως να το σταματησω αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
το παραθυρο του μσν βγαινει καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μου. ξερετε πως να το σταματησω αυτο?
Εκτέλεση- γράφεις msconfig και το ξετικάρεις από την καρτέλα εκκίνηση στοιχείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
το παραθυρο του μσν βγαινει καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη μου. ξερετε πως να το σταματησω αυτο?
Μέσα από τον messenger:

Εργαλεία -> Επιλογές -> Είσοδος -> Αυτόματη εκτέλεση του Windows Live Messenger κατά τη σύνδεση στα Windows -> Unclick -> ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
και επίσης σίγουρα έχει στις ρυθμίσεις του το msn επιλογές του τύπου "ανοιξε το Παράθυρο όταν ξεκινάει το msn" (δυστυχώς δεν έχω msn να σου πώ ακριβώς που). Αυτό στην περίπτωση που θέλεις να Logαρει αλλά απλώς να μην το βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδια! δεν ηξερα πως ηταν τοσο ευκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.. έχω πρόβλημα ο υπολογιστής μου δεν κάνει boot ούτε format συγκεκριμένα όταν πατάω στην αρχή del,del,del... αντί να κάνει boot δηλαδή να μου βγάλει την μπλε οθόνη με τα άσπρα γράμματα μου βγάζει διαχείριση εκκίνησης των windows και επίσης δεν κάνει format εγώ για να ξανά περάσω τα windows πάτησα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από κάπου γιατί είχα και κάτι άλλα προβλήματα άλλα πίστευα ότι θα διορθωθεί και αυτό, (αφού δεν μπορώ να κάνω format άμα βγουν τα windows 8 δεν θα μπορώ να τα περάσω!!!!!!!!!!!!!) τι να κάνω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
γεια σας παιδακια της τεχνολογιας! :P

ΝΑΙ, ειμαι ΧΑΖΗ το ξερω! ΝΑΙ μου αξιζει το ΝΟΜΠΕΛ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ το παραδεχομαι.
εβγαλα απο το πισι κατα λαθος τους ντραιβερς της καρτας ηχου και δε βρησκω πουθενα αν εχω και που το δισκακι με τους ντραιβερς. μπορω να κανω κατι ή πρεπει αναγκαστικα τωρα για να εχω ηχο να αγορασω καινουρια καρτα ηχου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μαλλον θα πρεπει να αγορασεις καινουργια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
εβγαλα απο το πισι κατα λαθος τους ντραιβερς της καρτας ηχου και δε βρησκω πουθενα αν εχω και που το δισκακι με τους ντραιβερς. μπορω να κανω κατι ή πρεπει αναγκαστικα τωρα για να εχω ηχο να αγορασω καινουρια καρτα ηχου?

Ψάξε στο site της εταιρίας που κατασκεύασε την κάρτα ήχου σου για drivers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ψάξε στο site της εταιρίας που κατασκεύασε την κάρτα ήχου σου για drivers.

υπαρχει τροπος να βρω τι καρτα εχω? το προβλημα ειναι στο ντεκστοπ μου, οχι στο λαπτοπ, το οποιο ντεκστοπ το εχω απο το 2005 και δε γνωριζω και πολλα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
ΝΑΙ, ειμαι ΧΑΖΗ το ξερω!
:/:

ΝΑΙ μου αξιζει το ΝΟΜΠΕΛ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ το παραδεχομαι.
Το διεκδικούν κι άλλοι, μη βιάζεσαι.

εβγαλα απο το πισι κατα λαθος τους ντραιβερς της καρτας ηχου και δε βρησκω πουθενα αν εχω και που το δισκακι με τους ντραιβερς. μπορω να κανω κατι ή πρεπει αναγκαστικα τωρα για να εχω ηχο να αγορασω καινουρια καρτα ηχου?
Για να μη φτάσεις στο σημείο να εγκαθιστάς drivers "χειροκίνητα", κάνε ένα windows update. Παίζει να αναγνωριστεί ο driver αυτόματα. Αν όχι, βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Για να μη φτάσεις στο σημείο να εγκαθιστάς drivers "χειροκίνητα", κάνε ένα windows update. Παίζει να αναγνωριστεί ο driver αυτόματα. Αν όχι, βλέπουμε.

πως το κανουμε αυτο?:redface::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
πως το κανουμε αυτο?:redface::whistle:
Αν έχετε Vista/7, υπάρχει σχετικό εικονίδιο στον πίνακα ελέγχου. Αν έχετε 2000/XP, ανοίξτε τον Internet Explorer. Πάνω δεξιά ->Ασφάλεια -> Windows Update. Τα υπόλοιπα λογικά (?) θα τα βρείτε. Αν όχι, ξαναρωτήστε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
υπαρχει τροπος να βρω τι καρτα εχω? το προβλημα ειναι στο ντεκστοπ μου, οχι στο λαπτοπ, το οποιο ντεκστοπ το εχω απο το 2005 και δε γνωριζω και πολλα.
ο υπολογιστης μου/δεξι κλικ/διαχειριση/διαχειριση συσκευων ..βρες συσκευη ηχου..
ελεγκτες ηχου ή συσκευες συστηματος..

ή βαλε το δωρεαν windows care που εχει και λειτουργια που λεει τα παντα για το συστημα σου απλα και κατανοητα ,και το καθαριζει αμα λαχει.. ειναι το καλυτερο και ελαφροτατο.. ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.. έχω πρόβλημα ο υπολογιστής μου δεν κάνει boot ούτε format συγκεκριμένα όταν πατάω στην αρχή del,del,del... αντί να κάνει boot δηλαδή να μου βγάλει την μπλε οθόνη με τα άσπρα γράμματα μου βγάζει διαχείριση εκκίνησης των windows και επίσης δεν κάνει format εγώ για να ξανά περάσω τα windows πάτησα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από κάπου γιατί είχα και κάτι άλλα προβλήματα άλλα πίστευα ότι θα διορθωθεί και αυτό, (αφού δεν μπορώ να κάνω format άμα βγουν τα windows 8 δεν θα μπορώ να τα περάσω!!!!!!!!!!!!!) τι να κάνω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από χθες (άκου σύμπτωση) άρχισε να χάνει και το ρολόι του laptop μου. Τι είναι αυτό; Καμία μπαταριούλα στο motherboard;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top