Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και το πιο απλό: Nero ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θεωρειτσι βαρυ..
βαλε καλυτερα αυτο που λεω παραπανω..

αλλα υπαρχουν και πολλα αλλα..δες στο download comτα δημοφιλεστερα και κρινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τότε να μη βάλω στο μέλλον κάποιο πρόγραμμα αντιγραφής;
Είμαι καλυμμένη; :hmm:
Πιστεύω πως ναι. Εξάλλου έχεις και το burnerxp;)
Και το πιο απλό: Nero ;)
Μόνο η έκδοση lite είναι δωρεάν. Εκτός αυτού, χρειάζεται και το e-mail σου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επίσης μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Brasero, που είναι open-source. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλα δεν βγαινει σε win απο ότι βλεπω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά των υπολογιστών!

Φτιάχνοντας μία διαδραστική-πολυμεσική (ή όπως θετε πείτε τη) με το adobe flash, και σε κάποια στιγμή έπρεπε να βάλω γλώσσα για να λειτουργήσει το κουμπί. Αλλά μας έβγαλε TypeError: Error #1009: Cannot access a property or method of a null object reference και ούτε ο καθηγητής μου μπορούσε να δει τι λείπει. Έψαξα και σε forums για αυτό το πρόβλημα και διάβασα ότι θα έπρεπε να κάνω ένα κενό frame πριν την "loaded swf". Το κάναμε και δεν λειτούργησε.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ή τι μπορούμε να κάνουμε τελικά;

O κώδικας που χρησιμοποιήσαμε είναι αυτός.Στο 270 frame υπάρχει το κουμπί και όταν πατηθεί θα πρέπει να πάει στο 271 frame.

stop();
btn_1.addEventListener(MouseEvent.CLICK,spiti1);
function spiti1(event:MouseEvent):void{
gotoAndPlay(271)
}

κανείς;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Κατέβασα μία εφαρμογή από το νετ (παιχνίδι). Την εγκατέστησα. Όταν πάω να την τρέξω, ανοίγει ένα παράθυρο, από το avast, -το οποίο έχω εγκατεστημένο-, που μου λέει πως "η εφαρμογή που ανοίγω ίσως δεν είναι ασφαλής, ότι είναι προτιμότερο να την ανοίξω μέσα απο το sandbox του avast... Τι είναι το sandbox;;;;;;;;;Αυτό συμβαίνει με κάποιες από τις αντίστοιχες εφαρμογές που ανέφερα, όχι με όλες....Εν τέλει, την εφαρμογή την ανοίγω όπως με συμβουλεύει το avast, αλλά, αναρωτιέμαι...:hmm:Είναι απολύτως απαραίτητο να την ανοίγω μέσα απο το sandbox; (Το παράθυρο ειδοποίησης, που ανέφερα, εμφανίστηκε πρόσφατα, αν θυμάμαι καλά, έπειτα απο μία ενημέρωση του antivirus -Άντε να κάνω διάγνωση, τώρα.).
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι είναι το sandbox;
Sandbox. Καλή ανάγνωση.

Το μήνυμα αυτό στο βγάζει και καλά για την ασφάλειά σου. Αν κατεβάζεις από κάπου περίεργα, ίσως κάτι ξέρει.
Bottom line: μην κατεβάζεις σπασμένα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Bottom line: μην κατεβάζεις σπασμένα πράγματα.
Μ' έκανες και γέλασα...:P:P
Δεν είναι ακριβώς σπασμένα, - αμέσως εσύ...

Ευχαριστώ για την απάντηση, πάντως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Όταν πέφτει κάτω το router είναι πιθανό να μη δουλεύει μετά, ε;
Πλαστικά, τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Για σένα θα φτιάξουμε ένα ατσάλινο...

Θα σου καεί την πρώτη μέρα βέβαια, αλλά δε βαριέσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχει εδώ και 2 φορές όταν αντιγράφω κάτι σε cd μετά δεν ανοίγει για να μου βγάλει το δίσκο.
Μου τον βγάζει μόνο αν του κάνω επανεκκίνηση.
What's up;
Βαρέσαμε διάλυση; :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Πώς βρίσκω αν ο υπολογιστής μου υποστηρίζει sata dvd writer, σε αντιδιαστολή με το παλαιότερο IDE, που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα; Γνωρίζω ότι υπάρχει διαφορά στην συνδεσμολογία τους, αλλά δεν γνωρίζω πού να κοιτάξω μέσα στο πσ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πώς βρίσκω αν ο υπολογιστής μου υποστηρίζει sata dvd writer, σε αντιδιαστολή με το παλαιότερο IDE, που χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα; Γνωρίζω ότι υπάρχει διαφορά στην συνδεσμολογία τους, αλλά δεν γνωρίζω πού να κοιτάξω μέσα στο πσ.
Ουσιαστικά κοιτάς την Motherboard αν έχει ελεύθερα SATA pins. Ανοίγεις με το κατσαβιδάκι και βλέπεις.

Ωστόσο, μπορείς υποθέτω να το δεις ΚΑΙ από το BIOS. Μπες και ψαχούλεψε στις ρυθμίσεις, αν έχεις παραπάνω SATA υποδοχές θα σου τις αναφέρει σε status disabled. Θα πρέπει ούτως ή άλλως να πας να τα ενεργοποιήσεις από το BIOS, αν τελικά έχεις και συνδέσεις, οπότε ξεκίνα από εκεί πέρα.
Προσοχή μην κάνεις overclock την CPU σου in the process. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι,,ανοιξε το κουτι,,να δεις..

τα σατα γλυτωνουν πολυ χωρο,,ειχα δυο dvd rw sata και ide και χθες εβγαλα το ide γιατι επιανε χωρο το καλωδιο..

τωρα το pc αναπνεει καλυτερα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια βοηθεια παλι.. εδω και τρεις μερες ψαχνω καποια πραγματα απο το ιντερνετ και εχω κουραστει πολυ να τα ψαχνω και τα εκανα bookmark.κατι εκανα σε καποια φαση να καθαρισω το history και σβηστηκαν ολα.:( τωρα καθως εψαχνα αγχωμενη να δω τι θα κανω βρηκα μια επιλογη για restore αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μου επανεφερε οσα εχω φυλαξει τις τελευταιες μερες παρολο που ειχε επιλογη αποκαταστασης απο το σαββατο. μιλαμε για πολυ ψαξιμο παιδια που ειναι αδυνατο να ξανακανω και να τα ξαναβρω. υπαρχει καποια λυση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν έκανες επαναφορά συστήματος δε θα αλλάξει κάτι στον browser σου (αν θυμάμαι καλά έχεις firefox)
Δες μήπως κατά λάθος μπήκαν σε φακέλους που έχεις στους σελιδοδείκτες.
Επίσης κάτι έχω ακούσει για δημιουργία φακέλου με τα δεδομένα του browser, δεν ξέρω όμως κατά πόσο αποτελεί λύση.
Τέλος, μπορείς να μας πεις, ή και σε pm, στο περίπου τι έψαχνες για να βοηθήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mα τα bookmarks δε φεύγουν με καθαρισμό του ιστορικού.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω δινει λυση..υπαρχει backup
https://www.ehow.com/how_6120440_restore-deleted-history-firefox.html

και εδω ειδα κατι..
googlαρε το..
εδω ειναι τσαμπα εργαλειο για επαναφορα σβησμενων αρχειων επισης..


και για να μην το ξαναπαθεις,,τα δυο απολυτα τσαμπα και χωρις εγκατασταση καν εργαλεια browser backup
mozbackup
bookmarksbackup

εγω εχω φακελο που κανω backup συνεχεια τους browsers τα παντα τους,,και δεν χανεται τιποτα..
το πρωτο ειναι μονο firefox τα κανει ενα dat αρχειο περιεργο..ενω το δευτερο κανει τα παντα αποθηκευοντας απλα τους φακελους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ναι κατι τετοιο εκανα, οταν καθαριζα το ιστορικο προφανως καπου πατησα και τα εξαφανισα. το παραξενο ομως ειναι οτι πηγα στο ιστορικο, ολο το ιστορικο και πατησα restore. μου εβγαλε ημερομηνιες εως το το σαββατο 18/6/11 πατησα αλλα μου επανεφερε ολα τα προηγουμενα που ειχα φυλαξει εκτος απο τα τελευταια που ηταν απο παρασκευη, σαββατο, κυριακη, δευτερα. δεν ξερω γιατι δεν μου επανεφερε αυτα που με τοσο κοπο βρηκα αυτες τις μερες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top