Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?Eχω εναν acer του 2007 και καθε φορα που παιζω παιχνιδια ή βλεπω ταινιες, η θερμοκρασια του μπορει να ανεβει μεχρι τους 95 βαθμους παρολο που εχω βαση με ανεμιστηρακι. Ξερει κανεις να μου απαντησει? Οταν σερφαρω απλα στο internet η θερμοκρασια κατεβαινει γυρω στους 55 βαθμους.:confused::confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?Eχω εναν acer του 2007 και καθε φορα που παιζω παιχνιδια ή βλεπω ταινιες, η θερμοκρασια του μπορει να ανεβει μεχρι τους 95 βαθμους παρολο που εχω βαση με ανεμιστηρακι. Ξερει κανεις να μου απαντησει? Οταν σερφαρω απλα στο internet η θερμοκρασια κατεβαινει γυρω στους 55 βαθμους.:confused::confused::confused::confused::confused:

καθαρισμό θέλει και καλύτερο ανεμιστηράκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?Eχω εναν acer του 2007 και καθε φορα που παιζω παιχνιδια ή βλεπω ταινιες, η θερμοκρασια του μπορει να ανεβει μεχρι τους 95 βαθμους παρολο που εχω βαση με ανεμιστηρακι. Ξερει κανεις να μου απαντησει? Οταν σερφαρω απλα στο internet η θερμοκρασια κατεβαινει γυρω στους 55 βαθμους.:confused::confused::confused::confused::confused:
με τη σειρα μου να σε ρωτησω με ποιο προγραμμα ελεγξες τη θερμοκρασια του λαπτοπ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1990

Νεοφερμένος

Η maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
με το speedfan
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Καλσπέρα όπως λέει και ο τίτλος ενδιαφέρομαι να αγοράσω laptop. Θα ήθελα να έχει καλό multitask ,καλή αναπαραγωγή ταινιών ,καλό ήχο και να παίζει και κανα παιχνιδάκι:P

Σκεφτόμουν αυτο https://www.e-germanos.gr/e-germanos...eg?productListId=62788&selectedCategoryId=475

τι λέτε?

πολύ ακριβό γι αυτά που έχει...

Αν έχεις τόσα επένδυσε τα σε κάνα alienware :P

Αν πάλι δεν έχεις, πάρε κάνα acer ή lenovo...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παιδια γεια σας! Θα εκτικουσα την εξης βοηθεια!
Εχει κανει κανεις μονος του αντικατασταση οθονης (εχω netbook)? Ειναι δυσκολο? Μήπως να απευθυνθω σε ειδικο? Απλα ειναι και τα λεφτα ενα ζητημα...Πειτε μου τη γνωμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το κοστος απο οτι γνωριζω ειναι μεγαλο. Κατακλεβουνε κοσμο και για το ανταλακτικο αλλα και για την τοποθετηση.

Δεν εχω δοκιμασει ωστοσο με ενα search βρηκα αυτα https://www.youtube.com/results?search_query=replace%20a%20display%20laptop

Προτεινω να προσπαθησεις να τη βγαλεις σωστα κι αν τα καταφερεις κανεις ολη τη δουλεια μονος σου (αγορα ανταλακτικου και τοποθετηση), ειδαλως αν δεις και κολλας το πας στον τεχνικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tzatziki lover

Νεοφερμένος

Η tzatziki lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?Eχω εναν acer του 2007 και καθε φορα που παιζω παιχνιδια ή βλεπω ταινιες, η θερμοκρασια του μπορει να ανεβει μεχρι τους 95 βαθμους παρολο που εχω βαση με ανεμιστηρακι. Ξερει κανεις να μου απαντησει? Οταν σερφαρω απλα στο internet η θερμοκρασια κατεβαινει γυρω στους 55 βαθμους.:confused::confused::confused::confused::confused:

Κοιτα υπαρχει μια διαδικασια που λεγεται undervolting. Γενικα ακουω μονο θετικα και ειναι πιο αποδοτικο απ'ότι το να αλλαξεις ανεμιστηρα ή να βαλεις βαση. Παραθετω πληρη οδηγο για το πως να το κανεις :

https://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=42766
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Χθες μου το έκανε για λίγα δευτερόλεπτα, σήμερα κράτησε για ένα λεπτό ή περισσότερο, 3 χρόνων περίπου ο υπολογιστής μου, ανάβοντάς τον έκανε ένα συνεχόμενο μπιπ-μπιπ-μπιπ και μετά άνοιξε, και σήμερα έκανε πολύ περισσότερο.
Έψαξα μήπως είχε κάτι το πληκτρολόγιο επάνω, αλλά δεν βρήκα τίποτα, ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει; (Θα ανοίξει άραγε αύριο ; ) .
Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη.
Πρόκειται για σταθερό υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Χθες μου το έκανε για λίγα δευτερόλεπτα, σήμερα κράτησε για ένα λεπτό ή περισσότερο, 3 χρόνων περίπου ο υπολογιστής μου, ανάβοντάς τον έκανε ένα συνεχόμενο μπιπ-μπιπ-μπιπ και μετά άνοιξε, και σήμερα έκανε πολύ περισσότερο.
Έψαξα μήπως είχε κάτι το πληκτρολόγιο επάνω, αλλά δεν βρήκα τίποτα, ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει; (Θα ανοίξει άραγε αύριο ; ) .
Κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη.
Πρόκειται για σταθερό υπολογιστή.

Δοκίμασε να αλλάξεις θέση την ram ή να την αντικαταστήσεις με καινούργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δοκίμασε να αλλάξεις θέση την ram ή να την αντικαταστήσεις με καινούργια.
Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, μάλλον χρειάζεται τεχνικό απ' ό,τι καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό, μάλλον χρειάζεται τεχνικό απ' ό,τι καταλαβαίνω.

Θα φύγει τζάμπα ένα 20αρι. Άνοιξε τον υπολογιστή (το κουτί) και εντόπισε την ram. Βγάλτην και ξαναβάλτην. Συνήθως αυτή είναι η αιτία του μπιμ που ακούγεται στο startup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Θα φύγει τζάμπα ένα 20αρι. Άνοιξε τον υπολογιστή (το κουτί) και εντόπισε την ram. Βγάλτην και ξαναβάλτην. Συνήθως αυτή είναι η αιτία του μπιμ που ακούγεται στο startup.

Ειναι αληθεια πολυ ευκολο να το κανεις αλλα για καποιον που δεν ξερει, δεν ξερω ποσο ευκολο του φαινετε... παντως η αληθεια ειναι οτι τζαμπα θα φυγουν τα χρηματα βεβαια αν ζητησουν 20 ευρω για να κανουν αυτην την δουλεια πραγματικα ειναι οτι ναναι... φερτε το σε μενα να στο κανω με 10 ευρω.χαχαχα:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχω windows 8 και είναι αληθεια πολυ φοτρωμενος και κολλάει και θέλω να το speedaro λιγο θελω ένα προγραμμα τετοιο. Ο Αγγελος είχε προτεινει παλια ενα ωραιο προγραμμα σε αυτή την στηλή αλλά δε το θυμάμαι;
ξερετε κάτι αντιστοιχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Έχω windows 8 και είναι αληθεια πολυ φοτρωμενος και κολλάει και θέλω να το speedaro λιγο θελω ένα προγραμμα τετοιο. Ο Αγγελος είχε προτεινει παλια ενα ωραιο προγραμμα σε αυτή την στηλή αλλά δε το θυμάμαι;
ξερετε κάτι αντιστοιχο;

Δεν παίζουν και πολύ ρόλο τα 8άρια.
Δοκίμασε ccleaner ή glary utilities ή avg tuneup
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κανε κανα defragment στο δισκο και βγαλε προγραμματα απο την εκκινηση του υπολογιστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
στα win8 πως γίνεται αυτό με τα προγραμματα της εκκίνησης :D (δε ξέρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
searchαρε with "startup programs win 8"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όταν παίζω Diablo III, μετά απο λίγο ο υπολογιστής μου σβήνει, ένω με άλλα παιχνίδια δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Τι μπορώ να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top