Προτάσεις για δουλειά

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Χμμ, δεν το ενστερνίζομαι, εγώ προσωπικά έτσι; ο καθένας πράττει όπως θέλει..

πραγματικά, προτιμώ να κάνω άλλες δουλειές ενδιάμεσα και να είμαι ποιοτική σε αυτό που αγαπάω και που μόχθησα να αποκτήσω, παρά να "σερβίρω" στο κοινό αηδίες, ακόμα κι αν αυτό έχει τα χρήματα - με την καμία.
Εννοείται ο καθένας κάνει στο τέλος τις επιλογές που θέλει και πιστεύει οτι είναι οι καλύτερες.
Απλώς στο λεω γιατί έχω φίλους που ήταν σε ίδια φάση με εσένα και εν τέλει άλλαξαν επαγγελματικό προσανατολισμό και κράτησαν τις τέχνες σαν χόμπυ γιατί είδαν οτι απλά δεν βγαίνει το πράγμα εαν δέχονται μόνο δουλειές που θεωρούν οτι έχουν ποιότητα. Διαφορετικά δεν μπορεί να υπάρξει job security απο αυτό το πράγμα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eριφύλη με το συμπάθιο, με το να κάθεσαι και να κλαίγεσαι ότι θέλεις να φύγεις από το σπίτι και ότι θέλεις λεφτά, ενώ ταυτόχρονα ακυρώνεις ο,τι δουλειά σου προτείνουν οι παραπάνω, δε πρόκειται να σε βοηθήσει σε κάτι. Κι εγώ όταν πήρα το πτυχίο, τα ίδια σκεφτόμουν ΑΛΛΑ έλαβα δράση. Έψαχνα νυχθημερόν για δουλειά, ακόμα και αν δεν ήταν στον τομέα μου.

Ε και λοιπόν βρήκα, έγινα πωλήτρια. Μου άρεσε εν τέλει; Μεεχ έτσι και έτσι. Έβγαλα λεφτά όμως ; Ναι έβγαλα και τα φυλάω. Θα μπορούσα να κλαίγομαι όμως κι εγώ και να λέω υπερήφανα "θέλω λεφτά και να φύγω από το σπίτι, αλλά δε θέλω να γίνω ούτε πωλήτρια ούτε σερβιτόρα γιατί εγώ τελείωσα χημικό και αυτό χαλάει το prestige μου". Μάντεψε τι θα γινόταν τότε. Δε θα είχα φράγκο και θα ζούσα μέσα στη καταπίεση.

Ίσως σου φανεί ότι σου επιτίθεμαι αλλά κάθε άλλο. Εφόσον έχεις ανάγκη τα χρήματα, δεν υπάρχει περιθώριο επιλογών, ιδίως όταν είσαι ακόμα σε ξεκίνημα καριέρας, χωρίς ιδιαίτερη εξειδίκευση και ανειδίκευτη. Σκέψου τι σου λέω και πράξε ανάλογα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τι είναι αυτό ακριβώς; εννοώ, τι θα κάνω;
Μπορείς να κάνεις picking , συλλογή παραγγελιών δηλαδή , χρήση scanner , ταμείο και άλλα , υπάρχουν αρκετά πόστα.
Πάτα στο google την περιοχή σου κ από δίπλα logistics
Αν μένεις προς δυτικά προάστια υπάρχουν αρκετές
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
Eριφύλη με το συμπάθιο, με το να κάθεσαι και να κλαίγεσαι ότι θέλεις να φύγεις από το σπίτι και ότι θέλεις λεφτά, ενώ ταυτόχρονα ακυρώνεις ο,τι δουλειά σου προτείνουν οι παραπάνω, δε πρόκειται να σε βοηθήσει σε κάτι. Κι εγώ όταν πήρα το πτυχίο, τα ίδια σκεφτόμουν ΑΛΛΑ έλαβα δράση. Έψαχνα νυχθημερόν για δουλειά, ακόμα και αν δεν ήταν στον τομέα μου.

Ε και λοιπόν βρήκα, έγινα πωλήτρια. Μου άρεσε εν τέλει; Μεεχ έτσι και έτσι. Έβγαλα λεφτά όμως ; Ναι έβγαλα και τα φυλάω. Θα μπορούσα να κλαίγομαι όμως κι εγώ και να λέω υπερήφανα "θέλω λεφτά και να φύγω από το σπίτι, αλλά δε θέλω να γίνω ούτε πωλήτρια ούτε σερβιτόρα γιατί εγώ τελείωσα χημικό και αυτό χαλάει το prestige μου". Μάντεψε τι θα γινόταν τότε. Δε θα είχα φράγκο και θα ζούσα μέσα στη καταπίεση.

Ίσως σου φανεί ότι σου επιτίθεμαι αλλά κάθε άλλο. Εφόσον έχεις ανάγκη τα χρήματα, δεν υπάρχει περιθώριο επιλογών, ιδίως όταν είσαι ακόμα σε ξεκίνημα καριέρας, χωρίς ιδιαίτερη εξειδίκευση και ανειδίκευτη. Σκέψου τι σου λέω και πράξε ανάλογα.
Καλέ, μη παρεξηγηθώ, σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι χαλάνε στο prestige μου (που δεν έχω κιόλας😂), απλά θα ήθελα κάτι πιο μόνιμο, πιο βέβαιο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top