Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
:stunned::stunned: Τα περιγραφεις λιγο adventurous τα πραγματα. Αλλα δεν μου ειπες..ΕΙναι ησυχα, εχει νυχτερινη ζωη και ποιο ειναι το καλυτερο μερος για να μεινει καποιος κατα την γνωμη σου?

μα είναι!!! Κι άμα έχεις αυθυποβληθεί και με τα καβείρια μυστήρια πριν και τον σχετικό αποκρυφισμό και μυστικισμό, κι άμα κάνεις κονέ και με κανέναν που μένει χρόνια εκεί αλλά δεν είναι ντόπιος, και σ' αρχίσει στις ιστορίες μεταξύ λαογραφίας και μύθου και πραγματικότητας, θα καταλάβεις γιατί μέρα μεσημέρι στον υπόσκαφο στίβο στον αρχαιολογικό χώρο, βρήκα μιά μεριά να κατουρήσω και αισθανόμουν μιά ανατριχίλα λες και με παρακολουθούσαν. Πώρωση σκέτη σε λέω!
Τώρα, αναφορικά με διαμονή, έχω χρόνια από την τελευταία φορά σου είπα. Προσωπικά πάντα επιλέγαμε ξενοδοχεία λίγο έξω από Καμαριώτισσα, έχουν χτιστεί αρκετά. Το δικό μου κριτήριο ήταν να είναι όσο γίνεται μικρά και να έχουν κλειστό πάρκιν. Έτσι κι αλλιώς για ένα ύπνο πας
Κι όσο για νυχτερινή ζωή...Κάτι μπαράκια παραλιακόθεν στην Καμαριώτισσα για κανα ποτάκι και κουβέντα τα βραδάκια με λαουντζιές (είχαμε κάτι φίλους εκεί και ήταν η μόνη ώρα να τους δούμε), και κοψιδοκαταστάσεις στην Χώρα :P (κατσίκι στις βέργες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ακουγεται ενδιαφερον. Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Εχει επισκεφτει κανεις την Σαμοθρακη?
Γνωριζετε γενικα τι παιζει εκει? Ειναι ησυχα και χυμα ή μαζευει κοσμο? :cool:

Μακρια για τα δικα μου γουστα .
Σαμοθρακη = Καμπινγκ
Καμπινγκ=Αηδια

Εχει πολλα μερη να επισκεφθεις οπως οι βαθρες,για να την γυρισεις ολη θελεις αμαξι, ησυχο νησι, λιγη εως καθολου νυχτερινη ζωη ,ενδιαφερον φαγητο.
Απλως εμενα δεν μ αρεσει καθολου αυτο το στυλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ακουγεται ενδιαφερον. Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες. :beer:

δεν μπορώ να ξέρω τα γούστα σου Ντον. Είναι φάση θεματικές διακοπές, ζευγάρια, φίλοι και βόλτες βόλτες βόλτες, γυρίζω και μυρίζω. Εντελώς νερόβραστη κατάσταση μέχρι μιά ηλικία. Την πρώτη φορά σκέψου, εισέπραξα την γκρίνια της αρκούδας στο καράβι από το έτερο ήμισυ μέχρι να πιάσουμε Καμαριώτισσα. Αλλά μετά...Βέβαια οι συνθήκες ήταν ειδικές, ζευγάρι φίλων που δούλευαν εκεί και μας έκαναν κονέ, αλλά και για τα επόμενα ταξίδια που για την παρέα μου είχαν επαγγελματικό χαρακτήρα. (Πτυχιακή μεταπτυχιακού για την διερεύνηση αυξημένου επιπολασμού ψυχιατρικών παθήσεων στο νησί, υγειονομικά υπάγεται στο νοσοκομείο αλεξανδρούπολης. Που σημαίνει πως δεν υπήρχε λεπτό που να μην έχεις τι να κάνεις). Οπότε μην σε πάρω και στο λαιμό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
ωχ ωχ "αυξημένου επιπολασμού ψυχιατρικών παθήσεων στο νησί" γραφεις και ανησυχω :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
ωχ ωχ "αυξημένου επιπολασμού ψυχιατρικών παθήσεων στο νησί" γραφεις και ανησυχω :laugh:

Ναι. Τελικά οι ιστορίες που είχα ακούσει στο πρώτο μου ταξίδι από άτομο στο κέντρο υγείας που ήταν χρόνια στο νησί, δεν ήταν όλες παραμύθι. Σε τι βαθμό, δεν μπορώ να ξέρω. Το τελικό δια ταύτα είναι πως αυτό το νησί μου έβγαλε μιά ίντριγκα που δεν την έχω βιώσει πουθενά αλλού. Ίσως μόνο, αλλά αρκετά λιγότερο, στην πολύ νότια ιταλία. Αλλά και πάλι στο λέω, όλα αυτά μην τα λάβεις υπ' όψη σου αν οι μύθοι, με την αμφισβητούμενη σχέση τους με την πραγματικότητα, δεν σε γοητεύουν
(κι όσο για την αυξημένη συχνότητα, κι όχι μόνο επιπολασμό αλλά και επίπτωση, αν έχεις κάποιο γνωστό από εκείνες τις περιοχές, θα σου το επιβεβαιώσει για τα δύο διάσημα μέρη εκεί, πομακοχώρια και Σαμοθράκη, κοινότητες πραγματικά άξιες μελέτης και στα όρια του απίστευτου για εμάς εν έτει 2018)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
αα τωρα με εχεις βαλει σε σκεψεις. Αφηνεις πολυ μυστηριο να αιωρειται. :wizard:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
αα τωρα με εχεις βαλει σε σκεψεις. Αφηνεις πολυ μυστηριο να αιωρειται. :wizard:

το έθεσες ακριβώς!!! Αλλά όχι δική μου υπαιτιότητι. Σε άλλους πάλι, μπορεί όλα αυτά να είναι απλά αδιάφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Μακρια για τα δικα μου γουστα .
Σαμοθρακη = Καμπινγκ
Καμπινγκ=Αηδια

Εχει πολλα μερη να επισκεφθεις οπως οι βαθρες,για να την γυρισεις ολη θελεις αμαξι, ησυχο νησι, λιγη εως καθολου νυχτερινη ζωη ,ενδιαφερον φαγητο.
Απλως εμενα δεν μ αρεσει καθολου αυτο το στυλ.

Ουτε εμενα!! :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Προτάσεις για νησί με όμορφες παραλίες και νυχτερινή ζωη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εχει επισκεφτει κανεις την Σαμοθρακη?
Γνωριζετε γενικα τι παιζει εκει? Ειναι ησυχα και χυμα ή μαζευει κοσμο? :cool:

Μακρια για τα δικα μου γουστα .
Σαμοθρακη = Καμπινγκ
Καμπινγκ=Αηδια

Εχει πολλα μερη να επισκεφθεις οπως οι βαθρες,για να την γυρισεις ολη θελεις αμαξι, ησυχο νησι, λιγη εως καθολου νυχτερινη ζωη ,ενδιαφερον φαγητο.
Απλως εμενα δεν μ αρεσει καθολου αυτο το στυλ.

Οντως Σαμοθρακη=Καμπινγκ
Γενικα λεει πολυ σαν νησι αν θες να εξερευνησεις πανω στα βουνα(χαχαχα οχι με αυτοκινητο εννοειται με τα ποδια),να δεις καταρρακτες κλπ
Αν και ειναι νησι που πρεπει να εχεις παρεα,ωστοσο μπορει να πετυχεις κανα γκρουπακι νορβηγοσουηδων (τους αρεσει η εξερευνηση στα <<αγρια>> μερη).Εγω συγκεκριμενα ειχα πετυχει εναν σουηδο και μια τουρκαλα στον καταρρακτη του φονια και γενικα ειχα παρεα,με αποτελεσμα να περασω πολυ ευχαριστα τις διακοπες μου
Ειναι ακριβως οπως τα λεει ο Lancelot με λιγα λογια.Ησυχο νησι με ελαχιστη εως καθολου νυχτερινη ζωη.Απο φαγητο δεν χρειαζεται να πω πολλα θα σου πω τι μου ειχε πει ο σουδος <<Too much κατσικι>> :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
ειχε πει ο σουηδος <<Too much κατσικι>> :rofl: :rofl:

Χμμμ, :laugh::laugh:, μάλλον θα πρόσεξε και εκείνος, ανεβαίνοντας το φαράγγι του φονιά και πριν την μεγάλη βάθρα, το συνοθύλευμα από κατσικοκόκκαλα στις κουφάλες από πλάτανους. Σφάξιμο-ψήσιμο-φάγωμα εν μιά νυκτί. Αν ακόμα τα αφήνουν να κυκλοφορούν ελεύθερα δλδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donatella

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Οντως Σαμοθρακη=Καμπινγκ
Γενικα λεει πολυ σαν νησι αν θες να εξερευνησεις πανω στα βουνα(χαχαχα οχι με αυτοκινητο εννοειται με τα ποδια),να δεις καταρρακτες κλπ
Αν και ειναι νησι που πρεπει να εχεις παρεα,ωστοσο μπορει να πετυχεις κανα γκρουπακι νορβηγοσουηδων (τους αρεσει η εξερευνηση στα <<αγρια>> μερη).Εγω συγκεκριμενα ειχα πετυχει εναν σουηδο και μια τουρκαλα στον καταρρακτη του φονια και γενικα ειχα παρεα,με αποτελεσμα να περασω πολυ ευχαριστα τις διακοπες μου
Ειναι ακριβως οπως τα λεει ο Lancelot με λιγα λογια.Ησυχο νησι με ελαχιστη εως καθολου νυχτερινη ζωη.Απο φαγητο δεν χρειαζεται να πω πολλα θα σου πω τι μου ειχε πει ο σουδος <<Too much κατσικι>> :rofl: :rofl:

<<Too much κατσικι>>:loltooth::loltooth::loltooth:
Παντως ετσι που τα περιγραφετε, αυτες οι διακοπες δεν ειναι του στυλ μου. Πολυ ησυχο νησι δηλαδη...:worry::worry::no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
<<Too much κατσικι>>:loltooth::loltooth::loltooth:
Παντως ετσι που τα περιγραφετε, αυτες οι διακοπες δεν ειναι του στυλ μου. Πολυ ησυχο νησι δηλαδη...:worry::worry::no:

φαινομενικά ναι. Σαν σενάριο του Στήφεν Κινγκ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Προτάσεις για νησί με όμορφες παραλίες και νυχτερινή ζωη;

Φετος πηγα Συρο και Παρο μετα τις πανελληνιες και μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα.Ειναι και τα 2 φοβερα και πανεμορφα νησια.
Αν θες λιγο βαβουρα και μερη για αραγμα αξιζει να πας Συρο.Σπιτι εννοειται οτι θα βρεις στην Ερμουπολη.Απο νυχτερινη ζωη εχει 5-6 καφε μπαρ ακριβως στο κεντρο του λιμανιου,οπου μαζευεται ολος ο κοσμος.Ωστοσο η Ερμουπολη ειναι μεγαλη και εχει πολλα μερη για αραγμα,οπως στο δημαρχειο ή στην ακρη του λιμανιου.
Περισσοτερες πληροφοριες στον παρακατω συνδεσμο https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4348382#post4348382 η Ερινυς τα εξηγει πολυ καλυτερα και πιο αναλυτικα
Τωρα για Παρο.Αν πας Ναουσα φιλε ολη μερα απ'το πρωι μεχρι το βραδυ νταμπα ντουμπα και οι μουσικες στο τερμα.Νυχτερινη ζωη; Ισως μια απο τις καλυτερες των νησιων που εχει η Ελλαδα.Αν εισαι τυπος που του αρεσουν τα κλαμπ ε δεν θα κακοπερασεις.Υπεροχο νησι,φοβερες παραλλιες,θαλασσες.Πανε παρα πολλοι νεοι οποτε το κλιμα μπορει να σου ειναι οικειο.
Σε περιπτωση που πας Παρο ενα σου λεω.Ελπιζω ενας απο την παρεα σου να οδηγει ή τουλαχιστον να εχει διπλωμα οδηγησης,διοτι αν περιμενεις απο τα κτελ σε βλεπω σαν τον Ντανο στο σερβαιβορ να κανεις καθε φορα τον σταυρο σου.Τα κτελ στην Παρο ειναι ο,τι χειροτερο και σου βγαζουν την πιστη.Μπορει να μην με πιστευεις αλλα οταν θα δεις να γεμιζει το κτελ καθιστος ή ορθιος θα καταλαβεις τι σου λεω

Χμμμ, :laugh::laugh:, μάλλον θα πρόσεξε και εκείνος, ανεβαίνοντας το φαράγγι του φονιά και πριν την μεγάλη βάθρα, το συνοθύλευμα από κατσικοκόκκαλα στις κουφάλες από πλάτανους. Σφάξιμο-ψήσιμο-φάγωμα εν μιά νυκτί. Αν ακόμα τα αφήνουν να κυκλοφορούν ελεύθερα δλδ

Χαχαχα κι ομως ετσι ειναι.Παντου κοκκαλα μεχρι και ψησταριες πανω στα βραχια,γιαιτ αραγε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Χαχαχα κι ομως ετσι ειναι.Παντου κοκκαλα μεχρι και ψησταριες πανω στα βραχια,γιαιτ αραγε; :P

Δεν ήξερα αν ισχύει ακόμα, τελευταίες φορές ήταν Νοέμβριος '13 και άνοιξη '14. Δυστυχώς κατάργησαν την Αρσινόη από Κεραμωτή, αν ανεβαίνεις με μηχανή από τα νότια δλδ. Αυτό από πέρσι νομίζω. Κι όσο για Σύρο- Ερμούπολη, πάλι δεν νομίζω να είναι του στυλ της Ντον. Πάρο δεν έχω πάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν ήξερα αν ισχύει ακόμα, τελευταίες φορές ήταν Νοέμβριος '13 και άνοιξη '14. Δυστυχώς κατάργησαν την Αρσινόη από Κεραμωτή, αν ανεβαίνεις με μηχανή από τα νότια δλδ. Αυτό από πέρσι νομίζω. Κι όσο για Σύρο- Ερμούπολη, πάλι δεν νομίζω να είναι του στυλ της Ντον. Πάρο δεν έχω πάει

Δεν εχω ιδεα.Βασικα δεν καταλαβα τι ακριβως θελει,οποτε δεν μπορω να βοηθησω και πολυ.Ικαρια εχεις παει ποτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα.Βασικα δεν καταλαβα τι ακριβως θελει,οποτε δεν μπορω να βοηθησω και πολυ.Ικαρια εχεις παει ποτε;

μάλλον θέλει πιο πολύ νταβαντούρι νομίζω. Τυχαίο που όλες οι 5ήμερες ή Ρόδο ή Κέρκυρα ή Κρήτη;
Ικαρία τώρα, όχι και πολύ το έχω μετανιώσει. Υπήρχε μια πρόσκληση από έναν αφάσιο ικαριώτη που συνταξιοδοτήθηκε από τα καράβια και άνοιξε μιά μικρή επιχείρηση με 2 καΐκια για τουρ στο νησί. Μεγάλη μλκία μου που δεν πήγα τελικά, σε αυτά τα νησιά περνάς καλά άμα πηγαίνεις μιλημένος από ντόπιους. Τέλος πάντων, στα υπ' όψιν. Εσύ έχεις πάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Προτάσεις για νησί με όμορφες παραλίες και νυχτερινή ζωη;

τι νυχτερινη ζωη θελεις ;
εντονη-ηπια ;

Ιος, Σκιαθος, Λευκαδα, Κως , Κερκυρα, Σκοπελος μερικες προτασεις μου.
Εγω κοιταζω το πρωτο εαν και δεν το κοβω να πηγαινω στο τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
μάλλον θέλει πιο πολύ νταβαντούρι νομίζω. Τυχαίο που όλες οι 5ήμερες ή Ρόδο ή Κέρκυρα ή Κρήτη;
Ικαρία τώρα, όχι και πολύ το έχω μετανιώσει. Υπήρχε μια πρόσκληση από έναν αφάσιο ικαριώτη που συνταξιοδοτήθηκε από τα καράβια και άνοιξε μιά μικρή επιχείρηση με 2 καΐκια για τουρ στο νησί. Μεγάλη μλκία μου που δεν πήγα τελικά, σε αυτά τα νησιά περνάς καλά άμα πηγαίνεις μιλημένος από ντόπιους. Τέλος πάντων, στα υπ' όψιν. Εσύ έχεις πάει;

Εχω παει σε αρκετα νησια αλλα η Ικαρια ειναι μακραν το καλυτερο νησι που εχω παει και να φανταστεις ημουν πιτσιρικας οταν πηγα.Αξιζει πολυ και εχει φοβερη ιστορια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top