Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μακάρι να το απολαύσεις! Προσωπικά είμαι μεταξύ Λήμνου, που δεν έχω πάει ποτέ, αν και από Σαμοθράκη ζήλευα να συνεχίσω με καράβι, αν είχαμε μέρες, αλλά δεν, και Λέσβου, όπου λένε πως πραγματικά τα βλέπεις όλα με τις διαδρομές στο νησί. Ή όπως είπε χαρακτηριστικά ένας συνάδελφος, στην Λέσβο ή θα ξανακολλήσεις με την δικιά σου ή θα γυρίσετε μαλλιοκούβαρα αχαχχαχαχαχχχ. Αλλά αυτός είχε πάρει μαζί ένα ιξ ελ αρ και σηκωνόταν από τα χαράματα και εξαφανιζόταν μόνος του :P Βέβαια από Μυτιλήνη λίγο τραυματικές εμπειρίες, αλλά μιά χαρά μπορείς να κλείσεις αλλού. Θα δούμε



είπαμε να πιάσουμε το μεσαίο πόδι (που δεν ξέρω κιόλας αν είναι από τα 3 το μακρυτερο :P ). Γιατί και από την άλλη μεριά έχει μιά Μονεμβασιά με ένα καστρέλλο που είναι οστεοπόρωση σκέτη, ωλλ σήζον

Και τα 2 νησια ειναι υπεροχα.Προσωπικα θα διαλεγα Λημνο,οχι γιατι το προτιμω απλα επειδη τελευταια γινονται καποια παραξενα πραγματα στην Λεσβο.Στην Λεσβο ενα πραγμα δεν μου αρεσε καθολου και δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις ειναι οτι οι κατοικοι στα χωρια σε κοιτανε με ενα βλεμμα λες και εισαι κανας τρομοκρατης.Καθε φορα ενιωθα αμηχανα οταν εκανα βολτα με τα ποδια
Δυστυχως στην Σαμοθρακη,ουτε εμενα δεν μου φτασαν οι μερες.Το μοναδικο μερος που μου ειχε μεινει να εξερευνησω ειναι η πισω μερια του νησιου που εχει κατι φαραγγια.Εκει πηγαινεις υποτιθεται μονο με πλοιο,αλλα ειχα βρει εναν αλλον δρομο για να πας με τα ποδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Και τα 2 νησια ειναι υπεροχα.Προσωπικα θα διαλεγα Λημνο,οχι γιατι το προτιμω απλα επειδη τελευταια γινονται καποια παραξενα πραγματα στην Λεσβο.Στην Λεσβο ενα πραγμα δεν μου αρεσε καθολου και δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις ειναι οτι οι κατοικοι στα χωρια σε κοιτανε με ενα βλεμμα λες και εισαι κανας τρομοκρατης.Καθε φορα ενιωθα αμηχανα οταν εκανα βολτα με τα ποδια

Αυτό που λες συμβαίνει σε όλα τα χωριά του κόσμου. Όταν έχεις συνηθίσει καθημερινά να βλέπεις τους ίδιους ανθρώπους, το να βλέπεις κάποιον καινούριο είναι σίγουρα κάτι που σού τραβάει την προσοχή. Επίσης είναι αλήθεια οτι ο κόσμος στη Λέσβο είναι σε επιφυλακή αλλά πρέπει να τους καταλάβουμε, η ζωή τους έχει αλλάξει για πάντα και είναι λογικό να είναι κάπως αγριεμένοι. Έχω ακούσει ιστορίες για μετανάστες που είχαν μπει με το έτσι θέλω σε σπίτια που ήταν κλειστά για το χειμώνα κι όταν οι ιδιοκτήτες τους πήγαιναν να μπουν μέσα και φώναζαν την αστυνομία, η αστυνομία τούς έλεγε οτι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Πάντως αν μείνεις μακριά από τη Μόρια, δεν έχεις πρόβλημα και ειδικά το καλοκαίρι με τόσους χιλιάδες τουρίστες. Εντάξει, μην κοιμηθείς τη νύχτα στην παραλία ξέρω γω και θά 'σαι οκ. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αυτό που λες συμβαίνει σε όλα τα χωριά του κόσμου. Όταν έχεις συνηθίσει καθημερινά να βλέπεις τους ίδιους ανθρώπους, το να βλέπεις κάποιον καινούριο είναι σίγουρα κάτι που σού τραβάει την προσοχή. Επίσης είναι αλήθεια οτι ο κόσμος στη Λέσβο είναι σε επιφυλακή αλλά πρέπει να τους καταλάβουμε, η ζωή τους έχει αλλάξει για πάντα και είναι λογικό να είναι κάπως αγριεμένοι. Έχω ακούσει ιστορίες για μετανάστες που είχαν μπει με το έτσι θέλω σε σπίτια που ήταν κλειστά για το χειμώνα κι όταν οι ιδιοκτήτες τους πήγαιναν να μπουν μέσα και φώναζαν την αστυνομία, η αστυνομία τούς έλεγε οτι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Πάντως αν μείνεις μακριά από τη Μόρια, δεν έχεις πρόβλημα και ειδικά το καλοκαίρι με τόσους χιλιάδες τουρίστες. Εντάξει, μην κοιμηθείς τη νύχτα στην παραλία ξέρω γω και θά 'σαι οκ. :thumbup:

Κοιταξε δεν διαφωνω.Αλλα αυτο που σου λεω ειναι κατι αλλιωτικο.Ειναι αλλιως να σε κοιταζει ο αλλος και να σε σκαναρει και αλλιως να σε κοιταζει με κακια(πανε 7 χρονια απο τοτε που πηγα).Προς θεου δεν εχω κατι με τους ιδιους τους ανθρωπους αλλα ετσι ενιωθα και δεν θυμαμαι να εχω ξανανιωσει αντιστοιχο,ενω εχω γυρισει παρα πολλα νησια του αιγαιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Κοιταξε δεν διαφωνω.Αλλα αυτο που σου λεω ειναι κατι αλλιωτικο.Ειναι αλλιως να σε κοιταζει ο αλλος και να σε σκαναρει και αλλιως να σε κοιταζει με κακια(πανε 7 χρονια απο τοτε που πηγα).Προς θεου δεν εχω κατι με τους ιδιους τους ανθρωπους αλλα ετσι ενιωθα και δεν θυμαμαι να εχω ξανανιωσει αντιστοιχο,ενω εχω γυρισει παρα πολλα νησια του αιγαιου

Η Λέσβος ήταν πάντα μη τουριστικό νησί και οι άνθρωποι είναι κάπως κλειστοί κι αφιλόξενοι με τους ξένους. Ειδικά με την εισροή όχι μόνο μεταναστών αλλά και χιλιάδων Τούρκων τουριστών κάθε καλοκαίρι ο κόσμος έχει γίνει πιο περίεργος. Μη δίνεις σημασία κι εσύ, κάνε τη βόλτα σου και μην τους κοιτάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Η Λέσβος ήταν πάντα μη τουριστικό νησί και οι άνθρωποι είναι κάπως κλειστοί κι αφιλόξενοι με τους ξένους. Ειδικά με την εισροή όχι μόνο μεταναστών αλλά και χιλιάδων Τούρκων τουριστών κάθε καλοκαίρι ο κόσμος έχει γίνει πιο περίεργος. Μη δίνεις σημασία κι εσύ, κάνε τη βόλτα σου και μην τους κοιτάς. :)

Εχ λιγο πολυ αυτο προσπαθουσα να κανω τοτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
το μακριά από ανατολική Λέσβο το έχω ακούσει και 'γω. Αλλά η δική μου απωθητική εμπειρία πριν 6-7 χρόνια ήταν άλλης φύσης. Αλλά μιλάμε μόνο για πσκ σε Μυτιλήνη καλεσμένοι σε γάμο. Που σε βλέπουν οι Μυτιληνιοί σαν το κορόιδο τον αθηναίο που είναι άσχετος από ψάρι και ήρθε να του τα πάρουμε. Βέβαια πως είναι στο υπόλοιπο νησί δεν ξέρω. Στον μαλάζουν στο φαγητό, στον μαλάζουν στο ξενοδοχείο, μέχρι και στα εισιτήρια άμα βιάζεσαι. (70 να πας, 200 να γυρίσεις!!! Έλεος δλδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Όταν πας σαν τουρίστας δε σε πολυνοιάζουν αυτά, κάνεις τη βόλτα σου, τις διακοπές σου και τέλος. Αν μένεις εκεί είναι το θέμα που όλοι ξέρουν τα πάντα για όλους, όλοι είναι κουμπάροι με όλους και δεν μπορείς ούτε να βήξεις που λέει ο λόγος αν δεν το μάθει το χωριό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Όταν πας σαν τουρίστας δε σε πολυνοιάζουν αυτά, κάνεις τη βόλτα σου, τις διακοπές σου και τέλος. Αν μένεις εκεί είναι το θέμα που όλοι ξέρουν τα πάντα για όλους, όλοι είναι κουμπάροι με όλους και δεν μπορείς ούτε να βήξεις που λέει ο λόγος αν δεν το μάθει το χωριό. :P

με επαρχιώτη μιλάς Χιμ. Που επιπλέον για 2μιση χρόνια γύριζε τα χωριά κι ερχόταν σε επαφή με τον κόσμο. Αλλά τέτοια αντιμετώπιση σαν το κορόιδο το πορτοφόλι μόνο στην πόλη της κέρκυρας έχω εισπράξει κι αυτό παραμονές δεκαπενταύγουστου, μετά του αη Σπυρίδωνα ίσιωσαν. Αλλά στην Μυτιλήνη μιλάμε για εντελώς εκτός σεζόν, τέλος Μάη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ναι τα ξέρω αυτά που λες. Σε βλέπουν όντως σαν πορτοφόλι. Καμιά φορά λέω, θα προτιμούσαν να πας στο μαγαζί τους και να τούς πεις, να πάρτε 50 ευρώ και να μην κάτσεις να φας ούτε να αγοράσεις τίποτα. Ισχύει αυτό που λες. Γι' αυτό είπα και στο πρώτο μου ποστ οτι πρέπει να απαιτείς για να πάρεις κάποια πράγματα εκεί. Αλλά αν δεν αφήσεις αυτά να σού χαλάσουν τη διάθεση, τα μέρη είναι άξια επίσκεψης. :)
Α και σώζεσαι αν πας εκεί με κάποιον ντόπιο. Τους δικούς τους τους περιποιούνται τα μάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μη μου προτείνεται Ιόνιο, το έχω γυρίσει όλο, εκτός αυτού μια αδυναμία στις κυκλάδες όσο να ναι υπάρχει!<3

Ευχαριστώ:thanku:

Σίφνο ναι! Με τα 1000!! Ιδίως περιοχή Κάστρου. Αλλά καλά είναι να το έχεις οργανώσει σχετικά νωρίς. Και επίσης Αμοργό, Αιγιάλη, δες το λίγο. Από Μάρτη σκάνε κάτι πακέτα με εξαιρετικό vfm. Σέριφο δεν έχω πάει.
(για κούρεμα στους Αντίπαξους έχεις πάει;;;;; :loltooth::loltooth: )
Ναι τα ξέρω αυτά που λες. Σε βλέπουν όντως σαν πορτοφόλι. Καμιά φορά λέω, θα προτιμούσαν να πας στο μαγαζί τους και να τούς πεις, να πάρτε 50 ευρώ και να μην κάτσεις να φας ούτε να αγοράσεις τίποτα. Ισχύει αυτό που λες. Γι' αυτό είπα και στο πρώτο μου ποστ οτι πρέπει να απαιτείς για να πάρεις κάποια πράγματα εκεί. Αλλά αν δεν αφήσεις αυτά να σού χαλάσουν τη διάθεση, τα μέρη είναι άξια επίσκεψης. :)
Α και σώζεσαι αν πας εκεί με κάποιον ντόπιο. Τους δικούς τους τους περιποιούνται τα μάλα!

Ντόπιος ήταν ο γαμπρός μόνο. Άλλο αν εμείς πληρώσαμε την νύφη τελικά :P. Τέλος πάντων, έχω ακούσει τόσα άλλα καλά για το υπόλοιπο νησί που αξίζει μιά ευκαιρία. Ελπίζοντας πως θέμα ασφάλειας δεν θα υπάρχει. Επίσης, αν ξέρεις, φαστ φέρρυσ παίζει ΝΕΛ μόνο; Αεροπορικά αποκλείεται λόγω μηχανής. Η Χελλένικ έχει μόνο γαλατάδες απ' όσο είδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Λούτσα είναι μαγευτική το καλοκαίρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η Λούτσα είναι μαγευτική το καλοκαίρι

Κόντεψα να πνιγώ! :loltooth:

Επίσης, αν ξέρεις, φαστ φέρρυσ παίζει ΝΕΛ μόνο; Αεροπορικά αποκλείεται λόγω μηχανής. Η Χελλένικ έχει μόνο γαλατάδες απ' όσο είδα

Blue Star και Hellenic. Η Νελ δεν πάει πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Blue Star και Hellenic. Η Νελ δεν πάει πια.

πάμε πάλι. Η hellenic για λέσβο δείχνει γαλατάδες μόνο και όχι φαστ φέρρυσ
https://hellenicseaways.gr/routes/index/kyklades-b-a-aigaio
Η ΝΕΛ φαλίρισε οριστικά το 2018; Τόσα χρόνια όλο χρεοκοπούσε και όλο συνέχιζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
πάμε πάλι. Η hellenic για λέσβο δείχνει γαλατάδες μόνο και όχι φαστ φέρρυσ
https://hellenicseaways.gr/routes/index/kyklades-b-a-aigaio
Η ΝΕΛ φαλίρισε οριστικά το 2018; Τόσα χρόνια όλο χρεοκοπούσε και όλο συνέχιζε.

Δεν ξέρω τι είναι οι γαλατάδες. Αν εννοείς γρήγορο πλοίο, όλα την ίδια ώρα κάνουν. 10-12 ώρες, εκεί μέσα. Δεν έχω υπόψη μου κανένα να κάνει κάτω από 10 ώρες.
Δεν ξέρω τι έκανε η Νελ πάντως Μυτιλήνη δεν πάει εδώ και χρόνια.
Επίσης μπορείς να πας αεροπορικά και να στείλεις τη μηχανή με το καράβι και να πας στο λιμάνι όταν φτάσει να την πάρεις. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι είναι οι γαλατάδες. Αν εννοείς γρήγορο πλοίο, όλα την ίδια ώρα κάνουν. 10-12 ώρες, εκεί μέσα. Δεν έχω υπόψη μου κανένα να κάνει κάτω από 10 ώρες.
Δεν ξέρω τι έκανε η Νελ πάντως Μυτιλήνη δεν πάει εδώ και χρόνια.
Επίσης μπορείς να πας αεροπορικά και να στείλεις τη μηχανή με το καράβι και να πας στο λιμάνι όταν φτάσει να την πάρεις. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

gaλατάδες είναι τα συμβατικά που πιάνουν 100 λιμάνια μέχρι να φτάσεις. Τους κάνει σινιάλο ψαρόβαρκα και σταματάνε. Οπότε τους ξεχνάμε.
Η ΝΕΛ στα δρομολόγιά της μέχρι τέλος 17, έδειχνε δρομολόγια για Μυτιλήνη με τους κεντέρηδες. Αλλά μετά είδα πως Φεβρουάριο 2018, μάλλον το έκλεισε οριστικά το μαγαζάκι του τρόμου.
Αυτό με την μηχανή ασυνόδευτη, απλά δεν παίζει. Αν περιμένω από τους κορλεόνε των καραβιών να την δέσουν και να την ασφαλίσουν, άστο καλύτερα. Πικρή εμπειρία έχω, μόνο για χρέπια θα το έκανα. Κι ούτε θα είμαι με την ψυχή στο στόμα για τον συντονισμό, να έχω φτάσει νωρίτερα εννοώ. Οπότε Μπλου σταρ. Αλλά είναι πολύ νωρίς για διαθεσιμότητα. Και όντως θέλει 11-12 ώρες με 3 ενδιάμεσα λιμάνια. Βέβαια μιλάμε για το μπλου σταρ 1, αρχαίο πνεύμα αθάνατο αγνέ πατέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Πού είχες δει δρομολόγια της ΝΕΛ για Μυτιλήνη; Έχω χρόνια να δω. Μήπως είχε ξωμεινει στο σάιτ της;
Τους κάνει σινιάλο ψαρόβαρκα λέει χαχαχα :P
Αν σού αρέσει ή πολυκοσμία πήγαινε δεκαπενταύγουστο, έχουν πανηγύρια και διάφορες παρελάσεις με τα άλογα και λοιπές βλακείες.... ε έθιμα ήθελα να πω. :)
Να πάρεις μια διπλή εξωτερική καμπίνα, περνάνε μια χαρά οι 11 ώρες. Λίγο να δεις γύρω σου, λίγο να πιεις ένα ποτό, καλοκαίρι θα είναι, θα περάσεις ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Πού είχες δει δρομολόγια της ΝΕΛ για Μυτιλήνη; Έχω χρόνια να δω. Μήπως είχε ξωμεινει στο σάιτ της;
Τους κάνει σινιάλο ψαρόβαρκα λέει χαχαχα :P
Αν σού αρέσει ή πολυκοσμία πήγαινε δεκαπενταύγουστο, έχουν πανηγύρια και διάφορες παρελάσεις με τα άλογα και λοιπές βλακείες.... ε έθιμα ήθελα να πω. :)
Να πάρεις μια διπλή εξωτερική καμπίνα, περνάνε μια χαρά οι 11 ώρες. Λίγο να δεις γύρω σου, λίγο να πιεις ένα ποτό, καλοκαίρι θα είναι, θα περάσεις ωραία.

κάνε μιά αναζήτηση στον γούγλη, εκεί τα είδα. Αλλά εντελώς ακαδημαϊκά ακόμα, πολύ νωρίς. Με την κακοδιαχείριση που είχε πάντα η ΝΕΛ, καθόλου απίθανο αυτό που λες :loltooth::loltooth::loltooth:, να θυμούνται τις δόξες τις παρελθοντικές.
Αύγουστος για διακοπές δεν παίζει εδώ και πολλά χρόνια και για πολλούς λόγους. Σπαστές μόνο, καμιά 10ριά μέρες μέχρι 20 Ιουλίου επιστροφή το αργότερο και άλλο ένα 10ήμερο Σεπτέμβρη. Αυτό είναι δεδομένο.
Μήπως να κλείναμε και σουίτα; Χιμ τι λες; Εξωτερική μεν, αλλά μιά χαρά και η 4κλινη, αυτά παίζουν μόνο τον 1ο χρόνο :loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Οι τετρακλινες είναι μόνο για γυναίκες ή μόνο για άντρες και εγώ έλεγα αν είσαι με το έτερον ήμισυ να πάρεις δίκλινη. Άσε που οι διαφορές τιμών δεν είναι τρομερές. Ας πούμε η τετρακλινη κάνει 72 €… η δίκλινη κάνει 76 €. Ακριβώς για να πει κάποιος, δε γ... θα πάρω τη δίκλινη.
Να ξέρεις ότι το νερό είναι κρύο. Δεν ξέρω πόσο αντέχετε την κρύα θάλασσα αλλά ειδικά τον Ιούλιο θα είναι μπουζι που λένε κι οι γείτονες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Οι τετρακλινες είναι μόνο για γυναίκες ή μόνο για άντρες και εγώ έλεγα αν είσαι με το έτερον ήμισυ να πάρεις δίκλινη. Άσε που οι διαφορές τιμών δεν είναι τρομερές. Ας πούμε η τετρακλινη κάνει 72 €… η δίκλινη κάνει 76 €. Ακριβώς για να πει κάποιος, δε γ... θα πάρω τη δίκλινη.
Να ξέρεις ότι το νερό είναι κρύο. Δεν ξέρω πόσο αντέχετε την κρύα θάλασσα αλλά ειδικά τον Ιούλιο θα είναι μπουζι που λένε κι οι γείτονες.

πάτρα-ιταλία στις τετράκλινες στα σούπερ φαστ, κανονίζει το πρακτορείο να μπαίνουν 2 ζευγάρια. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σ΄αυτό. Πάει το 1 ζευγάρι πχ στην τραπεζαρία και κάνει το άλλο μπάνιο και τα σχετικά, και τούμπαλιν. Οι άντρες κάτω, οι γυναίκες πάνω, όλα κομπλέ. Για τις γραμμές Μυτιλήνης βέβαια δεν ξέρω αν το κανονίζει αυτό ο πράκτορας. Αλλά θα το δω μιά και το λες.
Κι όσο για τα κρύα νερά, άμα σου φαίνονται οκ τα νερά στην δυτική Κέρκυρα ή στην νότια Σαμοθράκη, με τα ρεύματα, κανένα πρόβλημα. Στην τελική στην θάλασσα μπαίνουμε για να κολυμπήσουμε και να ανεβάσουμε θ, όχι για να αγναντεύουμε ρομαντικά τους ορίζοντες ακίνητοι σαν τις σκτούλες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ε όχι και να κοιμηθώ στην ίδια καμπίνα με έναν ξένο άντρα ρε συ, είπαμε. Εδώ με 3 ξένες γυναίκες όταν είμαι και νιώθω άβολα όσο νά 'ναι. Δεν αξίζει για τόσο μικρή διαφορά.
Δεν έχω πάει στα μέρη που λες αλλά είναι ένα μαρτύριο την ώρα που μπαίνεις να σφίγγεις τα δόντια για να αντέξεις το κρύο νερό. Μετα οκ συνηθίζεις. Μέχρι να μπω όμως, Πέτρα και Παναγιούδα φίλε μου μου έβγαινε η ψυχή.
Και να μην πω για την περίεργη αίσθηση ότι απέναντι βλέπεις την Τουρκία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top