Προτάσεις για να περνάμε ευχάριστα κι εποικοδομητικά τον χρόνο μας

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Και μόνο το γεγονός ότι αναφέρεις μόνιμα τη λέξη "βαριέμαι" λέει πολλά. Μου δείχνεις μία άρνηση γενική και μία αίσθηση ότι γενικότερα βαριέσαι.Είσαι μόλις 17... δεν βρίσκω λόγο για να βαριέσαι. Πιο πάνω αναφέραμε ένα σωρό ιδέες αναφορικά με τον ελεύθερο χρόνο. Μπορείς να ασχοληθείς με το σώμα σου και τον αθλητισμό ή τον χωρό, να διαβάσεις βιβλία, να δεις ταινίες, να ασχοληθείς με μουσική, με εθελοντισμό... μη μένεις στο ότι βαριέσαι. Βαριόμαστε τα πάντα μέχρι να τα δούμε από "μέσα". Απλά κλείσε το χαζοκούτι, όπως λες και βγες! :)

Και βιβλία διαβάζω, και ταινίες βλέπω και από όλα. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Το πρόβλημα είναι πως δεν βρίσκω την όρεξη για αυτά.

Β λυκείου είμαι, δεν χρειάζεται. Του χρόνου.. Προς το παρόν αδιαφορώ, δεν βρίσκω κάποιο κίνητρο ώστε να το κάνω. ΛΑΛΑΛΑ :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γιατί δεν δοκιμάζεις να ξεκινήσεις κάτι με τις φίλες σου; Οτιδήποτε και να είναι θα είναι πολύ πιο ευχάριστο αν έχεις παρέα. Οι φίλες σου με τι ασχολούνται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δοκίμασε ένα άθλημα, μια ομαδική δραστηριότητα και μετά θα δεις πόσο εύκολα ξεκολλάς από το pc...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Γιατί δεν δοκιμάζεις να ξεκινήσεις κάτι με τις φίλες σου; Οτιδήποτε και να είναι θα είναι πολύ πιο ευχάριστο αν έχεις παρέα. Οι φίλες σου με τι ασχολούνται;

Με τίποτα το συγκεκριμένο. Μόνη πιστεύω θα ναι καλύτερα και πιο εύκολα εφόσον την μια δεν θα μπορούν και την άλλη θα πονάει ο κώλος τους ξέρω γω. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Εγώ πάλι, έχω το εξής πρόβλημα: Θέλω να κάνω ένα σωρόόόόό πράγματα, και στο τέλος δεν τα προλαβαίνω...

Οπότε πρέπει να διαλέξω μερικά από αυτά...:(
Λοιπόν, σας λέω το στάνταρ πρόγραμμα μου για να με βοηθήσετε στην επιλογή !

Πρωί = Σχολή. 9 με 2 συνήθως (κατά μέσο όρο) είμαι εκεί.Βάλτε και κανένα μιαμισάωρο που τρώω (κυριολεκτικά και μεταφορικά :D ) στην εστία όταν βαριέμαι να μαγειρέψω ή δεν προλαβαίνω, πάει 3:00-3:30 μμ. Μέχρι να πάω σπίτι με το λεωφορείο θέλω κανένα 20λεπτο. Συνεπώς 4 η ώρα είμαι σπίτι μου. Μετά θα κοιμηθώ καμιά ώρα και μετά θα διαβάσω κανένα μιαμισάωρο (αν δεν το έχω κάνει νωρίτερα στη βιβλιοθήκη της σχολής).
Ε, μετά ξεκινάνε τα διλήμματα.:P...
Γυμναστήριο (είναι και 50 μέτρα από το σπίτι μου); Μπάσκετ στο κλειστό του γυμναστηρίου της σχολής; Λογοτεχνία; Βόλτα; Κιθάρα; ( έχω βάλει στο μάτι μία Taylor ακουστική- η κλασσική με κούρασε ολίγον τι) , Κολύμβηση (ένα από τα μεγάλα μου πάθη) στο κλειστό της Πάτρας,... ;;;
Για να μην αναφέρω ότι θέλω να ξεκινήσω Ισπανικά, τέννις και latin χορούς. Α! Και να ασχοληθώ και με τη φωτογραφία πιο σοβαρά.(Σκάκι έκανα μικρότερη, το έχω ήδη αποκλείσει).
Και εννοείται θα ήθελα να μου έμενε ελεύθερο και κανένα 45λεπτο τη μέρα να παίζω λίγο Pro14 online master league. Αν όχι κάθε μέρα , 3 φορές την εβδομάδα έτσι για χαλάρωση.

Εσείς στη θέση μου, τι θα διαλέγατε; Πως θα διαμορφώνατε το πρόγραμμά σας; Ξέρω ότι όλα δεν μπορώ να τα κάνω. Ένα φεγγάρι στο γυμνάσιο θυμάμαι, έκανα πολλά πράγματα από αυτά μαζί αλλά η αλήθεια είναι ότι και να θες δεν προλαβαίνεις ή δεν αντέχεις για πολύ...:/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ αυτές τις μέρες περνάω τις περισσότερες ώρες μου μπροστά από το χαζοκούτι ονόματι υπολογιστή. Αυτό κάθε άλλο παρά εποικοδομητικό δεν είναι. Με τι θα μπορούσα να ασχοληθώ έτσι ώστε να μην συνεχίσω αυτή την κατάσταση και να αλλάξω και λίγο την διάθεση μου. Γιατί το μόνο που κάνω είναι να βαριέμαι και να μην έχω όρεξη να κάνω το οτιδήποτε. Μόνο βαριέμαι, βαριέμαι και..βαριέμαι. :confused:
Κάνε κάποιο άθλημα.
Κάθεσαι μπλα μπλα διαβάζεις μπλα μπλα βλέπεις ταινίες μπλα μπλα.
Το ότι βαριέσαι τόσο ίσως φταίει που τα κάνεις κι όλα μόνη σου. Ή βρες παρέα σε αυτά ή βγες έξω να πάρεις τον αέρα σου.
Αφού είσαι 17 και μετα συγχωρήσεως κωλοβαράς ασχολήσου και με κάτι εθελοντικό, δε βλάπτει. Πήγαινε για τα ψώνια των παππούδων της γειτονιάς 1 φορά τη βδομάδα.
Εσύ ξέρεις τι θα σε εξιτάρει/ταρακουνήσει. Μη ρωτάς άλλους.

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ξεκινήσεις κάτι με τις φίλες σου; Οτιδήποτε και να είναι θα είναι πολύ πιο ευχάριστο αν έχεις παρέα. Οι φίλες σου με τι ασχολούνται;
με κανά αγοράκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Με τίποτα το συγκεκριμένο. Μόνη πιστεύω θα ναι καλύτερα και πιο εύκολα εφόσον την μια δεν θα μπορούν και την άλλη θα πονάει ο κώλος τους ξέρω γω. :loltooth:
Σκέψου με τι θα ήθελες να ασχοληθείς πολύ... αποκλείεται να μην σκεφτείς κάτι!!!:D

Εγώ πάλι, έχω το εξής πρόβλημα: Θέλω να κάνω ένα σωρόόόόό πράγματα, και στο τέλος δεν τα προλαβαίνω...

Οπότε πρέπει να διαλέξω μερικά από αυτά...:(
Λοιπόν, σας λέω το στάνταρ πρόγραμμα μου για να με βοηθήσετε στην επιλογή !

Πρωί = Σχολή. 9 με 2 συνήθως (κατά μέσο όρο) είμαι εκεί.Βάλτε και κανένα μιαμισάωρο που τρώω (κυριολεκτικά και μεταφορικά :D ) στην εστία όταν βαριέμαι να μαγειρέψω ή δεν προλαβαίνω, πάει 3:00-3:30 μμ. Μέχρι να πάω σπίτι με το λεωφορείο θέλω κανένα 20λεπτο. Συνεπώς 4 η ώρα είμαι σπίτι μου. Μετά θα κοιμηθώ καμιά ώρα και μετά θα διαβάσω κανένα μιαμισάωρο (αν δεν το έχω κάνει νωρίτερα στη βιβλιοθήκη της σχολής).
Ε, μετά ξεκινάνε τα διλήμματα.:P...
Γυμναστήριο (είναι και 50 μέτρα από το σπίτι μου); Μπάσκετ στο κλειστό του γυμναστηρίου της σχολής; Λογοτεχνία; Βόλτα; Κιθάρα; ( έχω βάλει στο μάτι μία Taylor ακουστική- η κλασσική με κούρασε ολίγον τι) , Κολύμβηση (ένα από τα μεγάλα μου πάθη) στο κλειστό της Πάτρας,... ;;;
Για να μην αναφέρω ότι θέλω να ξεκινήσω Ισπανικά, τέννις και latin χορούς. Α! Και να ασχοληθώ και με τη φωτογραφία πιο σοβαρά.(Σκάκι έκανα μικρότερη, το έχω ήδη αποκλείσει).
Και εννοείται θα ήθελα να μου έμενε ελεύθερο και κανένα 45λεπτο τη μέρα να παίζω λίγο Pro14 online master league. Αν όχι κάθε μέρα , 3 φορές την εβδομάδα έτσι για χαλάρωση.

Εσείς στη θέση μου, τι θα διαλέγατε; Πως θα διαμορφώνατε το πρόγραμμά σας; Ξέρω ότι όλα δεν μπορώ να τα κάνω. Ένα φεγγάρι στο γυμνάσιο θυμάμαι, έκανα πολλά πράγματα από αυτά μαζί αλλά η αλήθεια είναι ότι και να θες δεν προλαβαίνεις ή δεν αντέχεις για πολύ...:/:

Περιττό να πω ότι κατάλαβα ότι είσαι φοιτήτρια στη Πάτρα από την αρχή της περιγραφής σου....χαχααχχαχα! Μόλις διάβασα πόση ώρα χρειάζεσαι για να πας και να γυρίσεις θυμήθηκα τα δικά μου! Εγώ ψηφίζω κολύμβηση... την αγαπώ κι εγώ και θεωρώ ότι περισσότερο θα δουλέψεις εκεί παρά στο γυμναστήριο. Και θα πω ναι, επίσης, στη Taylor... και το πανεπιστήμιο έχει club φωτογραφίας, αν δεν κάνω λάθος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλά τα λέτε εσείς, άντε τώρα να ασχοληθώ κιόλας και να μην μείνω στα λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εσύ τι προτιμάς; Κάτι που θα γίνεται στο σπίτι ή κάτι που θα σε βγάζει έξω από αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γυμναστικη,δε νομιζω πως υπαρχει καλυτερος τροπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εγώ πάλι, έχω το εξής πρόβλημα: Θέλω να κάνω ένα σωρόόόόό πράγματα, και στο τέλος δεν τα προλαβαίνω...

Οπότε πρέπει να διαλέξω μερικά από αυτά...:(
Λοιπόν, σας λέω το στάνταρ πρόγραμμα μου για να με βοηθήσετε στην επιλογή !

Πρωί = Σχολή. 9 με 2 συνήθως (κατά μέσο όρο) είμαι εκεί.Βάλτε και κανένα μιαμισάωρο που τρώω (κυριολεκτικά και μεταφορικά :D ) στην εστία όταν βαριέμαι να μαγειρέψω ή δεν προλαβαίνω, πάει 3:00-3:30 μμ. Μέχρι να πάω σπίτι με το λεωφορείο θέλω κανένα 20λεπτο. Συνεπώς 4 η ώρα είμαι σπίτι μου. Μετά θα κοιμηθώ καμιά ώρα και μετά θα διαβάσω κανένα μιαμισάωρο (αν δεν το έχω κάνει νωρίτερα στη βιβλιοθήκη της σχολής).
Ε, μετά ξεκινάνε τα διλήμματα.:P...
Γυμναστήριο (είναι και 50 μέτρα από το σπίτι μου); Μπάσκετ στο κλειστό του γυμναστηρίου της σχολής; Λογοτεχνία; Βόλτα; Κιθάρα; ( έχω βάλει στο μάτι μία Taylor ακουστική- η κλασσική με κούρασε ολίγον τι) , Κολύμβηση (ένα από τα μεγάλα μου πάθη) στο κλειστό της Πάτρας,... ;;;
Για να μην αναφέρω ότι θέλω να ξεκινήσω Ισπανικά, τέννις και latin χορούς. Α! Και να ασχοληθώ και με τη φωτογραφία πιο σοβαρά.(Σκάκι έκανα μικρότερη, το έχω ήδη αποκλείσει).
Και εννοείται θα ήθελα να μου έμενε ελεύθερο και κανένα 45λεπτο τη μέρα να παίζω λίγο Pro14 online master league. Αν όχι κάθε μέρα , 3 φορές την εβδομάδα έτσι για χαλάρωση.

Εσείς στη θέση μου, τι θα διαλέγατε; Πως θα διαμορφώνατε το πρόγραμμά σας; Ξέρω ότι όλα δεν μπορώ να τα κάνω. Ένα φεγγάρι στο γυμνάσιο θυμάμαι, έκανα πολλά πράγματα από αυτά μαζί αλλά η αλήθεια είναι ότι και να θες δεν προλαβαίνεις ή δεν αντέχεις για πολύ...:/:

Αυτοί με τα πολλά θέλω είναι πολλές φορές αυτοί που δεν ξεκινάνε τπτ λόγω υποτίθεται διλημμάτων και δεν ξέρω και δεν μου κάνει. Στο λέω και σαν παθούσα.
Αποφάσισε κάτι πες θα το κάνω και κάντο. Δε σε αρέσει το σταματάς και πας σε άλλο.
Το πρόγραμμά μας διαμορφώνεται όταν το ζούμε κι όχι όταν το σχεδιάζουμε. Τα σχέδια πλησιάζουν την ονειροπόληση και η ονειροπόληση την μη πραγματοποίηση.
Ξεκίνα με τα πάθη σου που λες. Εγώ Ισπανικά και μπάσκετ θα κανα από αυτά.
Και, ήρεμα, αναφέρεις πολλά ''αποπνικτικά'' πράγματα λες και είσαι υποχρεωμένη να κάνεις κάποια από αυτά μόνο και μόνο γιατί έτσι ''επιβάλλουν'' τα χρόνια που διανύεις.
Ότι κάνεις αν το κάνεις κάντο γιατί σε ευχαριστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εσύ τι προτιμάς; Κάτι που θα γίνεται στο σπίτι ή κάτι που θα σε βγάζει έξω από αυτό;

Εννοείται κάτι που θα με βγάζει έξω, αφού κάθε μέρα σχολείο-σπίτι είμαι, καλά ήταν, δεν νομίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Well, μπορείς να γραφτείς σε καμιά σχολή χορού/γυμναστικής κλπ ή να ενταχθείς σε καμιά ομάδα εθελοντικών δράσεων. Επίσης μπορείς να μάθεις και πατίνια, έτσι και την βόλτα σου θα κάνεις και το σώμα σου θα ασκείς, δύο σε ένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Well, μπορείς να γραφτείς σε καμιά σχολή χορού/γυμναστικής κλπ ή να ενταχθείς σε καμιά ομάδα εθελοντικών δράσεων. Επίσης μπορείς να μάθεις και πατίνια, έτσι και την βόλτα σου θα κάνεις και το σώμα σου θα ασκείς, δύο σε ένα!

Είμαι ήδη γραμμένη στο γυμναστήριο, αλλά το έχω ολίγον γραμμένο και αυτό. Είχα πάρει κάτι ρόλερς πριν καιρό, ακόμα τα έχω, βέβαια δεν έχω αξιωθεί να τα μάθω. Γενικά είναι καλή ιδέα τα πατίνια. Όπως και το skate θα ήταν ωραίο αλλά δεν υπάρχει εδώ κατάλληλος χώρος για να μάθω. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πού είναι το "εδώ"? Παντού υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Περιττό να πω ότι κατάλαβα ότι είσαι φοιτήτρια στη Πάτρα από την αρχή της περιγραφής σου....χαχααχχαχα! Μόλις διάβασα πόση ώρα χρειάζεσαι για να πας και να γυρίσεις θυμήθηκα τα δικά μου! Εγώ ψηφίζω κολύμβηση... την αγαπώ κι εγώ και θεωρώ ότι περισσότερο θα δουλέψεις εκεί παρά στο γυμναστήριο. Και θα πω ναι, επίσης, στη Taylor... και το πανεπιστήμιο έχει club φωτογραφίας, αν δεν κάνω λάθος!;)

Ναι :) Πάτρα σπουδάζω! Κολύμβηση έκανα 6 χρόνια μέχρι τη β λυκείου. Μετά λόγω φόρτου... διαβάσματος τα παράτησα. Είχα πάθει και ολική ρήξη μορίων στον αστράγαλο του αριστερού ποδιού στο βόλλευ στο σχολείο τότε, και να και η αφορμή. Όσον αφορά το γυμναστήριο ήταν η δοκιμή μου μετά την κολύμβηση και μέχρι τις Πανελλαδικές. Δεν μπορώ να πω, μου άρεσε, αλλά ... κολύμβηση δεν ήταν! Το θέμα μου όμως είναι ότι ντρέπομαι να ξαναρχίσω κολύμβηση :redface: ... Τη δεύτερη χρονιά που έδωσα Πανελλαδικές δεν έκανα τίποτα άλλο πέραν του να διαβάζω. Όμως το σώμα μου είχε συνηθίσει σε άλλους ρυθμούς και η καθιστική ζωή μου έκανε δώρο 9 κιλά (!) (Από 52 πήγα 61 ) . Τώρα έχω χάσει κάποια από αυτά, αλλά δεν είμαι και στη φυσική κατάσταση που ήμουν πριν 3 χρόνια. Έχω και ανασφάλειες σαν παιδί και εγώ που να μην είχα...:/: Το ξέρω λάθος μου, αλλά η σκέψη και μόνο είναι τροχοπέδη για μένα.
Για την Taylor μαζεύω χρήματα ακόμα.:D
Όσο για τη φωτογραφία, έχεις δίκιο, θα το ψάξω στο πανεπιστήμιο!

Αυτοί με τα πολλά θέλω είναι πολλές φορές αυτοί που δεν ξεκινάνε τπτ λόγω υποτίθεται διλημμάτων και δεν ξέρω και δεν μου κάνει. Στο λέω και σαν παθούσα.
Αποφάσισε κάτι πες θα το κάνω και κάντο. Δε σε αρέσει το σταματάς και πας σε άλλο.
Το πρόγραμμά μας διαμορφώνεται όταν το ζούμε κι όχι όταν το σχεδιάζουμε. Τα σχέδια πλησιάζουν την ονειροπόληση και η ονειροπόληση την μη πραγματοποίηση.
Ξεκίνα με τα πάθη σου που λες. Εγώ Ισπανικά και μπάσκετ θα κανα από αυτά.
Και, ήρεμα, αναφέρεις πολλά ''αποπνικτικά'' πράγματα λες και είσαι υποχρεωμένη να κάνεις κάποια από αυτά μόνο και μόνο γιατί έτσι ''επιβάλλουν'' τα χρόνια που διανύεις.
Ότι κάνεις αν το κάνεις κάντο γιατί σε ευχαριστεί.

Θετική ψήφος γιατί μίλησες σαν τον Μπαμπά μου! Εκείνος μου λέει να κάνω ότι με ευχαριστεί και να μην το πολυκέφτομαι.:)
Βασικά από πάντα(αν εξαιρέσεις την περίοδο των Πανελλαδικών) ασχολούμουν με διάφορα πράγματα ταυτόχρονα. Απλά στην πορεία δεν προλάβαινα και επειδή συνήθως μου άρεσαν όλα όσα έκανα, δεν ήξερα που να κατασταλάξω και τι να απορρίψω. Και γι αυτό και τα διλήμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Έτσι είμαστε εμείς οι μπαμπάδες (στρίβει το μουστάκι της).
Όλα δεν γίνονται. Ακόμη και το 1 είναι αρκετό οπότε ξεκίνα κάτι έστω και απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Έτσι είμαστε εμείς οι μπαμπάδες (στρίβει το μουστάκι της).
Όλα δεν γίνονται. Ακόμη και το 1 είναι αρκετό οπότε ξεκίνα κάτι έστω και απλό.

Ήδη πάω γυμναστήριο και παίζω κιθάρα. Απλά θέλω να κάνω και άλλα πράγματα. Όταν δεν κάνω κάτι όλη τη μέρα, μετά (λανθασμένα το ξέρω) έχω τύψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ναι :) Πάτρα σπουδάζω! Κολύμβηση έκανα 6 χρόνια μέχρι τη β λυκείου. Μετά λόγω φόρτου... διαβάσματος τα παράτησα. Είχα πάθει και ολική ρήξη μορίων στον αστράγαλο του αριστερού ποδιού στο βόλλευ στο σχολείο τότε, και να και η αφορμή. Όσον αφορά το γυμναστήριο ήταν η δοκιμή μου μετά την κολύμβηση και μέχρι τις Πανελλαδικές. Δεν μπορώ να πω, μου άρεσε, αλλά ... κολύμβηση δεν ήταν! Το θέμα μου όμως είναι ότι ντρέπομαι να ξαναρχίσω κολύμβηση :redface: ... Τη δεύτερη χρονιά που έδωσα Πανελλαδικές δεν έκανα τίποτα άλλο πέραν του να διαβάζω. Όμως το σώμα μου είχε συνηθίσει σε άλλους ρυθμούς και η καθιστική ζωή μου έκανε δώρο 9 κιλά (!) (Από 52 πήγα 61 ) . Τώρα έχω χάσει κάποια από αυτά, αλλά δεν είμαι και στη φυσική κατάσταση που ήμουν πριν 3 χρόνια. Έχω και ανασφάλειες σαν παιδί και εγώ που να μην είχα...:/: Το ξέρω λάθος μου, αλλά η σκέψη και μόνο είναι τροχοπέδη για μένα.
Για την Taylor μαζεύω χρήματα ακόμα.:D
Όσο για τη φωτογραφία, έχεις δίκιο, θα το ψάξω στο πανεπιστήμιο!

Σκέψου τι είδους άσκηση σου αρέσει! Θες κάτι ομαδικό, θες κάτι πιο μαχητικό, θες κάτι πιο χαλαρό; Τέννις μπορείς να ξεκινήσεις εφόσον σου αρέσει και δεν θα ντρέπεσαι κιόλας. Αλλά να σου πω και κάτι που ήδη ξέρεις... κανείς δεν είναι τέλειος. Το σώμα σου μόνο αν το δουλέψεις θα φτάσει στα επίπεδα που ήταν και θα πρέπει να είσαι αποφασισμένη γι' αυτό. Εσύ πχ κολλάς για τα παραπάνω κιλά σου απ' ότι κατάλαβα... εγω κολλάω με τα λίγα κιλά μου γιατί αισθάνομαι πιο αδύναμη σε σχέση με μία άλλη κοπέλα με περισσότερα κιλά. Μη σε καταβάλει αυτό, όμως. Ξεκίνα σιγά σιγά περπάτημα και τρέξιμο για να αυξήσεις και την αντοχή σου, να αρχίσεις να χάνεις κιόλας... αλλά ειλικρινά δεν βλέπω κάτι άσχημο στα κιλά που μου λες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top