Προτάσεις για να περνάμε ευχάριστα κι εποικοδομητικά τον χρόνο μας

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Γράψου σε μια σχολή χορού ή μάθε μια ξένη γλώσσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Bethany γιατι δεν ξεκινας να μαθαινεις μια ξενη γλωσσα?
Να φτιαχνεις μουσικη μηπως? Να διαβασεις βιβλια?
Εγω στον ελευθερο χρονο μου πολλες φορες κανω παζλ ή λυνω σταυρολεξα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Aσχολησου με την φωτογραφια και δεν εννοω μονο να τραβας φωτο ή να τις επεξεργαζεσαι αλλα να τις εκτυπωνεις, να φτιαχνεις δικο σου canvas (πανευκολο και με πολυ χαμηλο κοστος, ψαξε DIY photo canvas) ή να το τραβηξεις λιγο ακομα και να φτιαχνεις το δικο σου photobook (εκτυπωνεις φωτο σε απλο χαρτι ή γυαλιστερο, οτι σου αρεσει, και κανεις μονη σου βιβλιοδεσια με glue gun, ψαξε για DIY photobooks, DIY bookbinding). Μπορεις να δοκιμασεις να ασχοληθεις και με διαφορες τεχνικες φωτογραφιας, πχ HDR.

Επειδη μπηκε η ανοιξη μπορεις να ασχοληθεις και με κηπουρικη. Κανε βολτες στα μαγαζια για ομορφα γλαστρακια, για λουλουδια και αλλα φυτα που θα ταιριαζαν στον χωρο σου και για αλλες ιδεες διακοσμησης!

Μια πολυ καλη ιδεα επισης ειναι να κανεις εθελοντικη εργασια σε πραγματα που θα σε ενδιεφεραν, πχ σε ενα καταφυγιο αδεσποτων ή σε ενα γηροκομειο.

Ως υστατη λυση γραψου στο viki και ξεκινα να παρακολουθεις kdrama :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επειδη μπηκε η ανοιξη μπορεις να ασχοληθεις και με κηπουρικη. Κανε βολτες στα μαγαζια για ομορφα γλαστρακια, για λουλουδια και αλλα φυτα που θα ταιριαζαν στον χωρο σου και για αλλες ιδεες διακοσμησης!

Λοιπον, μια εποχη ασχοληθηκα κι εγω λιγακι με τα λουλουδια... Πηγα αγορασα ενα σωρο γλαστρες, γλαστρακια, χωμα, φαρμακα και οτι αλλο μου χε χρειαστει (γαντια, κλαδευτηρι...) και ξεκινησα να ασχολουμαι. Πηρα και ενα βιβλιο, χαζευα στο ιντερνετ... Δε θυμαμαι κι εγω ποσα ευρω ειχα ξοδεψει σε μια κυριολεκτικα ημερα! Ε ποσο κρατησε η φαγουρα? Ενα χρονο? Και πολυ λεω... Απο τις 20 γλαστρες εχω μεινει με τις 3 με τα πιο ανθεκτικα φυτα και ειναι και οι τελευταιες...
Κακος χαμος... Ποτιζε, φροντιζε, πασαλειψου, καθαριζε τις λασπες, τα χωματα... Εβρισκα και κατι ζωυφια μεσα και σιχτιριζα την ωρα... Μου χε γινει βραχνας. Ειχα τον νου μου συνεχεια εκει, μην ξεραθουν απο τον ηλιο, μην καουν απο το κρυο... ενα σωρο! Απο τοτε καταλαβα οτι ουτε αυτο μου ταιριαζει. Αλλα οκ, πειραματα κανουμε και βλεπουμε τι μας αρεσει... Εμενα μαρεσει μια καθαρη αυλη με ενα δυο φυτα ανθεκτικα που δε θελουν πολλα και αυτοματο ποτισμα βεβαιως βεβαιως:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια και ούτε μας τεριάζουν τα ίδια. Δεν μπορούμε να προτείνουμε πράγματα που έρχονται στο δικό μας νου και γούστο για το πως θα εκμεταλευτεί το χρόνο του ο άλλος.
Εγώ θα πρότεινα εθελοντισμό σε ότι ποθείς και αγαπάς.
Γίνε εθελοντής στην αγαπημένη σου μπάντα, στο συνεργείο αν γουστάρεις αυτοκίνητα, στο ζαχαροπλαστείο αν λατρεύεις τα γλυκά, κηνύγα πλάι σε κηνυγούς πουλιά πήγαινε στην τελική και καθάρισε καμιά παιδική χαρά.
Τον ελάχιστο εθελοντισμό που προσφέρω εγώ στην τελική καταλαβαίνω πόσο γουστάρω/διασκεδάζω μέσα από αυτόν.
Ή στην τελική γυμνάσου με οποιοδήποτε τρόπο, ακόμη και με το σεξ. Κάτι που αφορά όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μα δεν της εβαλε κανεις το πιστολι στο κροταφο για να της επιβαλλει τα δικα μας γουστα. Ιδεες αναφερουμε για να κανει κατι που αρεσει στην ιδια. Οτι να 'ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οι απανωτες εκλειψεις φταινε... :P Ειρηνη υμιν! Θα περασει κι αυτο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μετά από χρόνια είπα να φρεσκάρω τις ξένες γλώσσες...
κι όμως τα μαθήματα μεσω τηλεεκπαίδευσης και τηλεδιάσκεψης είναι εποικοδομητικός χρόνος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top