Πρώτο τραγούδι γάμου!

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αντε... τελικά αφου ουσιαστικα ανακοινωθηκε οτι παντρευομαι, τουλαχιστον βοηθήστε με :P

Ψαχνω για πρωτο τραγουδι γαμου....
Θα ήταν αρκετα ευκολο αν δεν απ τη μερια μου δεν ασκουσα βετο σε καποια πραγματα :P
Α) Δε θελω ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟ! το θέλω ΕΛΛΗΝΙΚΟ ρε παιδι μου... να υπαρχει νοημα στους στοιχους και να το καταλαβαινουμε ΟΛΟΙ! :redface: (εννοειται οτι οι στιχοι θα ειναι αγαπησιαρικοι ε? :P )
Β) Δε θελω slow... το στυλάκι που χορευει η νυφη και ο γαμπρος το μπλουζ-ακι (φανελακι :P ) και οι αλλοι κοιτανε σαν χανοι με ξενερωνει απιστευτα... δε μου αρεσει :redface:
Γ) Θα ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΑ να βρω κανα δημοτικο... τσαμικο βρε αδερφέ! Καλαματιανό! Κατι τελος παντων ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ! (ειμαι μια πολυ περηφανη βλαχα!)

Τελος παντων... καταλάβατε...
Για μενα ο πρωτος χορος δεν ειναι ενα show για να μας χειροκροτησουν... δεν ειμαι τοοοοσο εγωκεντρικη :P
Για μένα ο πρωτος χορος ειναι η ΕΚΙΝΗΣΗ για τα νταουλια και το γλεντι! :)


Παντως, επειδη παιζει και να μην βρεθει αυτο που ψαχνω ακριβως....
Ακουω ΟΛΕΣ τις προτασεις αρκει να ειναι Ελληνικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ ??? ??? ??? WoW!!!

που, πως, ποτέ ???
Άντε με το καλό!!!
Με αιφνιδίασες και δεν μπορώ να απαντήσω αυτή τη στιγμή, επιφυλάσσομε όμως!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Σήμερα γα- σημέρα γάμος γίνεταααααιιι,
σ' ωραίο περιβόλιιιι, σε ωραίο περιβόλι,
σ' ωραίο περιβόλι, σ' ωραίο περιβόλιιιιι
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΕΔΩ.

Θα κάνω μια έρευνα ατ χομ, και θα σε ενημερώσω πάραυτα.

Το κλασσικο σήμερα γάμος γίνεται θα παίξει ούτως ή άλλως. Να σε πω βρε. Τα δημοτικά δε τα χορεύουνε δυο-δυο όμως, εκτος κι αν βάλεις κανά μπάλο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΕΔΩ.

Θα κάνω μια έρευνα ατ χομ, και θα σε ενημερώσω πάραυτα.

Το κλασσικο σήμερα γάμος γίνεται θα παίξει ούτως ή άλλως. Να σε πω βρε. Τα δημοτικά δε τα χορεύουνε δυο-δυο όμως, εκτος κι αν βάλεις κανά μπάλο:D

αν μου βρεις μπαλο, θα σε αγαπω για παντα! στο υποσχομαι! (οκ θα υποχρεωθει να το καταπιει κι αυτο ο μελλοντας :P άλλωστε τοσα άλλα καταπιε :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ξέρει να χορεύει μπάλο ή τσάμπα θα ψάξω?:P





εσύ ξες??????:D







θα με αγάπατε και αφού μπουρδουκλωθείτε?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ρε βρες εσυ και τι σε μέλει εσενα!
όλο και κατι ξέρουμε, όλο και κάτι θα μάθουμε τελευταια στιγμη :P
(σαμπως ξερει καλαματιανο νομιζεις? :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Το πρόγραμμα για το πότε θα κόψεις τούρτα, πότε ανοιγει ο χωρός, πότε χορεύεται σαν ζευγάρι πως διαμορφώνεται, πάντος αν θες την γνώμη μου, με το που κόψεις την τούρτα έίναι όμορφο να χορέψεις κάποιο αργό κομμάτι με τον άντρα σου, άλλωστε θα είναι ο πρώτος σας γάμος σαν ζευγάρι και ψιλο-επιβάλεται να χορέψεις και με τον πατέρα σου είναι όλη η διαδικασία απο τον πατέρα στην άντρα που είναι όμορφο να γίνεται και για εσένα.
Μετά απο όλα αυτά διάλεξε ότι γουστάρεις για να ξεκινήσει το νταβαντούρι, ρώτα και άλλες νύφες να σου πούν γνώμες, όταν η γυναίκα μου χόρεψε με τον πατέρα της ήταν κάτι απίστευτο γιατί φαντάσου ότι μιλήσανε μόλις 40 μέρες πριν τον γάμο μετά απο 5 χρόνια, δεν νομίζω ότι είναι καλό να το στερηθείς ούτε και να το στερήσεις απο τον μπαμπά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Με μια πολύ πρόχειρη αναζήτηση:

https://www.fex.org.gr/txorekdi.html

έχει πολύ γαμο-τράγουδο εδώ. (μετα συχωρήσεως)

Το θέμα είναι να βρούμε και τους στίχοι!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κοιτα.. γενικως αυτο το "κοβουμε τουρτα και πλακωνομαστε στις αγκαλιες και το μπλουζ" ποτε δε μου έκανε.. ειναι το στυλ μου? ο χαρακτηρας μου?
δεν ξέρω.. δε μου αρεσει :/:

Προτιμω λοιπον εναν χορο που θα ανοιξει το γλεντι κανονικα μετα που θα εχουμε φαει κι ολας, και μετα ο χορος με τον πατερα μου :redface:


(ευχομαι μονο να ειναι καλυτερα η μανουλα μου να μπορει να χορεψει κι αυτη :'()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Θα δεις που η μαμα σου θα ειναι υγιεστατη εκεινη τη μερα, η χαρα της θα της δωσει φτερα και θα χορεψει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
λοιπόνε.

υπάρχουν οι λεγόμενες πατινάδες από τις Κυκλάδες (αργό μπάλο, με μεγάλη ιστορία). Φαντάσου το ντάρι-ντάρι στο πιο αργό του, αλλά ξέχνα πάριους, κονιτοπουλαίους, κλπ. Είναι πολύ πιο αισθαντικό και προσωπικό και πετυχαίνεις αυτά που θες. Μετά, η μετάβαση στο "σήμερα γάμος γίνεται" και στα τζερτζελοτράγουδα γίνεται πάρα πολύ πιο εύκολα. Άσε που θα έχουν δακρύσει όλοι.

Οι στίχοι είναι ερωτικοί (σχεδόν όλα τα δημοτικά είναι:P), οπότε αν θες μορ ινφο, θα επικοινωνήσω με τη κολλητή, να μας γράψει κανά σιντάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οκεικ...
ποτε θα βρεθουμε για καφεδακι να παρω και το σιντακι στα χερια μου? :P :P
(βρε λες να δω επιτελους και το νεο σπιτι? :hmm: χεχε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ότι θεωρείς καλύτερα κουέ μου άλλωστε στον γάμο του ο καθένας κάνει αυτό που γουστάρει πιο πολύ έτσι πρέπει να γίνεται !
Μακάρι η μανούλα σου να είναι καλύτερα

Για τραγούδια τι θα έλεγες το how let the dogs out η το i like big butts and i cannot lie! :P γενικά σκέψου ανάμεσα σε gangtar's rap και δημοτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα σε ενημερώσω πάραυτα, έχω και γλυκό γιαουρτόπιτα στο σπίτι:D (αν προλάβεις βέβαια:P). Περίμενε τηλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
το i like big butts and i cannot lie! :P γενικά σκέψου ανάμεσα σε gangtar's rap και δημοτικά

χααχαχχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ, να το χορεύεις κιόλας όπως έκανε η ξανθιά-δε-θυμάμαι-όνομα στο charlie's angels:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ντατσει, το βρήκαμε τελικώς :redface:

Ντουλιναμ σολλυ, δε θα ειναι τελικά μπαλος....

Θα χορέψουμε χασάπικο :redface:


Θέλω κοντά σου να μείνω (Βάνου - Βογιατζής)

Δε ζω χωρίς εσένα ούτε λεπτο
Αγάπη μου της μοίρας ήταν γραφτο
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλεφαρά μου να κλείνω
Να με φιλας και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω...
Παντοτινά...!
Σε νιώθω σε λατρεύω και σε ποθώ
Κι αν κάποτε σε χάσω θα τρελλαθώ
Θέλω κοντά σου να μείνω
Θέλω σκιά σου να γίνω
Κάθε πληγή να απαλύνω
Που σε πονά...
Τα βλέφαρα μου να κλείνω
Να με φιλάς και να σβήνω
Θέλω κοντά σου να μείνω....
ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ!


:redface:
Τιιιιι λέτε και εσεις? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
να τολμισω να προτεινω 2 τραγουδακια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
να τολμισω να προτεινω 2 τραγουδακια?
το ενα του πλουταρχου το ολα σε εσενα τα βρηκα .....
κ το αλλο τον αντικ το καινουρια αγαπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σουπερ επιλογη! :thumbsup:
Απο λογια και μονο ειναι.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top