Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Με έχει ήδη οδηγείσει, αλλα πάθημα μάθημα. Βλέπεις το να βρείς ωραίο έτερον ύμισι είναι εύκολο.
Το να βρείς όμως και καλό άνθρωπο είναι σαν το λαχείο( το οποίο δεν μου κατσε γμτ)... μιδαμινές οι πιθανότητες.

Εδώ έχεις δίκιο, αλλά το θέμα είναι και που ψάχνεις και πόσο γρήγορα το ψάχνεις. Αν την ψάχνεις στο κανάλι #sex στο chat είναι μάλλον πολύ πιθανό να μην είναι λαχείο "αρκουδίτσα της αγάπης" αλλά σκέτο αρκουδίτσα και ενίοτε νυμφομανής αρκουδίτσα. Το ίδιο ισχύει και όταν πέφτεις με τα μούτρα: "Ω ωραίο γκομενίδι, πάμε για καφέ, έρχεσαι σπίτι μου να γνωρίσεις και τη μαμά μου, θα με παντρευτείς;" στην πρώτη βδομάδα σχέσης.

Κάτσε ψάξτους λίγο τους ανθρώπους, συζήτα τους και κάτι θα βρείς. Και προς θεού μη βιάζεσαι, μην εκνευρίζεσαι. Πρώτον θα κάνεις λάθος επιλογές και θα πληγώσεις και καμια καψερή πέρα από σένα και δεύτερον μην περιμένεις να σε κοιτάξει πολύ θηλυκό άμα λιγουρεύεσαι ή δείχνεις δυστυχισμένος με τη ζωή σου!

Νιώσε ευτυχισμένος, ζήσε καλά και μόνος σου, δείξτο, και έτσι θα έρθουν κάποιες δίπλα σου σιγά σιγά. Σκέψου το και πιό απλά, θα πεί η άλλη "Ώπα, αυτός ξέρει να ζεί, είναι άνετος κι ωραίος, χαλαρός κι ευτυχισμένος! Ιδανικό ταίρι!"

Ενώ αν βγείς έξω και πεις "Θέλω γυναίκα τώρα! Φορτώνω, τα παίρνω λέμεεεεεεε!!! Κλαψ κλαψ είμαι τόσο μόνος", θα σε λυπούνται και είναι κρίμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
...
Νιώσε ευτυχισμένος, ζήσε καλά και μόνος σου, δείξτο, και έτσι θα έρθουν κάποιες δίπλα σου σιγά σιγά. Σκέψου το και πιό απλά, θα πεί η άλλη "Ώπα, αυτός ξέρει να ζεί, είναι άνετος κι ωραίος, χαλαρός κι ευτυχισμένος! Ιδανικό ταίρι!"...

Αυτά έλεγα και εγώ όταν ήμουν 25άρης... Και πέρασαν τα χρόνια και τώρα κάθομαι και σκέφτομαι τι έλεγα τότε ...
Και τελικά ποιες ήρθαν δίπλα μου; ; ; :hmm:

Τέλος πάντων, σόρυ για την "σφήνα" ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αυτά έλεγα και εγώ όταν ήμουν 25άρης... Και πέρασαν τα χρόνια και τώρα κάθομαι και σκέφτομαι τι έλεγα τότε ...
Και τελικά ποιες ήρθαν δίπλα μου; ; ; :hmm:

Τέλος πάντων, σόρυ για την "σφήνα" ...

Ώπα φίλε μου, δεν είναι πανάκεια αυτό για να χτυπήσεις ταίρι. Υποτίθεται ότι έχεις όλα τα καλά και είσαι ευτυχισμένος. Δε μπορεί δηλαδή ένας να είναι για παράδειγμα: τσιγκούναρος, μισογύνης, καμμένος με το Lineage, ναρκομανής, μπεκρής, ζηλιάρης, νευρωτικός ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ είναι μες την τρελή χαρά να πρέπει ντε και καλά να του ρθει κάποια δίπλα!

Ο κάθε άνθρωπος είναι ένα μείγμα με χάρες και κουσούρια. Η ευτυχία απλά κάθεται από πάνω, είναι συμπληρωματική. Σα τη βενζίνη που κινεί το αμάξι. Τι να το κάνεις άμα βάλεις κηροζίνη στο Yugo! Πάλι παραμάσχαλα θα το πάρεις για να το μετακινήσεις. Δε θα γίνει F16!

Προς Θεου δεν σε παρομοιάζω με Yugo, απλά θέλω να πω: "Μήπως κάνεις κάτι λάθος/για κάποιο άλλο λόγο που σου διαφεύγει, δεν αρέσεις;"

Και στο κάτω κάτω δεν παριστάνει κανείς τον ευτυχισμένο για να τραβήξει γυναίκες. Εγώ του το λέω για να νιώσει πρωτίστως καλά και ο ίδιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
..."Μήπως κάνεις κάτι λάθος/για κάποιο άλλο λόγο που σου διαφεύγει, δεν αρέσεις;"...

Κρατώ το παραπάνω για να σου πω αρχικά ότι θεωρώ τον εαυτό μου έναν φυσιολογικό άνθρωπο όσο αφορά τον εσωτερικό μου αλλά και τον εξωτερικό μου κόσμο.

Ωστόσο θεωρώ επίσης ότι εκτός από τις εξωτερικές και τις εσωτερικές εμφανίσεις, κάτι άλλο που παίζει πολύ μεγάλο ρόλο την σύγχρονη εποχή είναι η φιλία και οι κοινωνικές σχέσεις/γνωριμίες.

Εκ'των πραγμάτων όταν περνούν τα χρόνια και οι δύο παραπάνω παράμετροι (φιλίες και κοινωνικές σχέσεις/γνωριμίες) ελαχιστοποιούνται και ίσως παίρνουν και μία άλλη μορφή, περισσότερο της αραιής χρονικά κοινωνικής επαφής.

Δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν πιθανότητες που ο καιρός τα φέρνει έτσι ώστε ένας άνθρωπος να μένει μόνος, από πραγματικές φιλίες ή και από εκείνες τις κοινωνικές σχέσεις που θα τον βγάλουν από το τέλμα...
Οπότε δεν είναι λίγοι εκείνοι που αγωνίζονται μονάχοι για να βρουν το έτερο ήμισυ...φτάνοντας μέχρι και τον εξευτελισμό...ή και μέσα από "περίεργες διεξόδους" (π.χ. γραφεία γνωριμιών, διαδίκτυο κλπ...)

Αλλά τι άλλο θα μπορούσαν να κάνουν;;

Όσο αφορά εμένα θεωρώ δεδομένο ότι δεν είναι δυνατόν να αρέσω σε όλο το γυναικείο πληθυσμό... Σίγουρα θα υπάρχουν κάποιες θηλυκές υπάρξεις που θα με προσέξουν καλύτερα...

Αλλά που να βρίσκονται άραγε αυτές;; :hmm:

Εδώ σε θέλω... :hmm:

υ.γ. χε!χε! και θεωρώ το Yugo πολυ-εργαλείο...Ιδανικό για την Αθήνα... Μπορεί να μην αρέσει οπτικά... αλλά είναι utility... To είχα και ξέρω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Γιατί βάζεις νούμερα στη ζωή σου, όσο περνούν τα χρόνια κ.λ.π η κάθε ηλικία είναι αξιόλογη. Εχει αλλάξει το μέσο γνωριμίας-φιλίας και βλέπεις τη δυσκολία. Μου έχουν πει κοπέλες 20 και 25 χρ. που δε βρίσκουν κάποιον να πάνε για ένα καφέ. Το διαδίκτυο είναι μέσα σε όλα αυτά, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει απαγοήτευση, να είμαστε αυθεντικοί, και να ζητάμε αυτό που θέλουμε. Δε μπορεί ο άλλος να διαβάσει το μυαλό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εδώ έχεις δίκιο, αλλά το θέμα είναι και που ψάχνεις και πόσο γρήγορα το ψάχνεις. Αν την ψάχνεις στο κανάλι #sex στο chat είναι μάλλον πολύ πιθανό να μην είναι λαχείο "αρκουδίτσα της αγάπης" αλλά σκέτο αρκουδίτσα και ενίοτε νυμφομανής αρκουδίτσα. Το ίδιο ισχύει και όταν πέφτεις με τα μούτρα: "Ω ωραίο γκομενίδι, πάμε για καφέ, έρχεσαι σπίτι μου να γνωρίσεις και τη μαμά μου, θα με παντρευτείς;" στην πρώτη βδομάδα σχέσης.

Κάτσε ψάξτους λίγο τους ανθρώπους, συζήτα τους και κάτι θα βρείς. Και προς θεού μη βιάζεσαι, μην εκνευρίζεσαι. Πρώτον θα κάνεις λάθος επιλογές και θα πληγώσεις και καμια καψερή πέρα από σένα και δεύτερον μην περιμένεις να σε κοιτάξει πολύ θηλυκό άμα λιγουρεύεσαι ή δείχνεις δυστυχισμένος με τη ζωή σου!

Νιώσε ευτυχισμένος, ζήσε καλά και μόνος σου, δείξτο, και έτσι θα έρθουν κάποιες δίπλα σου σιγά σιγά. Σκέψου το και πιό απλά, θα πεί η άλλη "Ώπα, αυτός ξέρει να ζεί, είναι άνετος κι ωραίος, χαλαρός κι ευτυχισμένος! Ιδανικό ταίρι!"

Ενώ αν βγείς έξω και πεις "Θέλω γυναίκα τώρα! Φορτώνω, τα παίρνω λέμεεεεεεε!!! Κλαψ κλαψ είμαι τόσο μόνος", θα σε λυπούνται και είναι κρίμα!:)

Ο μόνος λόγος που απαντώ είναι γιατί έχεις πραγματικά δίκιο.. ειδικά η προτελευταία παραγραφός σου αντιπρωσοπεύει εμένα.. τον Σταύρο.. μόνο που είναι λίγο δύσκολη η εφαρμογή.. είναι ψυχολογικό το θέμα και δυστυχώς όλα σαυτό το ριμάδι το μυαλό κρύβονται.. για να το υπερκεράσεις θέλει απίστευτες δυνάμεις.. Δεν ξέρω κατα πόσο τις έχω πια.. μπορώ να σου πω οτι ακομα και η δύναμη του να ξέρω οτι αρέσω δεν με βοηθάει πια.. σου φαίνεται χαζό ε? Τεσπα, πάντως θα προσπαθήσω όσο μπορώ να το εφαρμόσω γιατί είναι η μόνη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πολλες φορες που ημουν μονη μου επιανα τον εαυτο μου να κοιταει γυρο γυρο και να προσπαθει να βρει ποιοι με κοιτανε. Καταλαβαινετε πως το εννοω. Απλως ειχα αναγκη να βρω καποιον να ειναι διπλα μου. Και οποτε ψαχνομουν δεν εβρισκα τιποτα. Ακομα κι αν εβρισκα κατι αυτο οχι μονο ικανοποιητικο δεν ηταν αλλα μαλλον απογοητευτικο...

Οταν ομως συμβιβαζομαι με την κατασταση που ειμαι, οταν ειμαι μονη μου, και λεω οτι θα συνεχισω ετσι και θα ειμαι καλα, και το πιστευω αυτο τοτέ όλα ξαφνικά διορθώνονται. Εβρισκα τον ανθρωπο που εψαχνα...

Ειχα καποτε εναν καθηγητη στο φροντιστιριο μικρης διαφορας ηλικιας ειχαμε μια πολυ καλη φιλική σχεση. Αυτός μου είχε πει ότι οταν δεν είσαι καλα με τον εαυτό σου αυτό οι αλλοι το αντιλαμβάνονται ακόμα κι αν δεν φαινεται. Οταν ομως είσαι τότε ολοι σε βλεπουν αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πολλες φορες που ημουν μονη μου επιανα τον εαυτο μου να κοιταει γυρο γυρο και να προσπαθει να βρει ποιοι με κοιτανε. Καταλαβαινετε πως το εννοω. Απλως ειχα αναγκη να βρω καποιον να ειναι διπλα μου. Και οποτε ψαχνομουν δεν εβρισκα τιποτα. Ακομα κι αν εβρισκα κατι αυτο οχι μονο ικανοποιητικο δεν ηταν αλλα μαλλον απογοητευτικο...

Οταν ομως συμβιβαζομαι με την κατασταση που ειμαι, οταν ειμαι μονη μου, και λεω οτι θα συνεχισω ετσι και θα ειμαι καλα, και το πιστευω αυτο τοτέ όλα ξαφνικά διορθώνονται. Εβρισκα τον ανθρωπο που εψαχνα...

Ειχα καποτε εναν καθηγητη στο φροντιστιριο μικρης διαφορας ηλικιας ειχαμε μια πολυ καλη φιλική σχεση. Αυτός μου είχε πει ότι οταν δεν είσαι καλα με τον εαυτό σου αυτό οι αλλοι το αντιλαμβάνονται ακόμα κι αν δεν φαινεται. Οταν ομως είσαι τότε ολοι σε βλεπουν αλλιως...


πολυ σωστα...
αυτό νομιζω χρειαζεται να κανω και εγω....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γιατί βάζεις νούμερα στη ζωή σου, όσο περνούν τα χρόνια κ.λ.π η κάθε ηλικία είναι αξιόλογη. Εχει αλλάξει το μέσο γνωριμίας-φιλίας και βλέπεις τη δυσκολία. Μου έχουν πει κοπέλες 20 και 25 χρ. που δε βρίσκουν κάποιον να πάνε για ένα καφέ. Το διαδίκτυο είναι μέσα σε όλα αυτά, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει απαγοήτευση, να είμαστε αυθεντικοί, και να ζητάμε αυτό που θέλουμε. Δε μπορεί ο άλλος να διαβάσει το μυαλό μας.

Καλημέρα...
Μάλλον αναφέρεσαι σε μένα και αυτά που γράφω παραπάνω...οπότε τα πράγματα έχουν ως εξής:
1. Η ηλικία δεν παύει να είναι τα χρόνια που κουβαλάει ένας άνθρωπος με ότι αυτό συνεπάγεται...ανάλογα τις εμπειρίες και το κοινωνικό/οικογενειακό περιβάλλον που επιβιώνει.

2. Θεωρώ ότι την σύγχρονη εποχή ΔΕΝ υπάρχουν φυσιολογικά "μέσα γνωριμιών". Δηλαδή εκείνες οι "οδοί" μέσα από τις οποίες κάποιος θα μπορούσε να γνωρίσει φυσιολογικούς ανθρώπους. Όσο μεγαλώνει η ηλικία τόσο οι "οδοί" αυτοί μειώνονται.
Έχουν αλλάξει οι εποχές και μαζί έχουν αλλάξει και οι άνθρωποι, οι χαρακτήρες, τα φύλα, η έννοια φιλία, η έννοια γνωριμία, το κοινωνικό περιβάλλον κλπ... Αυτό από μόνο του καθρεπτίζει την δυσκολία που μπορεί να απολαμβάνει κάποιος όσο αφορά τις διαπροσωπικές και τις κοινωνικές επαφές που μπορεί να έχει.

3. Θηλυκές υπάρξεις ηλικιών 20 και 25 ετών αναζητούν συγκεκριμένα πράγματα και ίσως όχι αυτά που αναζητά ένας 37χρονος άνθρωπος. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν 37χρονοι που πλησιάζουν τις κοπέλες αυτών των ηλικιών για διαφόρους λόγους. Ωστόσο υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που δεν βρίσκουν το λόγο να πλησιάσουν κοπέλες αυτών των ηλικιών. Ίσως γιατί θεωρούν ότι είναι σε ένα άλλο στάδιο ηλικιακό.

4. Το διαδίκτυο απλά είναι το διαδίκτυο. Και σε ένα άλλο κοινωνικό φόρουμ, στο οποίο ήμουν μέλος για αρκετό καιρό, αποχώρησα ακριβώς για αυτό το λόγο: Διαπίστωσα ότι η διαδικτυακή υποκρισία είναι ιδιαίτερα διαδεδομένη...σε σημείο ανησυχητικό. Από ότι φαίνεται είναι πολλοί εκείνοι που αρέσκονται να έχουν ως χόμπι ή ακόμα και επάγγελμα τον εξευτελισμό και την κοροϊδία της ζωής των άλλων με διαφόρους τρόπους.

5. Το να είμαστε αυθεντικοί και να ζητάμε αυτό που θέλουμε, από μόνο του δεν λέει τίποτα, όταν από πουθενά δεν υπάρχει καμιά ανταπόκριση. Η απογοήτευση θεωρείται δεδομένη από την στιγμή που και αυτή είναι παράμετρος της ανθρώπινης ιδιοσυγκρασίας. Θα ήταν υποκριτικό να ζητάγαμε από κάποιον που αισθάνεται έτσι, να το παίζει ευτυχισμένος, χαρούμενος και "cool"... και ταυτόχρονα να έπνιγε τα πραγματικά συναισθήματα του μόνο και μόνο για να προβάλλει "μία χαρούμενη και ευτυχισμένη φάτσα" ώστε να γίνει περισσότερο αρεστός...

6. Δε μπορεί ο άλλος να διαβάσει το μυαλό μας.
Θα το άλλαζα λιγάκι και θα το διατύπωνα ως εξής: Δε μπορεί ο άλλος να διαβάσει το μυαλό μας απ'ευθείας...
Το μυαλό ενός ανθρώπου μπορεί να γίνει ανοιχτό βιβλίο μέσα από τις αντιδράσεις μας, τα μάτια μας, τη συμπεριφορά μας...και φυσικά τη διάθεση για επικοινωνία.
Αλλά πόσοι και πόσες άραγε μπαίνουν στην διαδικασία ή έχουν τη διάθεση να κάτσουν να διαβάσουν "βιβλία"; Θεωρώ ελάχιστοι... Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων αρέσκεται σε επιφανειακές καταστάσεις με ότι αυτό συνεπάγεται...

υ.γ. Αν η παραπάνω γραφή θυμίζει κάποιο άλλο μέλος που ήταν σε κάποιο άλλο φόρουμ... μην ανησυχήσετε. Αφορά το ίδιο πρόσωπο...που μετακόμισε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και Χρόνια Σας Πολλά και Καλή Χρονιά...
Πρώτη φορά χρήστης στο χώρο... και το έναυσμα ήταν το θέμα αυτό...

Η ερώτηση: Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;
Η απάντηση: Πλέον ετών 37 και χωρίς σχέση εδώ και ένα χρόνο περίπου...αφού η μοίρα, μου τα έφερε λιγάκι στραβά.

Και δυστυχώς από ότι βλέπω θα παραμείνω μόνος μου... παρόλο που έχω γνωρίσει μερικές θηλυκές παρουσίες το τελευταίο διάστημα και έχω "φάει" απόρριψη με το "κουτάλι"...
Μάλλον δεν καλύπτω το "σύγχρονο πακέτο ανδρός" που αναζητούν τα σύγχρονα θηλυκά...

Δεν το κρύβω ότι έχω απογοητευτεί...

Από ότι φαίνεται έχουν αλλάξει οι καιροί και δύσκολα κανείς εντοπίζει άνθρωπο που να ενδιαφέρεται πραγματικά για συναισθηματική σχέση και συντροφικότητα... Το πακέτο περικλείει και άλλα πολλά πράγματα τα οποία μάλλον προσωπικά δεν τα καλύπτω...
Δυστυχώς...

Ίσως κάποια στιγμή ανοίξω και εγώ ένα θέμα με τίτλο "Το Πακέτο" ... μπας και μου πει καμιά γυναίκα τελικά, τι μπορεί να αναζητά από κάποιον άντρα... Τι περικλείει τελικά αυτό "Το Πακέτο"...

Αυτά και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία...

Καλωσήρθες αγαπητέ downcast :)

Αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα να σε ρωτήσω ορισμένα πράγματα, γιατί μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες- ότι παρόλο που έχεις γνωρίσει αρκετές κοπέλες, είσαι ακόμη μόνος.
Δύο είναι τα τινά
- οι κοπέλες που σε ελκύουν να μην είναι αυτό που πραγματικά ψάχνεις, και όπως είπε και ο Βάλντερ να ψάχνεις σε λάθος μέρος. Και είτε να ψάχνεις με λάθος τρόπο, είτε με λάθος ...κριτήρια :)
- το πρόβλημα να ξεκινάει από εσένα και την πίεση που ασκείς στον εαυτό σου προκειμένου να βρεις μία "σωστή" κοπέλα και κάνεις μία σοβαρή σχέση. Κατ αρχάς χαλάρωσε, δεν σε πήραν τα χρόνια- για άνδρα τα 37 είναι μια χαρά ηλικία :) και με το άγχος δε βγαίνει τίποτα.

Το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι να βρεις τους λόγους για τους οποίους οι σχέσεις που είχες δεν ευδοκίμησαν.
Και στη συνέχεια, να αναρωτηθείς τι είναι αυτό που πραγματικά θέλεις... Δεν χρειάζεται να ανταποκριθείς σε κανένα "πακέτο"- είσαι αυτός που είσαι και θα βρεις εκείνο που πραγματικά σου ταιριάζει. Υπομονή και ψάξιμο χρειάζεται... Και όχι στις ...λύσεις απελπισίας!
(= να είσαι με κάποια που στην πραγματικότητα δε σε καλύπτει, μόνο και μόνο για να μην είσαι μόνος σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
...Υπομονή και ψάξιμο χρειάζεται...

Καλησπέρα Kalypso και σ'ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...

Αρχικά θα κάνω μία μικρή διόρθωση... Είπα ότι "παρόλο που έχω γνωρίσει κάποιες θηλυκές παρουσίες παραμένω μόνος και από ότι διαπιστώνω ΘΑ παραμείνω μόνος"...

Εσύ kalypso αναφέρεις δύο τινά.... και πολύ σωστά κάνεις και πολύ σωστά "τα λες"...

Εγώ θα αναφέρω μερικά ακόμα τινά:

1. Οι γυναίκες να μην ελκύονται από το "πακέτο μου" γιατί πολύ απλά μπορεί να ελκύονται από άλλα πρότυπα "πακέτα" που ίσως εγώ δεν καλύπτω... Ίσως σε κάποιο άλλο θέμα να αναλύσουμε το θέμα "πακέτο"...

2. Μπορεί να μην υπάρχουν τελικά ελεύθερες πραγματικά γυναίκες. Με την λέξη ελευθερία αναφέρομαι σε πραγματικά αποδεσμευμένα άτομα που έχουν αφήσει πίσω τυχόν παρελθόντα, έχουν διάθεση για συντροφικότητα και κυρίως να είναι γήινα...

3. Αναζήτηση σε λάθος μέρος... Εύκολα μπορεί να το λέμε... δύσκολα όμως κάποιος αναφέρει τα "σωστά" μέρη... Ωστόσο αν θεωρήσουμε ότι τα "παραδοσιακά μέρη" αλλά και τα "περίεργα μέρη" (γραφεία γνωριμιών και διαδίκτυο) είναι τα λάθη μέρη τότε θα ήθελα κάποιος ή κάποια να μου αναφέρει τα άλλα ... τα "σωστά μέρη" τα οποία εγώ δεν έχω πάρει ακόμα είδηση...
Όσο αφορά τον "τρόπο αναζήτησης" αλλά και τα "λάθος κριτήρια" θεωρώ ότι αυτά είναι θέμα προς συζήτηση αφού και εφόσον υπάρξει το προηγούμενο στάδιο με τα "σωστά μέρη"...

Υπομονή και ψάξιμο...λοιπόν... αρκεί να βρούμε τα "σωστά μέρη" γιατί το ψάξιμο στο σκοτάδι ή στα "κακά τα μέρη" μάλλον δεν φέρνει αποτέλεσμα ...

kalypso σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1. Οι γυναίκες να μην ελκύονται από το "πακέτο μου" γιατί πολύ απλά μπορεί να ελκύονται από άλλα πρότυπα "πακέτα" που ίσως εγώ δεν καλύπτω... Ίσως σε κάποιο άλλο θέμα να αναλύσουμε το θέμα "πακέτο"...

Αποκλείεται να μην υπάρχει καμία γυναίκα που να ελκύεται από το δικό σου "πακέτο" και να μην ενδιαφέρεται για τα όσα εσύ έχεις να προσφέρεις. Στο υπογράφω αυτό. Και γι αυτό σου είπα ότι ίσως να μην ψάχνεις σωστά- γιατί οι γυναίκες που έχεις γνωρίσει μέχρι τώρα μπορεί να μην ενδιαφέρονταν, αλλά έχεις ιδέα πόσες ακόμη υπάρχουν εκεί έξω; :)

2. Μπορεί να μην υπάρχουν τελικά ελεύθερες πραγματικά γυναίκες. Με την λέξη ελευθερία αναφέρομαι σε πραγματικά αποδεσμευμένα άτομα που έχουν αφήσει πίσω τυχόν παρελθόντα, έχουν διάθεση για συντροφικότητα και κυρίως να είναι γήινα...
Όλοι μας έχουμε κάποιο παρελθόν- αλίμονο όμως αν αφήναμε επιλογές του παρελθόντος να μας στοιχειώνουν και να μη μας αφήνουν να προχωρήσουμε και να ζήσουμε το παρόν και να χτίσουμε το μέλλον! Προφανώς και υπάρχουν γυναίκες που θέλουν αυτά που θέλεις κι εσύ- απλά διακρίνω τόση απογοήτευση σε αυτά που λες και τα έχεις στο μυαλό σου τόσο γενικευμένα, που ίσως δεν μπορείς να δεις ότι όντως υπάρχουν τέτοιες... :)

3. Αναζήτηση σε λάθος μέρος... Εύκολα μπορεί να το λέμε... δύσκολα όμως κάποιος αναφέρει τα "σωστά" μέρη... Ωστόσο αν θεωρήσουμε ότι τα "παραδοσιακά μέρη" αλλά και τα "περίεργα μέρη" (γραφεία γνωριμιών και διαδίκτυο) είναι τα λάθη μέρη τότε θα ήθελα κάποιος ή κάποια να μου αναφέρει τα άλλα ... τα "σωστά μέρη" τα οποία εγώ δεν έχω πάρει ακόμα είδηση...
Όσο αφορά τον "τρόπο αναζήτησης" αλλά και τα "λάθος κριτήρια" θεωρώ ότι αυτά είναι θέμα προς συζήτηση αφού και εφόσον υπάρξει το προηγούμενο στάδιο με τα "σωστά μέρη"...
Τα "λάθος" μέρη για εμάς είναι εκεί όπου βρίσκουμε τα "λάθος" άτομα για εμάς. Το λάθος μέρος, σε συνδυασμό με τα λάθος κριτήρια είναι εκείνο που είναι το καταστροφικό- γιατί έχω ακούσει για περιπτώσεις που στο νετ που λες συνέχεια, βρήκαν το άλλο τους μισό, παντρεύτηκαν, έκαναν παιδί. :)
Δεν ξέρω να σου πω πού να ψάξεις, αυτό που θα σου πω είναι να μην κοιτάς απλά, αλλά να βλέπεις... Πιστεύω όλοι μας μπορούμε να καταλάβουμε αν ο άνθρωπος που έχουμε απέναντί μας είναι ο σωστός για μας- και αν δεν είναι, τότε κάπου κάνουμε το λάθος. Αυτό για τον καθένα είναι διαφορετικό και πρέπει να το βρει μόνος του... Μακάρι να υπήρχε κάποια φόρμουλα, ώστε όλοι να ξέραμε πού να ψάξουμε και από πού να τον/την αναγνωρίσουμε. Αλλά βλέπεις εκεί βρίσκεται όλο το παιχνίδι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλημέρα...

Κalypso θα μπορούσα άνετα να ανταπαντήσω σε όλα όσα λες με επιχειρήματα και συγκεκριμένα παραδείγματα και πολλές πρόσφατες αρνητικότατες εμπειρίες...

Ωστόσο θα σταθώ σε κάτι που μου κάνει εντύπωση σε αυτά που γράφεις και εσύ αλλά και πολλές άλλες σε άλλα θέματα και εδώ αλλά και σε άλλα κοινωνικά φόρουμς.

Θεωρείτε δεδομένο ότι ένας άντρας περιστοιχίζεται από θηλυκά.
Πως είστε τόσο σίγουρες;;
Εγώ γιατί δεν περιστοιχίζομαι από θηλυκά;

Έχετε σκεφτεί μήπως όλες εσείς που τα λέτε όλα αυτά απλά περιστοιχίζετε συγκεκριμένα αρσενικά και πολλούς άλλους τους παραγκωνίζετε ή δεν τους λαμβάνετε υπόψη;

Θεωρείς ότι ένας άνθρωπος 37 ετών μπορεί να έχει πάντα την διάθεση να ρίχνει τα μούτρα του να προσεγγίζει το κάθε άγνωστο θηλυκό και να τρώει τα μούτρα του;
Και άντε να πούμε ότι το κάνει μία φορά, το κάνει δύο, τρεις, τέσσερις, πέντε,...δέκα...είκοσι...τριάντα...εκατό....φορές...
Πόση απόρριψη τελικά πρέπει να φάει κάποιος;
Πόσο χαμηλά πρέπει να πέσει ή πόσο γαϊδούρι πρέπει να γίνει ώστε να είναι αναίσθητος;
Από την άλλη πρέπει να θάψουμε εντελώς την αξιοπρέπειά μας, τον αυτοσεβασμό μας;

Στην ίδια φάση Kalypso δεν είμαι μόνο εγώ. Στην ίδια φάση είναι και πολλά φιλαράκια μου... και πολλά παιδιά που γνωρίζω μέσα από την εργασία μου...

Και όλοι μαζί τραγουδάμε αυτό που σιγοτραγουδούσε πριν 10 χρόνια ο "φιλόσοφος"...

ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ Μ@L@ΚΕΣ...
ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΧΑΖΟΥΣ...

Αποκλείεται να μην υπάρχει καμία γυναίκα που να ελκύεται από το δικό σου "πακέτο" και να μην ενδιαφέρεται για τα όσα εσύ έχεις να προσφέρεις. Στο υπογράφω αυτό. Και γι αυτό σου είπα ότι ίσως να μην ψάχνεις σωστά- γιατί οι γυναίκες που έχεις γνωρίσει μέχρι τώρα μπορεί να μην ενδιαφέρονταν, αλλά έχεις ιδέα πόσες ακόμη υπάρχουν εκεί έξω; :)

Όλοι μας έχουμε κάποιο παρελθόν- αλίμονο όμως αν αφήναμε επιλογές του παρελθόντος να μας στοιχειώνουν και να μη μας αφήνουν να προχωρήσουμε και να ζήσουμε το παρόν και να χτίσουμε το μέλλον! Προφανώς και υπάρχουν γυναίκες που θέλουν αυτά που θέλεις κι εσύ- απλά διακρίνω τόση απογοήτευση σε αυτά που λες και τα έχεις στο μυαλό σου τόσο γενικευμένα, που ίσως δεν μπορείς να δεις ότι όντως υπάρχουν τέτοιες... :)

Τα "λάθος" μέρη για εμάς είναι εκεί όπου βρίσκουμε τα "λάθος" άτομα για εμάς. Το λάθος μέρος, σε συνδυασμό με τα λάθος κριτήρια είναι εκείνο που είναι το καταστροφικό- γιατί έχω ακούσει για περιπτώσεις που στο νετ που λες συνέχεια, βρήκαν το άλλο τους μισό, παντρεύτηκαν, έκαναν παιδί. :)
Δεν ξέρω να σου πω πού να ψάξεις, αυτό που θα σου πω είναι να μην κοιτάς απλά, αλλά να βλέπεις... Πιστεύω όλοι μας μπορούμε να καταλάβουμε αν ο άνθρωπος που έχουμε απέναντί μας είναι ο σωστός για μας- και αν δεν είναι, τότε κάπου κάνουμε το λάθος. Αυτό για τον καθένα είναι διαφορετικό και πρέπει να το βρει μόνος του... Μακάρι να υπήρχε κάποια φόρμουλα, ώστε όλοι να ξέραμε πού να ψάξουμε και από πού να τον/την αναγνωρίσουμε. Αλλά βλέπεις εκεί βρίσκεται όλο το παιχνίδι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Άχα. Θεωρείτε δεδομένο ότι οι άνθρωποι έχουν ευρύ κύκλο και άρα εν δυμάμει συντρόφους. Εν πάση περιπτώσει, έχω καταλήξει ότι πρόκειται καθαρά για θέμα συγκυριών -καταρραμένες συγκυρίες!- Στο downcast θα πω απλώς ότι το ίντερνετ δεν είναι πλέον "παράξενος" τρόπος να γνωρίζεις ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ακριβώς όπως τα λες... Οι περισσότεροι θεωρούν ότι όλοι διαθέτουν ευρύ κύκλο κοινωνικών γνωριμιών...από τον οποίο προκύπτουν και άλλες τυχόν γνωριμίες π.χ. συναισθηματικές...

Τα πράγματα όμως δεν είναι καθόλου έτσι... Μα καθόλου...

Αγαπητή Obscura το διαδίκτυο για μένα αποτελεί έναν παράπλευρο τρόπο για να γνωρίζεις κόσμο.
Ο τρόπος αυτός κρύβει συνήθως μόνο αρνητικά. Τα θετικά είναι ελάχιστα.

Για μένα το κύριο αρνητικό που έχει το διαδίκτυο είναι η "δοκιμασία της ποικιλίας". Το διαδίκτυο είναι σαν ένα "καλάθι με κεράσια" ... Βάζεις το χέρι σου μέσα και δοκιμάζεις...και δοκιμάζεις...και δοκιμάζεις...και δοκιμάζεις μέχρι να βρεις το ΤΕΛΕΙΟ "κεράσι"... αν το βρεις ποτέ ...

Συνήθως την δυνατότητα δοκιμής την έχουν τα θηλυκά γιατί ως γνωστό το "θηλυκό κινεί τα νήματα...και πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει αν θέλει..."

Το διαδίκτυο τείνει να γίνει ένα παιχνίδι στο οποίο το αφύσικο, το αψυχολόγητο, το ψυχολογικά ανισόρροπο και το ανώριμο τείνουν να γίνουν οι ορισμοί του φυσιολογικού...


Άχα. Θεωρείτε δεδομένο ότι οι άνθρωποι έχουν ευρύ κύκλο και άρα εν δυμάμει συντρόφους. Εν πάση περιπτώσει, έχω καταλήξει ότι πρόκειται καθαρά για θέμα συγκυριών -καταρραμένες συγκυρίες!- Στο downcast θα πω απλώς ότι το ίντερνετ δεν είναι πλέον "παράξενος" τρόπος να γνωρίζεις ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακριβώς όπως τα λες... Οι περισσότεροι θεωρούν ότι όλοι διαθέτουν ευρύ κύκλο κοινωνικών γνωριμιών...από τον οποίο προκύπτουν και άλλες τυχόν γνωριμίες π.χ. συναισθηματικές...

Τα πράγματα όμως δεν είναι καθόλου έτσι... Μα καθόλου...

Μα δεν θεωρώ κάτι δεδομένο... Απλά πιστεύω πως αν κάποιος θέλει να γνωρίσει άτομα, αυτό δεν είναι κάτι δύσκολο ούτε πρέπει να έχεις "διδακτορικό" στις τεχνικές προσέγγισης του άλλου φίλου για να το πετύχεις. Από εκεί και περα καταλαβαίνω απόλυτα τι λες. :) Ξέρω πολύ καλά ότι ακόμα και το να έχεις έναν ευρύ κύκλο γνωριμιών δε συνεπάγεται ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις σε επίπεδο συντρόφου. Και επιμένω σε αυτό που σου είπα σε άλλο ποστ- χρειάζεται υπομονή και ψάξιμο... και επιμονή.
Πόση απόρριψη πρέπει να φάει κάποιος; Όση και να "ρίξει"... Μέχρι να βρει αυτό που ψάχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ θέλω να απαντήσω στον downcast και να του πω πως πρέπει να χαλαρώσει!!!Αν βγαίνεις έξω και "διαλαλείς" σε κάθε κοπέλα που γνωρίζεις πως ψάχνεις σοβαρή σχέση και θες γρήγορα να παντρευτείς και να κάνεις οικογένεια και να νοικοκυρευτείς....τότε σόρυ αλλά μάλλον θα τις τρομάξεις και θα "κόβουν πέρα" όσο το δυνατόν πιο γρήγορα!!!Χαλάρωσε...δεν σε πήραν και τα χρόνια!!!! Με το σκεπτικό σου πάντως μου θυμίζεις πολύ έντονα ένα πρώην μου....Ήταν βέβαια αρκετά μικρότερός σου (24 χρονών), αλλά και εκείνος έλεγε συνεχώς το πόσο ήθελα να νοικοκυρευτεί και να κάνει οικογένεια!!!!!Για να σου δώσω να καταλάβεις από τις πρώτες βδομάδες της σχέσης μας μου λεγε για το τί θα γινόταν μετα απο 3 χρόνια που εγώ θα τελείωνα τη σχολή, ανέφερε κάτι για γάμους, εγκυμοσύνες κλπ(!!!!!:/:) και παρ'ότι εγώ του δειχνα πως ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΤΣΙ αυτός συνέχιζε!!!!Αποτέλεσμα??????Χωρίσαμε...αφού εγώ είχα φρικάρει (είμαι μόλις 20, γάμους θα σκέφτομαι??) και μάλιστα αρκετά σύντομα!!!!
Γι' αυτό σου λέω: ΧΑΛΑΡΑ για να μην τις τρομάζεις!!! Τώρα βέβαια άμα θες τόσο πολύ να "νοικοκυρευτείς"...τότε βρες καμμιά μεγαλοκοπέλα που ψάχνει και αυτή απεγνωσμένα γαμπρό...!!Αν μη τι άλλο θα έχετε κάτι κοινό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
χε!χε! μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλο ... :whistle:

Εγώ θέλω να απαντήσω στον downcast και να του πω πως πρέπει να χαλαρώσει!!!Αν βγαίνεις έξω και "διαλαλείς" σε κάθε κοπέλα που γνωρίζεις πως ψάχνεις σοβαρή σχέση και θες γρήγορα να παντρευτείς και να κάνεις οικογένεια και να νοικοκυρευτείς....τότε σόρυ αλλά μάλλον θα τις τρομάξεις και θα "κόβουν πέρα" όσο το δυνατόν πιο γρήγορα!!!Χαλάρωσε...δεν σε πήραν και τα χρόνια!!!!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
χε!χε! μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλο ... :whistle:
Σόρυ αν σε ψυχολόγησα λάθος....!!!!Αλλά εμένα μου έδωσες την εικόνα ανθρώπου που ψάχνεται για...σοβαρή σχέση!!!!
Φαίνεται δεν είμαι καλή ψυχολόγος!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σόρυ αν σε ψυχολόγησα λάθος....!!!!Αλλά εμένα μου έδωσες την εικόνα ανθρώπου που ψάχνεται για...σοβαρή σχέση!!!!
Φαίνεται δεν είμαι καλή ψυχολόγος!!!:P


Bρε συ ... μάλλον με παραψυχολόγησες ... χε!χε! ...

Δυστυχώς ή ευτυχώς επειδή είμαι βιτσιόζος και ανώμαλος μόνο για σοβαρή σχέση ψάχνομαι...
Τα παιχνίδια με το άλλο φύλο, τα πάρε-δώσε με κοριτσάκια/κοπελίτσες και κυρίως η κοροϊδία συνανθρώπων μου και κυρίως του γυναικείου φύλου δεν είναι του χαρακτήρα μου...

Αυτό όμως δεν συνεπάγει ότι εγώ κυκλοφορώ με την "ντουντούκα" στο χέρι και διαλαλώ ότι ψάχνω να παντρευτώ... Ο γάμος είναι ένα πολύ σοβαρό βήμα στη ζωή του ανθρώπου και απαιτεί και άλλα πολλά...

Μην ξεχνάς ωστόσο ότι οι γυναίκες μετά τα 28-29 είναι εκείνες που πιέζουν για γάμο... ή κάνω λάθος; :whistle:

Εγώ Αγαπητή Anda για άλλα πράγματα είμαι απογοητευμένος και θα συνεχίσω να είμαι...όσο δεν βλέπω κανένα φως στο τούνελ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top