Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για τα γλυκαντικά σου απαντώ ότι τον πίνω σκέτο.
Δεν θυμάμαι πότε τον άρχισα, ίσως όταν ήμουν μικρός και μου έβαζαν στο γάλα λίγο καφέ.
Τον πίνω το πρωί για ενίσχυση και για να ξυπνήσω, την υπόλοιπη μέρα πίνω μόνο όταν χρειαστεί, όπως αν έχω κοιμηθεί λίγο, αν έχω κουραστεί στην δουλειά, το καλοκαίρι που μου φέρνει υπνηλίες, αλλά μερικές φορές τον πίνω και σαν ρόφημα, τότε διαλέγω ντεκαφεϊνέ, ή μερικές φορές βάζω υποκατάστατο που πίνει ο πατέρας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δηλαδη,,οι περισσοτεροι που πινουν καφε..

το κανουν επειδη τους αρεσει η γευση?
οπως πινουμε το κακαο ή μια πορτοκαλαδα πχ?
Άγγελε, ο καφές έχει καταντήσει ολόκληρη επιστήμη. Ξέρω baristas, που πληρώνονται περισσότερα από τον μέσο Chef :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
δηλαδη,,οι περισσοτεροι που πινουν καφε..

το κανουν επειδη τους αρεσει η γευση?
οπως πινουμε το κακαο ή μια πορτοκαλαδα πχ?


ή επειδη εχουν αναγκη τη δυναμη της καφεινης για τη δουλεια τους?
και απλα ανεχονται και με διαφορα γλυκαντικα την πικραδα?

την πρωτη φορα που ήπιατε καφε,,σας αρεσε η γευση?ή σας κακοφανηκε ως πολυ πικρη?


αυτη ειναι η διαφορα του καφέ απο αλλα φαγητα ή χυμους..

οτι πινεται και ως εργαλειο ενισχυσης οργανσιμου,,και οχι μονο επειδη μας αρεσει..


Εγώ προσωπικά πίνω καφέ κυρίως επειδή μου αρέσει... Ίσως μόνο τον πρωινό να πίνω για ενίσχυση και μια στο τόσο να πιω άλλον θέλοντας ενίσχυση...

Εγώ πλέον πίνω τον καφέ μου τελείως σκέτο, όταν άρχισα να πρωτοπίνω τον έπινα γλυκό(όπως οι περισσότεροι σχεδόν) και δεν με ενοχλούσε τότε η γεύση του... Τώρα δε, τι να το συζητάμε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απλα εθεσα μερικα ερωτηματα περι καφε που ειδα και στο νετ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eu@

Νεοφερμένος

Η eu@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
2 οπωσδηποτε!μπορει κ 3!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δεν πινω καφε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
γενικα ειμαι εθισμενη στον καφε! πινω περιπου 3 την ημερα αναλογα και με το προγραμμα βεβαια. Συνηθως πινω φρεντο καπουτσινο ή φρεντο εσπρεσο οταν με πιανουν οι τυψεις για τις θερμιδες!! παντα μετριο! επισης πινω και πολυ ελληνικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
1-2 φραπεδακια την ημερα τωρα το καλοκαιρι..Ερχεται ομως η φοιτιτικη ζωη και θα γινω και εγω ενας καλος χορηγος της nes cafe ...Εχω ακουσει οτι ο nes cafe ειναι καφες πολυ χαμηλης ποιοτητας και γι αυτο ειναι και φθηνος (σε σχεση με τους αλλους), γι' αυτο και λεω να ξεκινησω να πινω κανενα αλλο ! Γιατι οχι και κανενα ελληνικο. . .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πλεον δεν πινω κανενα..ειδικα αυτο το καλοκαιρι εχω πιει 1-2 μονο! οταν πινω θα πιω η φραπε μετριο η εσπρεσσο μετριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ένα διπλό. :Ρ
Ένα δηλαδή. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιααααα

Δραστήριο μέλος

Η ρανιααααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
υστερα απο την καταστροφη του οργανισμου μου εξαιτιας των κα8ημερινων πρωινων - μεσημεριανων - μεταμεσονυχτιων καφεδων:/: ( ανα8εματισμενες πανελληνιες:mad:) τους εχω κοψει . Τωρα ειμαι σε περιοδο αποτοξινωσης απο την καφεινη αλλα υπο κανονικες συν8ηκες παλιοτερα επινα 1 φραπε η γαλλικο την μερα:D!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καραγκιόζης

Νεοφερμένος

Ο Καραγκιόζης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Τουλάχιστον 4-5.

Συνήθως νες, για ευκολία. Αλλά όταν είμαι σπίτι και έχω ώρα/κέφι, αλέθω και φτιάχνω καπουτσίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mert

Νεοφερμένος

Ο Mert αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Έπινα συχνά μήνες πριν (όταν ήμουν στη σχολή κυρίως) αλλά πλέον το πολύ 1-2 φορές το μήνα. Προτιμώ να πίνω χυμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
4 - 5 την ημέρα πίνω για χρόνια συνήθως φραπέ σπάνια αν τύχει τίποτε άλλο.
Φαίνεται έχω πάθει ανοσία και δέν με ενοχλούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Έναν καφέ μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έναν καφέ τη μέρα.. Στα ταξίδια όμως πίνω 2-3, αλλιώς τα παίζω.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ένα με δύο καφέδες την ημέρα - αλλά θέλω να το κάνω αυστηρά έναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,839 μηνύματα.
Πίνω συνήθως 1 καφέ την ημέρα, σπανίως και μαξ 2.

Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να στρέφομαι στα ενεργειακά ποτά και πιο συγκεκριμένα στο Lucozade Alert το οποίο δεν έχει ταυρίνη, αλλά μόνο υψηλή περιεκτικότητα σε καφείνη.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Μήν τους φοβάστε τους καφέδες ακίνδυνοι είναι μέχρι 3 την ημέρα δέν πειράζουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
δεν πίνω :D :clapup: :clapup: :clapup: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top