Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μμμμ... ωριμος αντρας σεξουαλικα δεν νομιζω να συνεπαγεται να σου βαζουν δαχτυλα... Τελος παντων, ο καθενας με την τρελα του. Εγω παντως δεν θα το εκανα ποτε, καποια πραγματα ειναι δεδομενα

Αν διαβασεις το ποστ μου, θα δεις, οτι δεν εγραψα πως συνεπαγεται κατι σωνει και καλα....
Αυτο που ειπα ειναι οτι μπορει να δεις το θεμα αυτο διαφορετικα, για το οποιο σημερα στα 22 σου εισαι τοσο απολυτος και χρησιμοποιησες και καποιες εκφρασεις "καπως", ωστε να το υποστηριξεις...εγραψα "μπορει" και "οταν αποκτησεις περισσοτερες εμπειριες και εχεις ωριμασει σεξουαλικα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Εγώ αυτό που είδα να ειπώθηκε είναι ότι για να καταλάβετε γιατί κάποιοι δεν θα ήθελαν να δοκιμάσουν δαχτυλάκι ίσως θα έπρεπε να αναλογιστείτε πως θα αντιδρούσατε εσείς σε κάτι άλλο (βλέπε δονητή). Αφού λοιπόν έχουμε καταλάβει και οι δύο ας το αφήσουμε :)

Πάντως μ'αυτή τη μεταφορά θα συμφωνήσω. Δηλαδή κάποιοι άντρες που εχουν δοκιμάσει το δακτυλάκι και ας πούμε τους άρεσε, μπορούν να καταλάβουν πώς αισθάνονται οι, ας τους πουμε έτσι, παρθένοι στο ζήτημα αυτό, αν σκεφτούν τους εαυτούς τους να τους χώνουν ένα δονητή. Γιατί, συγκριτικά, ο παρθένος το δακτυλάκι τόσο τεράστιο μπορεί να το βλέπει .

Στην ουσία όμως η διαφορά είναι ψυχολογική. Από το τίποτα, στο κάθομαι να μου βάλει δακτυλάκι η γλυκιά μου, μπορεί να σημαίνει κάτι. Μάλιστα, μπορεί να σημαίνει το ίδιο, απο το δακτυλάκι στο κάθομαι να μου βάλει δονητή η δικιά μου. :)

Το ζητημα είναι το εξής κύριοι. Ενας άντρας, μέχρι να ξέρει σίγουρα άν είναι ομοφυλόφιλος, απλά δεν το ξέρει. Η σεξουαλικότητα είναι μια αχανής υπόγεια άβυσσος στο υποσυνείδητο μας. Με τους πειραματισμούς εξιτάρεται και ξεκλειδώνει. Μπορεί να ξεκλειδώσει πρός το "ε όχι ρε αδερφέ δεν μου πάει αυτό" , μπορεί να ξεκλειδώσει ξαφνικά πρός άλλα κεφάλαια. :eek:

Φυσικά ο σίγουρος τρόπος για να μη ξεκλειδώσει ποτέ πρός πουθενά, είναι να μήν πειραματιστεί καποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αν ειναι δυνατον... Τι λαλακιες καθεστε και λετε ρε... λοιπον, σε κανεναν δεν αρεσει το δαχτυλο, εκτος και αν εχει τασεις προς bi καταστασεις... Η μονη "υπηρεσια" που προσφερει η γυναικα στον αντρα ειναι το στοματικο. Περα απο αυτο, ο ρολος της γυναικας στο σεξ ειναι παθητικος, οι διεισδυσεις γινονται μοναχα απο τον αντρα. Ειτε το θελετε ειτε οχι μικρουλες, υπαρχει πομπος και δεκτης στο σεξ, και η μονη περιπτωση που η γυναικα ειναι πομπος ειναι το στοματικο οπως ειπα πιο πανω...

Μμμμ... ωριμος αντρας σεξουαλικα δεν νομιζω να συνεπαγεται να σου βαζουν δαχτυλα... Τελος παντων, ο καθενας με την τρελα του. Εγω παντως δεν θα το εκανα ποτε, καποια πραγματα ειναι δεδομενα
Δεν είναι τρόπος αυτός για να μιλάς σε ένα φόρουμ. :mad:
Πάντως μ'αυτή τη μεταφορά θα συμφωνήσω. Δηλαδή κάποιοι άντρες που εχουν δοκιμάσει το δακτυλάκι και ας πούμε τους άρεσε, μπορούν να καταλάβουν πώς αισθάνονται οι, ας τους πουμε έτσι, παρθένοι στο ζήτημα αυτό, αν σκεφτούν τους εαυτούς τους να τους χώνουν ένα δονητή. Γιατί, συγκριτικά, ο παρθένος το δακτυλάκι τόσο τεράστιο μπορεί να το βλέπει .

Στην ουσία όμως η διαφορά είναι ψυχολογική. Από το τίποτα, στο κάθομαι να μου βάλει δακτυλάκι η γλυκιά μου, μπορεί να σημαίνει κάτι. Μάλιστα, μπορεί να σημαίνει το ίδιο, απο το δακτυλάκι στο κάθομαι να μου βάλει δονητή η δικιά μου. :)

Το ζητημα είναι το εξής κύριοι. Ενας άντρας, μέχρι να ξέρει σίγουρα άν είναι ομοφυλόφιλος, απλά δεν το ξέρει. Η σεξουαλικότητα είναι μια αχανής υπόγεια άβυσσος στο υποσυνείδητο μας. Με τους πειραματισμούς εξιτάρεται και ξεκλειδώνει. Μπορεί να ξεκλειδώσει πρός το "ε όχι ρε αδερφέ δεν μου πάει αυτό" , μπορεί να ξεκλειδώσει ξαφνικά πρός άλλα κεφάλαια. :eek:

Φυσικά ο σίγουρος τρόπος για να μη ξεκλειδώσει ποτέ πρός πουθενά, είναι να μήν πειραματιστεί καποιος.
Δε θα διαφωνήσω, απλά θα σου πω πως ένα πολύ μικρό ποσοστό ανδρών θέλει να μπει σε αυτη τη διαδικασία αναζήτησης, το γιατί και το πως δε το ξέρω, αλλά ξέρω πως δεν είμαι σε αυτό το ποσοστό.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το ζητημα είναι το εξής κύριοι. Ενας άντρας, μέχρι να ξέρει σίγουρα άν είναι ομοφυλόφιλος, απλά δεν το ξέρει. Η σεξουαλικότητα είναι μια αχανής υπόγεια άβυσσος στο υποσυνείδητο μας. Με τους πειραματισμούς εξιτάρεται και ξεκλειδώνει. Μπορεί να ξεκλειδώσει πρός το "ε όχι ρε αδερφέ δεν μου πάει αυτό" , μπορεί να ξεκλειδώσει ξαφνικά πρός άλλα κεφάλαια. :eek:
Απλά θα επαναλάβω μια ερώτηση διευκρινιστικά :)
Οπότε αντίστοιχα πραγματικά Άντρας θα πρέπει να είναι αυτός που έχει δοκιμάσει να πάει και με άλλο άντρα;
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συγνώμη, αλλά ερεθιστική δεν είναι μόνο η διείσδυση. Just FYI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Περα απο αυτο, ο ρολος της γυναικας στο σεξ ειναι παθητικος, οι διεισδυσεις γινονται μοναχα απο τον αντρα. Ειτε το θελετε ειτε οχι μικρουλες, υπαρχει πομπος και δεκτης στο σεξ, και η μονη περιπτωση που η γυναικα ειναι πομπος ειναι το στοματικο οπως ειπα πιο πανω...

come again?... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Δε θα διαφωνήσω, απλά θα σου πω πως ένα πολύ μικρό ποσοστό ανδρών θέλει να μπει σε αυτη τη διαδικασία αναζήτησης, το γιατί και το πως δε το ξέρω, αλλά ξέρω πως δεν είμαι σε αυτό το ποσοστό.:redface:

Βλέπεις που η ειλικρινεια, απελευθερώνει; Δεν αισθάνεσαι καλύτερα τώρα απ'ότι σε άλλες φάσεις αυτής της συζήτησης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα ο Μπορατ αυτο υποστηριζε απο την αρχη του θεματος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Όχι ακριβώς έτσι. Στις φράσεις που είπε τώρα, είπε χιλια πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Βλέπεις που η ειλικρινεια, απελευθερώνει; Δεν αισθάνεσαι καλύτερα τώρα απ'ότι σε άλλες φάσεις αυτής της συζήτησης;

Μα ο Μπορατ αυτο υποστηριζε απο την αρχη του θεματος!:)

Όχι ακριβώς έτσι. Στις φράσεις που είπε τώρα, είπε χιλια πράγματα
Από τη στιγμή που η συζήτηση είναι όμορφη, ακόμη και αν δε συμφωνώ με τις απόψεις, αισθάνομαι καλά που συμμετέχω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=514734#post514734
Αρχική Δημοσίευση από fandago Οπότε αντίστοιχα πραγματικά Άντρας θα πρέπει να είναι αυτός που έχει δοκιμάσει να πάει και με άλλο άντρα;

Ο αλλος άντρας δεν είναι ενας δονητής. Πιστεύω ότι και μόνο η διάθεση πειραματισμού με άλλον άντρα σημαίνει ότι αυτός που θέλει να το δοκιμάσει μάλλον "θέλει άντρα" . Δεν είναι δηλαδή θέμα προστάτη και ερωτικής διέγερσης ή εξερεύνησης των ερωτικών του δυνατοτήτων απόλαυσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Λίγο άσχετο, αλλά επ' αυτού έχει πει ένα πολύ καλό ο συμπαθής μου Τζιμάκος:


Ο πρωκτός είναι η κλειτορίς του ανδρός

(και το ποίημα συνεχίζει έτσι: )

Ο μυς ο ερωτικός σε αχρηστία
δεν έχει την αντοχή του πλαστικού
για αυτό και αντικαταστάθηκε
από το ποντίκι του υπολογιστού

Κλείνω το μηχάνημα και έρχομαι να σε συναντήσω δια ζώσης
μόνο εσύ μπορείς να με σώσεις ολόγραμμα του εαυτού μου
στο ουράνιο σινεμά «Προσεχώς Κατσαρίδες».
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Προσωπικά κάνω τα πάντα στο κρεβάτι με την εκάστωτε κοπέλα μου.. δεν έχω ταμπού για τίποτα.. και γενικά μαρέσουν οι τρέλες και τα πικάντικα πράγματα.. ΕΚΤΟΣ απο αυτό.. αν ζύγωνε εκεί θα την σταμάταγα στο δευτερόλεπτο.. αν συνέχιζε θα έφευγε σκαμπίλι απο τα λίγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;

όσο η αξύριστη μασχάλη στην γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι το σημειο G στους αντρες βρισκεται στον πρωκτο...αρα γι αυτο το λογο καποιοι γινονται gay...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όχι πάλι με αυτό το θέμα, όχι πάλι...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Όχι πάλι με αυτό το θέμα, όχι πάλι...:redface:

Τα κάτω "ανοιχτά μυαλα", φίλε μου Μπόρατ, φαίνεται πως έπαθαν ακράτεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι το σημειο G στους αντρες βρισκεται στον πρωκτο...αρα γι αυτο το λογο καποιοι γινονται gay...

Ο gay γεννιέται, δεν γίνεται επειδή κάποια μέρα έτυχε μια γυναίκα να παίξει έτσι και του άρεσε. Του gay του αρέσει το ανδρικό σώμα μόνο και ερεθίζεται από αυτό, δεν είναι θέμα οπών πιστεύω. Οι άντρες που δεν τους αρέσει να τους πηδάνε, αλλά πηδάνε ακατάπαυστα άντρες και εξακολουθούν ως τα γεράματα να μην θεωρούν τους εαυτούς του gays αλλά κωλομπαράδες, χρειάζονται επειγόντως εντατικές ασκήσεις αυτογνωσίας και ειλικρίνειας για να παραδεχθούν ότι είναι ομοφυλόφιλοι ή bisexual. Ομοφυλόφιλος είναι οποιοσδήποτε ερεθίζεται από το ανδρικό σώμα και τίποτα άλλο κατά τη γνώμη μου, το αν είναι ενργητικός ή παθητικός δεν έχει καμμιά σημασία, gay παραμένει. Δεν γίνεται να πηδάνε άντρες χωρίς να είναι ερεθισμένοι με το σώμα τους. Από την άλλη οι γυναίκες που το κάνουν αυτό σε άντρες σίγουρα δεν είναι άντρες, αλλά τι νοιώθει ο άντρας που το δέχεται αυτό υποθέτω διαφέρει, οπότε μην είστε και πολύ απόλυτοι. Αν ο άντρας το δέχεται και φαντασιώνεται ότι είναι γυναίκα εκείνη την ώρα, τότε συμφωνώ με αυτόν που έγραψε παραπάνω ότι έχει bi τάσεις. Αλλά υπάρχουν και τόσοι άντρες που το δέχονται αυτό για άλλους λόγους και νοιώθουν άλλα πράγματα εκείνη την ώρα, πιθανόν μόνο τον φυσιολογικό ερεθισμό της περιοχής ή άλλα πράγματα ψυχολογικά περισσότερο, πχ μια αίσθηση παραχώρησης στη γυναίκα ή ελέγχου από τη γυναίκα και αυτό τους φτιάχνει, θα μπορούσε δηλαδή να ήταν και οτιδήποτε άλλο σχετικό που τους προξενεί αυτή την αίσθηση. 'Αμα όμως ερεθιστεί το G μια μέρα από γυναίκα δεν σημαίνει ότι θα γίνεις και gay !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ο gay γεννιέται, δεν γίνεται επειδή κάποια μέρα έτυχε μια γυναίκα να παίξει έτσι και του άρεσε. Του gay του αρέσει το ανδρικό σώμα μόνο και ερεθίζεται από αυτό, δεν είναι θέμα οπών πιστεύω. Οι άντρες που δεν τους αρέσει να τους πηδάνε, αλλά πηδάνε ακατάπαυστα άντρες και εξακολουθούν ως τα γεράματα να μην θεωρούν τους εαυτούς του gays αλλά κωλομπαράδες, χρειάζονται επειγόντως εντατικές ασκήσεις αυτογνωσίας και ειλικρίνειας για να παραδεχθούν ότι είναι ομοφυλόφιλοι ή bisexual. Ομοφυλόφιλος είναι οποιοσδήποτε ερεθίζεται από το ανδρικό σώμα και τίποτα άλλο κατά τη γνώμη μου, το αν είναι ενργητικός ή παθητικός δεν έχει καμμιά σημασία, gay παραμένει. Δεν γίνεται να πηδάνε άντρες χωρίς να είναι ερεθισμένοι με το σώμα τους. Από την άλλη οι γυναίκες που το κάνουν αυτό σε άντρες σίγουρα δεν είναι άντρες, αλλά τι νοιώθει ο άντρας που το δέχεται αυτό υποθέτω διαφέρει, οπότε μην είστε και πολύ απόλυτοι. Αν ο άντρας το δέχεται και φαντασιώνεται ότι είναι γυναίκα εκείνη την ώρα, τότε συμφωνώ με αυτόν που έγραψε παραπάνω ότι έχει bi τάσεις. Αλλά υπάρχουν και τόσοι άντρες που το δέχονται αυτό για άλλους λόγους και νοιώθουν άλλα πράγματα εκείνη την ώρα, πιθανόν μόνο τον φυσιολογικό ερεθισμό της περιοχής ή άλλα πράγματα ψυχολογικά περισσότερο, πχ μια αίσθηση παραχώρησης στη γυναίκα ή ελέγχου από τη γυναίκα και αυτό τους φτιάχνει, θα μπορούσε δηλαδή να ήταν και οτιδήποτε άλλο σχετικό που τους προξενεί αυτή την αίσθηση. 'Αμα όμως ερεθιστεί το G μια μέρα από γυναίκα δεν σημαίνει ότι θα γίνεις και gay !!!
μπορει οχι αλλα ειναι και αυτο μια αρχη!δηλαδη αμα ερεθιστει το σημειο G που ξερεις αμα μετα δεν θα θελησει τιποτα πιο χοντρο?
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top