Πώς ντύνεστε;

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ακόμη και σε μη βελουτέ, υπάρχουν φόρμες που είναι περισσότερο στυλάτες (και όχι ακριβώς athleisure), κι αυτές πάλι θα τις φορούσα για καφέ αν τις είχα. Γενικά τις φόρμες τις θεωρώ πολύ versatile και δεν είναι όλες μόνο για το γυμναστήριο.

Ακριβως :thumbup: συμφωνω αν ειδες και τις φορμες που εβαλα μπορεις και να βγεις για καφε ναι γιατι οχι?
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ακριβως :thumbup: συμφωνω αν ειδες και τις φορμες που εβαλα μπορεις και να βγεις για καφε ναι γιατι οχι?
Αυτές που έβαλες τις φοράς και σε κυριλέ μαγαζιά αν το υποστηρίζεις το στυλ! Προσωπικά δε μου άρεσαν όλες, μου θυμίζουν λίγο αυτές τις τάχαμ "insta baddies" που ψωνίζουν μαζικά από fashionnova ό,τι βγάζει η Cardi B :hehe:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτές που έβαλες τις φοράς και σε κυριλέ μαγαζιά αν το υποστηρίζεις το στυλ! Προσωπικά δε μου άρεσαν όλες, μου θυμίζουν λίγο αυτές τις τάχαμ "insta baddies" που ψωνίζουν μαζικά από fashionnova ό,τι βγάζει η Cardi B :hehe:
καλα ναι ,απλα πατησα φορμα και μου εβγαλε αυτα,στο περιπου ομως μπορει να φορεθει αυτο που αρεσει στον καθενα,κι εγω την εχω φορεσει για καφε και για βραδυνη εξοδο :thumbup:
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Φόρμες φορούσαμε στο δημοτικό. Ειδικά οι γυναίκες πρέπει να τις πετάξετε !!!! Και πιο ειδικά τις ροζ !!!

Αυτό μόλις έβαλα στα αγαπημένα μου για μελλοντική αγορά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Φόρμες φορούσαμε στο δημοτικό. Ειδικά οι γυναίκες πρέπει να τις πετάξετε !!!! Και πιο ειδικά τις ροζ !!!

Αυτό μόλις έβαλα στα αγαπημένα μου για μελλοντική αγορά.
ωραιο το τζινακι,οι φορμες μου αρεσουν επιμενω :D
βασικα ο καθενας ντυνεται οπως του αρεσει και τον εκφραζει αλιμονο
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Επειδή το είδα να αναφέρεται σε διάφορα ποστ, φοράτε φόρμες εκτός σπιτιού; Και σε τι περιστάσεις; Για να πάτε πχ στην δουλειά ή βόλτα;
Φόρμες πολύ σπάνια. Αν πχ έχω ξεμείνει από γάλα και θέλω να πάω στο σουπερμάρκετ και κρυώνω. Φοράω όμως κολάν. Πλέον κολάν και στην δουλειά γιατί ούτως ή άλλως πρέπει να αλλάξω σε scrubs.

Όταν πάω για περπάτημα ντύνομαι έτσι:
1610910797782.png


Κάποιες φορές φοράω παλτό στο ίδιο Κάμελ χρώμα, άλλες φορές μαύρο trench coat, άλλες φορές σκούρο μπλε trench coat, άλλες φορές μαύρο παλτό ή μαύρο πουπουλένιο πάρκα. Τα leggings κυμαίνονται σε μαύρο χρώμα, σκουρο μωβ, γκρι. Αθλητικά παπούτσια φοράω σε μαύρο, ανθρακι, γκρι.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ένα παλτό μόνο έχω αγοράσει αλλά τα οικονομικά μου με τη σχολή δεν μου το επιτρέπουν ...

Είχα και εγώ ένα πρόβλημα ήθελα να αγοράσω παπούτσια, είχαν ανοίξει βέβαια μια βδομάδα αλλά να βγαίνω και να το δοκιμάζω στον δρόμο δύσκολο δεν το κάνω.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
2 καραντίνες μετά μία είναι η απάντηση φίλοι μου:

Φοράμε ό,τι μας μπαίνει.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμη και σε μη βελουτέ, υπάρχουν φόρμες που είναι περισσότερο στυλάτες (και όχι ακριβώς athleisure), κι αυτές πάλι θα τις φορούσα για καφέ αν τις είχα. Γενικά τις φόρμες τις θεωρώ πολύ versatile και δεν είναι όλες μόνο για το γυμναστήριο.

Μαύρο χάλι. Μην τολμήσετε να βγείτε έτσι έξω κορίτσια.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Γιατί οι φόρμες θεωρούνται ανεπίσημη και πρόχειρη ενδυμασία; Νομίζω ότι μπορούν να συνδυαστούν άρτια
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Υποσυνείδητα φοβάσαι επειδή ξέρεις πως θα ερωτευτείς τέτοιον και θα σε παρατήσει στο άψε σβήσε. 😏

Με διαβάζεις σαν ανοιχτό βιβλίο και ανατριχιάζω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί οι φόρμες θεωρούνται ανεπίσημη και πρόχειρη ενδυμασία; Νομίζω ότι μπορούν να συνδυαστούν άρτια

Όπως το βλέπω εγώ:

1. Δεν έχουν καμία ιδιαίτερη γεωμετρία ή κόψιμο, απλώς παίρνουν το σχήμα του σώματος αν είναι στενές ή δείχνουν σαν σακί με πατάτες αν είναι φαρδιές.

2. Πολλές φόρμες μοιάζουν πάρα πολύ με πιτζάμες, σε βαθμό μια φορά που αποφάσισα να πάω στη σχολή με ροζ βελουτέ φόρμα να με ρωτάνε όλοι με γνήσιο ενδιαφέρον τι μου συνέβη και ήρθα με τις πιτζάμες στο μάθημα.

3. Σχεδιάστηκαν για να είναι ανεπίσημες και πρόχειρες, να προσφέρουν άνεση κι ευελιξία ώστε να μπορείς να αθλείσαι πιο εύκολα.

4. Αποκλίνουν από τον κλασικό ορισμό της κομψότητας που πρόκειται για ντύσιμο που κολακεύει τη σιλουέτα και χρησιμοποιεί ακριβά και καλής ποιότητας υφάσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Όσον αφορά τα ρούχα προτιμώ τύπου σαν τις φωτό που ανέβασε η Αγάπη. Δηλαδή απλά, αλλά συνάμα κομψά σεξυ και ρούχα πασπαρτού για αρκετές περιστάσεις.

Τις φόρμες τις βρίσκω βολικές για τον ύπνο και ίσως αυτό (συν τους λογους που αναφέρει παραπάνω η Αγάπη) με έχει οδηγήσει ασυνείδητα να τις κατατάξω αποκλειστικά για πρόχειρες περιστάσεις. Ας πούμε, πέρα από τον ύπνο, ίσως φορέσω την πρώτη μέρα της περιόδου (αν τύχει να χω βαριά περίοδο μια στο τόσο και δεν ανέχομαι τίποτα άλλο) και σπάνια στο σούπερ μάρκετ ελεω καραντίνας, αν δεν έχω να κάνω κάτι μετά και βαριέμαι άπειρα.

Άλλες εκδοχές με πιο στυλάτες ή εφαρμοστές φόρμες που ανεβάσατε, ναι, μπορούν να σταθούν και για καφέ ή οτιδήποτε, αλλά και πάλι δεν είναι του στυλ μου. Θα προτιμήσω ένα εφαρμοστό παντελόνι ας πούμε ή φορεματακι/φούστα. Νιώθω πιο πολύ ο εαυτός μου μέσα σε αυτά.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πως πιστεύει το στέκι ότι ντύνομαι:


Πως πραγματικά ντύνομαι:

 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Εγώ έχω να πω πως ήρθε η καραντίνα κι έκανε το ντύσιμό μου παγκόσμιο. Άλλη μια φορά που αποδείχτηκε πως είχα δίκιο.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Eμένα αυτό θα μου άρεσε , αλλά θεωρώ ότι θέλει και ένα ύψος που δεν έχω .

gynaikeia-poulover-07.jpg
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Eμένα αυτό θα μου άρεσε , αλλά θεωρώ ότι θέλει και ένα ύψος που δεν έχω .

View attachment 74803
Αν θες μπορείς να το υποστηρίξεις βάζοντας μια καμπάνα παντελόνι ή flare για να ψηλώσει το πόδι και ένα μποτακι με λίγο τακουνάκι ή και sneakers και μια χαρά θα είσαι 😁
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πολύ μου αρέσει αυτή η στήλη σκέφτομαι μήπως φταίξουμε ένα θέμα με ντυσίματα και να λέμε αν μας αρέσει και τι θα αλλάζαμε😁😁
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top