Ρατσισμός κατά των εβραίων

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Dark kronos έχεις γνωρίσει εβραίους? Έχεις κάνει παρέα μαζί τους ώστε να δεις το χαρακτήρα τους? Αν όχι τότε πως κρίνεις?
Πάντως εγώ που έχω γνωρίσει αρκετούς και έχω πάει και σε εβραική γιορτή μαζί τους καθώς και σε συναγωγή σε πληροφορώ οτι δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά με εμας, το μόνο που παρατήρησα είναι οτι είναι λιγάκι πιο συντηρητικοί, κυρίως οι μεγαλύτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Μπορει να μην το αξιζει κανενα πλασμα αλλα αυτοι γιατι να τα κανουν; Μονο τον ευατο μας σκευτομαστε;
Ποιος τα κάνει καλέ μου άνθρωπε; Βασάνισαν κόσμο οι Εβραίοι; Φτιάξαν στρατόπεδα συγκέντρωσης; Κάνανε γενετικά πειράματα πάνω σε ανήλικα παιδιά;
Θα με τρελάνεις βραδιάτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
1. Οποτε συγκρινεις τον θανατο ενος ανθρωπου (Θεανθρωπου/κτλ) πριν 2000 χρονια, τοτε που οι κοινωνιες, οι πολιτισμοι, οι γνωσεις, οι νομοι και τα εθιμα ηταν διαφορετικα, με την σχεδον ολκληρωτικη εξοντωση ενος λαου μεσω βασανιστηριων τη συγχρονη εποχη;

2. Επισης, συγγνωμη που στο λεω, αλλα η λογικη "ο αλλος το αρχισε" αρχιζει και χανει τη πειθω της οταν φυγεις απο το δημοτικο και δεν "τα λες" στη δασκαλα σου! Δεν δουλεουν ετσι οι κοινωνιες...

3. Επισης ξερεις ποσοι Ρωμαιοι ακολουθουσαν τη μεθοδο της σταυρωσης κατα των χριστιανων (και οχι μονο φυσικα); Επομενως, αφου "αυτοι το αρχισαν" δεν παμε να "σταματησουμε" (αφου δε λες κιολας να τους σκοτωσουμε) και τους Ιταλους;

(Βαρεθηκα να βαλω smilies. Ελπιζω να μην παρεξηγηθει καποιο απο τα λεγομενα μου)

EDIT: Και αν και δεν εχει ιδιαιτερη σημασια (ως δειγμα) ειχα/εχω δυο Εβραιους φιλους. Και οι δυο ειναι απιστευτα καλα παιδια, η μια ειναι λιγο τσιγκουνα (ε και; Και εγω ειμαι. Και δεν ειμαι Εβραιος! :D ) ενω το αλλο παιδι τα σκορπουσε! Κανενας απο τους δυο δεν ειχε ιδιαιτερη επαφη με τη θρησκεια του, και παραλληλα η μια ειναι τρελα απελευθερωμενη και cool! Τωρα αν καποιος νομιζει οτι οι περισσοτεροι ειναι αλλιως...κακως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σε αυτό για τη θρησκεία θα συμφωνήσω κι εγώ. Είναι μύθος ότι οι εβραίοι είναι όλοι τρελά θρησκευόμενοι. Αυτό ισχύει κυρίως για μεγαλύτερους. Οι νέοι είναι ελάχιστα θρησκευόμενοι, έως και καθόλου. Εγω θυμάμαι την κολλητή μου την μέρα που δεν πρέπει να φάνε και να πιούν τίποτα (είναι μια γιορτή και μέχρι τις 8 δεν πρέπει να φάνε/πιούν τπτ, μετά πηγαίνουν στη συναγωγή και επειτα τρώνε όπως τρώμε εμεις μετα την ανάσταση!) να τρώσει σάντουιτς με αλλαντικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ξερω αρκετους Ευραιους και το ειχα ανεφερει πριν, και κανενας απο αυτους δεν αντιπροσοπευε κατι καλο. Δεν βασανισαν; Μπορει να μην στισανε στρατοπεδα συγκεντροσεις αλλα εχουν βασανισει πολους παλεστινιους, περα του οτι τους βομβαρδιζουν στα καλα καθουμενα μεσα στα σπιτια. Μπορει να μην κανουν γενιτικα πειραματα αλλα τους στερουνε την υγια, τους γονεις και πιθανος την οραση, την ακωει, τα ποδια τους, τα χερια τους και 1002 αλλα.

Δεν λεω πως τοτε ητανε τα ιδια αλλα οπως και να εχει με το να σκωτοσουνε τον χριστω ειναι σαν να σκοτονουν ολους οσους πιστευουν σε μια θρησκια καθος ετσι θα σταματουσαν την εξελιξει της και ας εξελιχθικε αλλιως τελια. Τι σοι "εκλεκτος λαος του θεου" ειναι αμα σκωτονουν τον γιο του;

Δεν λεω οτι ειναι μια δικεολογια η οτι απο την στιγμη που το εκανε αυτος πρεπει να το κανουμε και εμεις αλλα απο την στιγμη που το κανει δεν μπορει να ζειτα και τα ρεστα. Ειναι σαν να μου λες οτι εγω ειμαι κακος και να με κατακρινεις που σκωτοσα τον τυπο που με ενοχλουσε ενω εσυ πριν δυο μερες εκανες το ιδιο.

Καταρχην αλλο η Ρωμαιοι και αλλο οι Ιταλοι, κατα δευτερον οι Ιταλοι δεν σκωτονουν κανεναν αθωο σημερα ουτε κανουν πολεμους χωρις λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ξερω αρκετους Ευραιους και το ειχα ανεφερει πριν, και κανενας απο αυτους δεν αντιπροσοπευε κατι καλο. Δεν βασανισαν; Μπορει να μην στισανε στρατοπεδα συγκεντροσεις αλλα εχουν βασανισει πολους παλεστινιους, περα του οτι τους βομβαρδιζουν στα καλα καθουμενα μεσα στα σπιτια. Μπορει να μην κανουν γενιτικα πειραματα αλλα τους στερουνε την υγια, τους γονεις και πιθανος την οραση, την ακωει, τα ποδια τους, τα χερια τους και 1002 αλλα.
Η ιστορία με τους Παλαιστίνιους και τους Εβραίους έχει 2 όψεις ξέρεις. Δεν είναι οι Παλαιστίνιοι οι άγιοι και οι Εβραίοι τα τέρατα. Εγκλήματα έχουν γίνει και από τις 2 πλευρές αλλά σου επαναλαμβάνω (και δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις να το ανγοείς) ότι αυτές οι πρακτικές συνέβαιναν, συμβαίνουν και θα συμβαίνουν για πάντα όπου υπάρχει πόλεμος. Γιατί εσύ επιμένεις να τις αποδίδεις μόνο στους Εβραίους; Οι Αμερικάνοι δεν έχουν φάει κόσμο και κοσμάκη; Οι Ρώσοι στο Αφγανιστάν και την Τσετσενία; Για τους Άγγλους να μη μιλήσω γιατί χρειάζεται εγκυκλοπαίδεια.
Εξήγησέ μου γιατί αγνοείς όλα αυτά τα εγκλήματα και επικεντρώνεσαι μόνο στη διαμάχη Εβραίων - Παλαιστινίων (και μάλιστα θεωρώντας λανθασμένα πως οι Παλαιστίνιοι δεν έχουν μερίδιο ευθύνης σε αυτό το μπάχαλο). Εξήγησέ μου επίσης πως θεωρείς κατάλληλη τιμωρία για τα "εγκλήματα των Εβραίων" τη γενοκτονία του Χίτλερ που έλαβε χώρα πριν την ίδρυση του Ισραήλ.
Τότε δεν υπήρχε κόντρα με Παλαιστίνιους. Γιατί τους έκανε σαπούνια ο Aδόλφος; Επειδή ήταν τσιγκούνηδες ή μήπως επειδή θύμωσε που σταυρώσαν το Χριστό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συγουρα και οι Παλαιστινιοι δεν ειναι αγκελουδια αλλα τωρα τελευτεα (και λεγοντας τελευτεα ειναι τα τελευτεα χρονια :whistle: ) δεν ακουω τπτ για επιθεση Παλαιστινιων, μονο για Ισραιλιτων. Δεν το απεδοσα μονο στους Ευραιους, και πιο πριν μιλισα και για τους Αμερικανους, απλα εδω μηλαμε για τους Ευραιους. Και δεν ειναι μονο αυτα, και οι Παπιστες εχουν φαει πολους, ο Μεγας Αλεξανδρος και οταν πρωτοκατικιθικε η Αμερικη και και και...
Μηλαω μονο για το Ισραελ-Παλαιστινη γιατι εδω μηλαμε για Ευραιους, και δεν νομιζω οτι οι Παλαιστινιοι ειναι αγκελουδια (το ξαναειπαμε) αλλα στο κατω κατω αμα και οι Ευραοι ειναι τοσο αγιοι γιατι δεν δινουν αυτην την λοριδα στους Παλαιστινιους να τελιωνουμε; Γιατι χτιζανε αυτο το τοιχος; Πριν την ιδρυσει του ισραελ μπορει να ητανε αλλα οι Ευραιοι υπαρχαν χρονια. ο Αδολφος τους εκανε σαπουνια επειδη ειχε ψυχαστενικα αλλα αυτο δεν παει να πει οτι οι Ευραιοι δεν κανανε και τπτ, δεν μπορει ξαφνικα να γινανε ετσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
(...) ακουω τπτ για επιθεση Παλαιστινιων (...)
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
. Τι σοι "εκλεκτος λαος του θεου" ειναι αμα σκωτονουν τον γιο του;
.........
Καταρχην αλλο η Ρωμαιοι και αλλο οι Ιταλοι, κατα δευτερον οι Ιταλοι δεν σκωτονουν κανεναν αθωο σημερα ουτε κανουν πολεμους χωρις λογο.

1. Προφανως οι Εβραιοι δεν Τον θεωρουσαν/ουν Υιο του Θεου :whistle:
2. Αλλο οι Ρωμαιοι και αλλο οι Ιταλοι αλλα:
α) το ιδιο οι σημερινοι Εβραιοι με αυτους πριν 2000 χρονια!
β) το ιδιο οι Ισραηλινοι που επιτιθενται στους Παλαιστινιους με τους απανταχου πιστους της εβραικης θρησκειας, που καμια ισως σχεση δεν εχουν με την κυβερνηση του Ισραηλ!
Καλα... :hmm:

Επισης, εσυ αν ζητουσε καποιο κρατος καποια λωριδα του Ελληνικου χωρου θα ελεγες να την δωσουμε; Ακομα και αν ιστορικα τη δικαιουται...(που υπο συζητηση ειναι, αλλα εγω το θεωρω δεδομενο για χαριν της συζητησης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Άγιοι σίγουρα δεν είναι οι Εβραίοι. Δε χρειαζότανε όμως το ολοκαύτωμα για να βάλουνε μυαλό. Αυτό λέμε εδώ στο forum και γι' αυτό αντέδρασαν τόσο άσχημα μερικοί, επειδή υποστήριξες αυτήν την ακραία θέση. Κανείς δε λέει ότι οι Εβραίοι είναι καλοί και δεν κάνουν λάθη. Και εγκλήματα έχουν κάνει και τα γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά. Όπως ΟΛΟΙ οι λαοί, είτε σου αρέσει είτε όχι. Η φρικαλεότητα όμως των όσων υπέστησαν σκιάζει και τα ειδεχθέστερα εγκλήματα και μάλιστα από ένα λαό (Γερμανούς) τους οποίους δεν είχαν πειράξει ποτέ οι Εβραίοι. Δεν υπήρχε πόλεμος Ισραήλ-Γερμανίας. Δεν είχαν εισβάλλει οι Εβραίοι στη Γερμανία, ούτε πείραξαν κανένα Γερμανό. Αυτό είναι που κάνει την όλη υπόθεση τόσο ανατριχιαστική. Το ακατάσχετο και χωρίς λόγο μίσος ενός λαού προς έναν άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πέραν του ότι ο Χίτλερ είχε εβραικές ρίζες και ουσιαστικά μισούσε τις ρίζες του... Αυτό δεν το λέμε Dark kronos?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Καταρχάς μπράβο σε αυτό που ξεκίνησε το topic!!! Αγαπημένο θέμα για εμένα.
Πρώτα πρώτα μην πετάμε πράγματα τα οποία δεν γνωρίζουμε καλά λίγο προσοχή σε κάποια πράγματα, δεν το λέω να κατακρίνω κάποιον αλλα εντελώς φιλικά. :)

Σε κάποιο σημείο διαβασα ότι οι Ιταλοί δεν έκαναν τίποτα? Ο Ελληνο-ιταλικός τι ήταν τότε μυθηστόριμα? Εκείνοι κύριξαν τον πόλεμο στον Ελλάδα και μαζί με την Βουλγαρία, Ιαπωνία και άλλες χώρες ήταν σύμμαχοι των Γερμανών.
Το πρόβλημα του Χίτλερ με τους Εβραίους ήταν όσο αφορά την καθαρότητα της φιλής. Εκείνη την εποχή οι Εβραίοι ήταν κάτι όπως έχουμε εμείς τους Αλβανούς. Το κόμμα των Ναζί μεταξύ άλλων έστειλε και 250.000 τσιγγάνους στον θάνατο, ακόμα και ανάπηρους η διανοητικά καθηστεριμένους. Οι Εβραίοι είχαν στην κατοχή τους συμαντικά κομματια της Γερμανικής οικονομίας και για αυτός ήταν ένας επιπλεόν λόγος που διόχθηκαν. Οι εβραίοι σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο αλλα λύσεις όπως ή οριστική εξόντωση τους δεν είναι σωστές. Μην τα βάζουμε μόνο με τους Γερμανούς όμως, οι αμερικάνοι χειρότεροι είναι, περα απο την Χιροσήμα και το Ναγκασάκι στο Τόκυο μέσα σε ένα βράδυ έκαψαν 100.000 άμαχους με τις πρώτες Ναπάλμ. Ο κύριος λόγος ήταν να πιεσουν την Ιαπωνία να παραδοθεί άνευ όρων και φυσικά για να εκδικηθούν για το Περλ Χαρμπορ. Το ίδιο έκαναν και στην Βοσνια με το να σκωτόνουν σε καθημερινή βάση παιδία και αμάχους. Οι εβραίοι κάνουν ότι κάνουν στην Λωρίδα της Γάζας γιατι έχουν και πλατες των Αμερικάνων. Η απόφαση να αποχωρήσουν έχει ψηφιστεί εδώ και πολλά χρόνια και η διεθνής κοινή γνώμη και το ΝΑΤΟ κάνουν το κορόιδο. Οι παλαιστήνιοι διεκδηκούν τα δικά τους εδάφη και μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πωπω, λίγο έλειψα και σφαχτήκατε :)

Για αρχη δεν μπορεί κανεις να κατηγορεί τους Εβραίους για το θάνατο του Χριστού. Αν εισαι χριστιανός η όλη ιστορία είχε προφητευτεί οπότε δεν είχαν και πολλές επιλογές. Αν δεν είσαι τότε ακολουθήθηκαν οι νόμιμες διαδικασίες της εποχής.

Dark Kronos θελω να μου ξεκαθαρήσεις αν κινείσαι εναντίων του θρηκσευτικού δόγματος των Εβραίων η αν βασίζεις τον διαχωρισμό σε φυλετικά κριτήρια. Τελος να πώ οτι αν δεν υποστιρίξεις μια ξεκάθαρη συνδεση μεταξύ της συμπεριφορας που καταλογίζεις και της φυλετικής/θρησκευτικής ομάδας ο,τι παράδειγμα και να φέρεις μπορεί να αντικρουστεί σαν μεμονομένο περιστατικό, ειδικά του τύπου "βγάζουν λευτά σε βάρος των άλλων" που το κάνουν σε μεγάλο ποσοστό τα μέλη όλων των λαών. Μεχρι να κάνεις μια τέτοια σύνδεση δέν θα πείσεις κανένα, και ελπίζω να πειστείς για το αντίθετο αν αποτύχεις να κάνεις μια τέτοια σύνδεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,147 μηνύματα.
Λοιπόν....Κρόνε έχω φίλο εβραίο και μάλιστα είναι εξαιρετικός άνθρωπος. Θα έπρεπε να τον σκοτώσω επειδή έχει αυτή την "ατυχία" να γεννήθηκε Εβραίος; Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός απ όποιο έθνος κι αν προέρχεται. Με την ίδια λογική θα έπρεπε να μην κάνω παρέα με την Ντέσυ την Ολλανδέζα επειδή οι πρόγονοί της κάπου στον Ατλαντικό το 1600 έσφαζαν ιθαγενείς στις Αντίλλες.

Είναι απαράδεκτο να σκεφτόμαστε γενοκτονίες επειδή κάποιοι απο εκείνα τα έθνη έχουν μίσος για τους ΈΛληνες ή δεν ξέρω κι εγω τι. Ναι οι Εβραίοι δεν μας χωνεύουν εμας τους Έλληνες και αυτό ξεκινάει χιλιάδες χρονια πριν. Πολλές χιλιάδες χρόνια.... Είσαι τόσο βέβαιος όμως οτι ο φίλος μου ο εβραίος με μισεί το ίδιο με εναν φανατικό; Μην ξεχνάμε οτι σε κάθε έθνος υπάρχουν φανατικοί και αυτό είναι γεγονός. Όπως επίσης οτι ο φανατισμός είναι μια γιγάντια παρωπίδα στα μάτια της λογικής.

ΥΓ: Επειδή ξέρω όμως που το πας... Άλλο οι Εβραίοι σαν λαος και άλλο ο Σιωνισμός που λέει κι ο Λιακόπουλος (Κάνε ενα διάλλειμα απ τον Δημοσθένη, δε λεω, ωραίος είναι, μπορεί να λέει και δυο πράγματα σωστά μέσα σε 1000 φούσκες για να πουλήσει βιβλία αλλά μη μας κάνει και τα παιδιά φανατικά....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταρχην να το ξαναπω γιατι μου φενετε οτι κατηγοριτε εμενα γιατο οτι δεν δινω συμασια η αποφεγω καπια κοματια των post σας αλλα εσεις αποφευγετε το πιο συμαντικο. ΔΕΝ ειπα οτι πρεπει να πεθανουν. Απλα μια και ο Χιτλερ το αρχισε αμα ειχε μπρολαβει (που αμα του δινανε μερικα χρονια ακομα θα το εκανε) να τους εξωντοσει ολους τοτε Σημερα δεν θα υπιρχαν καπια προβληματα που ειναι αρκετα σοβαρα. Ο πολεμος που εχουν οπως και να το κανουμε εχει επιπτοσης και σε εμας.

Οι Ιταλοι δεν ειναι το ιδιο με τους Ρωμαιους γιατι πολοι απλα οι Ρωμαιοι ηταν μια αλλη φιλη. Ειναι σαν να μου λες οτι οι Αμερικανοι και οι Ινδιανοι ειναι το ιδιο, αφου πρωτα ζουσαν οι Ινδιανοι σε αυο το μερος τοτε και οι Αμερικανοι ειναι η εξελιξη...
Οι Ευραιοι ειναι η ιδια φυλη τοτε και τωρα. Συγουρα εχουν αλαξει σε πολλα θεματα, αλλα το βασικο το κρατανε, οπως και ολοι οι λαοι που ζουνε χιλιαδες χρονια κατι κρατισανε, απλα εμεις ευτιχος δεν κρατισαμε την απλιστια

Δεν ζητανε(η μαλλον πηρανε με το ζωρη) ;Εγω βλεπω πως και μπηκανε και δεν τους κανουμε τπτ, προσπαθουμε να το λησουμε χωρις πολεμο. Και με το θεμα της Μακεδονιας, συμφωνα με το σκεπτικο των Ευραιων πολυ πιθανο να κανανε πολεμο για ενα ονομα. Εμεις ομως κινουμαστε με διπλωματια


Την φρικαλεωτητα που υπεστισαν ηταν σαν ολα αυτα που εχουν κανει μαζεμενα. Οπως ειπα και πιο πανω (στο ιδιο post)δεν ειπα οτι πρεπει να πεθανουν. Απλα μια και ο Χιτλερ το αρχισε αμα ειχε μπρολαβει να τους εξωντοσει ολους τοτε Σημερα δεν θα υπιρχαν καπια προβληματα που ειναι αρκετα σοβαρα. Συγουρα ειναι ενα παρα πολυ σκληρο εγκλημα που δεν διορθωνετε με τπτ και ωσες φορες ισωβια και να ειχε φαει δεν θα φτανανε. Ο Χιτλερ δεν το εκανε επειδη υπιρχε καπια διαμαχη οπως ειπες, το εκανε λογο ψυχηκων αστενιων (σιγα μην ηταν στα καλα του....) και επειδη ητανε ρατσιστης και εθνικηστης και μια και δεν ητανε καθαρος Γερμανος οποτε ηθελε να ξακανει ολους τους αλλους μια και αν δεν υαρχαν αυτοι αυτος θα ητανε "καθαρος"

Καταρχην οι Ιταλοι ειμαι συγουρος οτι δεν το θελανε, ο δικτατορας τους το ηθελα, αντιθετα οι Ισραιλιτες το θελουνε να πολεμανε με τους ισραιλιτες
Το πρόβλημα του Χίτλερ με τους Εβραίους ήταν όσο αφορά την καθαρότητα της φιλής. Εκείνη την εποχή οι Εβραίοι ήταν κάτι όπως έχουμε εμείς τους Αλβανούς. Το κόμμα των Ναζί μεταξύ άλλων έστειλε και 250.000 τσιγγάνους στον θάνατο, ακόμα και ανάπηρους η διανοητικά καθηστεριμένους. Οι Εβραίοι είχαν στην κατοχή τους συμαντικά κομματια της Γερμανικής οικονομίας και για αυτός ήταν ένας επιπλεόν λόγος που διόχθηκαν. Οι εβραίοι σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο αλλα λύσεις όπως ή οριστική εξόντωση τους δεν είναι σωστές. Μην τα βάζουμε μόνο με τους Γερμανούς όμως, οι αμερικάνοι χειρότεροι είναι, περα απο την Χιροσήμα και το Ναγκασάκι στο Τόκυο μέσα σε ένα βράδυ έκαψαν 100.000 άμαχους με τις πρώτες Ναπάλμ. Ο κύριος λόγος ήταν να πιεσουν την Ιαπωνία να παραδοθεί άνευ όρων και φυσικά για να εκδικηθούν για το Περλ Χαρμπορ. Το ίδιο έκαναν και στην Βοσνια με το να σκωτόνουν σε καθημερινή βάση παιδία και αμάχους. Οι εβραίοι κάνουν ότι κάνουν στην Λωρίδα της Γάζας γιατι έχουν και πλατες των Αμερικάνων. Η απόφαση να αποχωρήσουν έχει ψηφιστεί εδώ και πολλά χρόνια και η διεθνής κοινή γνώμη και το ΝΑΤΟ κάνουν το κορόιδο. Οι παλαιστήνιοι διεκδηκούν τα δικά τους εδάφη και μόνο!

Διαφωνησα εγω; Ειπα τπτ διαφερετικο;


Δεν ειμαι κατα της φυλης ουτε κατα του θρησκευτικου δογματος των Ευραιων. Ειμαι κατα των "κακων" Ευραιων. Με οσους ευραιους ειναι "καλοι" δεν εχω κανε προβλημα. Το ιδιο βεβεα και με τους λαους, απλα η συζιτιση αρχησε και γινετε γυρο απο τους Ευραιους. Τον αν θα πισω καπιον δεν με ενδιαφεροι. Δεν ειμαι καπιος πολιτικος που θελει να φερει κοσμο με το μερος του. Εγω απλα λεω την γνωμη μου.

Διαβασε 6 σειρες πιο πανω Valder, Οι Ολανδοι ομως σφαζουν ακομα;

Για την γενοκτωνια ειπαμε, Συγουρα ο φιλος σου εχει "εκσυνχρονιστει" και εχει συμβαδισει με τον "πολιτισμο" οποτε δεν σε/μας μισει.

Οσο για το Υ.Γ, σορρυ, δεν βλεπω Λιακοπουλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Καταρχην οι Ιταλοι ειμαι συγουρος οτι δεν το θελανε, ο δικτατορας τους το ηθελα, αντιθετα οι Ισραιλιτες το θελουνε να πολεμανε με τους ισραιλιτες

Οι ιταλοί δεν θέλαν τον πόλεμο όσο και οι Γερμανοι! Γιατι τους διαχωρίζεις? Ο Ιταλικός λαός αγγάλιασε τον φασισμό όπως και ο Γερμανικός έκανε το ίδιο. Δεν υπάρχει καμια απολύτως διαφορά, απλά τα ονόματα αλλάζουν. Για να ξεκαθαρίσω και εγώ κάτι, δεν υποστηρίζω του εβραίους απλά δεν μπορώ να σκεφτω σαν λύση αυτό που έκανε ο χίτλερ. Dark αν προλάβενε ο Χίτλερ δεν θα είχε πάρει μπάλα μόνο τους Εβραίους αλλα τώρα όλοι θα μιλάγαμε γερμανικά και η Αθήνα θα ήταν προάστιο της Μεγάλης Γερμανιας. Ότι έκανε και ο Μέγας Αλέξανδρος δηλαδή, μόνο που για εμάς είναι ήρωας! Πάντως ότι δεν κατάφερε ο Χίτλερ με τον πόλεμο το 40-45 το καταφέρνουν Γαλλία, Γερμανία, Αγγλία με την Ε.Ε. Μια μεγάλη χώρα και τίποτα άλλο, απλά αντί για 1 αφεντικό θα έχουμε 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Dark_kronos
Όταν πονάει το χέρι δεν είναι η μόνη λύση να το κόψουμε!
@yiannis
Ότι έκανε και ο Μέγας Αλέξανδρος δηλαδή, μόνο που για εμάς είναι ήρωας!
Όμως οι άλλοι λάοι το βλέπουν σαν τον hitler ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
1) Το εχω τονειση οτι δεν ειανι η μονοι λυση και οτι δεν υπερ του να δολοφοωουνται. Απλα ειμαι κατα της τακτικης και της σκεψεις και τον πραξεων τους

2) Δεν ξερω για εσας αλλα εγω τον Μεγα Αλεξανδρο τον εχω πνευματικος για ηρωα καθος τα μισα απο τα μεροι που κατεκτισε τα πηρε χωρις πολεμο (αυτο δεν ειναι κατορθομα;) και πρακτικος το αντιθετο (για τους πολεμους που εκανε). Ειχε τετραπερατο μυαλο και εδειξε οτι αυτην την περιοδο η Ελλαδα ητανε παρα πολυ δυνατη αλλα δεν υπερ των πραξεων του, δεν τν εχω για ηρωα

Ο Ιταλικός λαός αγγάλιασε τον φασισμό
Εγω πρωτη φορα το ακουω αφτο! Παντα το αντιθετο ακουω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
1) Το εχω τονειση οτι δεν ειανι η μονοι λυση και οτι δεν υπερ του να δολοφοωουνται. Απλα ειμαι κατα της τακτικης και της σκεψεις και τον πραξεων τους

Μεχρι ενος σημιου ειμαι υπερ των Ναζι (και μην με πειτε νεο ναζι και τετια. Ειμαι υπερ του οτι σκοτωναν Ευραιους και μονο αυτο)

...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν με καταλαβεις καθολου φιλε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top