• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ριζιτική Βλάβη 05-Ι1 και θεραπεία με Lyrica 75mg

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
PIlates να κανεις οταν μπορεσεις. Οταν δεν εχω ορεξη για ΗΙΙΤ και εντονη ασκηση ή βαρακια, κανω pilates και ειναι εξισου αποτελεσματικο. Τις προαλλες εκανα και γυμνασα τρικεφαλους, δικεφαλους, κοιλιακους και ωμους και καηκα περισσοτερο χωρις βαρακια απο οτι με βαρακια. Στην θεση σου θα πηγαινα σε αλλο νευροχειρουργο για 2η γνωμη, ακομα και 3η αν χρειαστει. Εγω πιστευω στα χειρουργεια, αλλα πρεπει να πεσεις σε καλο γιατρο και σε καλο φυσιοθεραπευτη.
Στην 1η μας συνάντηση μου το πρότεινε ο φυσικοθεραπεύτης αλλά για πιο μετά, τώρα έχουμε άλλες προτεραιότητες... ενδυνάμωση μυών, καλή αιμάτωση τους, να γίνουν πιο ελαστικοί, να σφίξουν, να σταματήσει σιγά σιγά ο πόνος σε μέση κ πόδια κ να υποχωρήσουν οι κήλες. Πιστεύω στον 1 μήνα θα φανεί που βαδίζουμε, μετά βλέπουμε... Η καλή διατροφή θα παίξει σίγουρα τον ρόλο της.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@fockos από απόψε ξανάριξα το Lyrica στα 75mg γιατί βλέπω πως πραγματικά δεν μπορώ να λειτουργήσω μ'αυτό το φάρμακο. Επειδή παίρνω και Aerius καθημερινά λόγω σοβαρών αλλεργιών και Lexotanil λόγω αυπνίας μου πέφτει βαριά η 150αρα δόση κ έχω υπνηλία συνέχεια. Το θέμα είναι δεν ξέρω μήπως αρχίσει πάλι ο πόνος να αυξάνεται, αλλά πλέον με τις φυσικοθεραπείες, τον βελονισμό, τις ασκήσεις κτλ μπορεί να μην συμβεί κάτι τέτοιο. Επίσης παρά τα 150αρια Lyrica δεν είδα να γίνω καλά, απλά ελαττώθηκε ο πολύς πόνος μέχρι εκεί όμως.
Άποψη μου ότι η θεραπεία πρέπει να γίνεται Ολιστικά, δλδ λίγο απ'όλα και θεραπεύουμε το πρόβλημα. Τι λες;

Έχω σταθεροποιήσει την θεραπεία στα 75 mg Lyrica ενώ έχω σταματήσει το Neurobion που θα το ξαναρχίσω σε 10-15 μέρες(επί 2μήνο ξανά). Το βάρος θα πέσει σε Tonalin CLA και Ιχθυέλαιο, και συμπλήρωμα Πρωτείνης Βιολογικής σε ρόφημα(τώρα πίνω μία γάλακτος έχω ομως παραγγείλει μία ρυζιού που είναι πιο διαίτης). Εδώ και 8-9 μέρες έκανα σημαντική στροφή όσον αφορά την διατροφή μου, με πολύ υγιεινά γεύματα, που ελπίζω να βοηθήσουν στην αποθεραπεία. Άπαχα μπιφτέκια, γαλακτοκομικά χαμηλών λιπαρών, ζυμαρικά, ρύζι basmati, ξηροί καρποί, μερικά λαχανικά, ωμά έλαια και κανά ψάρι, + νερό φίλτρου. Γλυκά όσο γίνεται λιγότερο(1 κάθε 10 μέρες μην τα στερηθώ και τελείως).
Έχουν γίνει 3 φυσικοθεραπείες, πιστεύω στις 10 θα φανεί το αποτέλεσμα αν δλδ θα γλυτώσω το χειρουργείο, νομίζω όμως ότι είμαι λίγο καλύτερα. Αλλά θα αφήσω τον χρόνο να το δείξει.
Απόψε το μενού είχε 2 ακτινίδια με γιαούρτι 2%, τώρα αν έχω καμιά λιγούρα πιο βράδυ θα φάω κανένα τοστάκι.

Αυριο είναι η 5η συνεδρία στον φυσικοθεραπεύτη(tecar, βελονισμός, βεντούζες), νομίζω υπάρχει μία μικρή βελτίωση, αλλά παραμένει στο δεξί πόδι το μούδιασμα εσωτερικά στον αστράγαλο, η μέση ανά διαστήματα με σφίγγει, ενώ φαίνεται πως η μείωση του Lyrica επέφερε πότε πότε ένα ελαφρύ μούδιασμα στο αριστερό πόδι, όχι συνέχεια αλλά καμιά φορά μέσα στην μέρα.
Οι ασκήσεις έχουν αυξηθεί σταδιακά.
Ραχιαίοι 10χ3 αντίθετα πόδια-χέρια.
Κοιλιακοί βυθίσεις μέσης 15χ5 sec και παραπάνω όταν μπορώ.
Κοιλιακοί με σηκωμένα χέρια 20χ3 ή και παραπάνω κτλ
Άρσεις εκτάσεις ποδιών 10χ3 τουλάχιστον
Περπάτημα 30-40' περίπου..
+ Διατροφή..
Σήμερα έκανα και 40 πούς απς αλλά με ζόρισαν θα ρωτήσω τον ειδικό αν πρέπει να κάνω, γιατί μπορεί να υποτροπιάσει πάλι η μέση.
Σε καμιά εβδομάδα θα αρχίσω πάλι Neurobion 2 tbs καθημερινά.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
4 χρονια κοντευω να κανω απο το χειρουργειο και τα 2 δακτυλα του αριστερού ποδιού όπως και η εξωτερική πλευρά της γάμπας δεν ξεμουδιασαν ποτέ και ούτε πρόκειται μου είχε πει ο γιατρός μου..
Είναι η βλάβη που έχει υποστεί το νεύρο πριν το χειρουργείο....δυστυχώς το χειρουργείο δεν επανορθώνει την βλάβη απλά σταματά την περετερο εξέλιξη της .
Δεν με απασχολεί όμως καθόλου πλέον το έχω συνηθίσει ,αρκεί που δεν υπάρχει πόνος..
Οπότε μην περιμένεις να ξεμουδιάσεις τελείως ,αυτά θα πηγαινοερχονται ,το σημαντικό στην παρούσα φάση που είσαι ,είναι να περιορίσεις τον πόνο και να επανέλθεις όσο πιο κοντά στην αρχική φυσική σου κατάσταση
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
4 χρονια κοντευω να κανω απο το χειρουργειο και τα 2 δακτυλα του αριστερού ποδιού όπως και η εξωτερική πλευρά της γάμπας δεν ξεμουδιασαν ποτέ και ούτε πρόκειται μου είχε πει ο γιατρός μου..
Είναι η βλάβη που έχει υποστεί το νεύρο πριν το χειρουργείο....δυστυχώς το χειρουργείο δεν επανορθώνει την βλάβη απλά σταματά την περετερο εξέλιξη της .
Δεν με απασχολεί όμως καθόλου πλέον το έχω συνηθίσει ,αρκεί που δεν υπάρχει πόνος..
Οπότε μην περιμένεις να ξεμουδιάσεις τελείως ,αυτά θα πηγαινοερχονται ,το σημαντικό στην παρούσα φάση που είσαι ,είναι να περιορίσεις τον πόνο και να επανέλθεις όσο πιο κοντά στην αρχική φυσική σου κατάσταση
Τι χειρουργείο έχεις κάνει ακριβώς;
Ποδηλασία κάνεις καθόλου;
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι χειρουργείο έχεις κάνει ακριβώς;
Ποδηλασία κάνεις καθόλου;
Ι1-Ο5 χειρουργηθηκα μετα απο ισχυρη πιεση που ασκούσε η κοίλη με αποτέλεσμα να επέλθει μερική παράλυση του αριστερού ποδιού...
Ευτυχώς μετά το χειρουργείο επανήλθα και μου έχει μείνει μόνο αυτό που προανέφερα...

Ποδήλατο όχι, δεν κάνω και γενικά αποφεύγω πολλά πράγματα για καθαρά προληπτικούς λογούς ...μέχρι άλλαξα και το αυτοκίνητο σε αυτόματο γιατί και η κίνηση που έκανα για το πάτημα του συμπλέκτη, μου ήταν δύσκολη μέχρι να επανέλθει και να δυναμώσει το ποδι...
Τώρα πλέον είμαι καλά άλλα πάλι έρχονται περιόδους που έχω αρκετές ενοχλήσεις .
Καλώς ή κακώς όπου μπει νυστέρι δεν επανέρχεσαι στην αρχική σου κατάσταση...
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@rania40 περαστικά σου εύχομαι και όσο γίνεται καλυτέρευση του προβληματος σου.

Είμαστε ομοιοπαθείς απλά εγώ έχω και τις λάμες, εσύ απλά έκανες απ'ότι λές αφαίρεση δισκοκήλης.

Θέλω πραγματικά να δώ πόση βελτίωση μπορώ να έχω, γιατί ούτε 2ο χειρουργείο θέλω, ούτε αύξηση του Lyrica(στα 150mg με ''σκοτώνει'' με κάνει και κοιμάμαι για 13-14 ώρες ξερός και ξυπνάω με υπνηλία).

Πάντως συμπτώματα υπάρχουν, ειδικά στο δεξιό αστράγαλο, συνεχές μούδιασμα εσωτερικά, η μέση ενοχλεί εκεί που είναι η τομή, άλλες μέρες δεξιά, άλλες αριστέρα άλλες ολόκληρη κτλ, το αριστερό πόδι κάνει κι αυτό περίεργα μουδιάσματα, μυρμηγκιάσματα κτλ κ ενοχλεί κ η σπονδυλική στήλη στο θ4-θ5 νομίζω έχω κήλη αν θυμάμαι καλά.

Σωστό ερείπιο κατάντησα, τέσπα... θα το παλέψω, τι άλλο μπορώ να κάνω?
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@rania40 περαστικά σου εύχομαι και όσο γίνεται καλυτέρευση του προβληματος σου.

Είμαστε ομοιοπαθείς απλά εγώ έχω και τις λάμες, εσύ απλά έκανες απ'ότι λές αφαίρεση δισκοκήλης.

Θέλω πραγματικά να δώ πόση βελτίωση μπορώ να έχω, γιατί ούτε 2ο χειρουργείο θέλω, ούτε αύξηση του Lyrica(στα 150mg με ''σκοτώνει'' με κάνει και κοιμάμαι για 13-14 ώρες ξερός και ξυπνάω με υπνηλία).

Πάντως συμπτώματα υπάρχουν, ειδικά στο δεξιό αστράγαλο, συνεχές μούδιασμα εσωτερικά, η μέση ενοχλεί εκεί που είναι η τομή, άλλες μέρες δεξιά, άλλες αριστέρα άλλες ολόκληρη κτλ, το αριστερό πόδι κάνει κι αυτό περίεργα μουδιάσματα, μυρμηγκιάσματα κτλ κ ενοχλεί κ η σπονδυλική στήλη στο θ4-θ5 νομίζω έχω κήλη αν θυμάμαι καλά.

Σωστό ερείπιο κατάντησα, τέσπα... θα το παλέψω, τι άλλο μπορώ να κάνω?
Ολα αυτα που αναφερεις τα εχω και εγω κατα καιρους και ομολογω οτι ειδικα τον πρωτο χρονο με ειχε παρει πολυ απο κατω ολη αυτη η κατασταση....
Κακα τα ψεματα μετα απο μια επεμβαση δισκοκηλης ολα αλλαζουν ....

Μου αρεζε απο μικρη πολυ ο αθλητισμος ,ημουν πολλλα χρονια μεσα στα γηπεδα και μου κοστισε πολυ ολο αυτο.

Ομως πλεον εμαθα να ζω με αυτα ,κανω τα παντα με μετρο και κατα καιρους πολλα περισσοτερα απ οτι θα επρεπε.
Καποιες μερες ειμαι καλα ,καποιες ποναω ,προσπαθω ομως να μην με καταβαλει ολο αυτο ψυχολογικα γιατι πιστεψε με οταν ειμαι χαλια νομιζω οτι ποναω περισσοτερο.....
Αν αφεισεις ολο αυτο να σε παρασυρει ψυχολογικα μετα το εχασες το παιχνδι....ξερω πολλα χειρουργημενα ατομα ειδικα σε μικρη ηλίκια που τους εχει βγαλει μια καταθληψη και παλευουν και με αυτο τωρα ....

Κανω καθημερινα το περπατημα και το ασκησιολογιο που μου δινει ο φυσικοθεραπευτης που με παρακολουθει αναλογα με την κατασταση μου και φυσικα πιλατες το οποιο ειναι σωτηριο.

Το λυρικα το ξερω(ποιος ανθρωπος που υποφερει απο νευροπονο δεν το ξερει)αλλα ειναι αρκετα βαρυ χαπι οπως ειπες και εσυ και δεν το σηκωνω....

Ειμαι με συμπληρωμα διατροφη ενα τριμηνο ,κανω παυσεις και μετα ξανα ,τα οποια με εχουν βοηθησει αρκετα.

Μην απελπιζεσαι ειναι νωρις ακομα και θα κανεις υπομονη .
Θα δωσεις χρονο στην θεραπεια σου και στο σωμα σου να ανταποκριθει σε αυτη....

Θα κανεις καθημερινα προγραμμα και διατροφη και θα επανελθεις σε πολυ καλο επιπεδο .Θα το παλεψεις οσο μπορεις για να μην κανεις δευτερο χειρουργειο ,ξερεις τι ζορι ειναι,

Ολα καλα θα πανε προχωραμε παντα ομως με θετικες σκεψεις για το καλυτερο:):)
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απόψε αναγκάστηκα να βάλω πάλι 150mg Lyrica, άρχισε να με ενοχλεί όλο το σώμα, από πόδια, μέση, πλάτη κτλ, και δεν μπορώ να το ρισκάρω τώρα που κάνω φυσικοθεραπείες να χειροτερέψω και να πέσω ξανά στο κρεββάτι.
Αισιόδοξος δεν είμαι πάντως.. περνάω δύσκολα.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απόψε αναγκάστηκα να βάλω πάλι 150mg Lyrica, άρχισε να με ενοχλεί όλο το σώμα, από πόδια, μέση, πλάτη κτλ, και δεν μπορώ να το ρισκάρω τώρα που κάνω φυσικοθεραπείες να χειροτερέψω και να πέσω ξανά στο κρεββάτι.
Αισιόδοξος δεν είμαι πάντως.. περνάω δύσκολα.
Ξερω τι περνας πιστεψε με ...
Σου ειπα και εγω τον πρωτο χρονο και λιγο παραπανω περασα πολυ δυσκολα ,επιασα πατο στην κυριολεξια γιατι οτι αφορουσε το σπιτι και τα παιδια τα ειχα ολα επανω μου .....
Ξαφνικα απο την μια μερα στην αλλη ηταν ολα στον αερα ....
Δεν θελω να τα θυμαμαι ...γι αυτο, μην το αφεισεις να σε καταβαλει ολο αυτο και να μην σε τρομαζει .
Οσο κανεις φυσικοθεραπειες δυστηχως θα πονας ,μολις ολοκληρωσεις τον πρωτο κυκλο και σε αφεισει λιγακι να ηρεμησεις θα δεις τοτε θα αρχισεις να βλεπεις βελτιωση.
Αν αντεχεις το χαπι να το παρεις ξερω οτι παρόλο ειναι βαρυ βοηθαει ομως παρα πολυ ....
Εγω δυστηχως δυο φορες εκανα προσπαθεια και τις δυο φορες ακομα και με το 50αρι ημουν σαν ζομπι και δεν καταφερα ουτε μηνα να κλεισω....
Γνωριζω περιπτωση που εχει κηλες αλλα δυστηχως δεν ηταν για χειρουργειο και μονο μετα χαπια καταφερε και σηκωθηκε απο το κρεβατι και ειναι πλεον καλα !

Ειτε εχεις πονους ειτε οχι θα κανεις το καθημερινο σου προγραμμα οσο μπορεις ,δεν θα αναβαλεις τιποτα και ουτε θα φοβασαι..
Υπερβολες δεν θελει σε βαρος και καποιες κινησεις ..

Ξερω οτι ολα αυτα σου ακουγονται καπως τωρα που εισαι μεσα σε ολο αυτο ,αλλα θα σε βοηθησουν...

Συμβουλευτικα τοτε ψυχολογο γιατι δεν ηξερα πως να το διαχειριστω και με βοηθησε παρα πολυ ...του χρωσταω οτι μπορεσα και βγηκα ψυχικα ηρεμη απόλη αυτη την ψυχοφθορα κατασταση ..
Ο χρονιος πονος δυστηχως οδηγει πολλους ανθρωπους την καταθλιψη χωρις να το καταλαβουν μην το αφεισεις .

Οτι χρειαστεις εδω ειμαι,μετα απο τοσα χρονια πλεον που ασχολουμε με αυτο το θεμα εχω μαθει πολλα...
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα εκτός των άλλων βάλαμε σανίδα άσκηση κοιλιακών, και λάστιχα για το σπίτι, ώμους, δικεφαλα κτλ δεν μπορούσα να γυρίσω στο σπίτι, έχω τώρα βάρος στο κεφάλι κτλ χάλια μιλάμε με διάλυσε ο βελονισμός, πάω να ξαπλάρω... λες και με πάτησε νταλίκα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Να πω εγω η άσχετη κάτι .

Η θαλλασα δε σας βοηθάει;

@milkompoukalo εισαι κι κρητικός αν θυμάμαι.

Η καλύτερη γυμναστική και η πιο ανώδυνη.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα εκτός των άλλων βάλαμε σανίδα άσκηση κοιλιακών, και λάστιχα για το σπίτι, ώμους, δικεφαλα κτλ δεν μπορούσα να γυρίσω στο σπίτι, έχω τώρα βάρος στο κεφάλι κτλ χάλια μιλάμε με διάλυσε ο βελονισμός, πάω να ξαπλάρω... λες και με πάτησε νταλίκα
Σήμερα και αύριο θα ξεκουραστείς δεν θα κάνεις τίποτε άλλο και αν αντέχεις γιατί έχουμε και την ζέστη θα βάζεις θερμοφορα ...

Πάντα στο τέλος της θεραπείας μου μου έβαζε σε όλη την πλάτη μεχρι την μεση ηφαιστειακή λάβα ..... οτι καλύτερο για χαλάρωση και δεν πονούσα τόσο μετά την θεραπεία....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πω εγω η άσχετη κάτι .

Η θαλλασα δε σας βοηθάει;

@milkompoukalo εισαι κι κρητικός αν θυμάμαι.

Η καλύτερη γυμναστική και η πιο ανώδυνη.
Βοηθάει παρά πολύ και είναι ιδανικό, αρκεί να αντέχεις την θερμοκρασία της θάλασσας και να μην κάνεις ατσαλες κινήσεις μέσα στο νερό.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω εγω η άσχετη κάτι .

Η θαλλασα δε σας βοηθάει;

@milkompoukalo εισαι κι κρητικός αν θυμάμαι.

Η καλύτερη γυμναστική και η πιο ανώδυνη.
Δεν ξέρω μπάνιο(κλάψ!) και ενώ πήγαινα παλιότερα θάλασσα δεν έκανα κολύμπι. Αλλά δεν μ'αρέσει κιόλας δεν μπορώ την καυτη άμμο, τον ήλιο κτλ παθάινω σαν αφυδάτωση εκεί δεν την παλεύω.. γενικά δεν με βλέπει ο ήλιος, έχω ευαισθησία, ενώ μικρός ήμουνα κατάμαυρος όλη μέρα στον ήλιο, τώρα μοιάζω σαν ένα μπουκάλι γάλα.
Βοηθάει το κολύμπι απ'ότι μου'χουν πει Νευρολόγος, Ορθοπεδικός και Φυσικοθεραπεύτης
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δεν ξέρω μπάνιο(κλάψ!) και ενώ πήγαινα παλιότερα θάλασσα δεν έκανα κολύμπι. Αλλά δεν μ'αρέσει κιόλας δεν μπορώ την καυτη άμμο, τον ήλιο κτλ παθάινω σαν αφυδάτωση εκεί δεν την παλεύω.. γενικά δεν με βλέπει ο ήλιος, έχω ευαισθησία, ενώ μικρός ήμουνα κατάμαυρος όλη μέρα στον ήλιο, τώρα μοιάζω σαν ένα μπουκάλι γάλα.
Βοηθάει το κολύμπι απ'ότι μου'χουν πει Νευρολόγος, Ορθοπεδικός και Φυσικοθεραπεύτης


βρε κριμα ειναι !

πήγαινε σ κολυμβητήριο να μάθεις με εναν προπονητή , θα αλλάξει η ζωη σου.

Επίσης αυτο για τον ηλιο δεν το καταλαβαίνω.

Εγω με το ηλιοβασίλεμα παω για μπάνιο τα απογεύματα.

Ντάξει βέβαια η θαλλασα είναι μπροστά μου αλλα γενικά κι όταν δεν ήμασταν στο χωριό , παντα απογεύματα πηγαίναμε για μπάνιο οικογενειακά.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χειροτέρεψε απόψε το πρόβλημα δεν μπορώ σχεδόν να περπατήσω, τα πόδια μου δεν με κρατάνε... ελπίζω το Lyrica που μόλις το πήρα να με συνεφέρει κάπως.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι παραδοσιακό βελονισμο.. :/:
Σε ρωτάω γιατί έτσι είχα αντιδραση όταν μου είχε κάνει με ρεύμα και δεν ξαναέκανα....
Οποία αντίδραση πάντως και να έβγαζα από τον βελονισμό κρατούσε μέχρι 24ωρες μετά έφευγε από εκεί καταλάβαινα αν ήταν από τις βελόνες ή από τις ασκήσεις που βάζαμε κάθε φορά...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top