• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
@e.la ρε φιλε/η σα λιγο παραξενα να μας τα λες!εχεις μπει εδω κ λιγο καιρο στο φορουμ προσπαθωντας να προκαλεσεις αγχος, ταραχη κ αμφιβολιες σε οσους το διαβαζουν κ θελουν να κανουν αυτη τη ρημαδα την επεμβαση η την εχουν ηδη κανει κ εχουν καποιες αποριες κυριως για την αναρρωση τους, οπως κ γω!!οταν πρωτοεγραψες για την "εμπειρια" σου μετα την επεμβαση, αναφεροντας παραλληλα κ το γιατρο που σε "χειρουργησε" σου εστειλα προσωπικο μηνυμα ωστε να σε ρωτησω καποια πραγματα, αφου, φαινομενικα, ειχαμε παει στον ιδιο!!αρχισα να απορω οταν μου ειπες στο ΜΟΝΑΔΙΚΟ μνμ που μου απαντησες(αφου στη συνεχεια που αρχισαμε να μπαινουμε σε λεπτομερειες, σταματησες να στελνεις!!!!) οτι δεν μπηκε στον κοπο καν να σου δειξει στον υπολογιστη εστω το "μετα" κ οτι μπηκες να σε χειρουργησει ετσι απλα χωρις να χεις εικονα!!!!!μετα βεβαια τα μπαλωσες λεγοντας για υπογεγραμμενα χαρτια κ τετοια, αλλα τεσπα!αφενος η πρωτη κινηση του γιατρου ειναι να σε ακουσει για το τι ζητας κ αφετερου να σε βγαλει φωτογραφια κ αμεσως να την επεξεργαστει κ να κατατοπισει τοσο τον εαυτο του οσο κ σενα για το τι αλλαγες χρειαζεται να γινουν!!δεν πας να πιειτε καφε κ να τα πειτε σα φιλες!ακομα ομως, κ να μην το κανε αυτο καποιος γιατρος(που μου φαινεται καπως αστειο,ειδικα οταν προκειται για τετοιας φυσεως επεμβαση), δε θα ηταν τρομερα επιπολαιο κ ΑΦΕΛΕΣ απο μερους σου να μπεις στο χειρουργειο χωρις να εχεις καμια απολυτως ιδεα για το τι αλλαγες θα επελθουν στο προσωπο σου???????!!!!!!!????ειλικρινα δε το καταλαβαινω!!ενα αλλο σημειο που με βαζει σε υποψιες για την εγκυροτητα της "μαρτυριας"σου,που μας καταθετεις τοσο απλοχερα κ αλτρουιστικα ειναι το οτι εσυ ειπες οτι τον επισκεφτηκες καποιους μηνες πριν απο μενα...εγω πηγα περυσι τον ιουλιο κ μου ζητησε 3.500!!επομενως εσενα, με βαση τα οσα λεει κ η κοπελα απο πανω (@worried)θα επρεπε να σου χει παρει περισοοτερα,αφου ηταν πριν μειωσει την ταριφα, που απ ο,τι καταλαβαινω εγινε αρχες του περασμενου καλοκαιριου!!ομως, ΕΓΡΑΨΕΣ οτι σου πηρε κ καλα 3500!κ ξερεις γιατι??γιατι σου ειχα πει εγω την τιμη στο μνμ που σου εστειλα κ δεν ηξερες οτι εχει αλλαξει το ποσο λογω κρισης!!αυτο που λες για εξτρα νοσηλεια κλπ ειναι μπαρουφες!!τωρα, οσο για τα υπολοιπα να σε ενημερωσω εγω που ΟΝΤΩΣ εχω κανει την επεμβαση οτι παροτι ειμαι στο εξαμηνο η μυτη μου ειναι ακομα πρησμενη με καποιες στιγμες χαλαρωσης!!το αποτελεσμα μπορει να το βλεπεις μολις βγει ο γυψος, αλλα μετα δινετε ραντεβου ξανα για ανταμωση σε πολυ καιρο, αναλογα με τον οργανισμο κ την αντιμετωπιση του καθενος!!μην παραπλανας λοιπον τον κοσμο παιζοντας με το αγχος κ την αγωνια του αραδιαζοντας ο,τι σου κατεβει!!πραγματικα εχω οργιστει πολυ!!κ στο φιναλε, αν οσα λες ειναι αληθη για την περιπτωση σου, τοτε φροντισε να δεις τι θα κανεις επι της ουσιας...δεν ειναι αναγκη να απειλεις μεσω ενος απροσωπου φορουμ!!οκ, μας ενημερωσες κ σε ακουσαμε...!!κ γω το ιδιο θα κανω...αν, οταν επιτελους, παρει η μυτη μου το τελικο αποτελεσμα κ δεν ειναι ικανοποιητικο θα δω τι μπορω να κανω!!σιγουρα ομως δε θα χει καποιο νοημα να μπαινω καθε βδομαδα κ να τα λεω εδω μεσα!!κ να σου πω κ κατι, εμενα μου ειπε οταν με ειδε αγχωμενο για καποιο λογο, πως αν κατι δε μαρεσει απο τη μυτη θα με ξαναχειρουργησει χωρις κανενα κοστος!δεν ξερω αν το εννοουσε κ ευχομαι να μην χρειαστει να το διαπιστωσω!!αν ομως χρειαστεικ εντελει δω οτι με κοροιδευε, να στε σιγουροι οτι θα τον κραξω κ γω!!παντως, εμας λες αφελεις, εσυ ομως που ησουν εξυπνος/η γιατι δεν εφαρμοσες ολες τις παραπανω συμβουλες για τον εαυτο σου??θα πρεπει να χαλασες κ ενα σκασμο λεφτα σε τοσους που πηγες, ε?!...σα να κανες 2 επεμβασεις!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
new life βάλε φωτογραφίες. Είμαι περίεργη μια και χειρουργηθήκαμε από τον ίδιο. από οτι φαίνεται διαβάζεται επιλεκτικά μερικοί και επίσης θέλετε να επιβάλετε την γνώμη σας. Εύχομαι να μην γίνει κανενός η μύτη σαν την δική μου... τα post μου έχουν στόχο να προβληματίσουν όσους σκέφτονται να το κάνουν, για να το κάνουν πιο συνειδητά. Εσένα new life σου είπε ο γιατρός οτι μπορεί να αποτύχει; θα έπρεπε να στο πει όμως, γιατί πρέπει να ξέρεις όλη την αλήθεια για να πάρεις την απόφαση. Σου έδειξε αποτυχημένες επεμβάσεις του; Όχι σου είπε αυτό που τον συμφέρει. Έχω την αίσθηση ότι κάποιοι ποστάρετε απλά για να προμοτάρετε γιατρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
επειδή η ανοησία μερικών είναι απύθμενη, παραθέτω την σχετική νομοθεσία που διέπει την άσκηση του ιατρικού επαγγέλματος:
Άρθρο 11
Υποχρέωση ενημέρωσης.
1. Ο ιατρός έχει καθήκον αληθείας προς τον ασθενή. Οφείλει να ενημερώνει πλήρως και κατανοητά τον ασθενή για την πραγματική κατάσταση της υγείας του, το περιεχόμενο και τα αποτελέσματα της προτεινόμενης ιατρικής πράξης, τις συνέπειες και τους ενδεχόμενους κινδύνους ή επιπλοκές από την εκτέλεσή της, τις εναλλακτικές προτάσεις, καθώς και για τον πιθανό χρόνο αποκατάστασης, έτσι ώστε ο ασθενής να μπορεί να σχηματίζει πλήρη εικόνα των ιατρικών, κοινωνικών και οικονομικών παραγόντων και συνεπειών της κατάστασής του και να προχωρεί, ανάλογα, στη λήψη αποφάσεων.
2. Ο ιατρός σέβεται την επιθυμία των ατόμων τα οποία επιλέγουν να μην ενημερωθούν. Στις περιπτώσεις αυτές, ο ασθενής έχει δικαίωμα να ζητήσει από τον ιατρό να ενημερώσει αποκλειστικά άλλο ή άλλα πρόσωπα, που ο ίδιος θα υποδείξει, για την κατάσταση της υγείας του, το περιεχόμενο και τα αποτελέσματα της προτεινόμενης ιατρικής πράξης, τις συνέπειες ή και τους κινδύνους από την εκτέλεσή της, καθώς και για το βαθμό πιθανολόγησής τους.
3. Ιδιαίτερη προσοχή πρέπει να καταβάλλεται κατά την ενημέρωση που αφορά σε ειδικές επεμβάσεις, όπως μεταμοσχεύσεις, μεθόδους ιατρικώς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής, επεμβάσεις αλλαγής ή αποκαταστάσεως φύλου, αισθητικές ή κοσμητικές επεμβάσεις.

...άρα οι γιατροί πρέπει να ενημερώνουν πλήρως του ενδιαφερόμενους και οχι μερικώς το οποίο κάνουν. οι ενδιαφερόμενοι δεν είναι υποχρεωμένοι να φανταστούν την ανικανότητα των γιατρών!

επίσης new life είσαι ανόητος να επιμένεις σε κάτι που δεν ξέρεις γιατί ακόμα και ο Β.Π. έδειξε σε εκπομπή παράδειγμα που είχε χειρουργηθεί μόλις τρεις μήνες. Εσύ αμα θες περίμενε κανένα χρόνο να δεις το αποτέλεσμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
@e.la οκ, ισως κ να χεις δικιο, κ εγω να ειμαι ανοητος!!ΕΣΥ λοιπον που εισαι πανεξυπνη κ καθοτι φαινεται γνωριζεις αριστα κ τις σχετικες διαταξεις του νομου περι αναλογων επεμβασεων , πως τη πατησες ετσι??εσυ, που το ξανατονιζω, μας ειπες οτι μπηκες να σε χειρουργησει καποιος στο ιδιο σου το προσωπο ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟ'Ι'ΔΕΑΣΕΙ για τις επικειμενες αλλαγες που θα υποστεις...χωρις να σου χει δειξει εστω σε κομπιουτερ το πως θα βγεις μετα, ασχετως αποτελεσματος, κ χωρις να μπεις στον κοπο να του το ζητησεις!!μη μου λες λοιπον εμενα για ανοησια κ επιπολαιοτητα, γιατι νομιζω πως εσυ τις αντιπροσωπευεις περισσοτερο απ τον καθενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
όλοι όσοι αγχώνεστε επειδή αργείτε να ξεπρηστείτε .να ελέγξετε μήπως υπάρχει κάποιο ραμματακι το οποίο δεν έχει απορροφηθεί ! εγώ έχω κάνει εδώ και 7 μήνες και στους 6.5 είχε ξεπρηστεί ελάχιστα η μύτη. και είχε δημιουργηθεί μια κύστη και πήγα στον γιατρό και δεν είχαν απορροφηθεί μερικά ραμματακια.τα βγάλε πήρα αλοιφή και τώρα μισό μηνα μετά έχει ξεπρηστεί αρκετά !! αυτά! έχω και φωτό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

melida

Νεοφερμένος

Η melida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
να 'σαι καλα!!απλως, επειδη εχω περασει κ γω απο χιλιες δυο φασεις ολους αυτους τους μηνες κ συνεχιζω ακαθεκτα, θελω να βοηθαω κ τους αλλους με βαση τα οσα γνωριζω απο τη δικια μου εμπειρια!!ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ με το θεματακι,αλλα το μονο που μπορω να κανω ειναι υπομονη!!εχει τυχει να δω το γιατρο μου 2, 3 φορες στην τηλεοραση τους τελευταιους μηνες με ασθενεις του χειρουργημενους αργοτερα απο μενα κ η εμφανιση της μυτης τους ηταν λες κ εβλεπες το τελικο αποτελεσμα!!μαλιστα, οταν βγηκε με μια κοπελα που της εκανε επανορθωτικη, γυρναει κ μου λεει η μανα μου, αυτηνης γιατι φαινεται τοσο καλη κ εσενα οχι??κατι τετοια με αγχωνουν κ με βαζουν(ακομη κ τωρα) σε σκεψεις:hmm::(ωστοσο, εχω καταλαβει οτι παιζει ρολο ο οργανισμος του καθενος ξεχωριστα!!αλλοι αργουν να αναρρωσουν κ αλλοι οχι τοσο!!να φανταστεις, επειδη το χω ψαξει πολυ το θεμα αυτο ολους αυτους τους μηνες, εχει τυχει να διαβασω, μεταξυ πολλων αλλων, μαρτυρια κοπελας σε ξενο σα'ι'τ που ισχυριζοταν οτι η μυτη της εφτιαξε στα 2 χρονια!!τι να πω, ο καιρος θα δειξει για ολους μας!!απλως, αν δεν κλεισουμε χρονο, δεν μπορρουμε να μαστε σιγουρισ για τιποτα!!υπομονη, λοιπον κ μην πολυκοιταζεσαι στον καθρεφτη τωρα!:P

Χαχαχα! Το προσπαθώ αλήθεια να μην κοιτάζομαι στον καθρεφτη, αλλά καταλαβαίνεις αυτό δεν είναι και πολύ εύκολο!! :P Κι εγώ τον είδα πρόσφατα στην τηλεόραση. Λες να μας έχει χειρουργήσει ο ίδιος; Πάντως το ήξερα ότι θα περάσω από διάφορα στάδια μέχρι το τελικό αποτέλεσμα αλλά δεν περίμενα ποτέ μία τέτοια εξέλιξη σε ότι αφορά την κλήση της μύτης- έστω και προσωρινή (πιθανολογώ) μέχρι την πλήρη ανάρρωση. Η μητέρα μου είναι πυρ και μανία με το θέμα. Μου λέει επί λέξη: "Δεν είναι δυνατόν να έκανες χειρουργείο για να ισιώσεις το διάφραγμα συν την πλαστική και να έχει κλήση". Με αγχώνει από τη μία αλλά μέσα μου ξέρω ότι έχει δίκιο.. Τις προάλλες πήγα και τον γιατρό και τον ρώτησα μήπως συμβάλλει στην όλη κατάσταση το πρήξιμο. Δηλαδή αν παίζει ρόλο ότι μπορεί από τη μία το πρήξιμο να είναι περισσότερο, από την άλλη πλευρά λιγότερο και γι αυτό "τραβάει" τη μύτη προς μία κατεύθυνση. Η απάντηση του ήταν ότι "όλο αυτό είναι αληθοφανές αλλά μέχρι το τελικό αποτέλεσμα έχουμε δρόμο". "Κάνε εσύ τις μαλάξεις όπως έχουμε πει" , μου είπε , " και θα δείς ότι θα βοηθήσει πολύ". Εύχομαι πραγματικά να είναι έτσι, γιατί με τους γιατρούς -όπως και μετά την απόμάκρυνση του ταμείου- ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.. Και το πιο άσχημο είναι ότι το έχει παρατηρήσει και ο περίγυρος μου ότι η μύτη μου έχει κλήση... Αχχχχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
προς όλους τους ενδιαφερόμενους που μπορεί να επισκεπτεστε το site για πληροφόρηση και οχι για να προμοτάρετε γιατρούς, από κακή προσωπική εμπειρία λόγω λάθος επιλογή γιατρού, σας συμβουλευω να μείνετε μακρυα από αυτούς που προβάλλονται στην τηλεόραση και σας πουν οτι είναι οι καλύτεροι, έχουν κάνει άπειρες επεμβάσεις και δεν συζητήσουν μαζί σας τι ακριβώς θα κάνουν και πως θα το κάνουν. Τα πρώτα αποτελέσματα φαίνονται απο πολύ νωρίς, ειδικά αν κάτι έχει πάει τραγικά άσχημα. Η συγκεκριμένη επέμβαση απαιτεί μελέτη από τον γιατρό από πριν, οι περισσότεροι δεν το κάνουν, μπαίνουν στο χειρουργείο και οτι βγει. Και κάθε επόμενη επέμβαση είναι πιο δύσκολη, και φυσικά η διαδικασία ψυχοφθόρος. Θέλω να πιστευω οτι υπάρχουν και σοβαροί γιατροί, αλλά σίγουρα υπάρχουν και πολλοί χασάπηδες. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EliaMar

Νεοφερμένος

Η EliaMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Διαβάζω τις σκέψεις απόψεις μέρες τώρα και αν και ήμουν κοντά στο να πραγματοποίησω την επέμβαση, τώρα κομπιαζω...η αλήθεια ειναι πως έχω πάρει τη γνώμη κάποιων, αλλα όντως υπάρχει άρνηση ουσιαστικής ενημέρωσης δλδ δεν ξέρω τι τύπου επέμβαση θα πραγματοποιήσουν ή πως θα βγω μετα...πράγμα για μένα απαράδεκτο αλλα τελικά κοινός τρόπος αντιμετώπισης των πολλών ιατρών ...θα ήθελα γνώμες ως προς τους ιατρούς Παυλιδελη και Σκούρα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
eliamar να πας σε αυτόν που θα κερδίσει την εμπιστοσύνη σου και που θα είσαι σίγουρη οτι έχει αφιερώσει χρόνο για να καταλάβει πως θες την εικόνα σου- αλοίμονο 39 ετών είσαι θα έχεις σίγουρα άποψη - που θα σου εξηγήσει τι ακριβώς θα κάνει, θα σου δώσει εκτυπωμένο το αποτέλεσμα, θα σου δείξει αντίστοιχες περιπτώσεις και αν δεις και κάποια από κοντά ακόμα καλύτερα. Αν σου πει οτι είναι ο καλύτερος και δεν δίνει εκτύπωση φύγε αμέσως. επίσης να ξέρεις οτι κάποιοι γιατροί κάνουν όλες τις μύτες ίδιες. Επίσης, αν σου πει οτι δεν υπάρχει πιθανότητα αποτυχίας λένε ψέματα γιατί ακόμα και στατιστικά υπάρχει. Τέλος αφιέρωσε λίγο χρόνο να καταλάβεις πως γίνεται η επέμβαση για να αναγκάσεις τον γιατρό να γίνει πιο αναλυτικός. Αυτά από την δική μου κακή εμπειρία. Σου εύχομαι καλή επιτυχία και πραγματικά κανείς να μην την πάθει σαν εμένα. Εμένα με εγχείρησε ο ΒΠ στο Μαρούσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magdalo

Νεοφερμένος

Η Magdalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Elia, εγω απο το αισθητικο αποτελεσμα που ειχα δεν εμεινα ευχαριστημενη. Δεν ειναι αποτυχημενη, αλλα ουτε αυτο που ηθελα η που πιστευω οτι μου παει. Παιρνεις καποιο ρισκο δυστυχως.. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Elia, εγω απο το αισθητικο αποτελεσμα που ειχα δεν εμεινα ευχαριστημενη. Δεν ειναι αποτυχημενη, αλλα ουτε αυτο που ηθελα η που πιστευω οτι μου παει. Παιρνεις καποιο ρισκο δυστυχως.. Σου ευχομαι να πανε ολα καλα.
Για μένα και αυτο ειναι ενα μεγαλο θεμα ...και παρακαλω ποσταρετε οσοι εχετε εμπειρια ή αποψη... εμενα αυτο που κατα κυριο λογο με τρομοκρατει στην ιδεα της αποτυχιας ειναι μην βγω με καμια παραμορφωση που να καταστεψει την γενικη αισθητικη του προσωπου μου .και να φαινετε λες και εχω παθει κανα τραγικο ατυχημα . τωρα αν δεν βγει ακριβως οπως τα υπολογισαμε η αν ειναι σχεδον οπως πριν την επεμβαση ,,θα το δεχτω απο την αποψη του πηρα μια αποφαση ταλαιπωριας ,χωρις να πιασει τοπο ....αλλα αμα παραμορφωθω θα μαι για φουντο ..τι πιθανοτητες δινετε για τα 2 αυτες περιπτωσεις ...???ευχαριστω πολυ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EliaMar

Νεοφερμένος

Η EliaMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Magdalo,
Σε ευχαριστω για την απάντηση ... Και την ευχή...ελπίζω αν τελικά το αποφασίσω όλα να πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
παιδιά εγώ είχα πρόβλημα με το διάφραγμα και διόρθωσα κ το κοκαλάκι που πετούσε. Σε ωτορινολαρυγγολόγο όμως για να είμαι σίγουρη ότι θα πετύχει και η λειτουργική δουλειά. Είχα πολύ άγχος για το αποτέλεσμα, αλλά εμεινα απίστευτα ευχαριστημένη. Είναι 100% φυσικό και δένει τέλεια με το πρόσωπο. Να φανταστείτε οι περισσότεροι δεν είχαν καταλάβει τότε ότι έκανα αυτή την αλλαγή και απλώς έλεγαν ότι ομόρφυνα. Είναι από τις πιο σωστές επιλογές που έκανα στη ζωή μου και μπορεί στους άλλους να μη φάνηκε η διαφορά.. για μένα όμως ήταν τεράστια!!! Πέρα από το ότι ανέπνεα καλύτερα, είχε φύγει το σημείο που ένιωθα ότι μου χαλούσε το πρόσωπο και κυρίως το προφίλ. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Ψάξτε καλά και ζητήστε να δείτε προηγούμενες δουλειές. Πριν επιλέξω το γιατρό που τελικά με χειρούργησε, είχα πάει σε μία πλαστικό η οποία τους έκανε με γαλλικές μυτούλες όλους - πολύ ψευτικο αποτέλεσμα που στα περισσότερα πρόσωπα δεν ταιριάζει. Ας έχουμε ρεαλιστικές προσδοκίες... να διορθώνουμε το σημείο που μας ενοχλεί στη μύτη κι όχι ολόκληρη τη μύτη! Καλή επιτυχία σε όλους όσοι το σκέφτεστε... Ξέρω πόσο σημαντικό είναι για την ψυχολογία να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εκανα εγω στον κολλ.α και ειμαι ευχαριστημενος διαβασρ τα προηγουμενα ποστ...

Κατερινα μαρια...απανταω στο προσωπικο σου μυνημα εδω για να ενημερωθουν κ αλλοι...ειχα μργαλο προβλημα αισθητικο...η μυτη εγερνε σταριστερα...χαλια...μαζι με ασυμετρα ρουθουνια και στυλιδα να γερνει σταριστερα....θα ποσταρω πριν κ μετα να δειτε.....διορθωθηκε σε μεγαλο βαθμο η ασυμετρια στα ρουθουνια ...ευθιαστηκε πληρως στο κεντρο η μυτη ...κατεβηκε η κορυφη και εγινε ποιο στρογγυλη...και λεπτυνε στην κορυφη γιατι ειχα open roof απο τον φουστα.ο τον πασιγνωστο πλαστικο...και σφαχτη γδαρτη...οταν εκανα την πλαστικη ειταν στα φορτε του με την θεοδωριδου....πολυ κοσμος στο γραφειο λιγα λογια καμια λεπτομερεια στο τι θα.κανει...ειμουν τοσο χαζο κ μικρο
...5χιλ εσταξα.....τωρα στον κολλια ειχα ιδιωτικη ασφαλεια κ με καλυψε στο κοματι δθαφραγμα κονχες για την πλαστικη εδωσα 1500.... αν δν ειχα ασφαλεια και ειχα μονο εοπυυ θα πληρωνα γυρω στα 3000
..ετσι μου πε....γλιτωσα 1500...αλλα φο σημαντικο...ειχα τον γιατρο που ειναι πραγματικα μαλαμα....με παιρνει τηλεφωνο κ με ρωταει πως παω...ειναι ευγενικοττος και οταν πηγα να μου καθαρισειβτην μυτη ασχοληθηκε ωρα...πολυ...ειμαι εντυπωσιασμενος θετικα...πραγματικα αξιζζει να τον επισκευθητε ...και πιστευω οποιοσ τον επιλεξει μονο θετικα θα χει να πει...ειδα 2κοπελες φιλες οταν πηγα να βγαλω τον ναρθηκα μεσ την τρελη χαρα ...οπως εγω....πουθενα δεν τον βλεπω στις tv kai στις σελιδες τον γιατρο...και κει καταλαβαινω ποσο πολυ μας κοροιδευουν και μας παραμυθιαζουν ...ξυπνηστε και μην υπνωτιζεστε απ τα media...παρτε αποφασεις μονοι σας...με τον ενστικτο σας και το τι σας λεει η καρδια σας...δεβ θα χασετε...καλη επιτυχια σε ολους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά και εγώ ψάχνω πλαστικό στη Θεσσαλονίκη για να διορθώσει τη μυτούλα μου κυρίως για λειτουργικό ρολό και να επέμβει και αισθητικά στο διάφραγμα. Έχω ακούσει καλά λόγια για τον Π. Κ. που είναι πλαστικός χειρούργος στη Θεσσαλονίκη. Εάν κάποιος έχει κάνει ρινοπλαστικη στον ίδιο γιατρό να μου πει εμπειρία.
Εάν γνωρίζει κάποιον άλλο επίσης στη Θεσσαλονίκη να μου πει.
Αλλιώς το βλέπω να κατεβαίνω Αθήνα σε Π. ή Σ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Παιδιά έκανες κανείς στο Κ..λια?έμεινες ευχαριστημένος;
Επίσης έχει κανείς καλή εμπείρία από κάποιον που να χειρουργεί στο δημόσιο;Εχετε ακουσει τπτ για εναν Ι. Γ (το επωνυμο του είναι το γραμμα -->ι και η κατάληξη -άκης:P)

Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγησει τι γίνεται με τις κόγχες;πρέπει να αφαιρεθούν;αν ειναι πολυ μεγαλες γιατι δεν τ μικραίνουν κ τ βγαζουν;(νομιζω ο Α.Σκ τις βγαζει τελειως)ειναι καλο αυτο;μα για καποιο λογο δεν ειναι εκει;

και εγω εκανα σε αυτον..οχι απλα ρινοπλαστικη κυριως για ιατρικους λογους.ειχα διαφραγμα, βαλβιδα και προβλημα με τις κογχες.. και ειχα σπασει και τη μυτη....το αποτελεσμα πλ καλο, ..αλλα τωρα τελευταια εχει αρχισει να πεφτει λιγο η μυτη μου προς τα κατω:(:(:(:( σχετικα με τις κογχες..οι κογχες πρεπει να αφαιρεθουν και αν θυμαμαι καλα γινεται με λειζερ. παντως να ξερεις αν δεν θες να χειρουργηθεις υπαρχει και αλλος τροπος..Nose Job λεγεται ειναι πλ πιο φθηνο αλλα κραταει για 1 χρονο νομιζω... αυτα:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
παντως να ξερεις αν δεν θες να χειρουργηθεις υπαρχει και αλλος τροπος..Nose Job λεγεται ειναι πλ πιο φθηνο αλλα κραταει για 1 χρονο νομιζω

Νοse job,εννοεις το "nose right"(η οπως αλλιως το χουν ονομασει ) που βαζεις ενα πραγμα σα μανταλακι και πιεζει τα κοκκαλα,και ετσι και καλα μικραινει η μυτη?Οτι και να ναι αν δεν ειναι μονιμο τι να το κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Νοse job,εννοεις το "nose right"(η οπως αλλιως το χουν ονομασει ) που βαζεις ενα πραγμα σα μανταλακι και πιεζει τα κοκκαλα,και ετσι και καλα μικραινει η μυτη?Οτι και να ναι αν δεν ειναι μονιμο τι να το κανεις.

οχι δεν εννοω αυτο... αν ξερεις αγγλικα δες εδω https://www.westsidemedicalspa.com/non_surgical_nose.html και δεν ειναι μονιμο. αλλα εχει ενα καλο μπορεις να δεις στο περιπου πως θα ειναι η μυτη σου χωρις να εχεις κανει εγχειρηση:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fotini21

Νεοφερμένος

Η Fotini21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ έκανα τη μύτη μου στη Θεσσαλονίκη και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη. Μετάνιωσα για τα χρήματα που έδωσα και για τη ταλαιπωρία που πέρασα. Μου υποσχέθηκε ότι θα μου διορθώσει και το διάφραγμα και δεν το έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
οχι δεν εννοω αυτο... αν ξερεις αγγλικα δες εδω https://www.westsidemedicalspa.com/non_surgical_nose.html και δεν ειναι μονιμο. αλλα εχει ενα καλο μπορεις να δεις στο περιπου πως θα ειναι η μυτη σου χωρις να εχεις κανει εγχειρηση:):):)

Χμμ!!Απο οτι καταλαβα εχει να κανει με εγχυση καποιου υλικου .Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα,ειναι πως γινετε ενω προσθετεις υλικο,η μυτη να γινετε μικροτερη...

Στη κανονικη ρινοπλαστικη αν ας πουμε,εχεις καμπουρα.ο "ευθειασμος γινετε κοβοντας το κοκκαλο που προεξεχει και φαινετε ισια μετα,(και σωστη)
Με αυτη τη μεθοδο απο οτι καταλαβα ,ο βραχος (κοκκαλο)παραμενει βραχος,και μυτογκα μυτογκα,αλλα αν σε χαλαει η καμπουρα και θελεις να στην κανει ισια εχγυει υλικο απο πανω μετα τη καμπουρα.(με αποτελεσμα να εχεις μεν ισια μυτη αλλα ο ογκος να παραμενει ιδιος,αλλα το σχημα να αλλαζει μονο)Μονο που τις περισσοτερες φορες το σχημα πρεπει να αλλαξει σε συναρτηση και του ογκου,για να μην εισαι σα ξιφιας...
Προσωπικα αν ειναι αυτο που καταλαβα .Δεν μου αρεσει.
Μαλλον ισως να ειναι μια καλη λυση μετα απο αποτυχημενη ρινοπλαστικη,να σμιλευσεις καπως το αποτελεσμα στο επιθυμητο 100% για σενα .Παραδειγμα αν του ειπες του γιατρου θελω ισια και εκεινος δεν υπολογισε τοσο καλα,την εκανε λιιιγο γαλικη,μπορεις να βελτιωσεις το σχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top