Ρολόγια χειρός

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
E καλά το να λες πως το ρολόι είναι περιττό γιατί την ίδια δουλειά κάνει και το κινητό είναι σαν να λες πως και οι φωτογραφικές μηχανές είναι περιττές γιατί την ίδια δουλειά κάνει και το κινητό. Δεν πάει έτσι.
Αν απαντάς σε μένα προσωπικά, μάλλον δε με διάβασες σωστά. Έγραψα ότι πάντα φοράω ρολόι, άρα δεν το θεωρώ περιττό, συνεπώς συμφωνώ μαζί σου. Μάλιστα, είναι το τελευταίο πράγμα που βγάζω όταν πρέπει να βγουν όλα (π.χ. στο ντους...). Όμως το ότι το κινητό κάνει και τη δουλειά του ρολογιού, άρα το τελευταίο είναι άχρηστο, (σίγουρα και το ξέρεις), είναι άποψη πάρα πολλών και μάλιστα νέων ανθρώπων, οι οποίοι την ίδια άποψη έχουν και για τη φωτογραφική μηχανή. Όταν ήμουν μαθητής γυμνασίου, θυμάμαι ότι υπήρχαν παιδιά που δεν ήξεραν να διαβάσουν την ώρα στο αναλογικό ρολόι. Όταν δίναμε πανελλήνιες, όπου το να παρακολουθούμε την ώρα ήταν σημαντικό και το κινητό ήταν απαγορευμένο, ελάχιστοι είχαμε ρολόι. Μερικοί από τη δεύτερη μέρα και μετά, βρήκαν κάποιο στο σπίτι τους, αλλά και πάλι οι περισσότεροι συνεχώς ρωτούσαν τον επιτηρητή. Νομίζω ακόμα ότι από τα μηνύματα που γράφτηκαν εδώ, προκύπτει ότι οι πιο πολλοί (μάλλον πολλές) βλέπουν το ρολόι απλά σαν κόσμημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όταν ήμουν μαθητής γυμνασίου, θυμάμαι ότι υπήρχαν παιδιά που δεν ήξεραν να διαβάσουν την ώρα στο αναλογικό ρολόι.
Και εγώ δεν ξέρω να διαβάζω την ώρα στο αναλογικό ρολόι.Το έμαθα λίγο μόνο και μόνο για να μη μπερδευτώ με το χρόνο στις πανελλήνιες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
βρε παιδιά εγώ δεν τα πολυσυμπαθώ τα ρολόγια... όσες φορές κι αν αγόρασα στο παρελθόν ή δεν τα φορούσα καθόλου ή τα φορούσα για λίγο και μετά τα έβγαζα, δεν με τρέλαιναν ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ειναι δυνατον να μη ξερετε να διαβαζετε την ωρα απο αναλογικο;;;;; :eek::eek::eek: Η τεχνολογια εχει καταστρεψει πολυ κοσμο τελικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2:



Ποιο μου προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Βολεύτηκα με αυτό το γκατζετάκι, δείχνει ώρα, ημερομηνία, ώρες...ύπνου, βήματα κτλ και είναι ασύρματο ακουστικό για την παντόφλα!
Και πολύ ελαφρύ (μη ξεχνιώμαστε) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • IMG_20150819_234603.jpg
    IMG_20150819_234603.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 143
  • IMG_20150819_234846.jpg
    IMG_20150819_234846.jpg
    1.2 MB · Εμφανίσεις: 148
  • IMG_20150819_234921.jpg
    IMG_20150819_234921.jpg
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 134

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Απλα τα ερωτευτηκααα:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

Ποιο μου προτείνετε?

Αν και το πρωτο δεν μπορω να το δω το δευτερο ειναι πολυυ ωραιοο:D:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

your_idol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Ειναι δυνατον να μη ξερετε να διαβαζετε την ωρα απο αναλογικο;;;;; :eek::eek::eek:
Θα έλεγα, αναλογικοί άνθρωποι σε ψηφιακή εποχή είναι η σωστή κατάσταση για την αλληλοεξουδετέρωση των μειονεκτημάτων.
Για ισορροπία, με μια λέξη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ocean dream

Νεοφερμένος

Ο ocean dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου ρολόι είναι το Marine Chronograph της Ulysse Nardin ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ocean dream

Νεοφερμένος

Ο ocean dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πανάκριβο αλλά τόσο όμορφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • MarineChronograph01s.jpg
    MarineChronograph01s.jpg
    13.3 KB · Εμφανίσεις: 3,518

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Εχω αυτό.(δεν έχω λεφτά για καλύτερο ρολόι :( )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Έχω παρόμοιο αλλά το δικό μου είναι πιο ωραίο. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
@Dmzk πολυ ωραιο ρολοι.Ικανη ειμαι να το επαιρνα κιολας αν το εβλεπα απο κοντα.:P
Ον τοπικ σκεφτομαι να παρω ρολοι και ειμαι αναμεσα σε αυτα.Τι λετε;Πιστευω παντως οτι τα μπρασελε αντεχουν πιο πολυ απο τα πλαστικα ή δερματινα λουρακια γιατι τα τελευταια φθειρονται και χρειαζεται αλλαγη μετα.
https://eu.tommy.com/Tommy-Hilfiger-...=114080#!color=000&i=5&start=0&sz=144&size=OS
https://eu.tommy.com/Tommy-Hilfiger-...114080#!color=000&i=11&start=0&sz=144&size=OS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πανάκριβο αλλά τόσο όμορφο...

φτηνο ειναι... υπαρχουν ρολογια χειρος με αστρονομικες τιμες και δεν μιλαω για 1-2 χιλιαρικα, αλλα για ποσα που αγγιζουν το εκατομμυριο, οπως για παραδειγμα το παρακατω πανεμορφο ρολοι που δεν προκειται να αποκτησω ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα: https://www.vacheron-constantin.com/en2/watches/metiers-d-art/lady-kalla-flame-17620-s11g-9478.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
φτηνο ειναι... υπαρχουν ρολογια χειρος με αστρονομικες τιμες και δεν μιλαω για 1-2 χιλιαρικα, αλλα για ποσα που αγγιζουν το εκατομμυριο, οπως για παραδειγμα το παρακατω πανεμορφο ρολοι που δεν προκειται να αποκτησω ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα: https://www.vacheron-constantin.com/en2/watches/metiers-d-art/lady-kalla-flame-17620-s11g-9478.html
Αυτο ειναι αλλη φαση.Θα φοβασαι μην στο κλεψουν ετσι και βγεις στον δρομο.Εδω με αυτα που κοστιζουν 1.000 ευρω και το σκεφτεσαι ποσο μαλλον με αυτο που εδειξες.Ενα καλο ρολοι οπως και να εχει ειναι επενδυση.Και ειδικα οι παλιες ωρολογοπιες χρησιμοποιουν αρκετα σπανια υλικα για να φτιαχουν αυτα τα πανεμορφα ρολογια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
To θέλω

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δε νομιζω να το φοραει ο κοσμος οταν θα κατεβαινει στην λαικη για ψωνια για να ανησυχει μηπως του το κλεψουν :P Το καλο μου ρολοι το φοραω μονο σε ειδικες περισταστεις, πχ δεξιωσεις, ορκομωσιες, κτλ. Ο λογος που δεν το φοραω καθημερινα ή πιο συχνα ειναι επειδη φοβαμαι μη γρατζουνιστει γιατι εχω μια ταση να τα γδερνω στους τοιχους. Σιγουρα παντως αξιζει να δωσεις αρκετα χρηματα για ενα καλο ρολοι, και ας μην εχει πολυτιμους λιθους. Ειδικα τα ελβετικα αυτοματα ειναι φοβερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Το δικό μου ρολόι είναι αυτό
, αλλά στο χρώμα αυτού


Το έχω τρία χρόνια, και επειδή δε το βγάζω ποτέ, το έχω ψιλοβαρεθεί. Αλλά προέχει η εξασφάλιση άλλων αναγκών/προτεραιοτήτων μου, οπότε βολεύομαι μια χαρά με το ρολογάκι μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θα ήθελα να αγοράσω αυτό ή αυτό βέβαια ποτέ δεν φόραγα ρολόγια σε καθημερινή βάση. Αλλά δεν θα ήταν κακό να υπάρχει κανένα εύκαιρο όποτε θελήσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Θα ήθελα να αγοράσω αυτό ή αυτό βέβαια ποτέ δεν φόραγα ρολόγια σε καθημερινή βάση. Αλλά δεν θα ήταν κακό να υπάρχει κανένα εύκαιρο όποτε θελήσω. :P

το ΟΟΖΟΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top