Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι η Ευρώπη (ειδικά η Ελλάδα) αντέχει τις κυρώσεις της Ρωσίας? :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί προσπαθείς να βγάλεις καθαρό τον Πούτιν;
Δεν το προσπαθω εγω .....ολοι οι καθηγητες που εχω δει μεχρι στιγμης το λενε ξεκαθαρα οτι αυτα σημερα ειναι συνεπειες ΝΑΤΟικης επεκτασης .......που αυτο το θεμα εχει απ το 2000 με την ουκρανια να ξερεις ! 20 χρονια υπομονης εκανε ο ρωσος !
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Μια περίληψη του τι λαμβάνει χώρα στο εν λόγω θρεντ:
Μερικοι βαφτίσουν τη Ρωσία παιδί του διαβόλου και αγγελοποιουν το αθώο ΝΑΤΟ και vice versa.
Και που και που πετάγεται και κάποιος(χωρίς να βγάζω την ουρά μου απ'εξω) και λέει μια μωρολογια ή κανένα "αστειάκι".

Δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω ή να γελάσω. Αν μερικοί από δω μέσα γνωρίζετε τις αιτίες του πολέμου, οχι τις αφορμές, το τονίζω τις αιτίες και ποιος φταίει 100% (που μεταξύ μας δεν μπορούμε να ρίξουμε όλη την ευθύνη σε ένα προσωπο) να τα πείτε και στους υπολοίπους.
Αα και μη ξεχάσετε να βγείτε και σε ζωντανή σύνδεση στο CNN.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Ολα ειναι συμφεροντα στον κοσμο μας ντεβιλ,θα κερδισω κατι απο αυτο ? Οχι ,οποτε ΤΥΝ.Αν ηταν παγκοσμιος πολεμος τοτε ναι

Εγω νταξ πες ειμαι παρτακιας οπως λες ....εσυ γιατι δεν ανεβηκες σημερα στο C-130 να πας να βοηθησεις εκει περα ?

Γιατί δεν ζητησαν ανθρωπινο δυναμικό.

Με την θητεια που επέλεξα να κάνω ειμαι ανα πάσα στιγμή στην Υπηρεσια της πατρίδας.
Να πας και εσυ να κάνεις την θητεια σου ώς έφεδρος αξιωματικός και να ορκιστείς γιατι αν χρειαστεί θα πρέπει να μεινεις να πολεμήσεις.


Καταλαβαινεις οτι αυτα που γραφω αντικατροπτιζουν και πως θα επρατα .Δεν γραφω οπως καποιους εδω μεσα ,θα πολεμησω , θα κανω θα ρανω ...και οταν ερθει η στιγμη θα βλεπεις κομεντς ΄΄τι κανετε ρε μλκς ,μας πατε σε πολεμο ,ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΄΄

Δεν προκειται να το πώ ποτέ αυτο ειδικα για την Ελλάδα που δεν έχει ιμπεριλιαστικη τακτική.

Για αυτο το λόγο ασχολουμαι ενεργά με την οπλική εκπαιδευση και με τη φυσικη κατάσταση γιατι αν χρειαστει δεν θα ειναι οπως στο γυμναστηριο ο πόνος που μετά πας σπιτι πινεις ενα σέηκερ με βιταμινες κ κοιμάσαι ηρεμος.

Τα 100-120 κιλα στις άρσεις θανατου δεν θα ειναι τίποτα, να το ξέρεις. Θα είναι λίγο δύσκολα αλλα αμα εισαι εκλπαιδευμενος κ έχεις ψυχή θα αντέξεις.

Κάποια μέρα ολοι θα πεθάνουμε δυστυχως. Ειμαστε περαστικοί , αν έρθει η κρισιμη ώρα καλο ειναι να γινει αν γινει με αξιοπρεπεια.

δεν θα εφευγα ποτέ απο τη χώρα αν γινοταν πολεμος. Θα εμενα εδω να υπερασπιστω το σπιτι και τους φιλους μου.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Να γελάσουμε λιγο μέσα σε αυτή την κλάψα:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν το προσπαθω εγω .....ολοι οι καθηγητες που εχω δει μεχρι στιγμης το λενε ξεκαθαρα οτι αυτα σημερα ειναι συνεπειες ΝΑΤΟικης επεκτασης .......που αυτο το θεμα εχει απ το 2000 με την ουκρανια να ξερεις ! 20 χρονια υπομονης εκανε ο ρωσος !
Α το θεωρείς πολύ σωστό και λογικό δηλαδή να αρχίσει πόλεμο ο Πούτιν. Ενταξει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γιατί δεν ζητησαν ανθρωπινο δυναμικό.
Μια χαρα ζητησε βοηθεια .....οπως ειπα το παιζουμε ηρωες μεχρι την στιγμη που θα μας ζητησουν στα αληθεια βοηθεια:P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α το θεωρείς πολύ σωστό και λογικό δηλαδή να αρχίσει πόλεμο ο Πούτιν. Ενταξει.
Αρα εσυ θεωρεις λογικο την επεκταση του ΝΑΤΟ ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Μια χαρα ζητησε βοηθεια .....οπως ειπα το παιζουμε ηρωες μεχρι την στιγμη που θα μας ζητησουν στα αληθεια βοηθεια:P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αρα εσυ θεωρεις λογικο την επεκταση του ΝΑΤΟ ?

Εχεις κάνει τη θητεια σου ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Ακομα.......παιζω σε θεση sniper στο counter strike σε ελληνικη ομαδα αν σου κανει αυτο :P

Ωραια επειδη εγω την έχω κάνει κ έχω πάρει και μερικά αστέρια στον ώμο.... επίτρεψε μου να ξέρω καλα τι θα γινει εαν μου πουν πάς εκεί. Επειδη σε ειδα να λές για μενα λες και εισαι σιγουρος οτι εγω παριστάνω τσάμπα τον ήρωα.

Οικογενεια με παιδιά δεν έχω ακομη , εχω γονεις βεβαια αλλα οκ. Ο Πρωτος ειμαι που θα πάρουν.... και γινεται συχνά πυκνά αυτο... δεν θελω να γραψω περισσοτερα εδω μέσα.

Στην Ουκρανια ισως να μην πάω βεβαια αλλα αλλού εχω φυγει αέρα. Οποτε δεν τα ξέρεις και όλα ρε συ Νίκο πιτσιρικά :P
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ότι χειροτερο μπορουσε να κανει η ελληνικη κυβερνηση το εκανε.
Αντι να μεινουμε στην ανθρωπιστικη βοηθεια σε ενα κρατος ΜΗ ΜΕΛΟΣ της συμμαχιας,ο μαλάκας που μας κυβερναει αποφασισε να στειλει πολεμικο υλικο.Το ονομασαν αμυντικο.Μονο που αυτο δεν ειναι κρανη,αλλα ρουκετες,εκτοξευτηρες κλπ.

Αντι να ειμαστε σε πιο χαμηλους τονους το πηγαμε παραπερα,οπως κανουν ΜΕΓΑΛΕΣ χωρες.,ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΩς..και αυτο ανετα μας βαζει στην πρωτη γραμμη καθως ειμαστε πλεον εμπλεκομενοι,δινωντας πολεμικο υλικο προς τη μια μερια και δινει ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.Το μεγαλυτερο λαθος του μαλάκα που μας κυβερναει.
Αυτα ακριβως σκεφτομουν και ηδη βλεπω και αναλυτες να αρχιζουν να λενε οτι το πηγαμε καπως πιο επικινδυνα και δεν επρεπε.
Στείλε εσύ τις ευχές σου στον Ουκρανικό λαό από το FB Πούπυ. Οι Ουκρανοί που πέθαναν στο Φιδονήσι θα τις εκτιμήσουν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ωραια επειδη εγω την έχω κάνει κ έχω πάρει και μερικά αστέρια στον ώμο.... επίτρεψε μου να ξέρω καλα τι θα γινει εαν μου πουν πάς εκεί. Επειδη σε ειδα να λές για μενα λες και εισαι σιγουρος οτι εγω παριστάνω τσάμπα τον ήρωα.

Οικογενεια με παιδιά δεν έχω ακομη , εχω γονεις βεβαια αλλα οκ. Ο Πρωτος ειμαι που θα πάρουν.... και γινεται συχνά πυκνά αυτο... δεν θελω να γραψω περισσοτερα εδω μέσα.

Στην Ουκρανια ισως να μην πάω βεβαια αλλα αλλού εχω φυγει αέρα. Οποτε δεν τα ξέρεις και όλα ρε συ Νίκο πιτσιρικά :P
Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι ο ουκρανος ζηταει βοηθεια και δεν παταει κανεις το ποδι του .Τωρα το τι μου λες εσυ οτι θα πηγαινες κλπ θελω να το δω στην πραξη
«Εκτιμούμε κάθε βοήθεια, αλλά όλοι πρέπει να καταλάβουν: δεν ζητάμε φιλανθρωπία. καλώντας τους Δυτικούς να αυξήσουν τη βοήθειά τους.

Ενω εμενα ειναι εδω η συμβολη μου ...βοηθαω την Ελλαδα οσο μπορω με σναιπερ
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Το να στειλουμε πολεμικο υλικο εναντιον μας θα μεινει να ξερετε, θα τελειωσει ολη αυτη η κατασταση και θα μεινει η πολεμικη μας σταση εναντια στην Ρωσια. Επρεπε να στειλουμε τροφικα και ιατροφαρμακευτικο υλικο και μονο. Μετα εαν μας ερθει καμια ρουκετα στην Αλεξανδρουπολη ή στηριξει τον Ερντογαν σε οποιαδηποτε κινηση του ας μην μας φανει περιεργο οπως μας φαινεται και γκρινιαζουμε για ποιο λογο οι Ρωσοι βοηθησαν τον Κεμαλ ας σας θυμισω την Εκστρατεια της Κριμαιας. Γενικα θα ειμαστε παντα μονοι μας και αυτο που θελουμε ειναι να μην εχουμε ολο και περισσοτερους που θα στηριξουν τον εχθρο μας σε μια εμπολεμη κατασταση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Το να στειλουμε πολεμικο υλικο εναντιον μας θα μεινει να ξερετε, θα τελειωσει ολη αυτη η κατασταση και θα μεινει η πολεμικη μας σταση εναντια στην Ρωσια. Επρεπε να στειλουμε τροφικα και ιατροφαρμακευτικο υλικο και μονο. Μετα εαν μας ερθει καμια ρουκετα στην Αλεξανδρουπολη ή στηριξει τον Ερντογαν σε οποιαδηποτε κινηση του ας μην μας φανει περιεργο οπως μας φαινεται και γκρινιαζουμε για ποιο λογο οι Ρωσοι βοηθησαν τον Κεμαλ ας σας θυμισω την Εκστρατεια της Κριμαιας. Γενικα θα ειμαστε παντα μονοι μας και αυτο που θελουμε ειναι να μην εχουμε ολο και περισσοτερους που θα στηριξουν τον εχθρο μας σε μια εμπολεμη κατασταση.

ρε φίλε μη φοβασαι τόσο ελεος να πουμε.... εδω σκοτωσαν ελληνες ομογενεις κ εσυ καθεσαι κ λές θα μεινει αυτη η κινηση εναντιον μας... ποια κινηση που σκοτωσε ελληνες ;

πες του να πάει να γαμηθει κ οτιδηποτε τυχει ειμαστε εδω κ τον περιμενουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω το μονο που ξερω ειναι οτι ο ουκρανος ζηταει βοηθεια και δεν παταει κανεις το ποδι του .Τωρα το τι μου λες εσυ οτι θα πηγαινες κλπ θελω να το δω στην πραξη


Ενω εμενα ειναι εδω η συμβολη μου ...βοηθαω την Ελλαδα οσο μπορω με σναιπερ



μεχρι και αυτη πάει Νικο και εσυ θα εφευγες λές.

Μετα θές να σε προσεξει και μια σοβαρή γυναικα. Αν ειναι να εισαι παρτάκιας κ λιγοψυχος μη περιμενεις τιποτα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.
Ούτε οι Τούρκοι δεν μπορούν να σηκώσουν τη σημαία τους. Μια ακατοίκητη βραχονησίδα είναι χωρίς ενδιαφέρον.

Συμφέρον των δυο λαών είναι να συνεργαστούμε να βγάλουμε μαζί φυσικό αέριο. Τώρα τους λέμε όχι με αποτέλεσμα να χάνουμε και οι δυο.
Που να τη σηκώσουν τη σημαία τους ακικο; Σε ελληνικά ύδατα; Σοβαρά θεωρούμε αυτό το πράγμα επιτυχία; Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορεί η Ελλάδα να σηκώσει τη σημαία της σε βραχονησίδα εντός των υδάτων της.

Όχι, συμφέρον του ελληνικού λαού είναι να παράγει τα κατάλληλα μέσα ώστε να αξιοποιήσει τον πλούτο του ο οποίος ανήκει στην Ελλάδα και σε καμία Τουρκία ή Ευρώπη. Η συνεκμετάλλευση είναι έγκλημα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Ένα σωρό χώρες εν τω μεταξύ στέλνουν βοήθεια στην Ουκρανία. Προφανώς δεν νοιάζονται αν αυτή η κίνηση θα μείνει εναντίον τους.
Τελικά δεν φοβούνται τόσο τον μανιακό; Τσαρο-Αυτοκρατωρα που έχει συγκεντρώσει όλες τις εξουσίες πάνω του.

Τι άλλα μέτρα φαντάζεστε θα πάρουν εναντίον του;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αν ειναι να εισαι παρτάκιας κ λιγοψυχος μη περιμενεις τιποτα.
Οι κοπελες θα με αγαπανε για την γνωμη της ισοτητας που υποστηριζω
1645967491763.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εδω σκοτωσαν ελληνες ομογενεις
Ασε τι λενε ....τι ισχυει ειναι το θεμα
1645967569406.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Σε λίγο θα μας πουν ότι σκοτώθηκαν και με τηλεπάθεια...
Όπως μας λένε ότι ο Ζελενσκι είναι ναζιστής αγνοώντας πως είναι Εβραίος και έχει χάσει συγγενείς του από τους ναζιστές...
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ρε φίλε μη φοβασαι τόσο ελεος να πουμε.... εδω σκοτωσαν ελληνες ομογενεις κ εσυ καθεσαι κ λές θα μεινει αυτη η κινηση εναντιον μας... ποια κινηση που σκοτωσε ελληνες ;

πες του να πάει να γαμηθει κ οτιδηποτε τυχει ειμαστε εδω κ τον περιμενουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:





μεχρι και αυτη πάει Νικο και εσυ θα εφευγες λές.

Μετα θές να σε προσεξει και μια σοβαρή γυναικα. Αν ειναι να εισαι παρτάκιας κ λιγοψυχος μη περιμενεις τιποτα.
Να εισαι σιγουρος η συγκεκριμενη θα ειναι στο μετωπο, εβγαλε την φωτογραφια για το ινστα και θα φυγει so simple σταματηστε να μασατε σανο.. Επισης απο ποτε η διπλωματια ειναι φοβος δεν το καταλαβαινω καποιοι νομιζετε οτι ειμαστε στο 1940 με τις ξιφολογχες...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένα σωρό χώρες εν τω μεταξύ στέλνουν βοήθεια στην Ουκρανία. Προφανώς δεν νοιάζονται αν αυτή η κίνηση θα μείνει εναντίον τους.
Τελικά δεν φοβούνται τόσο τον μανιακό; Τσαρο-Αυτοκρατωρα που έχει συγκεντρώσει όλες τις εξουσίες πάνω του.

Τι άλλα μέτρα φαντάζεστε θα πάρουν εναντίον του;
doesn't take much balls to get in a bar fight when u cant get hurt ( για Αμερικη-Γαλλια-Γερμανια) αλλοι θα την πληρωσουν :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top