Ρωσο-ουκρανικός πόλεμος 2022-2024

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Πάντως, το δυστύχημα για εμάς στη Δύση είναι πως τη δεδομένη στιγμή, κυβερνούν άνθρωποι κατά κύριο λόγο, δε θέλω να τους πω επικίνδυνους, αλλά ανεπαρκείς και θηλυπρεπείς διπλωματικά σίγουρα... δυστυχώς, κανένας σχεδόν δυτικός ηγέτης σήμερα δεν έχει ισχυρό πολιτικό ανάστημα και πυγμή. Γενικότερα, όπως έχω ξανααναφέρει σα Δύση, για να μπορέσουμε να κυριαρχούμε και στο μέλλον, πρέπει να αποβάλλουμε τη χλιαρότητα και θυληπρέπεια που μας διακατέχει στη διακυβέρνηση και τη διπλωματία και να σκληρύνουμε λίγο, όταν έχουμε απέναντί μας ανθρώπους όπως τον απρόβλεπτο Πούτιν και τον Σι Τζιπίνγκ...
Τι σημαίνει θηλυπρεπείς διπλωματικά;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Έστω οτι

Ποια Ουκρανία? Αυτή δεν υπάρχει ...στον Πούτιν προσπαθούν να με στείλουν


Ο μεγάλος θείος Αλμπερτ έχει πει : "όταν δύο τσακώνονται, τουλάχιστον ο ένας έχει άδικο - συχνά ΚΑΙ οι δύο".
Αρα όταν δύο τσακώνονται, δεν είναι εντελώς απαραίτητο να παίρνετε θέση. Πόσω μάλλον βιαστικά

Ρε φίλε ειναι αστειο το ότι υποστηριζεις αυτα που υποστηριζεις περι του να μη γινονται πολεμοι και εχεις δικιο σε αυτο κ εγω μαζι σου ! Αλλα εισαι με τη πλευρα ενος ανθρωπου που λεει "Κανεις συμμαχια με το ΝΑΤΟ θα μπω να εισβαλλω να αλλαξω καθεστως για να βαλω δικους μου στην εξουσια και να μην γινει αυτο το πραγμα..."

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΞΕΝΗ ΧΩΡΑ. Ειναι δυνατον να εισαι τοσο μετριοπαθης με το πολεμο κ να υποστηριζεις τον Πουτιν που τον ξεκινησε με τον πιο βαρβαρο τροπο ; για αυτο σου λεω καπου απο τη πολλη πληροφορια τα χεις μπερδεψει.

ολοι εχουμε τις διαφορες μας με τους γειτονες εμεις με τους Τουρκους η Β.Κορέα με την Ν.Κορέα.... και αλλοι

δεν πάμε να γαμηθουμε ομως σκληρά σαν να μην υπάρχει αυριο. Βάστα λιγο ρε μπάρμπα. Μη μας πάρεις και απο κώλο επειδη έχουμε διαφορές ... με το συμπάθειο.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Κινείται κατά κύριο λόγο με το συναίσθημα η διπλωματία και όχι με την πυγμή. Επικαλούμαστε δηλαδή συνεχώς το συναίσθημα
Υπάρχουν πολλές γυναίκες με πυγμή. Ίσως είναι και περισσότερες από τους άνδρες. Οι πιο σκληροί ναζιστές π.χ ήταν ναζιστριες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλές γυναίκες με πυγμή. Ίσως είναι και περισσότερες από τους άνδρες. Οι πιο σκληροί ναζιστές π.χ ήταν ναζιστριες.
Κατάλαβες νομίζω juste με ποια έννοια το έγραψα και το ενοούσα το θηλυπρεπής. Ότι είμαστε μαλακοί γενικά, με αυτή την έννοια. Δε το γενίκευσα, ούτε το προσδιόρισα έτσι
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Another measure from the UK against Russia.

Screenshot_20220228-114320_Facebook.jpg
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Το ζήτημα όμως και η ένστασή μου με τις συνεχιζόμενες πιέσεις και κυρώσεις προς τη ρωσική πλευρά, με αποτέλεσμα τον σταδιακό στραγγαλισμό της ρωσικής οικονομίας, είναι πως τα αποτελέσματά τους δε θα φανούν τώρα, αλλά μακροπρόθεσμα, με αποτέλεσμα να μην ιδρώνει το αυτί του Πούτιν τη δεδομένη στιγμή, για τερματισμό της εισβολής, αφού θα έχει λάβει αντίμετρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Κατάλαβες νομίζω juste με ποια έννοια το έγραψα και το ενοούσα το θηλυπρεπής. Ότι είμαστε μαλακοί γενικά, με αυτή την έννοια. Δε το γενίκευσα, ούτε το προσδιόρισα έτσι
Κατάλαβα αλλά μπορεί να κατηγορηθείς για σεξισμό. :P
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Και επειδή με ρώτησες τι θα έκανα αν ήμουν ο Μητσοτάκης .....θα σταματουσα τον πόλεμο φυσικά (αφότου είχα βγει και εγώ κερδισμένος απ' αυτήν την τεράστια πίτσα χρημάτων)
Μόνο με Κυριάκο Μητσοτάκη θα επανέλθει η ειρήνη στη Γηραία Ήπειρο, θα λήξει η ενεργειακή κρίση και θα επανέλθει η Ελλάδα στις ένδοξες εποχές του χρυσού αιώνα του Περικλή. Για αυτό, μην κάνετε κάνα αστείο και ψηφίσετε Αλ6 στις επόμενες εκλογές.... :shifty: :shifty:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε φίλε ειναι αστειο το ότι υποστηριζεις αυτα που υποστηριζεις περι του να μη γινονται πολεμοι και εχεις δικιο σε αυτο κ εγω μαζι σου ! Αλλα εισαι με τη πλευρα ενος ανθρωπου που λεει "Κανεις συμμαχια με το ΝΑΤΟ θα μπω να εισβαλλω να αλλαξω καθεστως για να βαλω δικους μου στην εξουσια και να μην γινει αυτο το πραγμα..."

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΞΕΝΗ ΧΩΡΑ. Ειναι δυνατον να εισαι τοσο μετριοπαθης με το πολεμο κ να υποστηριζεις τον Πουτιν που τον ξεκινησε με τον πιο βαρβαρο τροπο ; για αυτο σου λεω καπου απο τη πολλη πληροφορια τα χεις μπερδεψει.

ολοι εχουμε τις διαφορες μας με τους γειτονες εμεις με τους Τουρκους η Β.Κορέα με την Ν.Κορέα.... και αλλοι

δεν πάμε να γαμηθουμε ομως σκληρά σαν να μην υπάρχει αυριο. Βάστα λιγο ρε μπάρμπα. Μη μας πάρεις και απο κώλο επειδη έχουμε διαφορές ... με το συμπάθειο.
Ρε φίλε και τι θες να κάνω ? Να υποστηρίζω το ΝΑΤΟ όπως όλοι οι άνθρωποι που κάνουν πορείες ,να βάλουν πυρηνικά στην Ουκρανία και ο Ρώσος να αναγκαστεί να πάει σε 3ο παγκόσμιο και μετά να μπω στο φόρουμ να και να βρίζω για ποιο λόγο βιώνουμε πολέμο? Όχι φίλε μου ,εγώ δεν θέλω 3ο παγκόσμιο

Εγώ να θέσω άλλο ερώτημα .......έστω ότι ο Ρώσος αποφάσιζε όταν ήταν ουδέτερη η Ουκρανία να εισβάλει να την κυριαρχήσει ........η ΕΕ με το ΝΑΤΟ θα μένανε με σταυρωμένα τα χέρια πιστεύεις?

Και όπως είχα σωστά πει , ναι θα έφευγα .Σε καπιταλιστικό σύστημα ζούμε ,αυτό που βλέπω είναι ότι βρέχει χρήματα από αυτό που γίνεται και δυστυχώς αυτή τη φορά βγαίνω χαμένος .
Στο μέλλον θα έχω την ίδια στάση ,θα προτιμήσω με κάποιο τρόπο να βγάλω χρήματα παρά να πολεμήσω για συμφέροντα που κάνουν κάποιοι τώρα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ρε φίλε και τι θες να κάνω ? Να υποστηρίζω το ΝΑΤΟ όπως όλοι οι άνθρωποι που κάνουν πορείες ,να βάλουν πυρηνικά στην Ουκρανία και ο Ρώσος να αναγκαστεί να πάει σε 3ο παγκόσμιο και μετά να μπω στο φόρουμ να και να βρίζω για ποιο λόγο βιώνουμε πολέμο? Όχι φίλε μου ,εγώ δεν θέλω 3ο παγκόσμιο

Θα μπορουσε ο Πουτιν να δεχτεί απλά οτι θα υπάρχουν κ αλλοι με πυρηνικα και τέλος αυτο αλλωστε ειναι και το αφηγημα που ειχε χρησιμοποιησει στη διενεξη Β.Κορέας - ΗΠΑ το 2017-2018. Που βλέπεις τον πολεμο ;
Εγώ να θέσω άλλο ερώτημα .......έστω ότι ο Ρώσος αποφάσιζε όταν ήταν ουδέτερη η Ουκρανία να εισβάλει να την κυριαρχήσει ........η ΕΕ με το ΝΑΤΟ θα μένανε με σταυρωμένα τα χέρια πιστεύεις?

Για ποιο λογο να εισβάλλει.

Να μην εμεναν με σταυρωμενα τα χέρια. Εννοειται να έμπαιναν εναντιον του Πουτιν. Ο Πουτιν τι ειναι ο π****τσαρας που θα μας βολέψει ολους αναλογα τα κέφια του ; βαστα λίγο Μπάρμπα στο έγραψα κ πριν.
Και όπως είχα σωστά πει , ναι θα έφευγα .Σε καπιταλιστικό σύστημα ζούμε ,αυτό που βλέπω είναι ότι βρέχει χρήματα από αυτό που γίνεται και δυστυχώς αυτή τη φορά βγαίνω χαμένος .
Στο μέλλον θα έχω την ίδια στάση ,θα προτιμήσω με κάποιο τρόπο να βγάλω χρήματα παρά να πολεμήσω για συμφέροντα που κάνουν κάποιοι τώρα

Απο τι βγαινεις χαμενος ρε Νικο ; xD ελεος λες κ εισαι επιχειρηματιας κανεις.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Στο πανεπιστήμιο μου οι αριστερές παρατάξεις λένε ότι οι ΗΠΑ φταίνε ξανά. Ναι αυτό που ακούσατε , η Ρωσία κάνει πόλεμο όμως σύμφωνα με μερικούς οι ΗΠΑ φταίνε ξανά.

Aν πάς ποτέ στο Δαφνί, θα δεις πολλούς δύσμοιρους συμπολίτες μας να νομίζουν ότι είναι ο Ναπολέων. Έτσι και αυτοί του ΚΚΕ, και του κάθε ΚΚ παγκοσμίως νομίζουν ότι για όλα φταίνε οι άλλοι οι κακοί, τα ορκ, οι Λαιστρυγόνες και οι Κύκλωπες. Νομίζουν ότι ζούμε στην εποχή της Σοβιετικής επανάστασης. Έχει κολλήσει το μυαλό σε μια βλακεία και την λένε συνέχεια γιατί δυστυχώς θα πρέπει να ζητήσουν συγγνώμη για τα θύματα από τις θηριωδίες των κομμουνιστικών καθεστώτων. Αυτό τυπικά εκθέτει μετά την ιδεολογία ως συνώνυμη με καθεστώς εκκαθαρίσεων αρχαιορωμαϊκού τύπου (δήμευση περιουσίας, στημένη δίκη, θάνατος).
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε @Devil το έχω ξαναπεί ,κοίτα ένα θέμα διαχρονικά και άσε την συναισθηματική σκέψη για βοήθεια και πολέμους κλπ

Αυτό αφορά και τον @giannhs2001 .Κάντε λες και έχετε μνήμη αμοιβάδας .Απ' την μια είστε έναντιας στον Ρώσο για όλα αυτά που κάνει και θέλετε να βοηθήσετε τον ελληνικό λαό εκεί πέρα και ροζ συννεφάκια

Το 2021 ο Ουκρανός ήταν Τσιλ

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο τι βγαινεις χαμενος ρε Νικο ; xD ελεος λες κ εισαι επιχειρηματιας
Εσύ θα αναγκαστείς να πάρεις αστικό τώρα λόγω της ενεργειακής κρίσης ........νομίζω βγήκες κερδισμένος :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα φταίει ο Πούτιν αν συνεχίσει την επιχείρηση για την δολοφονία του μετά από αυτά που γράφει ?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι το ΝΑΤΟ ήταν για τη Ρωσία πρόβλημα ασφαλείας, ας αντιληφθεί ότι η πολιτική της σήμερα είναι ο «βηματοδότης» του.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top