Σεξουαλική παρενόχληση σε τραγουδιστή

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι υπάρχει άντρας που έστω και ενδόμυχα δεν θα του αρέσει το σενάριο που λες . Η περίπτωση που θα αντιδράσει πιθανότατα είναι εαν όντως το κάνει άντρας σε άντρα ή εαν η άλλη είναι άσχημη ή έχεις δει κάτι που σε ξενερώνει άσχημα . Και ο λόγος είναι οτι όντως ο άντρας σκέφτεται με το κάτω κεφάλι σε αυτά τα θέματα γιατί απλούστατα , έτσι τον έπλασε η φύση . Τώρα το πως θα το κρίνει σαν πράξη και τι θα αποφασίσει να κάνει είναι εντελώς άλλο θέμα .
Ε δεν ξέρω αν του αρέσει αλλά δεν νομίζω να μουδιάσει , να κλάψει , να τσιρίξει..
Στο ίδιο σκηνικό στην πίστα, η γυναίκα θα είχε φύγει τρέχοντας ή θα τον είχε χτυπήσει ή θα τσίριζε .
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Στο ίδιο σκηνικό στην πίστα, η γυναίκα θα είχε φύγει τρέχοντας ή θα τον είχε χτυπήσει ή θα τσίριζε .
Θα ακολουθήσω την δική σας λογική και θα ρωτήσω:

Ακόμα κι αν αυτός που της κολλούσε ήταν ενας κούκλος, γυμνασμένος και λεφτάς( μη κολλήσετε στο γιατί ο λεφτάς είναι στο λεωφορείο, for the shake of argument :P)

Είναι τέλος πάντων τέλειος.
Γιατι απο εμπειρία ή από abstraction τείνουμε να φανταζόμαστε τον σιχαμένο πορνόγερο που κολλάει.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Θα ακολουθήσω την δική σας λογική και θα ρωτήσω:

Ακόμα κι αν αυτός που της κολλούσε ήταν ενας κούκλος, γυμνασμένος και λεφτάς( μη κολλήσετε στο γιατί ο λεφτάς είναι στο λεωφορείο, for the shake of argument :P)

Είναι τέλος πάντων τέλειος.
Γιατι απο εμπειρία ή από abstraction τείνουμε να φανταζόμαστε τον σιχαμένο πορνόγερο που κολλάει.
Αυτή είναι η λογική του samael και του valder αν τους αρέσει η γυναίκα και αν είναι δεσμευμένοι .
Εγώ το θεωρω άσχετο.
Δηλαδή άμα μπεις στο λεωφορείο και αυνανίζεται ένας ''κούκλος'' θα σου αρέσει ; :P
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Δηλαδή άμα μπεις στο λεωφορείο και αυνανίζεται ένας ''κούκλος'' θα σου αρέσει ;
Οχι, κανέναν αν δω στο λεωφορείο να αυνανίζεται δεν θα μου αρέσει.
Αυτό που λες είναι ακραίο, μιλάω γενικά για ενα καμάκωμα ας πούμε που ο άλλος ήρθε πιο κοντά.

φαν φακτ, το 50 shades of grey είναι σέξι για κάποιους μόνο επειδή ο τύπος ήταν κουκλος γυμνασμενος και ζαμπλουτος, αν ήταν ο θειος μπαμπης που δουλευε στο περίπτερο παρτ ταιμ και είχε μπυροκοιλιά θα το βλέπαμε αλλιώς.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,269 μηνύματα.
Ε δεν ξέρω αν του αρέσει αλλά δεν νομίζω να μουδιάσει , να κλάψει , να τσιρίξει..
Στο ίδιο σκηνικό στην πίστα, η γυναίκα θα είχε φύγει τρέχοντας ή θα τον είχε χτυπήσει ή θα τσίριζε .
Νομίζω πως σε αυτό θα συμφωνήσουμε και ο λόγος είναι οτι ο άντρας δεν βλέπει μια γυναίκα τόσο επικίνδυνη οπότε δεν θα νιώσει άμεσο κίνδυνο για την ζωή του .
Θα ακολουθήσω την δική σας λογική και θα ρωτήσω:

Ακόμα κι αν αυτός που της κολλούσε ήταν ενας κούκλος, γυμνασμένος και λεφτάς( μη κολλήσετε στο γιατί ο λεφτάς είναι στο λεωφορείο, for the shake of argument :P)

Είναι τέλος πάντων τέλειος.
Γιατι απο εμπειρία ή από abstraction τείνουμε να φανταζόμαστε τον σιχαμένο πορνόγερο που κολλάει.
Η δική μου εκτίμηση είναι οτι οι περισσότερες γυναίκες πάλι θα ένιωθαν αίσθημα σιχαμάρας διότι απλούστατα δεν λειτουργείτε έτσι καθόλου , αλλά τείνω να πιστέψω πως θα υπήρχε ένα ποσοστό , έστω και μικρό , που θα παρέβλεπαν το απρεπές της πράξης . Ίσως όχι του ξεκάθαρου τριψίματος οκει , αλλά δεν θα είχαν τόσο θέμα να είναι πάνω στον κούκλο .

Όσο ανόμοιοι και εαν θεωρούμε οτι είναι ο άντρας με την γυναίκα , υπάρχουν κάποια βασικά πράγματα που θεωρώ οτι μένουν κοινά ανάμεσα στα δύο φύλα . Άλλη αντιμετώπιση θα έχει μια άσχημη κοπέλα απο μια όμορφη απο τον μέσο άντρα και άλλη αντιμετώπιση θα έχει ένας όμορφος άντρας σε σχέση με έναν άσχημο απο μια γυναίκα .
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.
Ακόμα κι αν το σώμα λόγω βιολογίας αντιδράει θετικά, η συναίνεση δε δίνεται από το πουλί αλλά από το μυαλό.

Σε περίπτωση παραδείγματος χάριν που μια γυναίκα βιάσει έναν άντρα ο οποίος μπορεί να μην μπορεί εκείνη τη στιγμή να αντιδράσει με λόγια ή με πράξεις, το δικαστήριο δε θα πει "αφού σου σηκώθηκε δεν είναι βιασμός". Θα πει, άσχετα με τη βιολογική πράξη, εφόσον δεν το ήθελες και δε συναίνεσες, εξακολουθεί να είναι βιασμός.

Δεν μπορούμε να εξυψωνουμε τη βιολογία όποτε μας συμφέρει. Ζούμε σε μια πολιτισμένη κοινωνία και ορισμένα πράγματα καλώς ή κακώς καθορίζονται από νόμους και ηθικούς κανόνες. Σε ένα μωρό αν δίνεις μέρα νύχτα παγωτό ξέρω γω θα το τρώει γιατί θα του αρέσει, κάνει όμως να το τρέφεις μόνο με παγωτό;

Προσωπικά αρνούμαι να αποδεχτώ ότι θεωρείται φυσιολογικό ο άντρας να "κάτσει" ακόμα κι αν δε θέλει επειδή είναι η βιολογία του. Ίσως να συμβαίνει αλλά εμένα αυτή η σκέψη με αηδιάζει.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,269 μηνύματα.
Ακόμα κι αν το σώμα λόγω βιολογίας αντιδράει θετικά, η συναίνεση δε δίνεται από το πουλί αλλά από το μυαλό.

Σε περίπτωση παραδείγματος χάριν που μια γυναίκα βιάσει έναν άντρα ο οποίος μπορεί να μην μπορεί εκείνη τη στιγμή να αντιδράσει με λόγια ή με πράξεις, το δικαστήριο δε θα πει "αφού σου σηκώθηκε δεν είναι βιασμός". Θα πει, άσχετα με τη βιολογική πράξη, εφόσον δεν το ήθελες και δε συναίνεσες, εξακολουθεί να είναι βιασμός.

Δεν μπορούμε να εξυψωνουμε τη βιολογία όποτε μας συμφέρει. Ζούμε σε μια πολιτισμένη κοινωνία και ορισμένα πράγματα καλώς ή κακώς καθορίζονται από νόμους και ηθικούς κανόνες. Σε ένα μωρό αν δίνεις μέρα νύχτα παγωτό ξέρω γω θα το τρώει γιατί θα του αρέσει, κάνει όμως να το τρέφεις μόνο με παγωτό;

Προσωπικά αρνούμαι να αποδεχτώ ότι θεωρείται φυσιολογικό ο άντρας να "κάτσει" ακόμα κι αν δε θέλει επειδή είναι η βιολογία του. Ίσως να συμβαίνει αλλά εμένα αυτή η σκέψη με αηδιάζει.
Δεν είπα οτι θα κάτσει . Εαν σκέφτεται νορμάλ θα προσπαθήσει να φύγει απο την θέση που κάθεται ή θα ζητήσει ευγενικά απο την άλλη να κάτσει λίγο πιο εκεί γιατί τον ενοχλεί . Τώρα εαν είναι τόσο απελπισμένος και τιποτένιος που δεν καταλαβαίνει Χριστό προφανώς θα κάτσει .

Αυτό λεω είναι ανεξάρτητο όμως απο το εαν σεξουαλικά είναι διεγερτικό για τον μέσο άντρα , άσχετα του τι θα κάνει εν τέλει . Για αυτό δεν μπορείς να κάνεις και πολλά , το σώμα σου είναι programmed να λειτουργεί έτσι σε ορισμένα ερεθίσματα ( και είναι υγιές στοιχείο της φυσιολογίας του αντρικού σώματος ) . Και το παράδειγμα με το παγωτό που θέτεις είναι φουλ αντιπροσωπευτικό . Άσχετα με το πόσο επιβλαβές θα ήταν να τρέφεσαι μόνο με παγωτό , κανένας δεν μπορεί να αρνηθεί οτι if feels good σαν αίσθηση .

Εξηγώ στην ουσία για ποιους λόγους για την γυναίκα είναι αηδιαστικό , σοκαριστικό και τραυματικό , ενώ για τον άντρα στην χειρότερη θα είναι απλώς άβολο αλλά όχι και τόσο φοβερό .
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Άσχημο αυτό που έγινε σε γενικότερο πλαίσιο. Είτε άντρας είτε γυναίκα αυτό είναι παραβίαση του ιδιωτικού του χώρου.
Ωστόσο, θα ακουστώ κακιά και το ξέρω, ο συγκεκριμένος, ειδικά στα ξεκινήματα του, εκμεταλλευόταν ανήλικα κοριτσάκια (fans) προφανώς για ευνόητους λόγους, υπάρχουν και ντοκουμέντα. Πήγαιναν κάτω από το σπίτι του κοπέλες και σε ορισμένες έλεγες να μπουν μέσα δήθεν για να μιλήσουν. Οπότε τον συγκεκριμένο, ε δε νομίζω να τον χάλασε αυτό που συνέβη. Ίσως να άλλαξε ο άνθρωπος, έτσι, αλλά όταν κάνεις τέτοια πράγματα δε νομίζω να υπάρχει περιθώριο αλλαγής.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,269 μηνύματα.
Άσχημο αυτό που έγινε σε γενικότερο πλαίσιο. Είτε άντρας είτε γυναίκα αυτό είναι παραβίαση του ιδιωτικού του χώρου.
Ωστόσο, θα ακουστώ κακιά και το ξέρω, ο συγκεκριμένος, ειδικά στα ξεκινήματα του, εκμεταλλευόταν ανήλικα κοριτσάκια (fans) προφανώς για ευνόητους λόγους, υπάρχουν και ντοκουμέντα. Πήγαιναν κάτω από το σπίτι του κοπέλες και σε ορισμένες έλεγες να μπουν μέσα δήθεν για να μιλήσουν. Οπότε τον συγκεκριμένο, ε δε νομίζω να τον χάλασε αυτό που συνέβη. Ίσως να άλλαξε ο άνθρωπος, έτσι, αλλά όταν κάνεις τέτοια πράγματα δε νομίζω να υπάρχει περιθώριο αλλαγής.
Kαλά μεταξύ μας , εαν κρίναμε τα πάντα όπως κρίνονται συνήθως , θα λέγαμε οτι η συμπαρουσιάστρια του Σεργουλόπουλου κάνει πληντύριο .

Λέει οτι το βίντεο τραβήχτηκε χωρίς την έγκριση της...lmao .
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Λέει οτι το βίντεο τραβήχτηκε χωρίς την έγκριση της...lmao .
Εφόσον αυτό έγινε δημόσια μπροστά σε τόσο κόσμο, δεν υπάρχει το "έγινε εν αγνοία της". Αυτό που έκανε είναι παράνομο και καλά έκαναν και την κατέκριναν δημόσια.
 
Top