Σεξ σε εξωτερικό χώρο

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Όντως το επιβαιβεώνω και εγώ και οι υπόλοιποι εργάτες που ρίχναμε μπετά!

Μπράβο μάνια! :thumbup:


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Καλα αυτο δεν εχει λεει.. Πολλοι ανθρωποι οδηγουν, εχουν και αμαξι αλλα επιλεγουν να πανε με ΜΜΜ στην δουλεια τους πχ.
Ποιος είπε ότι δεν είναι ευκολία ;;;:hmm:

Μη μου αποδίδεις κάτι που δεν έκανα, μου φάνηκε άτοπο το σχόλιό σου. Ακόμα κι αν "Συνηθίζεται" στην Ελλάδα να έχουμε πάρει αμάξι και να αποφεύγουμε τα ΜΜΜ *κακώς, κατά τη γνώμη μου, κακώς γίνονται τα ΜΜΜ ταμπού), δε σημαίνει ότι θα 'ταν περίεργο να πάρει κάποιος ΚΤΕΛ. Από κει και πέρα, ναι, υπέθεσα ότι για να βγεις οφφ τόπικ, πρέπει να σου φάνηκε πολύ ακατανόητο, το να μπει ένας 35άρης σε ΚΤΕΛ. Που δε μας είπε κιόλα ότι το 'κανε τώρα. Αλλά ακούστηκε κάπως.

Όταν θέλεις να κρίνεις ή να αποδώσεις κάτι σε κάποιον να είσαι σίγουρος για το τι έχει πει. Ούτε είπα ότι το θεωρώ κακό, ούτε ότι είναι ταμπού, βασικά μία ερώτηση έκανα στον πειρατή. Και μπορεί αν θέλει να απαντήσει για τη φιλοσοφία του αν το κάνει ακόμα. Αλλά εγώ δεν έθιξα κανέναν:D . Άλλοι με πρόλαβαν..:) Και εγώ στη δουλίτσα μου που είναι κέντρο μετρό παίρνω.

** Βρε τι παθαίνετε λέμε, παρερμήνευση στο φουλ!!!:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, επειδή είμαστε οφφ και δεν έχει νόημα αυτό που συζητάμε...
Άστο μωρέ, απλά ήταν λίγο κουλός λόγος να βγεις οφφ τόπικ και γι' αυτό παρεξηγήσιμος! Λάθος μου αν σε παρερμήνευσα!
Σημασία έχει να παίρνουν το ΚΤΕΛ και οι άνω των 35, έστω και για να μην κάνουν μόνο σεξ... ;) ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμ..σεξ σε δημοσιο χωρο...?...πολλακις...
αν με ενοχλει το γεγονος?...ε για να το εχω κανει ..προφανως οχι...
εαν καποιος τυχει να παραβρεθει τυχαια....ας μην παρει ματι...ας μου κανει μηνυση!:) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ποιος είπε ότι δεν είναι ευκολία ;;;:hmm:

Καλα, εγω δεν ειπα αν ειναι ευκολια ή οχι. Ενα σχολιο εκανα σχετικα με την αυτην την απαντηση σου.

Συνήθως στην ηλικία αυτή οδηγείς αμάξι, εκτός και αν δεν έχεις.


Δεν παρερμηνευσα, απλως σχολιασα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
εαν καποιος τυχει να παραβρεθει τυχαια....ας μην παρει ματι...ας μου κανει μηνυση!:) :P
Άρα μας παρακινείς για το πρώτο;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για να γυρισουμε στο θεμα, προσθετω και την ταρατσα τραπεζας στο κεντρο της Ροδου, και οχι μονο μια φορα....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Φθόνο; Όταν περνάει δίπλα σου με το αμάξι ο τυπάς με τη hip hop μουσική στο τέρμα, αν υποθέσουμε οτι ενοχλείσαι, είναι από φθόνο; Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση με τη λογική σου, γιατί το βράδυ θα πας στο club και θα την ακούσεις στην ίδια ένταση.



Λάθος γνωρίζω οτι το σεξ σε δημόσιο χώρο αποτελεί προσβολή της δημόσιας αιδούς, συνεπώς είναι παράνομο;

Κατά πρώτον, αυτό που έχω μπολντιάσει (και μαμώ τα Ελληνικά) δείχνει ως παράδειγμα ότι δεν έχεις γνωρίσει αυτό για το οποίο μιλώ. Σιγά σιγά...

Τώρα περί της προσβολής...
Θα ήθελα πολύ λοιπόν να βρισκόμουν εγώ σ' αυτήν τη θέση και η Suspiria να μου έφερνε την αστυνομία για προσβολή της δημοσίας αιδούς. Πρώτον δεν θα είχε απόδειξη ότι το έκανα, αφού το μεγαλύτερο μέρος των σωμάτων καλυπτόταν από το νερό. Δεύτερον, μέχρι νά 'ρθει η αστυνομία θα είχαμε τελειώσει και θα τους υποδεχόμασταν αραχτοί στην άμμο με ύφος αθώας περιστεράς. Τέλος θα έκανα μήνυση στη Suspiria για παρενόχληση και ψευδή καταμήνυση. Η αστυνομία θα της ασκούσε δίωξη αυτεπαγγέλτως για άσκοπη κλήση. Όταν θα με πλήρωνες γλυκειά μου θα ήθελα να έβλεπα το ύφος σου:D:D.

Πάντως βλέπω ότι επιβεβαιώνεται το ρητό ότι όλοι έχουν έναν μπάτσο μέσα τους, μερικοί και ολόκληρη κλούβα. Αν μάλιστα λάβουμε υπόψιν το γεγονός ότι η ίδια η Suspiria έγραφε στα παλαιότερα των υποδημάτων της το Νόμο όταν αυτό την βόλευε και μάλιστα το δήλωνε δημοσίως, παρά το ότι το να οδηγάς χωρίς δίπλωμα είναι σαφώς σοβαρότερο παράπτωμα από το να κάνεις σεξ σε μια παραλία (στο κάτω κάτω στη μια περίπτωση μπορείς να σκοτώσεις άνθρωπο ενώ στη δεύτερη να γεννήσεις έναν), τότε μπορείτε να καταλάβετε γιατί φοβάμαι πολύ αυτούς που επικαλλούνται το Νόμο και την Τάξη. Ακριβώς επειδή ο Νόμος πάντα ισχύει για τους άλλους...

Eγω ψηφιζω ή να μετριαστει το δημοσιο σεξ, ή να εχουμε δικαιωμα συμμετοχης :hehe:

Έτσι είπε και ο μέγας φιλόσοφος Διογένης ο κυνικός. Οι γυναίκες θα έπρεπε να ήταν κοινές και αφού οι γυναίκες θα ήταν κοινές θα ήταν κοινά και τα παιδιά...

Εις το μπαλκόνι σου πηδώ έκπληξη να σου κάνω
όμως σε βρίσκω ανάσκελα με πέντε από πάνω.
Κι όμως εγώ δεν τά 'χασα, κι όμως δεν είπα λέξη
το παντελόνι μου έλυσα κι οι πέντε γίναν έξι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κατά πρώτον, αυτό που έχω μπολντιάσει (και μαμώ τα Ελληνικά) δείχνει ως παράδειγμα ότι δεν έχεις γνωρίσει αυτό για το οποίο μιλώ. Σιγά σιγά...

Για ποιό πράγμα;

Τώρα περί της προσβολής...
Θα ήθελα πολύ λοιπόν να βρισκόμουν εγώ σ' αυτήν τη θέση και η Suspiria να μου έφερνε την αστυνομία για προσβολή της δημοσίας αιδούς. Πρώτον δεν θα είχε απόδειξη ότι το έκανα, αφού το μεγαλύτερο μέρος των σωμάτων καλυπτόταν από το νερό. Δεύτερον, μέχρι νά 'ρθει η αστυνομία θα είχαμε τελειώσει και θα τους υποδεχόμασταν αραχτοί στην άμμο με ύφος αθώας περιστεράς. Τέλος θα έκανα μήνυση στη Suspiria για παρενόχληση και ψευδή καταμήνυση. Η αστυνομία θα της ασκούσε δίωξη αυτεπαγγέλτως για άσκοπη κλήση. Όταν θα με πλήρωνες γλυκειά μου θα ήθελα να έβλεπα το ύφος σου:D:D.

Δεν ανέφερα πουθενά την αστυνομία. Είπα απλά οτι έχω το δικαίωμα να ενοχλούμε και εσύ το απέρριψες..

Πάντως βλέπω ότι επιβεβαιώνεται το ρητό ότι όλοι έχουν έναν μπάτσο μέσα τους, μερικοί και ολόκληρη κλούβα. Αν μάλιστα λάβουμε υπόψιν το γεγονός ότι η ίδια η Suspiria έγραφε στα παλαιότερα των υποδημάτων της το Νόμο όταν αυτό την βόλευε και μάλιστα το δήλωνε δημοσίως, παρά το ότι το να οδηγάς χωρίς δίπλωμα είναι σαφώς σοβαρότερο παράπτωμα από το να κάνεις σεξ σε μια παραλία (στο κάτω κάτω στη μια περίπτωση μπορείς να σκοτώσεις άνθρωπο ενώ στη δεύτερη να γεννήσεις έναν), τότε μπορείτε να καταλάβετε γιατί φοβάμαι πολύ αυτούς που επικαλλούνται το Νόμο και την Τάξη. Ακριβώς επειδή ο Νόμος πάντα ισχύει για τους άλλους...

Νομίζω είχες πει οτι σου θυμίζω εσένα στην ηλικία μου και δεν θυμάμαι και αν είχες προσθέσει οτι όταν φτάσω στη δική σου θα σου μοιάζω. Ελπίζω πάντως στα 40 μου χρόνια να μπορώ να απαντήσω σε κάτι κατά μέτωπο και να μη το γυρίζω γύρω γύρω μέχρι να ζαλιστεί και να ξεράσει κρύβοντας το κέντρο.

Επίσης μιας και σου αρέσουν τα ακραία παραδείγματα, νομίζω οτι ο πυροπαθής αυτή τη στιγμή έχει το δικαίωμα να ζητάει να μην καεί το σπίτι του άσχετα αν κάποια στιγμή είχε οδηγήσει χωρίς δίπλωμα. Ίσως να μην το είχε αν είχε κάψει κι εκείνος άλλα σπίτια προηγούμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Δεν ανέφερα πουθενά την αστυνομία. Είπα απλά οτι έχω το δικαίωμα να ενοχλούμε και εσύ το απέρριψες..
ΜΙα μικρή παρένθεση σε αυτό που λές οχι δεν ανέφερες αστυνομία αλλά ακριβώς επειδή είναι κάτι που σε ενοχλεί τόνισες οτι είναι παράνομο. Αν καταλαβα σωστά τον Great Chaos για αυτό σου λέει οτι επικαλείσαι τους νόμους όταν αυτό σε συμφέρει.
Οι Πυροπαθείς είναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο μην βάζουμε όλα σε ένα ντορβά!:/:
Οσο για το τι θα κάνεις στα 40 σου σίγουρα θα έχεις αλλάξει γνώμη για πολλά και θα ίσως καποια πραγματα να μην σε ενοχλούν τόσο γιατί θα σου χουν τύχει κι εσένα κάποια στιγμή ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
ΜΙα μικρή παρένθεση σε αυτό που λές οχι δεν ανέφερες αστυνομία αλλά ακριβώς επειδή είναι κάτι που σε ενοχλεί τόνισες οτι είναι παράνομο. Αν καταλαβα σωστά τον Great Chaos για αυτό σου λέει οτι επικαλείσαι τους νόμους όταν αυτό σε συμφέρει.

Επειδή παραβίασα ένα νόμο κάποτε σημαίνει ότι όλους τους υπόλοιπους που επικαλούμε είναι επειδή με συμφέρουν;

Ή δεν πρέπει να ζητάω πλέον την προστασία κανενός νόμου επειδή κάπου κάποτε παραβίασα έναν;


Οσο για το τι θα κάνεις στα 40 σου σίγουρα θα έχεις αλλάξει γνώμη για πολλά και θα ίσως καποια πραγματα να μην σε ενοχλούν τόσο γιατί θα σου χουν τύχει κι εσένα κάποια στιγμή ;)

Έγραψα κάτι συγκεκριμένο που δεν έχει να κάνει με το τι θα δω και τι θα με ενοχλήσει (όσον αφορά τα 40 μου χρόνια) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Μα ρε παιδια τα πράγματα ειναι απλά...
Οταν το κάνουμε σε δημόσιους χώρους μπορούμε απλα να ειμαστε προσεκτικοί....

Πχ δεν ειναι δυνατόν να κανουμε σεξ στην πλατεία συνταγματος μερα μεσημέρι και να περιμενουμε να μας πουνε και ευχαριστώ...
Γιαυτο λοιπον οταν μαμιομαστε στην παραλια το κανουμε εκει που εχει λιγοτερο κόσμο και "όσο" πιο μακρυα απο τα περίεργα μάτια γίνεται.....οχι εκει που μπαινοβγαινουν γιαγιαδεσ μαμαδες και παιδακια(το εχω δει και αυτο καια αναφωνησα οτι αυτα ουτε και γω δεν τα κάνω)

Εκτοσ αυτου το να κανεις σεξ μεσα στο αυτοκινητο τι ειναι??? σεξ σε δημοσιο χώρο δεν ειναι???Τι να κανουμε που ημασταν μπατίριδες και δεν ειχαμε και μέρος να παμε.......ε αυτος που περναγε δεν ηταν αναγκη να σκύψει να δει στο παραθυρο ουτε εγω να παρκάρω στην μεσογειων στις 12 το μεσημερι επειδη ειχα καψες

Παν μετρον αριστον λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Επειδή παραβίασα ένα νόμο κάποτε σημαίνει ότι όλους τους υπόλοιπους που επικαλούμε είναι επειδή με συμφέρουν;

Ή δεν πρέπει να ζητάω πλέον την προστασία κανενός νόμου επειδή κάπου κάποτε παραβίασα έναν;
Ναι βρε παιδι μου αλλα σε μερικα πραγματα πιστεύω κι εγώ οτι είναι υπερβολή να πεις "ειναι παράνομο" για να δικαιολογήσεις οτι κάτι σε ενοχλεί.:worry: Μπορεις απλα να γυρήσεις το βλέμα αλλού... ΔΕν ειναι κατι που θα εχει αμεση επιπτωση σε σενα, εμενα κτλ....



Έγραψα κάτι συγκεκριμένο που δεν έχει να κάνει με το τι θα δω και τι θα με ενοχλήσει (όσον αφορά τα 40 μου χρόνια) :)
Καταλαβα απλα ηταν μια μικρη παρενθεση... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Νομίζω είχες πει οτι σου θυμίζω εσένα στην ηλικία μου και δεν θυμάμαι και αν είχες προσθέσει οτι όταν φτάσω στη δική σου θα σου μοιάζω. Ελπίζω πάντως στα 40 μου χρόνια να μπορώ να απαντήσω σε κάτι κατά μέτωπο και να μη το γυρίζω γύρω γύρω μέχρι να ζαλιστεί και να ξεράσει κρύβοντας το κέντρο.

Επειδή το έχεις ξαναπεί αυτό, θέλω να σου απαντήσω ότι ήμουν όσο πιο σαφής μου επιτρέπουν οι κανόνες του στεκιού, τους οποίους είμαι υποχρεωμένος να σεβαστώ. Άλλωστε, όπως βλέπω, κατάλαβες πολύ καλά το νόημα. Για περισσότερη σαφήνεια θα έπρεπε να με συναντήσεις από κοντά, πράγμα που οπωσδήποτε δεν είναι πολύ σοφή επιλογή, όπως καταλαβαίνεις. :whistle:

Δεν ανέφερα πουθενά την αστυνομία. Είπα απλά οτι έχω το δικαίωμα να ενοχλούμε και εσύ το απέρριψες..

Ευτυχώς που υπάρχουν κι άλλοι που μας βλέπουν να συζητάμε, να μην τα λέω όλα εγώ βρε αδελφέ...Για του λόγου το αληθές:

ΜΙα μικρή παρένθεση σε αυτό που λές οχι δεν ανέφερες αστυνομία αλλά ακριβώς επειδή είναι κάτι που σε ενοχλεί τόνισες οτι είναι παράνομο. Αν καταλαβα σωστά τον Great Chaos για αυτό σου λέει οτι επικαλείσαι τους νόμους όταν αυτό σε συμφέρει.
Οι Πυροπαθείς είναι αλλουνου παπα ευαγγέλιο μην βάζουμε όλα σε ένα ντορβά!:/:
Οσο για το τι θα κάνεις στα 40 σου σίγουρα θα έχεις αλλάξει γνώμη για πολλά και θα ίσως καποια πραγματα να μην σε ενοχλούν τόσο γιατί θα σου χουν τύχει κι εσένα κάποια στιγμή ;)


Επειδή παραβίασα ένα νόμο κάποτε σημαίνει ότι όλους τους υπόλοιπους που επικαλούμε είναι επειδή με συμφέρουν;

Ή δεν πρέπει να ζητάω πλέον την προστασία κανενός νόμου επειδή κάπου κάποτε παραβίασα έναν;

Επίσης μιας και σου αρέσουν τα ακραία παραδείγματα, νομίζω οτι ο πυροπαθής αυτή τη στιγμή έχει το δικαίωμα να ζητάει να μην καεί το σπίτι του άσχετα αν κάποια στιγμή είχε οδηγήσει χωρίς δίπλωμα. Ίσως να μην το είχε αν είχε κάψει κι εκείνος άλλα σπίτια προηγούμενα.

Επειδή, πέρα από την πλακίτσα, εδώ η συνομιλήτρια κάνει κάποιες σημαντικές ερωτήσεις, θα ήθελα ν' απαντήσω σοβαρά:

Έθεσες, αγαπητή Suspiria, μόνη σου το πλαίσιο της απάντησης: "Ίσως να μην το είχε αν είχε κάψει κι εκείνος άλλα σπίτια προηγούμενα".
Αυτό ακριβώς εννοώ. Όταν καις δάσος ή αγοράζεις εν γνώσει σου σπίτι στα καμένα, δεν έχεις δικαίωμα να διαμαρτυρηθείς αν κάποιος κάψει ξανά το υπόλοιπο δάσος και μαζί και τη βιλλίτσα σου. Όταν κλέψεις δεν δικαιούσαι να καταγγέλεις ότι σε έκλεψαν. Αν σκοτώσεις, δεν δικαιούσαι να κατηγορείς έναν άλλο δολοφόνο.

Με την ίδια λογική καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι όταν αναγνωρίζεις στον εαυτό σου το δικαίωμα να παραβιάζει το νόμο σε κάποιο βαθμό, μεγάλο ή μικρό, πράγμα που όλοι μας έχουμε κάνει, δεν θα πρέπει να κρύβεσαι πίσω από το νόμο όταν κάποιος τον παραβιάζει στον ίδιο βαθμό που τον παραβιάζεις κι εσύ. Αυτό και υποκρισία είναι και υπεκφυγή. Νομίζω ότι όταν έγραψα το σχετικό σχόλιο, τόνισα πως το αδίκημα της προσβολής της δημόσιας αιδούς είναι ελαφρύτερο από την παράνομη οδήγηση, αφού η τελευταία μπορεί να καταλήξει σε τραγικά για σένα και για τους άλλους αποτελέσματα. Ο λόγος που το έγραψα ήταν ακριβώς αυτός. Σε καλώ να επικαλείσαι τους νόμους στον ίδιο βαθμό που τους σέβεσαι κι εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Εις το μπαλκόνι σου πηδώ έκπληξη να σου κάνω
όμως σε βρίσκω ανάσκελα με πέντε από πάνω.
Κι όμως εγώ δεν τά 'χασα, κι όμως δεν είπα λέξη
το παντελόνι μου έλυσα κι οι πέντε γίναν έξι...
!!!:clapup::clapup::clapup:: Αν ήταν έτσι κάποιος "Παράδεισος", δεν θα υπήρχαν αμαρτωλοί πάνω στη Γη!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Για περισσότερη σαφήνεια θα έπρεπε να με συναντήσεις από κοντά, πράγμα που οπωσδήποτε δεν είναι πολύ σοφή επιλογή, όπως καταλαβαίνεις. :whistle:

Γιατί δεν είναι σοφή;

Όσο για τα υπόλοιπα (χαίρομαι ειλικρινά που πήρα απάντηση ακριβώς σε αυτά που έγραψα και όχι σε χίλια άλλα) αλλά εγώ διόρθωσα την παραβίαση μου. Πλέον οδηγώ νόμιμα, μπορώ να επικαλούμε νόμους ακόμα και λιγότερους σημαντικούς από αυτόν που παραβίασα;

Τέλος πάντων, για να μη το κουράζουμε άδικα, σύμφωνα με τη δικαιοσύνη μπορώ να ζητήσω τα δικαιώματα μου από το νόμο άσχετα αν κάποτε έχω παρανομήσει. Δηλαδή αν θέλω να κάνω μύνηση στον διπλανό που βάζει στο τέρμα τη μουσική δεν θα με ρωτήσει ο δικηγόρος αν ποτέ οδήγησα χωρίς δίπλωμα.

Ωστόσο, ούτε έχω διάθεση να καλέσω την αστυνομία να μαζέψει το "παράνομο" ζευγάρι, ούτε να κλείσει τη μουσική του διπλανού (που ουκ ολίγες φορές τους έχω ζητήσει να τη βάλουν πιο δυνατά για να ακούω κι εγώ που αράζω στην ταράτσα).

Απλά και όμορφα εξηγώ οτι με ενοχλεί ο άλλος που έρχεται και επιδεικνύει τις σεξουαλικές του δραστηριότητες μπροστά μου. Και παράλληλα έθεσα και τη προσωπική μου θέση στο σεξ στο αυτοκίνητο με οδηγό κάποιον τρίτο. Έθεσα αυτά που μου αρέσουν, αυτά που δεν μου αρέσουν και αυτά που με προσβάλλουν.

Τώρα από εκεί και πέρα αν κάποιοι επιμένουν να πιστεύουν οτι διατηρώ αυτή τη θέση επειδή "ζηλεύω" τον έρωτα τους, πρόβλημα τους. Δεν διατίθεμαι να τους στερήσω τη χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Γιατί δεν είναι σοφή;
:αναρωτιέμαι και του λόγου μου, αγαπητό Chaos, μαζί με τη Suspiria!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Γιατί αγαπητέ συνομιλητή, από κοντά είμαι τερατώδης και διαβολικός. Επίσης η διάσημη ανά την υφήλιο φαρμακόγλωσσά μου, όταν δεν περιορίζεται από κανόνες είναι κάτι το φρικιαστικό, που κι εγώ ο ίδιος τη φοβάμαι.

Ελάτε ρε, πλάκα κάνω:clapup:

@Suspiria:
Όταν δεν επικαλείσαι το Νόμο επί ματαίω, οι θέσεις σου είναι πολύ πιο σεβαστές. Δέχομαι το τελευταίο σου ποστ και δεν επιμένω πλέον. Απλά θα θυμίσω ότι όταν ξεκίνησε αυτή η κουβέντα, είχε προηγηθεί μια επίθεση, με πολύ βαρείς χαρακτηρισμούς, εναντίον μέλους που απάντησε στο θέμα, όπου εσύ είχες σχεδόν υπερθεματίσει. Μια πιο ψύχραιμη αντιμετώπιση, όπως βλέπω αμέσως παραπάνω, βοηθάει και τις θέσεις μας να μην παρεξηγούνται. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ βλέπω τον έρωτα πιο ρομαντικά και δέχομαι ότι υπό ορισμένες συνθήκες μπορούμε να κάνουμε για χάρη του τα στραβά μάτια. Πράγματι, δεν μου αρέσει η χυδαία επίδειξη ερωτικών ή σεξουαλικών περιπτύξεων. Όμως στις παραλίες ε, τα ήθη λίγο μπορούν να χαλαρώνουν. Σωστά έγραψε κάποιος συνομιλητής μας πως καλά είναι να τηρούμε το μέτρο. Εμείς, φαινομενικά τουλάχιστον, παρουσιάσαμε τα δύο άκρα. Η αλήθεια και το μέτρο σαφώς βρίσκονται κάπου ανάμεσα και μάλιστα όχι ακριβώς στη μέση. Πολλές φορές η παράθεση των ακραίων απόψεων επί ενός θέματος, βοηθά στην αναζήτηση του μέτρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Εις το μπαλκόνι σου πηδώ έκπληξη να σου κάνω
όμως σε βρίσκω ανάσκελα με πέντε από πάνω.
Κι όμως εγώ δεν τά 'χασα, κι όμως δεν είπα λέξη
το παντελόνι μου έλυσα κι οι πέντε γίναν έξι...


καλά τέλειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Ελάτε ρε, πλάκα κάνω:clapup:
Έλα ρε, μη λες τέτοια ψέματα!!!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top