Σε ποια χώρα θα θέλατε να ζείτε/μεταναστεύσετε;

Χώρες για μετανάστευση
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Ηνωμένο Βασίλειο

    Ψήφοι: 5 12.5%
  • Δανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 7 17.5%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Καναδάς

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Η.Π.Α

    Ψήφοι: 10 25.0%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 13 32.5%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 6 15.0%

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Θέλω να ζω στην Ελλάδα και να είμαι Ελληνίδα.
Θέλω να ζω στην χώρα που γεννήθηκα και μεγάλωσα.
Δεν θέλω να φύγω από την Ελλάδα. Δεν είμαι φτιαγμένη για άλλη χώρα.
Δεν ξέρω την νοοτροπία της Αγγλίας, ούτε της Κίνας, ούτε της Ινδίας.
Θέλω να γίνει η Ελλάδα αξιοζήλευτη χώρα. Δεν θέλω να ζηλεύω τις άλλες και να εύχομαι να ζω σε εκείνες.
Θέλω να την αγαπάω και να με αγαπάει.
Θέλω να βγαίνω και να μιλάω ελληνικά και να ακούω ελληνικά.
Να βγαίνω και να βλέπω σουβλατζίδικα.
Να θέλω μόνο μισή ώρα για να φτάσω σε τέλεια παραλία και να χαίρομαι τον καιρό της Ελλάδας.
Είμαι παιδί της Μεσογείου.
Θαύμασα τη Ρώμη με τα ωραία της κτίρια και την οργάνωσή της. Ζήλεψα την ομορφιά της.
Αλλά είμαι δέντρο και οι ρίζες μου είναι πολύ βαθιά τοποθετημένες στο πατρικό μου.
Είμαι 2 ώρες μακριά από την πόλη που γεννήθηκα, από την οποία κάποτε ήθελα να φύγω και πάντα λησμονώ το σπίτι μου, την ΈΔΡΑ ΜΟΥ.
ΔΕΝ θέλω να φανταστώ πως θα νιώθω όταν θα είμαι 2 ώρες μακριά από το σπίτι ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΆΝΟ.
Λατρεύω τα ταξίδια. Όχι τις μετακομίσεις όμως.

Χεσμένη την έχω την Ελλάδα κι όποια Ελλάδα. Και προφανώς δε με θεωρώ Έλληνα, or anything of the sort for that matter.
Γεννήθηκα εδώ κι έχω περάσει τα τελευταία 19 χρόνια εδώ. Φτάνει, ώρα για κάτι καινούριο (έχουμε 2-3 χρόνια ακόμα βέβαια).
Θέλω να φύγω απ' την Ελλάδα, είμαι φτιαγμένος για οπουδήποτε αρκεί το οπουδήποτε να συνδυάζεται μ' αυτό που θέλω να κάνω τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο (δε θα ζούσα τώρα, για παράδειγμα, σε μία έρημο τη στιγμή που δεν έχω κίνητρο να το κάνω. Αλλά δε θα 'χα κανένα απολύτως πρόβλημα να πάω για αρκετό διάστημα εκεί τη στιγμή που θα μου ερχόταν ν' ασχοληθώ με το κλίμα της και να το ζήσω πρώτο χέρι ξερωγώ.)
Ούτε γω ξέρω τη νοοτροπία της Κίνας, της Αγγλίας ή της Ινδίας. Κι αυτό είναι που το κάνει πιο γαμάτο για την ακρίβεια, έχω περιέργεια να μάθω.
Δε με απασχολεί καθόλου το concept του "ποιος την έχει πιο μεγάλη" σε επίπεδο χώρας. Υπάρχει κόσμος που θέλει να αναβαθμίσει την Ελλάδα, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό? By all means, go for it. Απλά εγώ δε θα 'μαι μέρος της διαδικασίας, ξανά, σε όποια χώρα προφανώς. Απλά δε με νοιάζει.
Δεν την αγαπάω, δε με αγαπάει and we're both OK with it. :P Απλά δε σημαίνει τίποτα παραπάνω από οποιαδήποτε άλλη γεωγραφική περιοχή στον πλανήτη. Οποιαδήποτε μεταφυσική της ιδιότητα είναι προϊόν ανθρώπων που θέλουν να σκέφτονται έτσι. Υπάρχουν πάντα κι αυτοί που δε θέλουν να σκέφτονται έτσι. Οπτικές γωνίες παντού.
Έχω αρχίσει και ψιλοβαριέμαι να μιλάω μόνο ελληνικά τη στιγμή που μπορώ να μιλήσω και κάτι άλλο. Δε με πολυενοχλεί αυτό βέβαια, αν μένεις στην Ελλάδα ελληνικά θα μιλήσεις, OK, plain facts. Απλά, κι εδώ κολλάει αυτό με τις κουλτούρες πάνω, θέλω τίποτα καινούριο πια.
Δεν έχω πρόβλημα με τα σουβλατζίδικα, και δε με νοιάζει να τα βλέπω ή όχι.
Έχει γαμάτο κλίμα η Μεσόγειος, όντως, αλλά άλλη μία, δε με χαλάει καθόλου η αλλαγή. Γαμάτες και οι παραλίες ναι, κι όχι αποκλειστικότητα του εδώ εννοείται.
Είμαι του όπου να 'ναι.
Δεν έχω πάει Ρώμη, ωραία πρέπει να 'ναι.
Είμαι το ακριβώς αντίθετο από δέντρο. Δεν έχω ρίζες και δε θέλω να βγάλω.
Είμαι αρκετές ώρες απ' την πόλη όπου γεννήθηκα και δε μ' ενοχλεί καθόλου. Δεν έχω έδρα, εκτός από προσωρινά πράγματα.
Been there, done that. Ωραία είναι, αλλά ξανά προς μια ουδετερότητα. Απλά δε με νοιάζει.
Γαμάτα τα ταξίδια, όντως. Και οι μετακομίσεις.

Perspectives. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,825 μηνύματα.
Θέλω να ζω στην Ελλάδα και να είμαι Ελληνίδα.
Θέλω να ζω στην χώρα που γεννήθηκα και μεγάλωσα.
Δεν θέλω να φύγω από την Ελλάδα. Δεν είμαι φτιαγμένη για άλλη χώρα.
Δεν ξέρω την νοοτροπία της Αγγλίας, ούτε της Κίνας, ούτε της Ινδίας.
Θέλω να γίνει η Ελλάδα αξιοζήλευτη χώρα. Δεν θέλω να ζηλεύω τις άλλες και να εύχομαι να ζω σε εκείνες.
Θέλω να την αγαπάω και να με αγαπάει.
Θέλω να βγαίνω και να μιλάω ελληνικά και να ακούω ελληνικά.
Να βγαίνω και να βλέπω σουβλατζίδικα.
Να θέλω μόνο μισή ώρα για να φτάσω σε τέλεια παραλία και να χαίρομαι τον καιρό της Ελλάδας.
Είμαι παιδί της Μεσογείου.
Θαύμασα τη Ρώμη με τα ωραία της κτίρια και την οργάνωσή της. Ζήλεψα την ομορφιά της.
Αλλά είμαι δέντρο και οι ρίζες μου είναι πολύ βαθιά τοποθετημένες στο πατρικό μου.
Είμαι 2 ώρες μακριά από την πόλη που γεννήθηκα, από την οποία κάποτε ήθελα να φύγω και πάντα λησμονώ το σπίτι μου, την ΈΔΡΑ ΜΟΥ.
ΔΕΝ θέλω να φανταστώ πως θα νιώθω όταν θα είμαι 2 ώρες μακριά από το σπίτι ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΆΝΟ.
Λατρεύω τα ταξίδια. Όχι τις μετακομίσεις όμως.

Noμίζω ότι η συγκεκριμένη άποψη είναι και δική μου. :) Ελλάδα, φυσικά..


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoLapalooza

Νεοφερμένος

Η LoLapalooza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Όμορφη η Ελλάδα αλλά όχι για να ζεις πλέον δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Η Ελλάδα είναι παράδεισος ειδικά το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η Ελλάδα είναι παράδεισος ειδικά το καλοκαίρι.

Ακριβως. Το καλοκαιρι. Η Ελλαδα ειναι καλη για διακοπες. ΜΟΝΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Θέλω να ζω στην Ελλάδα και να είμαι Ελληνίδα.
Θέλω να ζω στην χώρα που γεννήθηκα και μεγάλωσα.
Δεν θέλω να φύγω από την Ελλάδα. Δεν είμαι φτιαγμένη για άλλη χώρα.
Δεν ξέρω την νοοτροπία της Αγγλίας, ούτε της Κίνας, ούτε της Ινδίας.
Θέλω να γίνει η Ελλάδα αξιοζήλευτη χώρα. Δεν θέλω να ζηλεύω τις άλλες και να εύχομαι να ζω σε εκείνες.
Θέλω να την αγαπάω και να με αγαπάει.
Θέλω να βγαίνω και να μιλάω ελληνικά και να ακούω ελληνικά.
Να βγαίνω και να βλέπω σουβλατζίδικα.
Να θέλω μόνο μισή ώρα για να φτάσω σε τέλεια παραλία και να χαίρομαι τον καιρό της Ελλάδας.
Είμαι παιδί της Μεσογείου.
Θαύμασα τη Ρώμη με τα ωραία της κτίρια και την οργάνωσή της. Ζήλεψα την ομορφιά της.
Αλλά είμαι δέντρο και οι ρίζες μου είναι πολύ βαθιά τοποθετημένες στο πατρικό μου.
Είμαι 2 ώρες μακριά από την πόλη που γεννήθηκα, από την οποία κάποτε ήθελα να φύγω και πάντα λησμονώ το σπίτι μου, την ΈΔΡΑ ΜΟΥ.
ΔΕΝ θέλω να φανταστώ πως θα νιώθω όταν θα είμαι 2 ώρες μακριά από το σπίτι ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΆΝΟ.
Λατρεύω τα ταξίδια. Όχι τις μετακομίσεις όμως.

Συμφωνω απολυτα!!!! Και το καταλαβα προσφατα,καθως εφυγα για πολυ μικρο χρονικο διαστημα και οταν επεστρεψα ειπα με απολυτη βεβαιοτητα οτι δεν θα αλλαζα την Ελλαδα σε καμια περιπτωση με καμια χωρα,γιατι πολυ απλα ειμαι Ελληνιδα και εχω συνηθισει να ζω με την νοοτροπια του Ελληνα οσο καλη η κακη ειναι αυτη και αυτο δεν αλλαζει!!! Παρολα αυτα αν επρεπε να επιλεξω οπωσδηποτε μια χωρα, αυτη θα ηταν η Ιταλια..και αυτο το λεω χωρις να εχω παει..απλα επειδη κατι μου κινει την περιεργεια στο να την επισκεφθω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LoLapalooza

Νεοφερμένος

Η LoLapalooza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα!!!! Και το καταλαβα προσφατα,καθως εφυγα για πολυ μικρο χρονικο διαστημα και οταν επεστρεψα ειπα με απολυτη βεβαιοτητα οτι δεν θα αλλαζα την Ελλαδα σε καμια περιπτωση με καμια χωρα,γιατι πολυ απλα ειμαι Ελληνιδα και εχω συνηθισει να ζω με την νοοτροπια του Ελληνα οσο καλη η κακη ειναι αυτη και αυτο δεν αλλαζει!!! Παρολα αυτα αν επρεπε να επιλεξω οπωσδηποτε μια χωρα, αυτη θα ηταν η Ιταλια..και αυτο το λεω χωρις να εχω παει..απλα επειδη κατι μου κινει την περιεργεια στο να την επισκεφθω!

Είναι διαφορετικό να ζεις ΜΟΝΙΜΑ στο εξωτερικό με το να πας διακοπές. Βλέπεις είναι διαφορετικά πράγματα. Όταν πας διακοπές κάπου πας βλέπεις τα αξιοθέατα, περνάς καλά δηλαδή. Ενώ όταν ζεις εκεί είναι τελείως διαφορετικά. Ακολουθείς τις νομικές και οικονομικές πολιτικές της εκάστωτε χώρας που ζείς όπως και την πρόνοια. Δουλεύεις με τα δικά τους στάνταρ καθώς και κάθε τι προνόμιο που σου παρέχουν. Οι χρηματικές απολαβές άλλοτε είναι χειρότερες άλλοτε καλύτερες λόγω ότι είσαι πολίτης εκείνης της χώρας.

Τα λέω λίγο μπερδεμένα βέβαια ελπίζω να κατάλαβες την ουσία.

Και η Αργεντίνη είναι ωραία για διακοπές, αλλά θα ζούσες; Νομίζω πως όχι.

Εγώ βρισκόμενη μόνιμα έξω και μόνο στην σκέψη να γυρίσω να μείνω μόνιμα Ελλάδα με πιάνει πανικός, λόγω του χάους που επικρατεί σαν σύστημα.Αλλά την αγαπώ, γιατί είναι η χώρα που μεγάλωσα και γεννήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Σε μια που δε θα ακουω αλλο για ΔΝΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Σε μια Ελλάδα χωρίς νεοέλληνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ζήσω στην Αυστρία ή στην Ιαπωνία ή στην Αρχαία Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Στην Αρχαια Ελλαδα τι το γοητευτικο βρισκεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Στην Αρχαια Ελλαδα τι το γοητευτικο βρισκεις?

Τους ανθρωπους που υπηρχαν τοτε. Τους αληθηνους ελληνες. Που αγαπουσαν πραγματικα την χωρα τους. Που ηθελαν πραγματικα το καλο της. Που εκαναν τοσα γι αυτη και για την επομενη γενια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τους ανθρωπους που υπηρχαν τοτε. Τους αληθηνους ελληνες. Που αγαπουσαν πραγματικα την χωρα τους. Που ηθελαν πραγματικα το καλο της. Που εκαναν τοσα γι αυτη και για την επομενη γενια.
Με συγκινησες φατσα . :D

Στη Χαβαη ανετααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Τους ανθρωπους που υπηρχαν τοτε. Τους αληθηνους ελληνες. Που αγαπουσαν πραγματικα την χωρα τους. Που ηθελαν πραγματικα το καλο της. Που εκαναν τοσα γι αυτη και για την επομενη γενια.

Επίσης, ήθελα να γνωρίσω τον πολιτισμό τους από κοντά και να ζήσω βάση αυτόν. Ακόμη, θα ήθελα να ζήσω από κοντά την μεγάλη άνθιση της επιστήμης και των μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Με συγκινησες φατσα . :D
χου χου :') εγω γι αυτο θα ηθελα να ζω παντως στην αρχαια ελλαδα γτ τοτε ηταν Ελλαδα. Τοτε ηταν αξια του ονοματος της!
Επίσης, ήθελα να γνωρίσω τον πολιτισμό τους από κοντά και να ζήσω βάση αυτόν. Ακόμη, θα ήθελα να ζήσω από κοντά την μεγάλη άνθιση της επιστήμης και των μαθηματικών.

α καλα το τελευταιο μην το συζητας καν... Θα ηθελα να γνωρισω τον Πυθαγόρα, την Υπατια, τον Αρχιμιδη, τον Καρτέσιο κλπ:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω θα ηθελα να γνωρισω την ωραια Ελενη και να της ριξω χυλοπιτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Επίσης, ήθελα να γνωρίσω τον πολιτισμό τους από κοντά και να ζήσω βάση αυτόν. Ακόμη, θα ήθελα να ζήσω από κοντά την μεγάλη άνθιση της επιστήμης και των μαθηματικών.




Αλλωστε οι Ελληνες σημερα δεν εχουμε καμια σχεση με τους Ελληνες του τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Canada <3 I love you <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω θα ηθελα να γνωρισω την ωραια Ελενη και να της ριξω χυλοπιτα.
Αυτό προυποθέτει κάτι άλλο ως αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Φινλαδία, Σουηδία, Νορβηγία, Καναδάς, Αγγλία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top