Στις κεντρικές συνοικίες της Αθήνας

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Οχι καμιά παρεξήγηση. Τσιμεντουπολη είναι .
Αλλά όταν είσαι υποχρεωμένος να μένεις τη συνηθίζεις στο βαθμό που τη συνηθίζεις .
Κι εγώ από ελληνικά δεδομένα θα έλεγα τη Ρόδο και απο ξένα θα έλεγα Ελβετία.

Έχεις δίκιο είναι ασφυκτικά υπάρχει κυκλοφοριακό όμως έχει και ωραίες συνοικίες να το πω να μείνεις.
Πχ Βούλα Βουλιαγμένη εκεί δεν βλέπεις ότι βλέπεις στην Κυψέλη και στον Βύρωνα και στα Κάτω Πατήσια.
Έχει και τα ωραία της τα στέκια για φαγητό για ποτό έχει και τα Υπουργεία της😂και τα νοσοκομεία της βεβαίως αχρειαστα να ναι αλλά τόσα πολλά σε ένα μέρος είναι βοηθητικά να το πω κι έτσι.
Και γενικά όπως και όπου αρέσει στον καθένα αλίμονο.

Έχει και αυτή την τεράστια εναλλαγή προσώπων που στα μικρά μέρη δύσκολα τη βρίσκεις εννοώ περιστρέφεσαι γύρω από τα ίδια και τα ίδια . Ίδια πρόσωπα ίδια στέκια κλπ.

Οπότε όπως αρέσει στον καθένα είναι.
δεν μου αρεσουν ουτε οι περιοχες που ανεφερες να πω την αληθεια...
Συμφωνω οτι η Αθηνα ειναι μεγαλη πολη οποτε αλλη Αθηνα βλεπεις στο Συνταγμα, αλλη στα Εξαρχεια, αλλη στο Περιστερι,αλλη Κολωνακι, αλλη στα Μελισσια και παει λεγοντας. Προσωπικα δεν ειναι το κεντρο που δεν μ'αρεσει περ σε, το κεντρο το βραδι καμια φορα το βρισκω και συμπαθητικο (οχι τα τουριστικα μερη συνταγμα, μοναστηρακι κλπ σε καμια περιπτωση, αυτα με σκοτωνουν 24/7, απο το Μοναστηρακι,ισως και να προτιμω την Ομονοια, το ενα ισως μου παρει τα νεφρα αλλα το αλλο μου παιρνει την ψυχουλα οποτε..)
Ενυγουει ειναι γενικα το συνολο της πολης που δεν μου κανει, δεν μου βγαζει κατι για να σε κρατησει μονιμα να πω την αληθεια
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Για μένα οι χειρότερες συνοικίες της Αθήνας είναι αυτό που λέμε κέντρο (Σύνταγμα - Μοναστηράκι - Θησείο).
Δεν μπορώ πλέον τον χαμό που γίνεται συνήθως τόσο από κόσμο αλλά και από κίνηση.
Σκεφτείτε για παράδειγμα μια Παρασκευή βράδυ στο Μοναστηράκι: τι χαμός γίνεται από αυτοκίνητα στην Ερμού, από κόσμο να πηγαινοέρχεται κτλ.
Νομίζω πλέον είναι από τις χειρότερες περιοχές για να βγαίνεις.
Μακριά.

Προτιμώ πιο ήσυχες και ήρεμες γειτονίες στην Αθήνα.
Για παράδειγμα Κυψέλη (ειδικά Άνω Κυψέλη), Λυκαβυττός, Εξάρχεια, Πετράλωνα κτλ.
Εξάρχεια ,Άνω Κυψέλη δεν εχει κοσμο και αμαξια? :D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επικινδυνότητας γενικά
δικιο εχεις το ιστορικο κεντρο δυστυχως εχει υποβαθμιστει ε δεν κυκλοφορεις ανετα μονος μεσανυχτα τι να λεμε τωρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θα το έλεγα.
Είναι αρκετά ήρεμη περιοχή, ειδικά ψηλά προς Άνω Κυψέλη θυμίζει χωριό.
Νομίζω μπορεί να ζήσει μια οικογένεια χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
Άνω Κυψέλη ενταξει στο βουνο παντα ειναι πιο ωραια.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.
Εξάρχεια ,Άνω Κυψέλη δεν εχει κοσμο και αμαξια? :D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


δικιο εχεις το ιστορικο κεντρο δυστυχως εχει υποβαθμιστει ε δεν κυκλοφορεις ανετα μονος μεσανυχτα τι να λεμε τωρα
Ομόνοια ειδικά και Μεταξουργείο με τη καμία
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η έξαρση της εγκληματικότητας είναι πάρα πολύ μεγάλη στον αστικό ιστό, στο κέντρο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Πλάκα προφανώς!!
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.
Αν και τα τελευταία χρόνια και πριν τον κορωνοϊό, είχε πέσει το μέρος τις Απόκριες
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αν και τα τελευταία χρόνια και πριν τον κορωνοϊό, είχε πέσει το μέρος τις Απόκριες
Και ποιο μερος ειναι αυτο που δεν εχει πεσει?
Απο το 2010 και μετα το παρατηρω αυτο αν θες.
Γενικα μια πτωση.Οκ γινονται εργα κλπ κλπ αλλα η γενικη εικονα ειναι αυτη η ιδια
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εμένα και ζωγράφου/Ιλίσια μου αρέσει .
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Άνω Κυψέλη ενταξει στο βουνο παντα ειναι πιο ωραια.

Κυψέλη έχω ακούσει είναι αρκετά κακή περιοχή
Η Κυψέλη είναι παρεξηγημένη περιοχή, ναι μεν έχει πολλούς μετανάστες αλλά έχει ωραίο vibe, έχει ζωντανέψει τα τελευταία χρόνια. Ειδικά στη Άνω Κυψέλη-Πολυγωνο που έχω ανέβει είναι σαν χωριό εκεί πάνω στη Βριλησσού έχεις από ψηλά τη θέα της Αθήνας.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η Κυψέλη είναι παρεξηγημένη περιοχή, ναι μεν έχει πολλούς μετανάστες αλλά έχει ωραίο vibe, έχει ζωντανέψει τα τελευταία χρόνια. Ειδικά στη Άνω Κυψέλη-Πολυγωνο που έχω ανέβει είναι σαν χωριό εκεί πάνω στη Βριλησσού έχεις από ψηλά τη θέα της Αθήνας.
ακριβως και ειναι ωραια και η θέα απο τα βραχακια της Ακροπολης που βλεπεις ολη την Αθηνα κυριολεκτικα στα ποδια σου τα φωτα κλπ
Υπαρχουν μερη ναι που μπορεις να βρεις διαφορετικο βαιμπ ναι και αυτος να ειναι ο λογος που τα προτιμας περισσοτερο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Δεν εχω παει ποτε στην κυψέλη😑😑
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Για όλα υπάρχει πρώτη φορά. Εγώ πήγα Κυψέλη το Αύγουστο πρώτη φορά, αλλά δεν έχω πάει ποτέ βόρεια προάστια πέρα από το Χαλάνδρι.
Χαλάνδρι ειναι παράδεισος για εμενα, παρκα παντου, πρασινο, ηρεμια και ολα τα καλα μαζι!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top