Στοματικό, με προφυλακτικό ή χωρίς;

Κάνετε στοματικό:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 160)
  • Mε προφυλακτικό

    Ψήφοι: 30 18.8%
  • Xωρίς προφυλακτικό

    Ψήφοι: 122 76.3%
  • Δεν κάνω στοματικό

    Ψήφοι: 2 1.3%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω

    Ψήφοι: 6 3.8%

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,050 μηνύματα.
Ότι πιο ξενέρωτο.
Είναι όντως, αλλά υπάρχει και το εξής γνωμικό: φύλαγε τα ρούχα σου, για να έχεις τα μισά. Αν είστε σε σχέση και υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη, προφανώς και δε θα χρησιμοποιήσετε προφυλακτικό, αλλά όταν πρόκειται για κάτι στιγμιαίο επιβάλλεται
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

STD Risk and Oral Sex | STD | CDC
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ο HPV μπορεί να προκαλέσει καρκίνο και δεν κάνει διακρίσεις σε φάρυγγα ή τράχηλο.
Στο τράχηλο λένε ότι είναι πιο συχνό παρά στο φάρυγγα.

Και ο άντρας τι εξέταση μπορεί να κάνει; νομίζω μόνο ταυτοποίηση που δεν κάνουν γιατί δεν κάνουν καρκίνους αυτοί όπως στο τράχηλο ή να πάει να δει αν έχει κονδυλώματα; γιατί φορέας άλλων στελεχών μπορεί να είναι άσχετα αν έχει κονδυλώματα και άντε βρες το . Νομίζω και η γυναίκα το ίδιο.

Τώρα επειδή λένε ότι όλα αυτά αυξάνονται σαν πιθανότητες με το πόσο άστατη ζωή κάνεις και με πόσα στελέχη έρχεσαι σε επαφή νομίζω ότι κοιτάς αυτό. Αν αλλάζεις παρτενέρ συχνά μη κάνεις στοματικό..
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα επειδή λένε ότι όλα αυτά αυξάνονται σαν πιθανότητες με το πόσο άστατη ζωή κάνεις και με πόσα στελέχη έρχεσαι σε επαφή νομίζω ότι κοιτάς αυτό. Αν αλλάζεις παρτενέρ συχνά μη κάνεις στοματικό..
Υπάρχει και το εμβόλιο που καλό είναι όσοι κάνουν τέτοια ζωή και όχι μονο ,άντρες γυναίκες, να το κάνουν άμεσα.
Δεν παίζουμε με τις πιθανότητες όταν έχουνε τέτοιες προθέσεις ;)
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,050 μηνύματα.
Για να μην παρεξηγηθούμε πάντως, εννοείται πως το στοματικό σεξ, είναι το λιγότερο ριψοκίνδυνο για ΣΜΝ, σε σχέση με το κολπικό και ιδιαίτερα το πρωκτικό σεξ.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Υπάρχει και το εμβόλιο που καλό είναι όσοι κάνουν τέτοια ζωή και όχι μονο ,άντρες γυναίκες, να το κάνουν άμεσα.
Δεν παίζουμε με τις πιθανότητες όταν έχουνε τέτοιες προθέσεις ;)
Ναι.
Αν και το κάνεις όσο νωρίτερα γίνεται και όχι κατόπιν εορτής.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει προσωπικά ποτέ με προφυλακτικό στοματικό...

Καλό είναι να προσέχουμε, και εγώ είμαι υπέρ αλλά αν κάτι δεν μού αρέσει στην όψη απλά δεν το βάζω στο στόμα μου :P

Στην πράξη ποιος κάθεται να γλείφει καουτσούκ...
Υπάρχουν και αυτά με τις γεύσεις 🤣
Ότι πιο ξενέρωτο.
Μέχρι να σου χτυπήσει η γονορροια την πόρτα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,500 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Με κάποιον που είσαι ακόμα στις αρχές και δεν γνωρίζεις καν αν είσαι σε σχέση, ναι, ζητάς να βάλει προφυλακτικό. Αλλιώς δεν κάνεις στοματικό. Απλά πράγματα.

Μα το dental dam είναι για στοματικό που κάνει ο άντρας στην γυναίκα. Εφόσον μιλάμε για σχέση φαντάζομαι ότι έχουν γίνει εξετάσεις για ΣΜΝ και απλά δεν χρησιμοποιείς προφύλαξη στο στοματικό, αλλά αν δεν είσαι σε σχέση και δεν γνωρίζεις αν ο συντροφος σου βλέπει άλλες, τότε παίζεις με την φωτιά αν το κάνεις χωρίς προφυλάξεις. Ο HPV μπορεί να προκαλέσει καρκίνο και δεν κάνει διακρίσεις σε φάρυγγα ή τράχηλο.

Εντάξει αμα δεν θέλει να κάνει η αλλη στοματικο με προφυλακτικο επειδη δεν της έκανα εγω χωρις προφυλακτικο ας μην το κάνει... συμφωνω σε οσα λές.... πάντα με προφυλακτικο οταν δεν ξέρεις την άλλη κ παντού.

Μπορει να γινει στοματικο εξωτερικα στη γυναικα.... δαχτυλα κανονικα και ισπανικο με τελειωμα ανευ προφυλακτικου στο σώμα της, τα θεωρώ must ! Για ενα τέλειο σέξ ακομη κ με προφυλαξεις παντού.

Ευτυχως απο οσο μου εχουν πει γυναικες.... εχω αυτη την πολυ καλη συνηθεια γιατι τους ζητανε ανευ προφυλαξεων και οχι μονο στο στοματικο αλλα κ γενικα.... σε γνωριμια τωρα του μήνα.

Ο κοσμος δεν πάει καλα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Για τα Χριστούγεννα για το στοματικό υπάρχουν προφυλακτικά με γεύση μελομακάρονο:

1638978388610.png
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βίντεο: Σχολή στοματικού έρωτα άνοιξε στη Μολδαβία! (protothema.gr)

Για να γίνεις καλός σε οποιαδήποτε δουλειά χρειάζεται εμπειρία και εξάσκηση. Απ' ότι φαίνεται και ο στοματικός έρωτας δεν αποτελεί εξαίρεση. Αυτό συνειδητοποίησαν λοιπόν στην πρωτεύουσα της Μολδαβίας, Κισινάου, όπου κάποιοι... προνοητικοί δημιούργησαν σχολή ειδικά για το στοματικό σεξ!
Η σχολή διδάσκει σε κοπέλες άνω των 18 ετών την «τέχνη του στοματικού σεξ», το κάθε μάθημα κοστίζει 60 ευρώ, ενώ υπάρχει και δυνατότητα ιδαίτερων μαθημάτων τα οποία όμως φτάνουν τα 250 ευρώ. Τα μαθήματα, που γίνονται από νεαρούς ψυχολόγους και κοινωνιολόγους, είναι ιδιαίτερα δημοφιλή ανάμεσα στις γυναίκες ηλικίας από 25-45, το 70% των οποίων πληρώνουν μόνες τους τα μαθήματα. Τι σημαίνει αυτό; Ότι το 30% που απομένει πάει στο ειδικό σχολείο με χρήματα του συντρόφου τους!

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τις προάλλες μιλούσα με μια συμφοιτηρρια
Βίντεο: Σχολή στοματικού έρωτα άνοιξε στη Μολδαβία! (protothema.gr)

Για να γίνεις καλός σε οποιαδήποτε δουλειά χρειάζεται εμπειρία και εξάσκηση. Απ' ότι φαίνεται και ο στοματικός έρωτας δεν αποτελεί εξαίρεση. Αυτό συνειδητοποίησαν λοιπόν στην πρωτεύουσα της Μολδαβίας, Κισινάου, όπου κάποιοι... προνοητικοί δημιούργησαν σχολή ειδικά για το στοματικό σεξ!
Η σχολή διδάσκει σε κοπέλες άνω των 18 ετών την «τέχνη του στοματικού σεξ», το κάθε μάθημα κοστίζει 60 ευρώ, ενώ υπάρχει και δυνατότητα ιδαίτερων μαθημάτων τα οποία όμως φτάνουν τα 250 ευρώ. Τα μαθήματα, που γίνονται από νεαρούς ψυχολόγους και κοινωνιολόγους, είναι ιδιαίτερα δημοφιλή ανάμεσα στις γυναίκες ηλικίας από 25-45, το 70% των οποίων πληρώνουν μόνες τους τα μαθήματα. Τι σημαίνει αυτό; Ότι το 30% που απομένει πάει στο ειδικό σχολείο με χρήματα του συντρόφου τους!

Ρε κάτι σχετικό άσχετο, έχει και σχέση με το θέμα αν είναι ντροπή η εργασία στο σεξ. Μία φίλη μου εδώ στο Μάαστριχτ στο προηγούμενο πτυχίο της είχε μία εργασία όπου πήγε καί πήρε συνέντευξη από εργαζόμενες και "πελάτες" σε ένα από αυτά τα μέρη που σου κάνουν μασάζ με σκοπό να τελειώσεις. Καί τέλος πάντων της εξηγούσαν ότι είναι ολόκληρη τέχνη, ότι βασίζεται στο ταντρικο σεξ και ότι επιλέγουν άτομα που πραγματικά τό απολαμβάνουν να τό κάνουν μίας και οι απολαβές είναι πάρα πολύ καλές. Επίσης, πολλά ζευγάρια πήγαιναν εκεί προκειμένου να "εκπαιδευτούν" για τό πώς να κάνουν τό σύντροφό τους να τελειώνει. Καί από αυτά που μου είπε φάνηκε πραγματικά ενδιαφέρον μέρος
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πραγματικά ότι θα άκουγα για εργασία και σε αυτό το θέμα , ειδικα πάνω στο μασάζ και στις μοναδικές τεχνικές που θεωρούνται και "πανεπιστημιακης " εκπαίδευσης δεν το περίμενα :bleh: :stunned:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πραγματικά ότι θα άκουγα για εργασία και σε αυτό το θέμα , ειδικα πάνω στο μασάζ και στις μοναδικές τεχνικές που θεωρούνται και "πανεπιστημιακης " εκπαίδευσης δεν το περίμενα :bleh: :stunned:
Το προπτυχιακό της ήταν κάτι πάνω στις τέχνες. Καλά μην το λες κι εγώ για θέμα διπλωματικής θέλω κάτι με σεξουαλική και αναπαραγωγική υγεία οπότε μπορεί να καταλήξω να κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο :) αλλά γενικά υπάρχουν πολλά papers σχετικά με τη σεξεργασια
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το προπτυχιακό της ήταν κάτι πάνω στις τέχνες. Καλά μην το λες κι εγώ για θέμα διπλωματικής θέλω κάτι με σεξουαλική και αναπαραγωγική υγεία οπότε μπορεί να καταλήξω να κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο :) αλλά γενικά υπάρχουν πολλά papers σχετικά με τη σεξεργασια
Όχι γελάω με την "ανακαλυψη" αυτή και ότι πανε ζευγαρια κιόλας να εκπαιδευτούν πάνω σε κάτι τέτοιο ;)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Όχι γελάω με την "ανακαλυψη" αυτή και ότι πανε ζευγαρια κιόλας να εκπαιδευτούν πάνω σε κάτι τέτοιο ;)
Για να είμαι ειλικρινής αν καί προσωπικά μου φαίνεται awkward μου φαίνεται ταυτόχρονα φουλ ενδιαφέρον και πολύ καλό για το ζευγάρι !
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να είμαι ειλικρινής αν καί προσωπικά μου φαίνεται awkward μου φαίνεται ταυτόχρονα φουλ ενδιαφέρον και πολύ καλό για το ζευγάρι !
Να μην σου φαίνεται τίποτε περιεργο πάνω σε αυτό το κομμάτι από την στιγμή που τα ζευγάρια τα βρίσκουν μεταξύ τους και ειναι έτοιμα να γνωρίζουν νέες εμπειρίες..


Απλά να ξέρεις ότι δεν ειναι κάτι το οποίο χρειάζεται να εκπαιδευτεις όταν υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις
Αυτά πολύ λακωνικά και όσο μας επιτρέπει ένα δημόσιο περιβάλλον τέτοιες συζητήσεις ;)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Να μην σου φαίνεται τίποτε περιεργο πάνω σε αυτό το κομμάτι από την στιγμή που το ζευγάρι τα βρίσκουν μεταξύ τους και ειναι έτοιμοι να γνωρίζουν νέες εμπειρίες..


Απλά να ξέρεις ότι δεν ειναι κάτι το οποίο χρειάζεται να εκπαιδευτεις όταν υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις
Αυτά πολύ λακωνικά και όσο μας επιτρέπει ένα δημόσιο περιβάλλον τέτοιες συζητήσεις ;)
Σόρρυ το έθεσα λάθος: ίσως να μην τό έκανα εγώ προσωπικά αλλά κατά τα άλλα μου φαίνεται άπειρα ενδιαφέρον και φουλ βοηθητικό όσο υπάρχει ανοιχτό μυαλό και είναι κοινή απόφαση. Πχ η φίλη μου ήθελε να το δοκιμάσει, το αγόρι της όχι. Κατά τα άλλα ευτυχώς υπάρχουν επιλογές που να ταιριάζουν σε όλους
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Τις προάλλες μιλούσα με μια συμφοιτηρρια

Ρε κάτι σχετικό άσχετο, έχει και σχέση με το θέμα αν είναι ντροπή η εργασία στο σεξ. Μία φίλη μου εδώ στο Μάαστριχτ στο προηγούμενο πτυχίο της είχε μία εργασία όπου πήγε καί πήρε συνέντευξη από εργαζόμενες και "πελάτες" σε ένα από αυτά τα μέρη που σου κάνουν μασάζ με σκοπό να τελειώσεις. Καί τέλος πάντων της εξηγούσαν ότι είναι ολόκληρη τέχνη, ότι βασίζεται στο ταντρικο σεξ και ότι επιλέγουν άτομα που πραγματικά τό απολαμβάνουν να τό κάνουν μίας και οι απολαβές είναι πάρα πολύ καλές. Επίσης, πολλά ζευγάρια πήγαιναν εκεί προκειμένου να "εκπαιδευτούν" για τό πώς να κάνουν τό σύντροφό τους να τελειώνει. Καί από αυτά που μου είπε φάνηκε πραγματικά ενδιαφέρον μέρος

Αποκλείεται να το απολαμβάνουν συμφωνα με τους επιστήμονες του στεκιου!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top