Συμφωνείτε με την φανέρωση των αρνητικών ψήφων;

Συμφωνείτε με την φανέρωση των αρνητικών ψήφων;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι

    Ψήφοι: 70 75.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 23 24.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γιατί να αλλάξετε μια συνταγή που δουλεύει άψογα?

Πόσο μάλλον όταν δεν ρωτούνται τα άτομα από το ischool. Κάντε και εκεί ένα poll.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Γιατί να αλλάξετε μια συνταγή που δουλεύει άψογα?

Πόσο μάλλον όταν δεν ρωτούνται τα άτομα από το ischool. Κάντε και εκεί ένα poll.
πιστεύω ότι τα καθαρόαιμα μέλη του στεκιού έχουν ψηφίσει κατά 95%. Του ischool και του mycat πολλοί δε γνωρίζουν ότι γινεται ψηφοφορια. Συμφωνώ πάλι μαζί σου ότι θα έπρεπε να υπάρχει κοινό θέμα και στα 3 φορουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Το θέμα υπάρχει στα top threads και στα 3 sections οπότε μπορούν να το δουν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν ξερω κατα ποσο τα παιδια 12-18 ειναι ικανα να διαχειριστουν τετοια πληροφορια(οχι οτι οι μεγαλυτεροι μπορουμε:P). Θα μπορουσατε αρχικα να το βαλετε δοκιμαστικα για μια περιοδο,1-2 μηνες.Να δειτε πως παει,τις αντιδρασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Δεν ξερω κατα ποσο τα παιδια 12-18 ειναι ικανα να διαχειριστουν τετοια πληροφορια(οχι οτι οι μεγαλυτεροι μπορουμε:P). Θα μπορουσατε αρχικα να το βαλετε δοκιμαστικα για μια περιοδο,1-2 μηνες.Να δειτε πως παει,τις αντιδρασεις..
Πιστεύω απο την αλλαγή αυτή δε θα επηρεαστεί καθόλου το mycat (Επειδή έχει πιο ώριμα μέλη και γενικά είναι πιο οικογενειακό forum και δεν δημιουργόυνται εύκολα αψιμαχίες.).
Το στέκι θα δημιουργηθούν λίγα προβλήματα αλλά λόγω των λίγων μελών και καλή αναλογία mods/ χρήστες συγκριτικά με το ischool το πρόβλημα θα αντιμετωπιστεί
Το πρόβλημα θα είναι στο ischool αφού κακά τα ψέματα θα αντιδράσουν με μη αναμενόμενο τρόπο με μια τέτοια αλλαγή και αφού το ischool είναι το πιο δημοφιλές από τα 3 forum και με τα πιο μικρά σε ηλικία (κατά μέσο όρο) μέλη πιστεύω ότι η ψηφοφορία θα έπρεπε να κρινόταν με βάση την κάλπη του ischool πρωτίστως και μετά τις κάλπες του mycat και του στεκιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η καπλη φοκο ειναι ανοιχτη για ολους. Οποτε δεν υφηστατε αυτο που λες στο τελευτεο σου ποστ! Οποιος θελει ερχετε και ψηφιζει! Εκτος αυτου, οι διαχειριστες θα αποφασισουν πιους θα ρωτησουν για μια ενδεχομενη αλλαγη, και να χαιρεσαι πο ειναι τοσο δημοκρατικο το φορουμ ωστε να λαμβανει υποψην του γνωμες μελων.

Δεν μου απαντισες οσως με επειριματα για το 25%... Γιατι ειναι αυτος ο μαγικος αριθμος; Γιατι με το 25% δεν θα δημιουργιθει προβλημα ενω στο 50% θα δημιουργιθει; Γιατι στην τελικη να μας ενδιαφερει αν καπιοι φανε τα ρουχα τους για της αρνητικες που βαζουν οι δεχονται!

Και για να μην ψαχνεσε, μια αρνητικη στο ποστ που μου απαντας για το 25% ειναι απο εμενα, γιατι στην ουσια δεν απαντας καθολου, παρα μονων λες πραγματα οπως τα φανταστικες και δεν εχουν καπια βαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
...βασικά είναι κάπως άδικο το ότι κάποιοι μπορούν και βλέπουν τις αρνητικές(δε το ήξερα καν).
I mean whatever, no big deal με τις αρνητικές, αλλά δε κολλάει κάπου αυτό.
Σε τι βοηθάει ας πούμε τους mods?
Έστω οι admins ok,γιατί φαντάζομαι δε γίνεται διαφορετικά,
όχι πως αυτό είναι δίκαιο για τους υπόλοιπους αλλά νταξ.
Δε μ'αρέσει καν εμένα προσωπικά και είναι ένας λόγος για ψήφο στο ΝΑΙ.

Anywayz, πάω για ύπνο
:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Συνηθίζω να βάζω αρνητικές σε μηνύματα στα οποία δεν συμφωνώ. Δεν με ενοχλεί να είναι ορατές, αλλά δυστυχώς ίσως επηρεαστούν κάποιοι, ανώριμοι, κατά κύριο λόγο. Δεν είναι λίγα τα άτομα που απλά ρίχνουν αρνητικές σε άτομα τα οποία απλά αντιπαθούν και σε συνδιασμό με την ανωριμότητα του χρήστη που έλαβε την αρνητική, μπορεί να προκύψουν επεισόδια. Αυτό που προσωπικά δεν θα μου άρεσε να δω, είναι μηνύματα που σχολιάζουν την ψήφο (είμαι σχεδόν απόλυτα βέβαιη ότι θα υπάρξουν άτομα τα οποία θα ζητήσουν "τα ρέστα" από κάποιους άλλους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο ρολος του μοντ/αντμιν ειναι να κραταει μια ισορροπια σε ενα φορουμ.Ενα ειδος διαιτητη/δικαστη. Και για να το κανει αυτο πρεπει να ξερει ολη την αληθεια και μονο την αληθεια(που λενε και στα δικαστηρια).
Φαντασου το εξης φανταστικο σεναριο: Ενα μελος στραβωνει με ενα αλλο μελος,και σε οτι γραφει ο δευτερος του ριχνει αρνητικες.Χωρις διακρισεις. Λογικο ειναι ο θιγμενος να αναρωτηθει"τι γραφω και παιρνω συνεχεια αρνητικες".Και εφοσον δεν μπορει να δει ποιος ειναι,υποθετει με το αφελες μυαλο του οτι ειναι διαφορετικα ατομα. Φαντασου τι επιπτωσεις θα εχει αυτο σε καποιον που ερχεται σε ενα φορουμ να χαλαρωσει/ανταλλαξει ιδεες,και τρωει μονο αρνητικες.

Ναι και οι αντμινς/μοντς γραφουν και σωστα εχουμε την δυνατοτητα ειτε να δωσουμε θετικη ειτε αρνητικη. Λογικα ομως για να ειναι στην συγκεκριμενη θεση εχουν την καταλληλη παιδεια ας το πουμε να μην το παρουν παρα πολυ προσωπικα και να κανουν καταχρηση της δυναμης που εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ο ρολος του μοντ/αντμιν ειναι να κραταει μια ισορροπια σε ενα φορουμ.Ενα ειδος διαιτητη/δικαστη. Και για να το κανει αυτο πρεπει να ξερει ολη την αληθεια και μονο την αληθεια(που λενε και στα δικαστηρια).
Φαντασου το εξης φανταστικο σεναριο: Ενα μελος στραβωνει με ενα αλλο μελος,και σε οτι γραφει ο δευτερος του ριχνει αρνητικες.Χωρις διακρισεις. Λογικο ειναι ο θιγμενος να αναρωτηθει"τι γραφω και παιρνω συνεχεια αρνητικες".Και εφοσον δεν μπορει να δει ποιος ειναι,υποθετει με το αφελες μυαλο του οτι ειναι διαφορετικα ατομα. Φαντασου τι επιπτωσεις θα εχει αυτο σε καποιον που ερχεται σε ενα φορουμ να χαλαρωσει/ανταλλαξει ιδεες,και τρωει μονο αρνητικες.

Ναι και οι αντμινς/μοντς γραφουν και σωστα εχουμε την δυνατοτητα ειτε να δωσουμε θετικη ειτε αρνητικη. Λογικα ομως για να ειναι στην συγκεκριμενη θεση εχουν την καταλληλη παιδεια ας το πουμε να μην το παρουν παρα πολυ προσωπικα και να κανουν καταχρηση της δυναμης που εχουν.
Το σκηνικό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με αυτό που λέω εγώ αλλά τέσπα.
Δηλαδή ο mod τι θα κάνει αν εγώ βάζω συνέχεια αρνητικές? Δικαίωμά μου στη τελική. Ποιο το πρόβλημα να σου βάζει κάποιος αρνητικές επειδή δε σε συμπαθεί? Για την ακρίβεια, ποιο το δικό ΣΟΥ πρόβλημα? Το θέμα είναι δικό του και της ανωριμότητάς του αν θες, και δε με αφορά εμένα καν.
(Βέβαια υποτίθεται ότι οι ψήφοι πάνε στα ποστ και το νόημα αυτών και όχι σε εκείνους που τα γράφουν αλλά τέσπα.)

Σε εμένα δε θα έχει καμμία επίπτωση ειλικρινά. Αν έρθω εδώ με σκοπό να χαλαρώσω, δε θα με εκνευρίσει η αρνητική κανενός και πόσο μάλλον αυτού που δε του αρέσει η φάτσα μου ή η υπογραφή μου. Ίσως να εκνευριστώ πάνω στη συζήτηση, αλλά αυτό είναι διαφορετικό από το να να εκνευριστώ για τις ψήφους. Όσο για τη παιδεία κλπ, δεν έχω ιδέα ρε συ για τη παιδεία του καθενός εδώ μέσα και αν αποτελεί κριτήριο για να γίνεις mod(λίγο fail ακούγεται βέβαια, γιατί υποτιμά τους άλλους) αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας.

Βασικά, δε με νοιάζει και πολύ να το αναλύσω παραπάνω(no offence).
Anyway, καλό σου βράδυ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πώς να τις φανερωνει? να λεει ποιος εριξε αρνητικη?
να φανερωνουν και τις θετικες τοτε

να ειναι επωνυμες ολες οι ψηφοι

γιατι να υπαρχει μονομερεια?

παντως οντως και γω σπανια εως ποτε ριχνω αρνητικες-ασχετα αν τρωω μπολικες:P...
παντως ειναι να ειναιολα φανερα ή να κρυβονται,οχι μισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Το σκηνικό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με αυτό που λέω εγώ αλλά τέσπα.
Δηλαδή ο mod τι θα κάνει αν εγώ βάζω συνέχεια αρνητικές? Δικαίωμά μου στη τελική. Ποιο το πρόβλημα να σου βάζει κάποιος αρνητικές επειδή δε σε συμπαθεί? Για την ακρίβεια, ποιο το δικό ΣΟΥ πρόβλημα? Το θέμα είναι δικό του και της ανωριμότητάς του αν θες, και δε με αφορά εμένα καν.
(Βέβαια υποτίθεται ότι οι ψήφοι πάνε στα ποστ και το νόημα αυτών και όχι σε εκείνους που τα γράφουν αλλά τέσπα.)

Σε εμένα δε θα έχει καμμία επίπτωση ειλικρινά. Αν έρθω εδώ με σκοπό να χαλαρώσω, δε θα με εκνευρίσει η αρνητική κανενός και πόσο μάλλον αυτού που δε του αρέσει η φάτσα μου ή η υπογραφή μου. Ίσως να εκνευριστώ πάνω στη συζήτηση, αλλά αυτό είναι διαφορετικό από το να να εκνευριστώ για τις ψήφους. Όσο για τη παιδεία κλπ, δεν έχω ιδέα ρε συ για τη παιδεία του καθενός εδώ μέσα και αν αποτελεί κριτήριο για να γίνεις mod(λίγο fail ακούγεται βέβαια, γιατί υποτιμά τους άλλους) αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας.

Βασικά, δε με νοιάζει και πολύ να το αναλύσω παραπάνω(no offence).
Anyway, καλό σου βράδυ. :)

ο mod βασικά αν κρίνει ότι κάνεις κατάχρηση αρνητικής ψήφου, βάζεις δηλαδή αρνητικές ψήφους σε μηνύματα που δείχνουν ότι αντιπαθείς τον συμφορουμίτη σου (το πρόσωπο δηλαδή και ότι τα μηνύματά του), μπορεί να σου επιβάλλει ποινή ή ακόμα και ban :P. Όποιος δεν συμπαθεί κάποιον ας λύσει τις διαφορές του μέσω ΠΜ και όχι να υποβαθμίζει μηνύματα χωρίς λόγο :knife:. Συνεπώς, όχι, δεν είναι δικαιώμα σου να ρίχνεις αρνητικές επειδή απλά δεν γουστάρεις κάποιον.

Η παιδεία τι σχέση έχει;:hmm: Έχω δεί εδώ υποτίθεται μορφωμένα άτομα, να συμπεριφέρονται χειρότερα και από παιδάκια του νηπιαγωγείου :/:. Λίγος σεβασμός στο συνομιλητή μας δεν βλάπτει κανένα.

πώς να τις φανερωνει? να λεει ποιος εριξε αρνητικη?
να φανερωνουν και τις θετικες τοτε

να ειναι επωνυμες ολες οι ψηφοι

γιατι να υπαρχει μονομερεια?

παντως οντως και γω σπανια εως ποτε ριχνω αρνητικες-ασχετα αν τρωω μπολικες:P...
παντως ειναι να ειναιολα φανερα ή να κρυβονται,οχι μισα.
εχμ, οι θετικές φαίνονται ούτως ή άλλως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπορει να ειμαι βλακας

αλλα δεν καταλαβαινω,,και τωρα βλεπουμε τις αρνητικες και θετικες ψηφους..που ειναι το θεμα?

τι ειναι κρυφο?
ονομα δεν μπαινει για τιποτα απο τα δυο..

πραγματικα δεν καταλαβαινω..:worry:

Έχω δεί εδώ υποτίθεται μορφωμένα άτομα, να συμπεριφέρονται χειρότερα και από παιδάκια του νηπιαγωγείου

ο χαρακτηρας μετραει,,οι τυπικες γνωσεις ειναι πολυ πισω..

παντως επειδη καποιος ειπε οτι στενοχωριεται με τις αρνητικες κλπ αν φαινονται

απορω,,στενοχωριεται κανεις με τις αρνητικες?:confused:
αντιθετα συνηθως δειχνουν οτι ο αλλος εχει διαβασει τι γραφεις..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο θα ήταν να καταργηθούν εντελώς..δεν θα υπάρξουν ούτε κόντρες και όποιος διαφωνεί θα πρέπει απλά να πει την δική του γνώμη
Ομως όπως είπε και η Έμμα απο τη στιγμή που κάποια μέλη του φόρουμ έχουν την δυνατότητα να βλέπουν τις αρνητικές(γιατί έχουν την κατάλληλη παιδεία:clapping:??) τότε μάλλον πρέπει να φανερωθούν και να τις βλέποουμε όλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
τι ειναι κρυφο?
ονομα δεν μπαινει για τιποτα απο τα δυο..

Αν πατησεις πανω στο νουμερακι σου βγαζει πιοι εχουν ψηφισει θετικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Πάντως οι 64 ψήφοι είναι λίγες* για να βγει απόφαση, νομίζω!

* για να μην πω "ανύπαρκτες" σε σχέση με τα μέλη του forum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,360 μηνύματα.
H ψήφος είναι! Έλεος, τόσα χρόνια με τη Eurovision, τίποτα δε μάθατε;:P

Σαν γενικό συμπέρασμα των απόψεων ως τώρα, υπάρχουν κάποιοι που τους είναι αδιάφορο αν θα είναι ορατές οι αρνητικές ψήφοι, κάποιοι που βάζουν το μυαλό τους να σκεφτεί και βλέπουν οτι αυτό μάλλον θα δημιουργήσει προβλήματα στη λειτουργία του φόρουμ και αντιμάχονται τη φανέρωση των αρνητικών ψήφων, και κάποιοι που ξέρουν μεν οτι θα δημιουργηθούν φασαρίες λόγω αυτών, αλλά δεν τους πολυνοιάζει (τζερτζελές να γίνεται) και θέλουν τη φανέρωση των αρνητικών.

Καλό είναι οι διαχειριστές να τα σκεφτούν αυτά καλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
H ψήφος είναι! Έλεος, τόσα χρόνια με τη Eurovision, τίποτα δε μάθατε;:P
+1!!!
και κάποιοι που ξέρουν μεν οτι θα δημιουργηθούν φασαρίες λόγω αυτών, αλλά δεν τους πολυνοιάζει (τζερτζελές να γίνεται) και θέλουν τη φανέρωση των αρνητικών.
την αντικειμενικότητα την αφήσαμε στο κρεβάτι κυριακή πρωί αγαπητή Himela?
Αν αυτό δεν είναι προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων πώς ονομάζεται?

Γιατί αυτό που γράφεις δείχνει ότι (θεωρείς και από τον τρόπο γραφής προσπαθείς να περάσεις) όσοι επιθυμούν την εμφάνιση όλων των ψήφων είναι κάτι πολλωμένοι "μπαχαλάκηδες" που γουστάρουν τις φασαρίες.
Συγνώμη αλλά αυτό δεν ισχύει.

Η' μάλλον ισχύει τόσο όσο ισχύει και το ακόλουθο.
"Από τα παραπάνω προκύπτει ότι υπάρχουν 3 κατηγορίες
1. αυτοί που δεν τους ενδιαφέρει το ζήτημα.
2. αυτοί που πιστεύουν στην αρχή της δημοκρατίας και πιστεύουν στον υγιή διάλογο χωρίς τη σκιά του "αγαπούλα την κουκούλα"/κρυφής αρνητικής ψηφοφορίας
3. αυτοί που αρέσκονται στο να ψηφίζουν στα μουλωχτά και να μην έχουν το θάρρος της γνώμης τους και προτιμούν να συνεχιστεί ένα τέτοιο σύστημα που ενισχύει την καχυποψία μεταξύ των μελών (σσ. ποιός είναι αυτός ο αλήτης που πήγε και μου έβαλε αρνητική και τώρα κάνει την πάπια?")

ας το σκεφτούν αυτό οι admin πριν πάρουν τις αποφάσεις τους
".

Συγνώμη αλλά είναι να λαμβάνονται υπόψη πολωμένες απόψεις ας ληφθούν πολωμένα από όλες τις μεριές και όχι μόνο από τους υπέρμαχους της μιας πλευράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
H ψήφος είναι! Έλεος, τόσα χρόνια με τη Eurovision, τίποτα δε μάθατε;:P

Σαν γενικό συμπέρασμα των απόψεων ως τώρα, υπάρχουν κάποιοι που τους είναι αδιάφορο αν θα είναι ορατές οι αρνητικές ψήφοι, κάποιοι που βάζουν το μυαλό τους να σκεφτεί και βλέπουν οτι αυτό μάλλον θα δημιουργήσει προβλήματα στη λειτουργία του φόρουμ και αντιμάχονται τη φανέρωση των αρνητικών ψήφων, και κάποιοι που ξέρουν μεν οτι θα δημιουργηθούν φασαρίες λόγω αυτών, αλλά δεν τους πολυνοιάζει (τζερτζελές να γίνεται) και θέλουν τη φανέρωση των αρνητικών.

Καλό είναι οι διαχειριστές να τα σκεφτούν αυτά καλά.:)

Είμαστε αμόρφωτοι ,τι να κάνουμε αγαπητή Himela ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το σκηνικό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με αυτό που λέω εγώ αλλά τέσπα.
Δηλαδή ο mod τι θα κάνει αν εγώ βάζω συνέχεια αρνητικές? Δικαίωμά μου στη τελική. Ποιο το πρόβλημα να σου βάζει κάποιος αρνητικές επειδή δε σε συμπαθεί? Για την ακρίβεια, ποιο το δικό ΣΟΥ πρόβλημα? Το θέμα είναι δικό του και της ανωριμότητάς του αν θες, και δε με αφορά εμένα καν.
(Βέβαια υποτίθεται ότι οι ψήφοι πάνε στα ποστ και το νόημα αυτών και όχι σε εκείνους που τα γράφουν αλλά τέσπα.)

Σε εμένα δε θα έχει καμμία επίπτωση ειλικρινά. Αν έρθω εδώ με σκοπό να χαλαρώσω, δε θα με εκνευρίσει η αρνητική κανενός και πόσο μάλλον αυτού που δε του αρέσει η φάτσα μου ή η υπογραφή μου. Ίσως να εκνευριστώ πάνω στη συζήτηση, αλλά αυτό είναι διαφορετικό από το να να εκνευριστώ για τις ψήφους. Όσο για τη παιδεία κλπ, δεν έχω ιδέα ρε συ για τη παιδεία του καθενός εδώ μέσα και αν αποτελεί κριτήριο για να γίνεις mod(λίγο fail ακούγεται βέβαια, γιατί υποτιμά τους άλλους) αλλά δε με ενδιαφέρει κιόλας.

Βασικά, δε με νοιάζει και πολύ να το αναλύσω παραπάνω(no offence).
Anyway, καλό σου βράδυ. :)

Στο πρωτο απαντησε η Ceres Victoria.

Θα σου πω αλλο ενα υποθετικο σεναριο.Εστω εχουμε παλι τους δυο χρηστες που ο πρωτος μαυριζει τον δευτερο σε καθε ποστ που κανει.Και εστω οτι οι μοντς ειναι πολυ απασχολημενοι,και τους διαφευγει ο συγκεκριμενος. Ο θιγμενος ας πουμε οτι το παιρνει λιγακι προσωπικα το ολο θεμα με τις αρνητικες και αποφασιζει να παρει τον "νομο στα χερια του".Φτιαχνει δευτερο λογαριασμο,πασαρετε ως θηλυκο,και ξεκιναει να μιλαει με τον πρωτο.Κανονιζουνε συναντηση,και αντι να βρει την Megan Fox, βρισκει τον Jack the Ripper,που στην καλυτερη τον στελνει στο νοσοκομειο.
Τραβηγμενο?? Ισως ναι..Αλλα εχει γινει..

Οταν λεω για σωστη "παιδεια",δεν εννοω ουτε επιπεδο εκπαιδευσης,ουτε ηλικια. Ειναι οπως ελεγε στο Spiderman ,"With great power comes great responsibility".

Bottom line,θα προτιμουσα μια δοκιμαστικη περιοδο πρωτα,αλλα και αυτο εγκυμονει κινδυνους,μπορει καποιοι να "συμπεριφερονται" σωστα,και μολις γινει μονιμο,να αρχισουν το μαυρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top