Συμφωνείτε με την φανέρωση των αρνητικών ψήφων;

Συμφωνείτε με την φανέρωση των αρνητικών ψήφων;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 93)
  • Ναι

    Ψήφοι: 70 75.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 23 24.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πιστεύω απο την αλλαγή αυτή δε θα επηρεαστεί καθόλου το mycat (Επειδή έχει πιο ώριμα μέλη και γενικά είναι πιο οικογενειακό forum και δεν δημιουργόυνται εύκολα αψιμαχίες.).
:lol::rofl:

Δηλαδή ο mod τι θα κάνει αν εγώ βάζω συνέχεια αρνητικές? Δικαίωμά μου στη τελική. Ποιο το πρόβλημα να σου βάζει κάποιος αρνητικές επειδή δε σε συμπαθεί?
Wrong, όταν κάποιος χρήστης χρησιμοποιεί τις αρνητικές ψήφους εκδηκητικά, η ΟΔ επεμβαίνει με ποινή ή και αποκλεισμό. Όχι δεν είναι δικαίωμά σου να πάρεις ένα θέμα και να βάλεις σε όλα τα ποστ αρνητικές, ούτε μπορείς να παίρνεις έναν χρήστη από πίσω και να καταψηφίζεις ό,τι λέει. Θεωρείται κατάχρηση του συστήματος και τιμωρείται από τους όρους χρήσης.


Ενδοφορουμικά προβλήματα δεν (θεωρώ ότι) θα δημιουργηθούν από μέλη τα οποία έχουν το θάρρος της γνώμης τους (προσωπικά προσπαθώ πάντοτε να δικαιολογώ τυχόν αρνητικές ψήφους που δίνω, εφόσον αυτό είναι εφικτό) , προβήματα δημιουργούν τα ανώριμα μέλη που κρύβονται πίσω από την "ανωνυμία" των αρνητικών και προβάλλουν αστεία επιχειρήματα για να δικαιολογήσουν τις εμμονές τους.
Προσωπικά, ένιωθα/νιώθω καλύτερα όταν δίνω αρνητική ψήφο σε ποστ admin/mod επειδή ξέρω ότι μπορεί να τη δει παρά όταν δίνω (και εδώ και αρκετό καιρό αποφεύγω) σε απλά μέλη που πρέπει να ...μυρίσουν φύλλα δάφνης για να καταλάβουν από που τους ήρθε.
Άλλη μια συζήτηση που έχουμε κάνει επανειλημμένα :)
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι κάποιος οφείλει να μου εξηγήσει μια αρνητική, όπως δεν οφείλει να μου εξηγήσει και τη θετική του. Αν θέλει ας το κάνει, αλλά δεν νομίζω πως έχω το δικαίωμα να ...twist his arm. Αν κάθε ψήφο που βάζει κάποιος τον αναγκάζουν να τη δικαιολογεί, ε δεν θα κάνει κι άλλη δουλειά όλη μέρα. :D
Έπειτα οι ψήφοι λειτουργούν και σαν σάκος του μποξ. Διαβάζω την εξωφρενική άποψή σου κι αντί να γράψω ένα κατεβατό 'γαλλικών' -αφού με έχεις βγάλει από τα ρούχα μου- πατάω εκεί μια αρνητική και ξελαμπικάρω. Ούτε ποινές, ούτε καβγάδες, ούτε τίποτα. Ξέρεις πόσες φορές θα είχα βρίσει το Φόκο αν δεν υπήρχαν οι αρνητικές; :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν πατησεις πανω στο νουμερακι σου βγαζει πιοι εχουν ψηφισει θετικα

αστο διαλο..:confused::P:P
πρωτη φορα τωρα το βλεπω!:confused::hehe::hehe:
τελειο..!

βαλτε και τις αρνητικες φανερες!!!!!!!!!!!!!!!
θα εχει πολυ ενδιαφερον,,να παω να δω ποιοι μου βαλανε αρνητικες..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
+1!!!

την αντικειμενικότητα την αφήσαμε στο κρεβάτι κυριακή πρωί αγαπητή Himela?
Αν αυτό δεν είναι προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων πώς ονομάζεται?

Γιατί αυτό που γράφεις δείχνει ότι (θεωρείς και από τον τρόπο γραφής προσπαθείς να περάσεις) όσοι επιθυμούν την εμφάνιση όλων των ψήφων είναι κάτι πολλωμένοι "μπαχαλάκηδες" που γουστάρουν τις φασαρίες.
Συγνώμη αλλά αυτό δεν ισχύει.

Η' μάλλον ισχύει τόσο όσο ισχύει και το ακόλουθο.
"Από τα παραπάνω προκύπτει ότι υπάρχουν 3 κατηγορίες
1. αυτοί που δεν τους ενδιαφέρει το ζήτημα.
2. αυτοί που πιστεύουν στην αρχή της δημοκρατίας και πιστεύουν στον υγιή διάλογο χωρίς τη σκιά του "αγαπούλα την κουκούλα"/κρυφής αρνητικής ψηφοφορίας
3. αυτοί που αρέσκονται στο να ψηφίζουν στα μουλωχτά και να μην έχουν το θάρρος της γνώμης τους και προτιμούν να συνεχιστεί ένα τέτοιο σύστημα που ενισχύει την καχυποψία μεταξύ των μελών (σσ. ποιός είναι αυτός ο αλήτης που πήγε και μου έβαλε αρνητική και τώρα κάνει την πάπια?")

ας το σκεφτούν αυτό οι admin πριν πάρουν τις αποφάσεις τους
".

Συγνώμη αλλά είναι να λαμβάνονται υπόψη πολωμένες απόψεις ας ληφθούν πολωμένα από όλες τις μεριές και όχι μόνο από τους υπέρμαχους της μιας πλευράς.

Σωστά, έχεις δίκιο. Συγνώμη.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να ειναι φανερες και οι αρνητικες :).Ο καθε ενας εχει το θαρρος της γνωμης του.Ομως επειδη καποια στιγμη το ειχα συζητησει ατυπα με μελη της ΟΔ και μου ειχαν πει οτι αυτο ενδεχεται να προκαλεσει τριβες..:/:,θεωρω οτι το φορουμ ειναι πρωταρχικα ενας χωρος ανταλλαγης αποψεων,οπου ολοι θελουμε να περασουμε καποιες ευχαριστες ,χαλαρες στιγμες ,να κανουμε φιλους ενδεχομενως :redface::)...Αν ειναι οι φανερες αρνητικες να πυροδοτησουν εντασεις και ασχημο κλιμα ,ισως θα ηταν καλυτερο να αφησουμε το συστημα ως εχει...:/:
Σημασια εχει να μπορουμε να εκφραζομαστε ελευθερα -χωρις να προσβαλλουμε τους αλλους - ,να περναμε ωραια και να αποκομιζουμε τα οφελη που επιθυμουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υδραυλικός και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
θα βγουν και οι αρνητικες που δωσαμε ηδη; ωχ την κατσαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα βγουν και οι αρνητικες που δωσαμε ηδη; ωχ την κατσαμε
γιατι?με την αποψη ποστ διαφωνεις οχι με τον ανθρωπο

προς τι φοβος?

οτι ειναι ο καθενας μας το ξερουν οι αλλοι..

και μου ειχαν πει οτι αυτο ενδεχεται να προκαλεσει τριβες..
περισσοτερες απο οτι ηδη υπαρχουν?

οσοι εχουν τριβες αλλωστε,,ηδη ξερουν ποιοι διαφωνουν και ποιοι οχι

μην ειστε υπερευαισθητοι ρε παιδια..

ανωνυμο φορουμ ειμαστε,,ας μιλησουμε ανοιχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Τάδε εφη φοκος-¨Πιστεύω απο την αλλαγή αυτή δε θα επηρεαστεί καθόλου το mycat (Επειδή έχει πιο ώριμα μέλη και γενικά είναι πιο οικογενειακό forum και δεν δημιουργόυνται εύκολα αψιμαχίες.).¨
(καλά το περί ωριμότητας το αντιπαρέρχομαι, δεν έχει να κάνει με φορουμ αλλά με ανθρώπους)

Αλλά όσον αφορά το κλίμα , την σύμπνοια ,την έλλειψη κλικών, εεεε, είμαστε πιο οικογενειακά ,πιο παρεϊστικα και πιο αγαπησιάρικα στο mycat, πώς να το κάνουμε! :pfff:
:P

αστο διαλο..:confused::P:P
πρωτη φορα τωρα το βλεπω!:confused::hehe::hehe:
τελειο..!
Αγγελάκο .....είσαι υπέροχος!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Warum nicht? Συμφωνω, το θεωρω καθαρο και δημοκρατικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Nα γινει μονο και μονο για να υπαρχει ισοτητα με τους μοντ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Το σκηνικό που περιγράφεις δεν έχει να κάνει με αυτό που λέω εγώ αλλά τέσπα.
Δηλαδή ο mod τι θα κάνει αν εγώ βάζω συνέχεια αρνητικές? Δικαίωμά μου στη τελική. Ποιο το πρόβλημα να σου βάζει κάποιος αρνητικές επειδή δε σε συμπαθεί? Για την ακρίβεια, ποιο το δικό ΣΟΥ πρόβλημα? Το θέμα είναι δικό του και της ανωριμότητάς του αν θες, και δε με αφορά εμένα καν.
(Βέβαια υποτίθεται ότι οι ψήφοι πάνε στα ποστ και το νόημα αυτών και όχι σε εκείνους που τα γράφουν αλλά τέσπα.)

Δεν προσπαθείς να καταλάβεις την ουσία του θέματος γιατί κολλάς στο γεγονός ότι εσύ είσαι άνετη και δε σε επηρρεάζει η ανωριμότητα των άλλων. (και μπράβο σου για το τελευταίο, είναι αξιοθαύμαστο αν ισχύει, αλλά γενικά έχεις ένα λάθος στο συλλογισμό σου)

Το σημείο-κλειδί όμως είναι το εξής:

Ο μαλάκας που θα έρθει και θα ρίξει αρνητικές σε κάθε πόστ του Χ επειδή το έκανε ο Χ και όχι για το τι έγραψε, θα καταφέρει δυο επιπτώσεις:

Πρώτον, ακριβώς επειδή η ψυχολογία του μαλάκα είναι να ρίξει την αρνητική ΑΜΕΣΩΣ μόλις δει το πόστ της νέμεσής του, η πρώτη ψήφος είναι η δική του αρνητική και συνήθως λόγω του ότι τα μέλη κάνουν την αντίστροφη πορεία ανάγνωσης ενός πόστ (αν έχει πολλές θετικές το διαβάζουν ή επηρρεάζονται κι αυτοί θετικά, ενώ αν έχει πολλές αρνητικές δεν το διαβάζουν ή το διαβάζουν επιφανειακά και επηρρεάζονται κι αυτοί αρνητικά) σε συνδιασμό με το μιμητισμό που επικρατεί στην ψήφο, σπρώχνουν χωρίς λόγο τη βαθμολογία στην καταβόθρα. Έτσι λοιπόν, σχηματίζεται η εικόνα του αρνητικού σε όλους, για το μέλος που γράφει το πόστ. Αν δε ο μαλάκας μισεί πολλά άτομα, η αρνητική εικόνα για αυτά συγκεντρώνεται ως μια μεγάλη αρνητική εικόνα για το φόρουμ όπου όλοι τάχα γράφουν βλακείες και διαφωνούν μεταξύ τους άρα είναι σκορποχώρι, άρα σου λέει ο μη εγγεγραμμένος επισκέπτης "και γιατί να γραφτώ; Για να με θάψουν κι εμένα ή για να σφαχτούμε όλοι μαζί;"

Δεύτερον, η ψυχολογία του μαλάκα είναι να σου ρίξει αρνητικές σε κάθε πόστ σου προκειμένου είτε να σου σπάσει τον τσαμπουκά και να σταματήσεις να γράφεις τη γνώμη σου (ή να τη μεταβάλλεις προς τα γούστα του για να σταματήσει, αν τον ξέρεις), ή για να σε κάνει να νομίζεις ότι είσαι ανεπιθύμητο μέλος (σε συνδιασμό με τα προηγούμενα περί μιμητισμού) και να πεις "Α εδώ δε με χωνεύουν" ή "είναι μαλάκες και αντιδημοκρατικοί" άρα το μέλος φεύγει απογοητευμένο από το στέκι και συνήθως δεν ξαναγυρίζει.

Και όχι, δεν είναι δικαίωμά κανενός να εκμεταλλεύεται ένα σύστημα αξιολόγησης απόψεων για να διαβάλλει άτομα τα οποία για τους δικούς του λόγους ψυχοπάθειας δεν χωνεύει και νομίζει ότι θα τους κάνει τα τρια δυο έτσι. Η δημοκρατία είναι για να την απολαμβάνουν όλοι ισότιμα, όχι για να το παίζουν τσαμπουκά και ιστορία οι πιό παιχνιδιάρηδες και μετά να λένε "α δικαίωμά μου είναι". Ε δικαίωμα και του Μοντ είναι μετά να σου πει ότι κάνεις κατάχρηση του συστήματος, να σου βάλει ένα κόκκινο Χ ανάμεσα στα μάτια και να σε στείλει στον Βλάντ Τεπες για παλούκωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
δεν μου λενε τιποτα, ουτε οι θετικες ουτε οι αρνητικες, οπως δεν μου λενε τιποτα και καμια 50αρια like που βαζουν στο FB, τα θεωρω ανταγωνιστικα και αγωνα δρομου ανευ νοηματος.
Σιγα μην λεω την παγκοσμια σοφια και να πρεπει να μου αναγνωριστει.
Σαφως και θα συμφωνουν μαζι μου 3 και θα διαφωνουν 13, ε και?
Περιμενω να αποκτησω αποψη (η αυτοπεποιθηση μεταξυ μας) για να δω αν εχω αποδοχη?
Ας μου βαλουν και 100 αρνητικες, η μερα μου θα ειναι το ιδιο λαμπερη.....

Αλλα το ολο συστημα του + και - το θεωρω πληγη για τα φορουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Να θυμησω οτι στην δημοκρατια,οι ελευθεριες σου σταματανε εκει που ξεκινανε οι ελευθεριες του αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Να θυμησω οτι στην δημοκρατια,οι ελευθεριες σου σταματανε εκει που ξεκινανε οι ελευθεριες του αλλου.
ναι,,οπως σε δημοσιο τοπο η καθε γνωμη διαφωνιες και συμφωνιες γινονται φανερες,,ετσι θα ηταν καλα και εδω..εγω παντως αν διαφωνω το γραφω αναλυτικα απο κατω,,δεν βαζω ποτέ βαθμο γιατι ειναι πολυ απροσωπο.. οταν διαφωνεις καλο ειναι να φαινεσαι

Δεύτερον, η ψυχολογία του μαλάκα είναι να σου ρίξει αρνητικές σε κάθε πόστ σου προκειμένου είτε να σου σπάσει τον τσαμπουκά και να σταματήσεις να γράφεις τη γνώμη σου (ή να τη μεταβάλλεις προς τα γούστα του για να σταματήσει, αν τον ξέρεις), ή για να σε κάνει να νομίζεις ότι είσαι ανεπιθύμητο μέλος (σε συνδιασμό με τα προηγούμενα περί μιμητισμού) και να πεις "Α εδώ δε με χωνεύουν" ή "είναι μαλάκες και αντιδημοκρατικοί" άρα το μέλος φεύγει απογοητευμένο από το στέκι και συνήθως δεν ξαναγυρίζει.

βλεπω ξερεις πολυ καλα τη ψυχολογια του μαλακα:rolleyes::shifty::smoke::angel:


παντως βαλδερ αν εφευγαν οι χρηστες απο τις πολλες αρνητικες θα ειχα εξαφανιστει και γω πολυ καιρο τωρα

αλλα απλα γουσταρω τις αρνητικες,,με φτιαχνουν..πώ ς το λενε?:worry:
γιατι δεν βαζεται να ειναι επωνυμα σε οσους τους αρεσει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
βλεπω ξερεις πολυ καλα τη ψυχολογια του μαλακα:rolleyes::shifty::smoke::angel:
Θα έχει γνωρίσει πολλούς φαίνεται.. :rolleyes:
Συμφωνώ να εμφανιστούν οι αρνητικές, εξάλλου αν διαφωνείς με κάποιον πρέπει να έχεις το θάρρος να υποστηρίζεις την άποψή σου και όχι να κρύβεσαι πίσω απ'την ανωνυμία της ψήφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ο mod βασικά αν κρίνει ότι κάνεις κατάχρηση αρνητικής ψήφου, βάζεις δηλαδή αρνητικές ψήφους σε μηνύματα που δείχνουν ότι αντιπαθείς τον συμφορουμίτη σου (το πρόσωπο δηλαδή και ότι τα μηνύματά του), μπορεί να σου επιβάλλει ποινή ή ακόμα και ban :P. Όποιος δεν συμπαθεί κάποιον ας λύσει τις διαφορές του μέσω ΠΜ και όχι να υποβαθμίζει μηνύματα χωρίς λόγο :knife:. Συνεπώς, όχι, δεν είναι δικαιώμα σου να ρίχνεις αρνητικές επειδή απλά δεν γουστάρεις κάποιον.

Η παιδεία τι σχέση έχει;:hmm: Έχω δεί εδώ υποτίθεται μορφωμένα άτομα, να συμπεριφέρονται χειρότερα και από παιδάκια του νηπιαγωγείου :/:. Λίγος σεβασμός στο συνομιλητή μας δεν βλάπτει κανένα.
Huh ok! Αν ο mod είναι ικανός να το κρίνει αυτό και φαίνεται ποιον συμπαθεί ή όχι ο καθένας από τις αρνητικές, πάω πάσο. Εγώ τυχαίνει να σκέφτομαι όλα τα ενδεχόμενα: Επειδή εγώ ας πούμε δε συμμερίζομαι τις απόψεις πχ τις δικές σου και γενικά οι απόψεις μας είναι εκ διαμέτρου αντίθετες, αλλά τυχαίνει να σε πετυχαίνω σε threads και να σου βάζω αρνητικές, δε σημαίνει ότι δε σε συμπαθώ απαραίτητα(δε σε ξέρω καν, τζίζας). Είναι λίγο σχετικό αυτό, αλλά τέσπα, δεν ήταν αυτός ο προβληματισμός μου.
Βασικά εγώ είχα θέμα γιατί από όσο θυμάμαι δεν υπήρχε στους Όρους Χρήσης του forum κάτι που να σε αποτρέπει από το να βάλεις όσες αρνητικές θες, σε όποιον θες και για όποιο λόγο θες. Είχα δει(και ξανακοίταξα και τώρα μήπως δε θυμόμουν καλά) πως δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σαν όρος και δεν υπάρχει και ποινή. Κάνω c/p το μόνο σχετικό με ψήφο στο οποίο μάλιστα δε δίνεις καν λογαριασμό γιατί βάζεις ψήφο:
4
Σχολιασμός ψήφων
Ποινή: 20% για ένα μήνα

Δεν επιτρέπεται ο σχολιασμός ψήφων
I mean, δεν υπάρχει κάποιος όρος που να σου απαγορεύει να βάζεις αρνητικές σε όποιον θες και γενικά να κάνεις ότι θες με τις αρνητικές σου.

Ο σεβασμός προς το συνομιλητή που ανέφερες στη τελευταία πρόταση αν πήγαινε σε εμένα ήταν κάπως άτοπος γιατί δεν ανέφερα εγώ τη παιδεία. Έκανα παράθεση κειμένου και σχολιασμό εκείνου που την ανέφερε.:confused: Read carefully please. Αν δε πήγαινε σε εμένα, forget it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
I mean, δεν υπάρχει κάποιος όρος που να σου απαγορεύει να βάζεις αρνητικές σε όποιον θες και γενικά να κάνεις ότι θες με τις αρνητικές σου.

Κι όμως:
Αρχική Δημοσίευση από Όροι Χρήσης:
Κακόβουλη χρήση και κατάχρηση οποιασδήποτε υπηρεσίας του e-steki θα έχουν ως αποτέλεσμα την επιβολή infraction ή αποκλεισμού (ban) από το e-steki και/ή διαγραφή του κειμένου του υποκείμενου χρήστη, εάν η παραβίαση είναι σχετική με κείμενο.

Προφανώς είναι κακόβουλη χρήση και κατάχρηση να έχεις βάλει σε όλα τα ποστ ενός ατόμου αρνητικές και πολύ πιο προφανές είναι όταν το έχεις κάνει σε ένα ολόκληρο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
ο mod βασικά αν κρίνει ότι κάνεις κατάχρηση αρνητικής ψήφου, βάζεις δηλαδή αρνητικές ψήφους σε μηνύματα που δείχνουν ότι αντιπαθείς τον συμφορουμίτη σου


αυτος ο mod πρεπει να εχει τελειωσει ΦΠΨ τουλαχιστον :hmm:

εχουμε 4 εκδοχες,
αρνητικη ψηφος σε αντιπαθητικο συμφορουμιστα
θετικη ψηφος σε αντιπαθητικο συμφορουμιστα
αρνητικη ψηφος σε συμπαθητικο συμφορουμιστα
θετικη ψηφος σε συμπαθητικο συμφορουμιστα
εκ των οποιων μονο η πρωτη διωκετε "ποινικα" :whistle:

επειδη μπερδευτηκα, προτιμω να μην ξαναριξω ψηφους...
εχουμε και εκλογες οποτε δεν αντεχω τοσα πολλα διλληματα μαζεμενα :/:

Κι όμως:


Προφανώς είναι κακόβουλη χρήση και κατάχρηση να έχεις βάλει σε όλα τα ποστ ενός ατόμου αρνητικές και πολύ πιο προφανές είναι όταν το έχεις κάνει σε ένα ολόκληρο θέμα.


αρα δηλαδη, αν διαφωνεις συνολικα με κατι η καποιον
καλα θα ειναι να το ξαναδιαβασεις μεχρι να στρωσεις χαρακτηρα.....
Και αν δεν ισιωσεις ετσι, να αρχιζεις να μελετας γιουνγκ μεχρι να βρεις
τι παει στραβα για το πως ειναι λαθος δομημενη η αλληλεπιδραση σου,
με τους γυρω σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι όμως DreamStealer είναι πολύ απλό:
ΚΑΜΙΑ από τις περιπτώσεις που ανέφερες παραπάνω δεν τιμωρείται, παρόλο που το σύστημα των ψήφων υπάρχει για την αξιολόγηση των ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΩΝ και όχι των ΧΡΗΣΤΩΝ. (Αντιπαθητικός και συμπαθητικός συμφορουμίτης does not apply).

Ανέφερα παραπάνω τις 2 και μοναδικές περιπτώσεις που η ΟΔ επεμβαίνει στο ζήτημα των ψήφων:

α) Όταν ένας χρήστης αξιολογεί αρνητικά ΟΛΑ τα ποστ ενός θέματος (τα οποία προφανώς περιέχουν αντικρουόμενες απόψεις και ποστ ουδέτερα).
β) Όταν ένας χρήστης αξιολογεί αρνητικά ΟΛΑ τα ποστ ενός άλλου χρήστη (μέσα στα οποία προφανώς υπάρχουν και ποστ ουδέτερα που λένε κάτι όπως "καλημέρα").

Υ.γ. Η αρνητική είναι δική μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Κι όμως DreamStealer είναι πολύ απλό:
ΚΑΜΙΑ από τις περιπτώσεις που ανέφερες παραπάνω δεν τιμωρείται, παρόλο που το σύστημα των ψήφων υπάρχει για την αξιολόγηση των ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΩΝ και όχι των ΧΡΗΣΤΩΝ. (Αντιπαθητικός και συμπαθητικός συμφορουμίτης does not apply).

Ανέφερα παραπάνω τις 2 και μοναδικές περιπτώσεις που η ΟΔ επεμβαίνει στο ζήτημα των ψήφων:

α) Όταν ένας χρήστης αξιολογεί αρνητικά ΟΛΑ τα ποστ ενός θέματος (τα οποία προφανώς περιέχουν αντικρουόμενες απόψεις και ποστ ουδέτερα).
β) Όταν ένας χρήστης αξιολογεί αρνητικά ΟΛΑ τα ποστ ενός άλλου χρήστη (μέσα στα οποία προφανώς υπάρχουν και ποστ ουδέτερα που λένε κάτι όπως "καλημέρα").

Υ.γ. Η αρνητική είναι δική μου.

οποτε αν δεν εχει καλημερα την περνα την βαση η και εκει κοβεται?

ΥΓ.... η θετικη ειναι δικη μου για να ερθουμε στα ισα μας ;)

ΥΓ2 αν ηταν για αξιολογηση δημοσιευσεων και οχι χρηστων,
τοτε δεν νομιζω να χρειαζοταν να συζητησουμε τοσο εκτενως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νομίζω έχεις μπει ολίγον αλεξιπτωτιστής στο θέμα... :hmm:
Αν ήταν για την αξιολόγηση των χρηστών, θα είχαμε σύστημα αξιολόγησης στα προφίλ τους, όχι σε κάθε μια από τις δημοσιεύσεις τους. :fool:
Άσε που στους όρους χρήσης αναφέρεται καθαρά πως: "Κρίνουμε ιδέες και όχι ανθρώπους";)


Μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις κι εγώ δεν έχω χρόνο για περισσότερα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top