Σχετικά με τις Υπογραφές

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
pall Και γιώργο...

THX! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μερικοί βάζετε κείμενο στις υπογραφές σας που εμφανίζεται με mouse over.
Πως το κάνετε pls; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ευχαριστώ Γιωργή μου! :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Πως γίνεται να στοιχίσω αριστερά μία εικόνα και να γράψω δεξιά της ένα κείμενο που θέλω...;;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
To [SIGPIC ][/SIGPIC] δε δουλεύει με το imgalign.

Στο παραπάνω λινκ που έδωσα λέει στοίχιση εικόνας για υπογραφές.Εκεί έχει κάτι σαν το παρακάτω:
Code:
[PLAIN] [imgalign=left]https://www.e-steki.gr/image.php?u=<id_μέλους>&type=sigpic[/imgalign][/PLAIN]
Αυτός είναι ο τρόπος για τη στοίχιση εικόνας υπογραφής.

Πηγαίνοντας εκεί, το link εμφανίζεται με το id που αντιστοιχεί στο μέλος που το βλέπει.

Αυτό εννοείς; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προσφατα ηθελα να στοιχισω εικονα στα 2 ακρα και να εχω κειμενο στη μεση, αλλά λιγο που κοιταξα δε βρηκα πως. Ισως και να μην γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@vendetta:Αναλυτικές οδηγίες μπορείς να βρεις εδώ.
@Lory: Δε ξέρω αν γίνεται :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσφατα ηθελα να στοιχισω εικονα στα 2 ακρα και να εχω κειμενο στη μεση, αλλά λιγο που κοιταξα δε βρηκα πως. Ισως και να μην γινεται.
Σαφώς και γίνεται, Απλά θα βάλεις και τις 2 πριν το κείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Γιατί δεν μου ανεβαίνουν φωτογραφίες στην θέση της υπογραφής ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λύθηκε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παραθέτω κι εδώ κάποιες οδηγίες που είχα γράψει για τις υπογραφές, για πρόσβαση στο ευρύ κοινό.

--------

Για τον εύκολο έλεγχο των υπογραφών μπορείτε από την Επεξεργασία Υπογραφής του Πίνακα Ελέγχου Χρήστη αφενός να ελέγξετε το μέγεθος της υπογραφής σας και αφετέρου να ανεβάσετε μία εικόνα στον server του e-steki για την υπογραφή σας, η οποία θα σμικρυνθεί αυτόματα από το σύστημα ώστε να είναι εντός των επιτρεπόμενων ορίων.

Τα όρια που ισχύουν αναφέρονται αναλυτικά στους όρους χρήσης και είναι: 680 pixel πλάτος και 150 pixel ύψος.

Για τον εύκολο έλεγχο των υπογραφών μπορούμε από την Επεξεργασία Υπογραφής του Πίνακα Ελέγχου Χρήστη αφενός να ελέγξουμε το μέγεθος της υπογραφής μας και αφετέρου να ανεβάσουμε μία εικόνα στον server του e-steki για την υπογραφή μας, η οποία θα σμικρυνθεί αυτόματα από το σύστημα ώστε να είναι εντός των επιτρεπόμενων ορίων.

Συγκεκριμένα, στην Επεξεργασία Υπογραφής έχει προστεθεί το παρακάτω πλαίσιο, που βοηθά στον εύκολο έλεγχό της:



Όπως βλέπετε, η εικόνα αυτή είναι πολύ μεγάλη για την υπογραφή μας και κατά συνέπεια θα πρέπει είτε να την μικρύνουμε χειροκίνητα είτε να το κάνει το σύστημα για μας.

Εάν θέλετε να σμικρύνει το σύστημα αυτόματα την εικόνα σας, στο κάτω μέρος της Επεξεργασία Υπογραφής υπάρχει η παρακάτω υπηρεσία:



Από εκεί ανεβάζετε μία εικόνα από τον υπολογιστή σας και πατάτε "Αποθήκευση". Στη συνέχεια, με το κουμπί "Εισαγωγή εικόνας υπογραφής" η εικόνα εισάγεται στην υπογραφή σας ως εξής:



-----------
Σημειώνεται ότι το μέγεθος μιας εικόνας μπορείτε να το δείτε με δεξί κλικ στην εικόνα και επιλέγετε Ιδιότητες/Properties (για firefox). Εκεί παρατίθενται οι Διαστάσεις Εικόνας (Image Dimensions).
-----------
Αντίστοιχα, ούτε το κείμενο θα πρέπει να ξεπερνάει τα περιτρεπτά όρια. Όσον αφορά το κείμενο, μπορείτε:

  • Να μικρύνετε το μέγεθος της γραμματοσειράς
  • Να δοκιμάσετε να συμπτύξετε γραμμές. Φερ' ειπείν, ο τετράστιχο:
    I feel the coldness in my heart
    I wish that you could be with me
    I wish you could heal my deepest pain
    And take me away from all my fears
    Μπορεί να συμπτυχθεί ως εξής:
    I feel the coldness in my heart // I wish that you could be with me
    I wish you could heal my deepest pain // And take me away from all my fears

Εάν θέλετε να εισάγετε κείμενο δίπλα από κάποια εικόνα δείτε τις παρακάτω δημοσιεύσεις:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θέλω να βάλω μια εικόνα χρησιμοποιώντας το [imgalign=left][/imgalign] αλλά εμφανίζεται ένα εικονιδιάκι αντί αυτής.
Την έχω ανεβασμένη εκεί που λέει ''Αποθηκευμένη εικόνα υπογραφής".
Από λινκ μου μπαίνει κανονικά, αλλά είναι μεγάλο το μέγεθός της. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Εισήγαγες μια διεύθυνση (URL) της εικόνας που βρήκες στο διαδίκτυο
ή την ανέβασες την εικόνα από τον υπολογιστή σου;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εισήγαγες μια διεύθυνση (URL) της εικόνας που βρήκες στο διαδίκτυο
ή την ανέβασες την εικόνα από τον υπολογιστή σου;;;

Την ανέβασα από τον υπολογιστή και δεν πέτυχε.
Την ανέβασα και από το διαδίκτυο, πέτυχε, αλλά ήταν μεγάλο πολύ το μέγεθός της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Την ανέβασα από τον υπολογιστή και δεν πέτυχε.
Την ανέβασα και από το διαδίκτυο, πέτυχε, αλλά ήταν μεγάλο πολύ το μέγεθός της.

Λοιπόν,ανεβάζεις κανονικά την εικόνα μέσα απο το στέκι.
Όταν ανέβει,εκεί που λέει αποθηκευμένη εικόνα υπογραφής,κάνεις δεξί κλίκ->αντιγραφή διεύθυνσης url εικόνας.
Και βάζεις το url μέσα στο image align tag.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έπιασε, ευχαριστώ! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λοιπόν εγω έχω το εξης προβλημα.
ανεβαζω τη φωτό από το πσ μου για να την κανει ρισαιζ. την κανει.
μετα κανω αντιγραφη τοποθεσιας μέσα στο allign left και τότε ξεπερνώ τα όρια.. τι παει στραβα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
λοιπόν εγω έχω το εξης προβλημα.
ανεβαζω τη φωτό από το πσ μου για να την κανει ρισαιζ. την κανει.
μετα κανω αντιγραφη τοποθεσιας μέσα στο allign left και τότε ξεπερνώ τα όρια.. τι παει στραβα;

Μηπως επειδη ειναι μεγαλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χαχαχα.
ρε συ υποτιθεται οτι οταν την ανεβαζεις απο τον υπολογιστη σου προσαρμοζεται αυτόματα στα όρια, όπως και έγινε.
η ζημια συνέβη αφού την έβαλα μαζί με το κείμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top