• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Σχετικά με τους φρονιμίτες

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
ωχ ηταν γερα στερεωμενο και ταλαιπώρησε τους ιστους της περιοχης..πονας τωρα?
Τώρα είμαι πάρα πολύ μουδιασμενη, δεν νιώθω τίποτα ακόμα. Μου είπε από την πείρα του ότι δεν θα πονέσει πολύ, αλλά σαν πληγή. Εγώ πρήξιμο δεν θέλω😭

Επίσης ούτε αντιβίωση μου έγραψε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου έβαλε και ένα λαστιχάκι λέει, για να μην πρηστεί πολύ. Αυτό μου είπε να ξανά πάω την Δευτέρα να το βγάλω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Τώρα είμαι πάρα πολύ μουδιασμενη, δεν νιώθω τίποτα ακόμα. Μου είπε από την πείρα του ότι δεν θα πονέσει πολύ, αλλά σαν πληγή. Εγώ πρήξιμο δεν θέλω😭

Επίσης ούτε αντιβίωση μου έγραψε.
Ωραια.. εσυ ομως παρε τα παυσιπονα απο τωρα.
Ο γιατρος δεν το εσπασε ..αλλα εκανε την τεχνικη των δοντιων που εχουν πολες ριζες και ειναι γερα γατζωμενα ( αγκαλιαζουν) στο οστο την γναθου.
Η τεχνικη αυτη ειναι να το χωριζουν ( σχιζουν) με τον τροχο στα δυο και ετσι μπορουν να ''ξεγατζωσουν'' ενα ενα τα δυο κομματια.
''Απεφευγε να δαγκωνεις ανθρωπους γιατι εχεις γερα δοντια''

Τωρα για το πρηξιμο το φαρμακο ειναι η κορτιζονη αλλα δεν ενδείκνυται για την περιπτωση σου οποτε ξεχνα τη... αν πρηστει μιλαμε για ελαχιστα ετσι σαν πονεμενο δηλαδη ορατο και αισθητο μονο απο σενα.

Υπαρχει ομως ενα κολπακι που θα μπορεις να το κανεις απο αυριο και ειναι η θερμαση της περιοχης ..δηλαδη κατι να κανεις τους ιστους να νιωσουν φιλικα..

Αμα θες στο λεω φτηνο ειναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α καταλαβα ..σου βουλωσε την τρυπα που αφησε το δοντι... μηπως μυριζει και γαρυφαλο?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Το θέμα τώρα είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω το στόμα μου σχεδόν καθόλου, αυτό είναι από του μούδιασμα ή θα μείνει κι άλλο; Επίσης έβαλα μια γάζα για 10-15 λεπτά ρε ρουφηξε πάρα πολύ αίμα 😭
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Το θέμα τώρα είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω το στόμα μου σχεδόν καθόλου, αυτό είναι από του μούδιασμα ή θα μείνει κι άλλο; Επίσης έβαλα μια γάζα για 10-15 λεπτά ρε ρουφηξε πάρα πολύ αίμα 😭
Βασικα εχουν παραλησει οι μυες που ανοιγουν το στομα απο εκεινη την πλευρα λογω της ναρκωσης .
Εβαλε μπολικη ναρκωση... οποτε αναμενεται σε 4-5Ω απο την εναρξη να φυγει η ναρκωση και θα το ανοιξεις.
Ε κατι τα εμμηνα κατι η τομη..ε εβγαλε κατι περρισοτερα ml αιμα..οκ ηπιες νερο και αναπληρωσες.
Προσοχη δεν τρως τωρα ,,οχι μασηση ( σουπα)..δεν ελεγχεις το στομα σου και μπορει να φας τα χειλη σου χωρις να το αισθανεσαι. και ειναι πολυ οδυνηρο μετα
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Βασικα εχουν παραλησει οι μυες που ανοιγουν το στομα απο εκεινη την πλευρα λογω της ναρκωσης .
Εβαλε μπολικη ναρκωση... οποτε αναμενεται σε 4-5Ω απο την εναρξη να φυγει η ναρκωση και θα το ανοιξεις.
Ε κατι τα εμμηνα κατι η τομη..ε εβγαλε κατι περρισοτερα ml αιμα..οκ ηπιες νερο και αναπληρωσες.
Προσοχη δεν τρως τωρα ,,οχι μασηση ( σουπα)..δεν ελεγχεις το στομα σου και μπορει να φας τα χειλη σου χωρις να το αισθανεσαι. και ειναι πολυ οδυνηρο μετα
Νερό δεν ήπια ακόμα. Τώρα έφτασα σπίτι και βάζω πάγο. Μετά να πιω ντεπον;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Νερό δεν ήπια ακόμα. Τώρα έφτασα σπίτι και βάζω πάγο. Μετά να πιω ντεπον;
νερο πιες ... δεν ξερω τι παυσιπονα σου ειπε
Τα ενδεικνυόμενα ειναι μιφλαμολ και αλγκοφρεν και μεσουλιτ..αν εχεις μονο ντεπον παρε ντεπον ... `1000 ε ..οχι 500 ε εισαι πανω απο 60 κιλα?
Βαζεις παγο στο προσωπο? πρωτη φορα το ακουω αυτο..δεν βαζουν παγο στο προσωπο ..μονο στα ακρα .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
νερο πιες ... δεν ξερω τι παυσιπονα σου ειπε
Τα ενδεικνυόμενα ειναι μιφλαμολ και αλγκοφρεν και μεσουλιτ..αν εχεις μονο ντεπον παρε ντεπον ... `1000 ε ..οχι 500 ε εισαι πανω απο 60 κιλα?
Βαζεις παγο στο προσωπο? πρωτη φορα το ακουω αυτο..δεν βαζουν παγο στο προσωπο ..μονο στα ακρα .
Βάζω πάγο εκεί προς το αυτί. Ντεπον μου είπε, ναι 60 κάτι είμαι. Δεν νιώθω τίποτα, δεν μπορώ ούτε να μιλήσω ούτε να ανοίξω το στόμα μου.. λέω να πιω λίγο νερό και να πέσω για ύπνο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πω πω είναι πολύ τρομακτική η αναισθησία.. καλύτερα να πονάς πάρα να μη νιώθεις τίποτα😭
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Βάζω πάγο εκεί προς το αυτί. Ντεπον μου είπε, ναι 60 κάτι είμαι. Δεν νιώθω τίποτα, δεν μπορώ ούτε να μιλήσω ούτε να ανοίξω το στόμα μου.. λέω να πιω λίγο νερό και να πέσω για ύπνο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πω πω είναι πολύ τρομακτική η αναισθησία.. καλύτερα να πονάς πάρα να μη νιώθεις τίποτα😭
οχι πιστεψε με η αναισθησια ειναι ασχημη αλλα ο πονος δεν υποφερεται
αν σου ειπε παγο οκ ...αν δεν σου ειπε οχι..και οταν λεμε παγο οχι ωμο ..τυλιγμενο σε χαρτι κουζινας ...δροσερο πραμα οχι παγωμενο..
Αλλο παγωτο ματζικ αλλο εριφυλη παγωμενη.
Εγω παντως ψηξη στο αυτι δεν θα εβαζα.
Ναι παρε ενα 1000αρι ..πιες νερο και πηγαινε για υπνο ...ο υπνος ειναι καλο πραμα ολα τα φτιαχνει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
οχι πιστεψε με η αναισθησια ειναι ασχημη αλλα ο πονος δεν υποφερεται
αν σου ειπε παγο οκ ...αν δεν σου ειπε οχι..και οταν λεμε παγο οχι ωμο ..τυλιγμενο σε χαρτι κουζινας ...δροσερο πραμα οχι παγωμενο..
Εγω παντως ψηξη στο αυτι δεν θα εβαζα.
ναι παρε ενα 1000αρι ..πιες νερο και πηγαινε για υπνο ...ο υπνος ειναι καλο πραμα ολα τα φτιαχνει.
Τυλιγμένα σε σακούλα ήταν. Τώρα τα έβγαλα. Η αλήθεια είναι ότι τώρα που καταπίνω λίγο με ενοχλεί εκεί πλάγια στον λαιμό, δεν πονάει, μια ενόχληση..

Ναι θα πάρω ντεπον και θα ξαπλώσω.🥲
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Τυλιγμένα σε σακούλα ήταν. Τώρα τα έβγαλα. Η αλήθεια είναι ότι τώρα που καταπίνω λίγο με ενοχλεί εκεί πλάγια στον λαιμό, δεν πονάει, μια ενόχληση..

Ναι θα πάρω ντεπον και θα ξαπλώσω.🥲
ε ναι ειναι η πλαγια παρεια ταλαιπωρημενη απο την επεμβαση ..ειναι που φευγει η ναρκωση....το ντεπον θα την μαλακωση
καλο υπνο
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,377 μηνύματα.
Νερό δεν ήπια ακόμα. Τώρα έφτασα σπίτι και βάζω πάγο. Μετά να πιω ντεπον;
κράτησε την γάζα σήμερα όλη τη μέρα, την ίδια γάζα με τα αίματα καθώς είναι βοηθητικά στην επούλωση.
Ξέρω είναι σιχαμερό αλλά είναι απαραίτητα
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
κράτησε την γάζα σήμερα όλη τη μέρα, την ίδια γάζα με τα αίματα καθώς είναι βοηθητικά στην επούλωση.
Ξέρω είναι σιχαμερό αλλά είναι απαραίτητα
Αυτή μου την πέταξε ο γιατρός.. να βάλω άλλη;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι απότομο και να σκιστούν τα ράμματα;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,377 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι απότομο και να σκιστούν τα ράμματα;
Μιλώντας για φυσιολογικές συνθήκες οχι, Και γενικά, να έχεις στο νου σου πως η στοματική κοιλότητα λόγω του σάλιου, επουλώνει πολύ πιο εύκολα και γρήγορα απο τα υπόλοιπα μέρη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Εντάξει, αρχίζει να περνάει η αναισθησία, αλλά δεν πονάω και πάρα πολύ. Σαν πληγή πονάει, it's ok (προς το παρόν). Με πονάει πολύ το κεφάλι μου αριστερά και ο λαιμός μου όταν καταπίνω.

Θα με φάει η μαύρη πείνα μέχρι την Δευτέρα🥲
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,961 μηνύματα.
Όταν καταπίνω πονάει αρκετά ο λαιμός στην αριστερή πλευρά, από εκεί που ήταν ο φρονιμίτης δηλαδή και το αριστερό αυτί😭

Τώρα λέω να επιχειρήσω να φάω φιδέ
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 961 μηνύματα.
Όταν καταπίνω πονάει αρκετά ο λαιμός στην αριστερή πλευρά, από εκεί που ήταν ο φρονιμίτης δηλαδή και το αριστερό αυτί😭

Τώρα λέω να επιχειρήσω να φάω φιδέ
όχι ζεστό!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κρύο γάλα με λιωμένες φρυγανιές μήπως;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top