Σωρεία καταγγελιών για bullying και σεξουαλικές παρενοχλήσεις στο χώρο του θεάτρου

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Το να λες κάποια πράγματα για μια δίκη χωρίς να ξέρεις καν την δικογραφία είναι παιδιάστικο παραλήρημα.
πρόταση της εισαγγελέως ήταν. Υπάρχουν και δικαστές.
Και δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά, οπότε εγώ πιστεύω το θύμα. Δεν ήταν μια, δεν ήταν δύο, βγήκαν πάρα πολλές
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.
πρόταση της εισαγγελέως ήταν. Υπάρχουν και δικαστές.
Και δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά, οπότε εγώ πιστεύω το θύμα. Δεν ήταν μια, δεν ήταν δύο, βγήκαν πάρα πολλές
Εσύ πίστευε και τα χαλίκια, το θέμα είναι αν έγιναν όσα λένε.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
πρόταση της εισαγγελέως ήταν. Υπάρχουν και δικαστές.
Και δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά, οπότε εγώ πιστεύω το θύμα. Δεν ήταν μια, δεν ήταν δύο, βγήκαν πάρα πολλές

Καλά , δεν ειναι και βάσιμες οσες υποθέσεις πάνε στα δικαστήρια. Χωρις να πιστευω και τον Φιλιππίδη , θα δουμε τι θα πεί το δικαστήριο. Αλλα μια και δεν εμπιστευεσαι τη δικαιοσυνη με ποια βαση συζηταμε δεν μπορω να καταλάβω. Με ποιες αρχές ; Το φερομενο ως θυμα και ο φερομενος ως θυτης έχουν πάντα δίκιο κ άδικο αντιστοιχα ; το λές και δογματισμό αυτο το πράγμα :P
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η σωστή ορολογία για αυτό το πράγμα είναι άλλη αλλά ας όψεται που δεν θέλω να φάω κι άλλο μπαν.

Απλά θελω να καταλαβω με ποιές βάσεις και υπο ποιές αρχες διέπεται μια κουβεντα. Για να ξέρουμε αν έχει κ νοημα να συζηταμε τέτοια θέματα ή να το ριξουμε σε πιο ανάλαφρα. Δεν εχω τιποτα με την Εριφυλη ας εχει οτι γνώμη θέλει. Βαριέμαι τις παρεξηγησεις - ειδικα απο εδω μέσα-.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Καλά, δεν περιμέναμε και τίποτα άλλο.

Η χώρα που διαλύει τον πολιτισμό της και την δημοκρατία της και την δικαιοσύνη της.

Άλλη μια πετυχημένη μέρα στην Ελλάδα.
20230208_181400.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,927 μηνύματα.
O Φιλιππίδης κατάφερε με ένα πολύ κακού επιπέδου δικηγόρο να αθωωθεί για βιασμό. Χωρίς στοιχεία δεν μπορείς να καταδικάσεις κανέναν. Πρέπει να αποζημιωθεί από τις τηλεοπτικές εκπομπές που τον αποκαλούσαν βιαστή.

Ανεξάρτητα από την απόφαση ο ίδιος έχει καταστραφεί γιατί αποκαλύφθηκε στα μάτια του κόσμου ο παλιοχαρακτήρας του.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
O Φιλιππίδης κατάφερε με ένα πολύ κακού επιπέδου δικηγόρο να αθωωθεί για βιασμό. Χωρίς στοιχεία δεν μπορείς να καταδικάσεις κανέναν. Πρέπει να αποζημιωθεί από τις τηλεοπτικές εκπομπές που τον αποκαλούσαν βιαστή.

Ανεξάρτητα από την απόφαση ο ίδιος έχει καταστραφεί γιατί αποκαλύφθηκε στα μάτια του κόσμου ο παλιοχαρακτήρας του.
Ας καταστραφεί, σκασιλα μας
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.
Ναι, ειδικά αυτό είμαι 🤡

το βρήκες
Κλόουν;

Και το λέω γιατί ξέρω ότι αν ο Φιλιππίδης καταδικαζόταν σε κάθειρξη για βιασμό (δηλ. επιβεβαιώνονταν οι δικές σου εικασίες) θα μιλούσες τώρα για πανηγυρική αποκατάσταση της δικαιοσύνης, για χαμένα πτώματα και δεν συμμαζεύεται.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Κλασική αριστεροτραφής που γουστάρει τη δικαιοσύνη όταν το πάει σε λαϊκά δικαστήρια και καταστάσεις vigilante αλλιώς είναι "στημένη".
Αγαπητέ, εγώ είμαι της άποψης ότι όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά. Δεν πιστεύω ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση ότι ξαφνικά σύσσωμο το ελληνικό θέατρο, 40.000 ατόμων, θέλησε να κατηγορήσει το ιερό τέρας υποκριτικής (μη ξεράσω) χωρίς λόγο. Μόνο κάτι ξεχασμένοι βγήκαν να τον υποστηρίξουν μπας και τους δώσει κάνα ρολακι όταν βγει.

Εγώ πιστεύω τους ηθοποιούς, τους καθηγητές μου, που τον κατηγορούν ΔΙΚΑΙΩΣ.

Δεν είμαι ούτε αριστερή, ούτε δεξιά ούτε τίποτα. Δεν ανήκω πουθενά, δεν έχω ψηφίσει ποτέ στη ζωή μου και ούτε πρόκειται. Οπότε μη βάζεις τέτοιες ταμπέλες χωρίς να σου έχω δώσει το δικαίωμα
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Βέβαια καμια φορα είναι δυσκολο ακόμη κ για τους ίδιους τους δικαστές να καταλάβουν τι έγινε. Και δεν ειναι κ 100% σιγουρο πως οποίος αθωωνεται το άξιζε κ αντίστροφα οποίος καταδικάζεται.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
Αθωώθηκε λόγω αμφιβολιών που είναι συνηθισμένο σε περιπτώσεις βιασμών. Καταδικάστηκε όμως για 2 απόπειρες βιασμού και αυτό τα λέει όλα. Τώρα το ότι καταστράφηκε η καριέρα του, τί μας νοιάζει; Ας ήταν σωστός να μην καταστραφόταν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μαλακας ο τυπος. Αντί να παει να βγάλει τα γουστα του με καμια κωλομπαρου εφόσον ήταν άπιστος γυναίκας καθοταν κ την έπεφτε στη κάθε άσχετη κοπελιτσα.

Ως προς αυτό ναι καλά τα επαθε.

Τα γουστα σ τα βγάζεις εκεί που σε παιρνει κ εκεί που είναι προσφορο το έδαφος για αυτό.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,157 μηνύματα.
Μαλακας ο τυπος. Αντί να παει να βγάλει τα γουστα του με καμια κωλομπαρου εφόσον ήταν άπιστος γυναίκας καθοταν κ την έπεφτε στη κάθε άσχετη κοπελιτσα.

Ως προς αυτό ναι καλά τα επαθε.

Τα γουστα σ τα βγάζεις εκεί που σε παιρνει κ εκεί που είναι προσφορο το έδαφος για αυτό.
Δεν θα τα έβγαζε στην "κωλομπαρου" όπως λες, γιατί πολύ απλά ο "άνθρωπος" γουσταρε να εξουσιάζει και να επιβάλλεται σε κοπελίτσες που είχαν την ανάγκη του επαγγελματικά
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.

ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΟΤΑΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑΘΗΤΕ ΝΑ ΒΙΑΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΤΕ.ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΑΘΩΟΘΗΤΕ.ΔΙΟΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΒΙΑΣΜΟ,ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ..ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΣΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ....
ΛΟΓΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΩΝ Η ΑΘΩΟΣΗ....τουτεστιν κανεις δεν ειδε το τσουτσουνι του μαλάκα να μπαινει στο απαυτο του θυματος.
Οχι μισες δουέιλιες θα βγητε ενοχοι λοιπον
Ολοκληρωσετε την πραξη για να αθωοθητε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.

ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΟΤΑΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑΘΗΤΕ ΝΑ ΒΙΑΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΕΤΕ.ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΑΘΩΟΘΗΤΕ.ΔΙΟΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΤΟΝ ΒΙΑΣΜΟ,ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ..ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΣΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ....
ΛΟΓΩ ΑΜΦΙΒΟΛΙΩΝ Η ΑΘΩΟΣΗ....τουτεστιν κανεις δεν ειδε το τσουτσουνι του μαλάκα να μπαινει στο απαυτο του θυματος.
Οχι μισες δουέιλιες θα βγητε ενοχοι λοιπον
Ολοκληρωσετε την πραξη για να αθωοθητε.

Το θυμά έχει δικαίωμα έφεσης αν θεωρεί ότι έγινε λάθος από το δικαστήριο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θα τα έβγαζε στην "κωλομπαρου" όπως λες, γιατί πολύ απλά ο "άνθρωπος" γουσταρε να εξουσιάζει και να επιβάλλεται σε κοπελίτσες που είχαν την ανάγκη του επαγγελματικά

Αυτό σου λεω. Κ εγώ ο τυπος ήταν μαλάκας καθώς δεν τον ενδιέφερε το πηδημα ως άθλημα αλλά να εξουσιαζει αυτό είπε κ η εισαγγελέας.

Καλά δεν το συζητάμε πως από τη στιγμή που ήταν παντρεμενος δεν θα έπρεπε να γαμαει άλλες κ να είναι σοβαρός.

Αλλά ένας σοβαρός κ αξιοπρεπής εργενης θα έλεγε... Η δουλειά δουλειά κ η διασκέδαση διασκέδαση. Εχω να δώσω λόγο σε κανέναν από τη στιγμή π δεν είμαι παντρεμενος ; οχι.

Στη δουλειά απόλυτα σοβαρός κ μόλις τελείωνε ας νυχτοπερπατουσε. Είναι απλά τα πραγματα απλά δυστυχώς μερικοί κ μερικές το χουν να δημιουργουν παντου προβληματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top