Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
Θέλω να συντάξω ένα βιογραφικό κατάλληλο για κατάθεση αίτησης μεταπτυχιακού. Ποια φόρμα θα μου προτείνατε ;επίσης χρειάζομαι συστατική επιστολή από καθηγητή ΑΕΙ.. Που να την βρω ;( αυτοί που είχα κάποτε θα έχουν στάνταρ συνταξιοδοτηθεί)
Παρόλο που έχουν συνταξιοδοτηθεί, αν καταφέρεις να βρεις ένα μέιλ τους (απευθύνσου και στη σχολή...), θα σου την δώσουν. Όσα χρόνια κι αν έχουν περάσει...

Πέραν των καθηγητών, ίσως μπορέσεις να βγάλεις άκρη και από τους διδακτορικούς της πτυχιακής σου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κατάφερα να φτιάξω στο word το βιογραφικό μου στα αγγλικά!!! Τώρα για να το κάνω και στα ελληνικά θα πρέπει να χρησιμοποιήσω την ακριβώς ίδια πλατφόρμα? Δηλαδή το ίδιο σχέδιο κλπ ...
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Κατάφερα να φτιάξω στο word το βιογραφικό μου στα αγγλικά!!! Τώρα για να το κάνω και στα ελληνικά θα πρέπει να χρησιμοποιήσω την ακριβώς ίδια πλατφόρμα? Δηλαδή το ίδιο σχέδιο κλπ ...
Ναιι
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Το έχω αποθηκεύσει ως pdf... Άρα πως μπορώ να το ανοίξω για να το επεξεργαστώ? Αν το ξανά κάνω από την αρχή νομίζω δε θα βγει ακριβώς ίδιο(αποστάσεις κλπ )!!
Κατσε, δεν κράτησες το word σε .docx???
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Oxi ... μπορώ να κάνω κάτι τώρα ?
Δεν στο συνιστώ και να μπορούσες. Ξεκίνα το απο την αρχή, γιατί όποιαδήποτε άλλη λύση εφαρμόσεις (OCR scanning κλπ) θα είναι στην καλύτερη αρπακόλλα και θα στα βγάλει χαμούλη.

Για δουλειά ψάχνεις, πράγμα που πολλές φορές είναι πλήρους απασχόλησης εργασία από μόνο του, δεν είπε κανείς ότι θα είναι εύκολο και τα λάθη πληρώνονται σε χρόνο και ενίοτε σε χρήμα.

Άλλη φορά κρατάμε το πρωτότυπο, του κάνουμε αντίγραφο όπως είναι και επάνω στο αντίγραφο κάνουμε τα πειράματα. (αμα θες να είσαι ασφαλής).

Από την αρχή για να γίνει και σωστά.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Oxi ... μπορώ να κάνω κάτι τώρα ?
Αχ ρε συ αχ.. γιατί;;;;;;
Ίσως και να γίνεται, το abbyy finereader κάνει θαύματα ειδικά όταν πρόκειται για export από word σε χαρακτήρες υπολογιστή εύκολο ευκολοαναγνωστους, δε χάνεις και κάτι
Αν θες στείλε μου pm
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δηλαδή αν δεν το κάνω ακριβώς ακριβώς ίδιο , τόσο πολύ πειράζει; :'(
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Δηλαδή αν δεν το κάνω ακριβώς ακριβώς ίδιο , τόσο πολύ πειράζει; :'(
Οχι φυσικά αρκεί να σου αρέσει, για λογους ομοιομορφιας και κυριως ταχύτητας να γλιτωσεις χρονο. Αλλά πάντα καλο ειναι να κρατάμε τα πρωτότυπα για μελλοντική χρήση, σαν backup.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Οχι φυσικά αρκεί να σου αρέσει, για λογους ομοιομορφιας και κυριως ταχύτητας να γλιτωσεις χρονο. Αλλά πάντα καλο ειναι να κρατάμε τα πρωτότυπα για μελλοντική χρήση, σαν backup.
Ευτυχώς!!! Ευχαριστώ πολύ!!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το είχα αποθηκεύσει τελικά σε docx , το βρήκα και πολύ εύκολα το μετέτρεψα στα ελληνικά!! Σας ευχαριστούμε πολύ όλους για τις συμβουλές :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top